Sausio 19d. Sekmadienis

E. bilietas Vilniuje pilnai veikti turėtų nuo liepos

Balandžio 16d.
E. bilietas Vilniuje pilnai veikti turėtų nuo liepos

Daug metų buksavusiam elektroninio bilieto projektui sostinėje žadamos pabaigtuvės. Dalis projekto vėluoja – pavyzdžiui, gegužę žadėtas elektroninių bilietų papildymas internetu bus prieinamas pora mėnesių vėliau. Tačiau liepą, likus porai mėnesių iki Seimo rinkimų, sistema esą turėtų pilnai funkcionuoti.

Be planuojamų e. bilieto pabaigtuvių, miesto valdžia planuoja ir papildomas inovacijas. Taip pat ruošiamasi šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje visiškai atsisakyti popierinių bilietų. Tiesa, ir šis sprendimas gerokai vėluoja – popierinių bilietų atsisakymą sostinės valdžia buvo suplanavusi dar 2011 m. pradžiai.

Pabaigtuvės – prieš rinkimus

Transporto sektorių kuruojantis Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius DELFI teigė, jog e. bilieto pabaigtuves švęsti numatoma liepą. Tiesa, veikiausiai prireiks dar kelių mėnesių sistemai suderinti.

„Liepos mėnesį projekto vykdytojai sistemą priduos. Bet realiai, kol paleisime pilna jėga veikti, manau, bus šių metų galas“, – sakė vicemeras.

Anot pašnekovo, kiek vėluoti gali sprendimai, susiję su dieninių ir valandinių e. bilietų įdiegimu – atsargiai planuojama, kad tokie bilietai veikti pradės iki šių metų pabaigos.

Dalies sprendimų teks palaukti

E. bilieto papildymas internetu neveikia nuo 2010 m. liepos. Elektroninis bilietas be elektroninio papildymo Vilniuje verčiasi jau beveik dvejus metus. Tačiau liepą ši funkcija galų gale turėtų būti vėl prieinama. Kartu su atgijusia interneto linija, miesto valdžia žada ir naujas e. bilieto formas.

„Šiuo metu yra ruošiama naujų bilietų rūšių koncepcija, naujus bilietus ir jų kainas dar turės patvirtinti savivaldybės taryba. Darome viską, kad vilniečiai galėtų patogiau naudotis visuomeniniu transportu. Tad e. bilieto papildymas internetu bei laikini (kelių valandų, dienų) bilietai pagaliau taps realybe. Be to, žengiame dar toliau pagal pasaulines technologijų tendencijas – visuomeninio transporto bilietą bus galima įsigyti ir mobiliuoju telefonu.

Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ šiuo metu vykdo konkursą m-transporto sistemai įsigyti, tad vilniečiai ne už ilgo į savo telefonus galės įsidiegti programėlę, kurios pagalba taip pat bus galima sumokėti ir už automobilių stovėjimą „start stop“ principu, išsikviesti taksi, apskaičiuoti orientacinę kelionės kainą ir apmokėti už kelionės paslaugas, išsinuomoti elektrorolerį. Vartotojas galės pasirinkti, iš kokios sąskaitos – mobilaus operatoriaus ar banko, atsiskaityti už paslaugas“, – DELFI sakė e. bilieto projektą kuruojanti sostinės tarybos narė Indrė Jakaitytė.

Pasak jos, dalies naujų funkcijų teks palūkėti. Viena iš jų – galimybė e. bilieto kortele atsiskaityti už automobilio stovėjimą. „Taip, šis elementas bus prijungtas vėliau, nes iki liepos „Susisiekimo paslaugos“ tiesiog dar nebus spėję įvykdyti naujų parkomatų pirkimo konkurso“, – aiškino pašnekovė.

Švieslentes „prisvilino“ netinkamas maitinimas

Vicemero žodžiais, dėl projekto vėlavimo nemaža dalimi kalti anksčiau pasirinkti sprendimai. Kaip to pavyzdį, politikas pateikė viešojo transporto švieslentes, kurios ilgą laiką buvo iškritusios iš rikiuotės ir dirbti pradeda tik dabar.

„Parinko pigiausią variantą. O kaip tik pigiausias variantas – taip jis turi komplikacijų“, – sakė R. Adomavičius.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ e. bilieto projekto vadovas Mindaugas Žironas DELFI paaiškino, kad švieslentės, paprastai tariant, perdegdavo dėl netinkamai parinkto maitinimo šaltinio.

„Švieslentės buvo pajungtos prie troleibusų kontaktinio tinklo, kurio įtampos svyravimai pastoviai sugadindavo švieslenčių maitinimo įtampos keitiklius“, – sakė M. Žironas.

Popierinių bilietų atsisakymais – dvejais metais vėliau nei planuota

2010 m. vasaros pabaigoje Vilniaus valdžia apsiskelbė, kad per pusmetį bus atsisakyta popierinių bilietų – tai žadėjo tuomet taip pat vicemero pareigas ėjęs R. Adomavičius. Tačiau nei po pusmečio, nei po pusantrų metų popierinių bilietų atsisakyta nebuvo. Dabar R. Adomavičius planuoja naują jų atsisakymo datą – tai turėtų įvykti maždaug 2012 ir 2013 m. sandūroje.

„Matyt, po to, kai paleisime (e. bilieto – DELFI) sistemą, greičiausiai bus apie pusės metų pereinamasis laikotarpis, kai galbūt dar kažkas greta funkcionuos. Bet kai matysime, kad tą galime padaryti, nedelsiant atsisakysime“, – sakė vicemeras.

E. bilieto sistema Vilniuje turėjo pilnai pradėti fukcionuoti dar 2007 m. Penktus metus vėluojantis projektas miestui kainuos iš viso 13,28 mln. Lt: 9 mln. Lt buvo išleista diegiant ir nesėkmingai bandant „užkurti“ sistemą, o dar 4,28 mln. Lt savivaldybė pernai skyrė Slovakijos bendrovei „Emtest“, kuri turėtų pabaigti e. bilieto nesėkmių epopėją.

Šarūnas Černiauskas

Šaltinis: Delfi
Žymės: e bielietas
Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!