Gruodžio 6d. Penktadienis

Atostogoms svetur lietuviai jau nebetaupo

Liepos 22d.
Atostogoms svetur lietuviai jau nebetaupo

Įpusėjus vasarai, kelionių organizatoriai pastebi – norinčiųjų atostogauti užsienyje yra daugiau, nei buvo tikėtasi. Panorus skubiai išvykti, kelialapio beieškant teks padirbėti. Tačiau jei turite pinigų, turizmo agentūros ras ką jums pasiūlyti, teigia Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė. Ji atkreipia dėmesį, kad lietuviai, planuodami savo keliones svetur, jau nebetaupo ir ieško patogumų.

„Mes jau nebetaupome, nebenorime miegoti susispaudę, ieškome komforto. Labai džiaugiuosi, kad taip yra – tai parodo atostogų svarbą. Mažiau išlaidaujame kitais atvejais ir patogiai ilsimės“, – pastebi Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė. Jos teigimu, lietuviai pradėjo vertinti viešbučio kokybę ir dažniau renkasi keturių žvaigždučių viešbučius.

– Ponia Mažeikaite, kai kurios turizmo agentūros teigia, kad nebesugeba patenkinti visų lūkesčių. Ar tikrai taip yra?

– Gali būti, bet manau, kad visada randamas sprendimas ir lūkesčiai patenkinami jei ne vienoje, tai kitoje šalyje. Paprastai dažniausiai ilsėtis norima Turkijoje, ji ir šįmet populiari. Lygiai taip pat mėgstama Graikija ir Ispanija, kuriose dėl ekonomikos krizės padėtis sudėtingesnė, todėl geresnės viešbučių kainos. Taigi tikrai galima rasti sprendimą, kaip patenkinti poilsiautojų lūkesčius.

– Tarkim, viena kolegė norėjo pailsėti Graikijoje, tačiau po ilgų paieškų gavo kelialapį tik į Turkiją.

– Galbūt, jei kelialapio reikėjo greitai, nebuvo vietos. Be to, dabar kelionės išparduodamos jau žiemą.

– Taigi jei sumanytume šią savaitę kažkur išskristi, jau būtų sudėtinga tai padaryti arba kelionė kainuotų labai daug?

– Jūs mane maloniai provokuojate. Pavyktų išskristi, nes yra ir pigių skrydžių oro linijų bendrovių, o kelionių agentūros yra išnagrinėjusios maršrutus ir galės pateikti pasiūlymą. Natūralu, kad, artėjant atostogų terminui, kaina būna aukštesnė. Toks rinkos dėsnis.

– Ar ši vasara skiriasi nuo ankstesnių?

– Skiriasi, nes darbo užmokestis jau kitoks ir daugiau lėšų galime skirti laisvalaikiui. Polinkis atostogauti keletą kartų per metus išlieka, be to, dėl aktyvaus gyvenimo ir aktyvaus laisvalaikio atostogauti visą mėnesį nebėra taip populiaru. Šiemet pastebėjome dar vieną dalyką. Kitais metais Brazilijoje vyks čempionatas, dar kitais – olimpiada, todėl norintiesiems aplankyti Braziliją dabar kainos tikrai patrauklios – ateinančius dvejus metus viešbučių ir kitų paslaugų kainos tikrai bus aukštesnės.

– Panašu, kad ekonomikos sąstingis baigėsi. O kokios kryptys šiemet naujos?

– Naujos yra Graikijos, Italijos salos. Kai kurie organizatoriai siūlo naujus maršrutus į Bulgariją. Pamėgti kurortiniai Europos kraštai, populiari Maljorka. Dabar vis dažniau vykstama į Siciliją Italijoje. Labai džiugu, kad pradėjome vertinti viešbučio kokybę. Ruošiantis atostogauti Graikijoje, rankamasis keturių žvaigždučių (trijų – jau rečiau) žvaigždučių viešbutis, Turkijoje – tai pat keturių. Mes jau nebetaupome, nebenorime miegoti susispaudę, ieškome komforto. Labai džiaugiuosi, kad taip yra – tai parodo atostogų svarbą.

– Tai rodo, kad mes turime daugiau pinigų?

– Mažiau išlaidaujame kitais atvejais ir patogiai ilsimės.

– Ponia Mažeikaite, o kaip yra dėl politinių įvykių kai kuriose šalyse? Tarkim, Egipte nestabili politinė padėtis, buvo neramumų Turkijoje. Tai koreguoja paklausą?

– Taip, yra tam tikra reakcija. Pirmiausia norėčiau pasakyti, kad bet kurie sprendimai skristi ar siųsti turistus į tokią šalį priimami pabendravus su Užsienio reikalų ministerija, kuri turi svarbiausios informacijos apie politinę padėtį konkrečioje šalyje. Jeigu buvo patariama kažkur, pavyzdžiui, į Kairą Egipte, nevykti, ekskursijos nebuvo vykdomos. Kita vertus, tie, kurie buvo susiplanavę atostogas Egipte, mano žiniomis, ten atostogauja. Pavyzdžiui, pažįstami parašė žinutę, kad yra Raudonosios jūros pakrantėje ir viskas gerai. Tie, kurie dėl politinės padėties persigalvojo, susitarė su kelionių agentūromis ir, pavyzdžiui, ilsėtis išvyko į Turkiją. Taigi į padėtį reaguojama ir klientai nesiunčiami ten, kur rizikinga.

– Užsiminėte, kad viena iš naujų krypčių šią vasarą yra Sicilija. Būtent šį pusmetį atsirado ir naujas tiesioginis maršrutas. Taigi kiek poilsį koreguoja oro bendrovių skrydžių kryptys? Kiek mus svarbu patogumas?

– Pirmiausia, svarbu patogios sėdynės. Jeigu skristi reikia toli, gana sunku fiziškai. Antra – bagažo apribojimai, nes per atostogas visada norisi kažko daugiau. Žinoma, sprendimą lemia ir tai, kaip greitai ir patogiai nuskrendama.

– Kaip keičiasi poilsio kaina? Tarkim, kiek pabrango ar atpigo atostogos Turkijoje? Minėjote, kad artimiausiu metu kelionės gali brangti.

– Kalbėdama apie brangesnes keliones, turėjau omenyje tokius atvejus, kai iki kelionės lieka penkios dienos. Tokie rinkos dėsniai ir, artėjant išvykimo datai, kaina gali didėti. Kainodara ne mano veiklos sritis, o kiekviena įmonė paslaugų kainas nustato pati. Be to, apie tai net neturiu informacijos. Tai, priklausomai nuo viešbučio, skrydžio ir t. t., sprendžia vartotojas ir kelionių agentūra.

– Kiek populiarėja savarankiškos kelionės, kai viską patys galime susiorganizuoti internetu?

– Tai papildomas darbas, kurį atlieka tie, kurie keliauja savarankiškai. Aš neturiu tokios statistikos ir nežinau tokių duomenų yra. Bet tai yra darbas, o ne atostogos.

– Tačiau tas darbas kai kam gali būti itin malonus ir įdomus.

– Jūs labai taikliai pasakėte. Drįstu teigti, kad mūsų tautiečiai, kurie tai daro, tikrai dirba ne pagal pašaukimą. Jeigu jie geba patys susiorganizuoti atostogas, vadinasi, jie yra turizmo sektoriaus dalyviai. Taigi jiems reikėtų trupučio žinių ir vertėtų pereiti į turizmo sektorių. Maloniai kviečiu.

Šaltinis: lrt.lt
Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!