Gruodžio 7d. Šeštadienis

"Makaliaus kelionės": kelionių aistruolio paskaitos

Liepos 3d.

Galima tik pajuokauti, kad TV1 laidos "Makaliaus kelionės" vedėjas Rimvydas Širvinskas – mažiausia eterio staigmena, nes atrastą pigių kelionių formulę jis internete dėsto beveik 20 000 savo "Facebooko" gerbėjų.

Turizmo ir viešbučių administravimą studijuojantis 20-metis vaikinas galėtų būti puikus jei ne amerikietiškos, tai lietuviškos svajonės pavyzdys, kaip iš savo pomėgio užsidirbti, išgarsėti ir kitus juo užkrėsti. Dar būdamas paauglys, pasislėpęs po Makaliaus slapyvardžiu, jis tapo vieno mamų forumo numylėtiniu, vėliau – ne tik mamų, bet ir visų keliautojų gidu atidaręs asmeninę svetainę, ėmė leisti žurnalą apie keliones ir įkūrė kelionių studiją, kurioje su keliautojais dalijasi įvairiais patarimais. O TV1 jį prikalbino tais patarimais dalytis ir su televizijos žiūrovais.

Laidoje "Makaliaus kelionės" – pasakojimai, kaip už minimalią pinigų sumą aplankyti svečias šalis, kur apsistoti, ką pamatyti, kaip lagaminą susikrauti ir kt.

"Pirmą laidą pavadinčiau prisvilusia. Buvo labai baisu ir keista gyvai dalyti patarimus, pasakoti įspūdžius. Be to, dabar nebegaliu minėti kad ir bagažo firmos pavadinimo, reikia lietuviškai labai taisyklingai šnekėti. Bet kitos laidos bus tikrai daug geresnės. Paneigsiu mitą, kad kelionėms reikia daug pinigų", – žadėjo R.Širvinskas-Makalius.

– Populiarumo jums netrūksta. Kodėl į televiziją atėjote?

– Pats nesiprašiau – prodiuseris pasiūlė, nes jam pasirodė įdomus mano svetainės pobūdis: pigios kelionės, įspūdžiai, patarimai, kaip keliauti ir išsisukti iš įvairiausių situacijų. Pasiūlė pabandyti ir pažiūrėti, ar man tai patiktų. Patiko – taip ir gimė "Makaliaus kelionės".

– Kaip jaučiatės skaitydamas komentarus ir išvadinamas mažvaikiu, kelionių Petruškevičiumi ir kt.?

– Nekreipiu dėmesio – žinau, kad du trečdaliai lietuvių komentarų apskritai yra neigiami. Galėčiau tik paklausti tų žmonių, ar jie mano, kad padarytų geriau. Priimu tik objektyvią kritiką, sakomą į akis. Prodiuseris taip pat paguodė sakydamas, kad neigiami komentarai – vienas iš dalykų, kurie lydi atėjus į televiziją.

– Nusiviltumėte, jei laida nesulauktų tokio dėmesio kaip svetainė?

– Jau ir taip esu laimingas. Laida jau sulaukė nemažai dėmesio – net "Linkomanijoje" atsirado. Tikiuosi, kad ją atras vis daugiau žiūrovų, o kelionių pradinukus atves į mano svetainę. Man gražiausias komplimentas yra žmogaus prašymas padėti jam susiplanuoti pigią kelionę ir padėka už tai.

– Koks jūsų kelionių stažas?

– Keliauju nuo 12 metų. Iš pradžių – su teta, o sulaukęs 16 metų pirmą kartą išskridau vienas į užsienį. Tėvai išleido, nes matė, kad jau ir vietoje nebenustygstu, ir mokykloje nebenusėdžiu. Išleido ir todėl, kad pirmieji bilietai man nieko nekainavo – portalų konkursuose laimėdavau čekių už savo kelionių pasakojimus.

– Kalbėdamas apie populiarias poilsines keliones neslepiate ironijos. Ar jums jos neatrodo vertos dėmesio, prastesnės už pažintines?

– Bet kokią poilsinę kelionę galima paversti pažintine – nebūtina vien prie baseino gulėti ir prie stalų sukinėtis. Poilsinių kelionių nepeikiu, bet nesu jų gerbėjas. Žinoma, kai kur – į Turkiją, Kretą, Egiptą – pigiau nei su kelionių organizatoriumi nenuskrisi. Aišku, būna žmonių, kurie sako, kad yra pavargę ir nori tik poilsio gerame viešbutyje, paplūdimio ir skanaus maisto. Juk nepulsi tokiu atveju siūlyti pažintinio turo po Europą.

– Kiek kelionių jūsų bagaže?

– Kolekcionuoju įlaipinimo bilieto šakneles, tad žinau, kad buvo jau apie 130 skrydžių. O kelionių – ir lėktuvu, ir autobusu – tikrai daug susikaupė.

– Kokia buvo pigiausia ir brangiausia kelionė?

– Prieš dvejus metus nuskridau į Londoną už 10,56 lito. Tuomet buvo superakcija, kai už bilietą tereikėjo mokėti po vieną tos šalies piniginį vienetą. Kažin ar dar pavyks pakartoti tokį rekordą. O brangiausia – beveik trijų savaičių atostogos Korfu saloje, Graikijoje, – atsiėjo 2500 litų.

– Į kurią šalį jums visuomet norisi sugrįžti?

– Į Graikiją. Man ten patinka viskas: kalba, kultūra, gamta, rašmenys, kainos, maistas. Šiemet vėl grįšiu į Korfu ir Rodo salas.

– Iš kur pats sėmėtės žinių, patarimų pradėdamas keliauti?

– Iš interneto. Pats aiškinausi, kokia bilietų paieškos sistema geriausia, kokia oro linijų bendrovė pigiausia, kaip bilietus užsakyti, kokios kortelės tam reikia, kaip kinta kainos. Man oro linijų bendrovių verslas visada buvo labai įdomus.

– Jūsų svetainė pilna padėkų už surastus pigius bilietus. Ar tai – nesavanaudiška pagalba?

– Anksčiau visada padėdavau nemokamai, bet dabar puslapis labai išpopuliarėjo, todėl tai – neįmanoma. Juk per mano kortelę turėtų perplaukti dešimtatūkstantinės sumos per savaitę. Tai rizikinga. Jei suma būna labai didelė, paprašau nedidelio procento. Aišku, jei bilietas 50 litų kainuoja, baisu būtų imti aptarnavimo mokestį. O šiaip yra arbatpinigiai – jei patiko mano aptarnavimas, keliautojai palieka jų.

– Koks jūsų pragyvenimo šaltinis, leidžiantis leistis į keliones?

– Pagrindinis – reklama mano interneto svetainėje. Tai – nauda ir man, ir visiems keliautojams.

– Keliaujate vienas ar su kompanija?

– Žmonės dažnai kalbina keliauti kartu, bet dar nė karto nesutikau. Išskyrus du kartus, kai viena mano gerbėja paprašė nuskraidinti jos katiną į Barseloną ir parskraidinti iš Budapešto. Už bilietus sumokėjo, miestai patinka, kodėl gi ne. O dažniausiai žmonės prašo padėti surasti bendrakeleivius. Planuoju organizuoti tokias.

– Ar tokia aistra keliauti, pagalba keliautojams ir dar svetainė suderinama su mokslais?

– Nelabai dera... Per visą semestrą sugebėjau į paskaitas nueiti tik keturis kartus. Nesididžiuoju tuo ir nevaidinu visažinio, kuriam paskaitų nereikia. Už tai atlieku bausmę – prisidirbau skolų ir atidirbu. Tikiuosi pasitaisyti.

– Ne vienas pasakytų, kad pirma savą kraštą reikia pažinti, o ne po užsienį bastytis. Ar po Lietuvą keliaujate?

– Aišku, esu po Lietuvą keliavęs, bet kai esi labai jaunas, manai, kad Lietuvoje nėra nieko gero ir gražaus, nes čia gyveni. Bet dabar paaugau, pradėjau keisti šią nuomonę, stengiuosi nuvykti kur nors, pasibastyti po savo šalį tapo įdomu, pamačiau, kad yra labai gražių vietelių.

– Kaip jums Lietuva Europos kontekste atrodo?

– Liūdniausia, kad Lietuvos dar daug kas nežino, dažnai perklausia, iš kokios aš šalies. Geriau žino nebent tie, kurie krepšiniu domisi. O ryškiausias skirtumas – svetur žmonės dažniausiai tolerantiškesni, draugiškesni, labiau paiso taisyklių, daugiau šypsosi. Bet kiekviena šalis turi savo pranašumų ir trūkumų. Anksčiau galvodavau – kaip norėčiau būti gimęs italu, graiku, britu, o dabar taip džiaugiuosi, kad esu lietuvis. Kuo daugiau keliauju, tuo labiau tuo didžiuojuosi.

– Ką pats siūlytumėte pamatyti Lietuvoje?

– Pradėti nuo Vilniaus senamiesčio ir Europos parko, toliau – Trakai, Kernavė, pajūris, Kuršių nerija, ežerai, Ignalina, didinga Aukštaitijos nacionalinio parko gamta, senovinės bitininkystės muziejus.

– Kada leisitės už Europos ribų?

– Buvau kartą Tunise, bet supratau, kad nenoriu kelti kojos iš Europos. Europoje jaučiuosi jaukiai, kaip namie. Netraukia manęs vykti toliau, išskyrus Jungtinius Arabų Emyratus.


"Makaliaus kelionės" – sekmadieniais 13.40 val. per TV1.

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!