Spalio 22d. Antradienis

Atostogauti pigiau – pas kaimynus

Birželio 14d.
Atostogauti pigiau – pas kaimynus

Atostogos Lietuvos pajūryje vasaros sezonu tampa tikra prabangos preke, kuriai išlaidauti gali tik neskaičiuojantys pinigų. Todėl pastaruoju metu vis daugiau lietuvių dairosi į šalių kaimynių Baltijos jūros pakrantę, nes kirtus Lietuvos sieną poilsis pajūryje gali gerokai atpigti.

Kainos išsipučia

Baltijos pajūrio trauka nenugalima. Šventą pareigą bent kartą nuvykti prie Lietuvos krantus skalaujančios jūros jaučia dažnas lietuvis. Vis dėlto pastaraisiais metais šios išvykos neretai apkarsta. Pasitrynus žmonių knibždėlyne ir išleidus neadekvačią sumą pinigų išsvajotasis poilsis virsta vargu ar net tikra kančia.

Vasarą išsiruošus į Lietuvos pajūrį teks susitaikyti su faktu, kad piniginę reikės atverti plačiai. Pavyzdžiui, dvivietį kambarį Palangos viešbučiuose sezono metu vargu ar pavyks rasti pigiau nei už kelis šimtus litų, Nidoje ar Juodkrantėje kainos gali būti dar didesnės.

Žinoma, kainas diktuoja paklausos ir pasiūlos dėsniai. Štai Palangoje oficialiai yra apie 14 tūkst. nakvynės vietų, o, įvairiais neoficialiais duomenimis, gerais savaitgaliais kurorte apsistoja bent 6 ar 7 kartus daugiau poilsiautojų. Nesunku nuspėti, kad visi šie žmonės apsistoja nelegalias apgyvendinimo paslaugas siūlančių palangiškių būstuose. Tačiau įsibėgėjus vasarai sunku gauti ir tokią nakvynės vietą, o nuomos kaina beprotiškai išsipučia.

Kainos kandžiojasi ir pajūrio kavinėse. Pavyzdžiui, už paprasčiausią karbonadą, kuris Vilniuje dienos pietų metu kainuoja apie 10 litų, Palangos Jono Basanavičiaus gatvėje teks pakloti apie 25 litus, paprašius grybų padažo kepsnys pabrangs dar 5 litais.

Nieko nuostabaus, nes smulkieji mūsų pajūrio verslininkai jau seniai nesiorientuoja į lietuviškas kišenes, nes mūsų tautiečiai besudaro vos trečdalį į Lietuvos kurortus atvykstančių lankytojų. Daugumą pajamų pajūrio verslininkams suneša rusai, vokiečiai ar skandinavai, kurie kiekvieno cento atostogaudami neskaičiuoja.

Tad vasarą siauras Lietuvos pajūrio ruožas virsta daugiakalbiu pragaru, kur kelią iki Baltijos jūros bangų tenka skintis alkūnėmis, už prastą maistą mokėti baisius pinigus ir glaustis Palangos bobučių palėpėse.

Dėl to vis daugiau lietuvių apsižvalgo, kad Baltijos jūra skalauja ne tik mūsų šalies pakrantę, ir atostogoms renkasi kaimynių Latvijos ir Lenkijos pajūrio kurortus. Tiesa, pirmąją lietuviai, ypač gyvenantys šiaurinėje šalies dalyje, atrado jau senokai, o antroji didesnį susidomėjimą pradėjo kelti tik pastaraisiais metais. Tačiau visai ne be reikalo, nes atostogauti pas kaimynus dažnu atveju ne tik įdomiau, bet ir gerokai pigiau.

Išlaidos kur kas mažesnės

Penkis kartus nei Lietuvoje ilgesnis Latvijos pajūrio ruožas labiausiai traukia tylos ir ramybės ieškančius lietuvius, kurie paplūdimyje nenori trintis šonais su kaimynais ir klausytis iš kiekvienos kavinės sklindančios dažniausiai ne pačios geriausios muzikos.

Latvijoje nesikandžioja ir kainos. Pavyzdžiui, ant jūros kranto stovintį medinį namuką šalia vieno populiariausių Latvijos Liepojos kurortų galima išsinuomoti už 170 litų parai. Tokiame namuke gali nakvoti penki šeši žmonės, jame yra tualetas, dušas, pirtis, vieta maisto gamybai. Nedidelio buto nuoma toje pačioje Liepojoje atsieis apie 70 litų už parą, šešiaviečiai apartamentai ne tokiuose populiariuose kurortuose kaip Ventspilis ar Ruoja kainuos tik pusantro šimto litų už parą. Palangoje ar Nidoje už tokius būstus tektų pakloti mažiausiai tris keturis kartus daugiau.

Kur kas brangesnė nakvynė didžiausiame ir populiariausiame Latvijos kurorte Jūrmaloje. Šiame turtingų rusų pamėgtame mieste kai kurie viešbučiai siūlo apartamentų, kainuojančių net iki poros tūkstančių eurų už parą. Tačiau kainomis, pramogų kiekiu ir rusų turistų skaičiumi Palangą primenanti Jūrmala – išimtis Latvijos pajūryje, kurio pušynuose apstu stovyklauti su palapinėmis specialiai pritaikytų stovyklaviečių. Jų tiek daug, kad šiek tiek pavažiavus pajūriu vieną galima rasti visiškai tuščią. Už galimybę ant Baltijos jūros kranto mėgautis visiška ramybe teks sumokėti vos porą latų, kuriuos vakarais surenka pakrantę prižiūrintys latvių pareigūnai.

Į Latviją – ramybės

„Labai mėgstu Nidą, tačiau ten vykstu tik rudenį, vasaros sezonui jau pasibaigus. Visų pirma, nematau prasmės per kelias dienas išleisti tiek pinigų, kiek reikėtų savaitgaliui kurioje nors Europos sostinėje, įskaitant ir pigių skrydžių oro linijų bendrovės bilieto kainą. Antra, nesu minios ir triukšmingų pramogų mėgėjas, tad Lietuvos pajūris vasarą manęs nežavi“, – priežastis, kodėl prieš keletą metų žvilgsnį nukreipė į kaimynę Latviją, vardijo vilnietis Augustas.

Pašnekovas pasakojo, kad pirmiausia su draugais nusprendė išbandyti visai greta Lietuvos sienos esantį Papės miestelį. Šis miestelis jau seniai virtęs lietuvišku bastionu. Absoliuti dauguma poilsiautojų čia atvyksta iš mūsų šalies, atsiskaityti už paslaugas ar prekes parduotuvėje galima litais, o vietos gyventojai puikiai kalba lietuviškai.

„Na išleisti daug pinigų Papėje nepavyks. Nakvynė čia pigi, žmogui išeina apie 20–30 litų už parą, o daugiau išlaidauti tiesiog nėra kur. Esu girdėjęs juokaujant, kad didžiausia pramoga Papėje – pramogų nebuvimas. Tačiau kelias dienas ramiai pavasaroti ant jūros kranto su draugų kompanija – tai ideali vieta“, – teigė Augustas.

Visą Latvijos pajūrį vėliau išnaršęs vyras pasakojo įsitikinęs, kad tai puiki šalis trumpai atostogų išvykai, kai vykti kur nors toliau nėra laiko ar pinigų, o jūros trauka vis tiek nugali.

Sudomino filmukas

Pašnekovas teigė, kad šią vasarą ketina vykti į priešingą pusę ir aplankyti Baltijos pakrantę Lenkijoje. „Manau, Lenkijoje bus mažiau gulėjimo paplūdimyje ir daugiau išvykų po turistinius objektus, nes lenkų kurortiniai miestai yra gana dideli ir pažiūrėti juose yra ką. Tad išlaidų bus daugiau. Tačiau, kiek teko domėtis nakvynės kainomis, Lenkijoje jos gerokai mažesnės nei pas mus“, – teigė Augustas.

Jis juokėsi tapęs lenkų reklamos auka, nes kai praėjusiais metais Lenkijoje ir Ukrainoje vyko Europos futbolo čempionatas, per televizijų transliacijas buvo rodomi trumpi filmukai apie miestus, kuriuose vyko varžybos. Tokiame filmuke ypač įspūdingai atrodė ant Baltijos jūros kranto įsikūręs Gdanskas, taip ir kilo mintis jame apsilankyti. Be to, visai šalia Gdansko yra ir bene populiariausias Lenkijos pajūrio kurortas Sopotas.

Nakvynės kainos Lenkijoje išties negąsdina. Viešbučio kambarį galima išsinuomoti už tokią pačią sumą, kokios už kelių kvadratinių metrų kambariuką prašo Palangos močiutės, o tokių pat Lenkijos močiučių siūlomi kambariai, palyginti su Palanga, kainuoja juokingai mažai.

Pavyzdžiui, trijų ar keturių žvaigždučių viešbutyje Gdanske dvivietis kambarys kainuoja apie 40–60 eurų už parą. O už tą pačią kainą dar gausite pusryčius, dauguma viešbučių siūlo ir galimybę naudotis pirtimi, burbulinėmis voniomis, kitomis paslaugomis. Paprastesniuose viešbučiuose galima rasti ir dviviečių kambarių už 20 eurų, o nakvynės paslaugas teikiantys vietos gyventojai už kambarį paprašys 20–30 zlotų (maždaug 16–24 litų).

Oras išvykos nesugadina

Tai, kad lietuviai apie Lenkiją pamažu nustoja galvoti tik kaip apie prastų kelių valstybę pakeliui į Vakarus, pastebi ir mūsų kelionių organizatoriai. Tiesa, dažniausiai siūlomos kelionės į Krokuvą ir sostinę Varšuvą, tačiau pamažu atsiranda ir kelionių grupėms, kurių tikslas – būtent Baltijos jūros pakrantė Lenkijoje.

Savaitės trukmės kelionė autobusu su šešiomis nakvynėmis ant Baltijos jūros kranto įsikūrusiuose viešbučiuose ir poilsio paplūdimiuose bei išvykų į turistinius objektus derinimu kainuoja apie 900 litų.

„Nors lietuvių keliautojai į Lenkiją vis dar žvelgia nepatikliai, situacija pamažu keičiasi. Tie, kurie aplanko Sopotą, Gdanską ar Malborką, nuomonę apie Lenkiją tikrai pakeičia ir nebemano, kad tai pakelės reklamų valstybė“, – juokavo kelionių organizatoriaus „Kelionių laikas“ atstovė Danutė Čornij.

Pasak jos, Lenkijos pajūrį pirmiausia verta rinktis dėl kainos ir kokybės santykio.

„Jei lyginsime su Lietuva, tai kainos ir kokybės santykiu lenkai mus tikrai lenkia. Ten yra tikrai pigiau nei pas mus, o ir pamatyti galima labai daug. Net jei oras prastas ir gulėti paplūdimyje neišeina, galima lankyti vietos istorines įžymybes“, – teigė D.Čornij.

Šaltinis: lrt.lt
Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...


Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Kovo 1d.

Tris šalies oro uostus vienijančiai bendrovei Lietuvos oro uostai nuo kovo 1 d. pradeda vadovauti Marius Gelžinis. Jis pakeitė pusketvirtų metų įmonės generalinio direktoriaus pareigas ėjusį ir nuo kovo 1 d. įmonės valdybos nariu tampantį Gediminą Almantą. M. Gelžinis yra sukaupęs ilgametę darbo...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!