Vasario 25d. Antradienis

E. bilietas Vilniuje pilnai veikti turėtų nuo liepos

Balandžio 16d.
E. bilietas Vilniuje pilnai veikti turėtų nuo liepos

Daug metų buksavusiam elektroninio bilieto projektui sostinėje žadamos pabaigtuvės. Dalis projekto vėluoja – pavyzdžiui, gegužę žadėtas elektroninių bilietų papildymas internetu bus prieinamas pora mėnesių vėliau. Tačiau liepą, likus porai mėnesių iki Seimo rinkimų, sistema esą turėtų pilnai funkcionuoti.

Be planuojamų e. bilieto pabaigtuvių, miesto valdžia planuoja ir papildomas inovacijas. Taip pat ruošiamasi šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje visiškai atsisakyti popierinių bilietų. Tiesa, ir šis sprendimas gerokai vėluoja – popierinių bilietų atsisakymą sostinės valdžia buvo suplanavusi dar 2011 m. pradžiai.

Pabaigtuvės – prieš rinkimus

Transporto sektorių kuruojantis Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius DELFI teigė, jog e. bilieto pabaigtuves švęsti numatoma liepą. Tiesa, veikiausiai prireiks dar kelių mėnesių sistemai suderinti.

„Liepos mėnesį projekto vykdytojai sistemą priduos. Bet realiai, kol paleisime pilna jėga veikti, manau, bus šių metų galas“, – sakė vicemeras.

Anot pašnekovo, kiek vėluoti gali sprendimai, susiję su dieninių ir valandinių e. bilietų įdiegimu – atsargiai planuojama, kad tokie bilietai veikti pradės iki šių metų pabaigos.

Dalies sprendimų teks palaukti

E. bilieto papildymas internetu neveikia nuo 2010 m. liepos. Elektroninis bilietas be elektroninio papildymo Vilniuje verčiasi jau beveik dvejus metus. Tačiau liepą ši funkcija galų gale turėtų būti vėl prieinama. Kartu su atgijusia interneto linija, miesto valdžia žada ir naujas e. bilieto formas.

„Šiuo metu yra ruošiama naujų bilietų rūšių koncepcija, naujus bilietus ir jų kainas dar turės patvirtinti savivaldybės taryba. Darome viską, kad vilniečiai galėtų patogiau naudotis visuomeniniu transportu. Tad e. bilieto papildymas internetu bei laikini (kelių valandų, dienų) bilietai pagaliau taps realybe. Be to, žengiame dar toliau pagal pasaulines technologijų tendencijas – visuomeninio transporto bilietą bus galima įsigyti ir mobiliuoju telefonu.

Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ šiuo metu vykdo konkursą m-transporto sistemai įsigyti, tad vilniečiai ne už ilgo į savo telefonus galės įsidiegti programėlę, kurios pagalba taip pat bus galima sumokėti ir už automobilių stovėjimą „start stop“ principu, išsikviesti taksi, apskaičiuoti orientacinę kelionės kainą ir apmokėti už kelionės paslaugas, išsinuomoti elektrorolerį. Vartotojas galės pasirinkti, iš kokios sąskaitos – mobilaus operatoriaus ar banko, atsiskaityti už paslaugas“, – DELFI sakė e. bilieto projektą kuruojanti sostinės tarybos narė Indrė Jakaitytė.

Pasak jos, dalies naujų funkcijų teks palūkėti. Viena iš jų – galimybė e. bilieto kortele atsiskaityti už automobilio stovėjimą. „Taip, šis elementas bus prijungtas vėliau, nes iki liepos „Susisiekimo paslaugos“ tiesiog dar nebus spėję įvykdyti naujų parkomatų pirkimo konkurso“, – aiškino pašnekovė.

Švieslentes „prisvilino“ netinkamas maitinimas

Vicemero žodžiais, dėl projekto vėlavimo nemaža dalimi kalti anksčiau pasirinkti sprendimai. Kaip to pavyzdį, politikas pateikė viešojo transporto švieslentes, kurios ilgą laiką buvo iškritusios iš rikiuotės ir dirbti pradeda tik dabar.

„Parinko pigiausią variantą. O kaip tik pigiausias variantas – taip jis turi komplikacijų“, – sakė R. Adomavičius.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ e. bilieto projekto vadovas Mindaugas Žironas DELFI paaiškino, kad švieslentės, paprastai tariant, perdegdavo dėl netinkamai parinkto maitinimo šaltinio.

„Švieslentės buvo pajungtos prie troleibusų kontaktinio tinklo, kurio įtampos svyravimai pastoviai sugadindavo švieslenčių maitinimo įtampos keitiklius“, – sakė M. Žironas.

Popierinių bilietų atsisakymais – dvejais metais vėliau nei planuota

2010 m. vasaros pabaigoje Vilniaus valdžia apsiskelbė, kad per pusmetį bus atsisakyta popierinių bilietų – tai žadėjo tuomet taip pat vicemero pareigas ėjęs R. Adomavičius. Tačiau nei po pusmečio, nei po pusantrų metų popierinių bilietų atsisakyta nebuvo. Dabar R. Adomavičius planuoja naują jų atsisakymo datą – tai turėtų įvykti maždaug 2012 ir 2013 m. sandūroje.

„Matyt, po to, kai paleisime (e. bilieto – DELFI) sistemą, greičiausiai bus apie pusės metų pereinamasis laikotarpis, kai galbūt dar kažkas greta funkcionuos. Bet kai matysime, kad tą galime padaryti, nedelsiant atsisakysime“, – sakė vicemeras.

E. bilieto sistema Vilniuje turėjo pilnai pradėti fukcionuoti dar 2007 m. Penktus metus vėluojantis projektas miestui kainuos iš viso 13,28 mln. Lt: 9 mln. Lt buvo išleista diegiant ir nesėkmingai bandant „užkurti“ sistemą, o dar 4,28 mln. Lt savivaldybė pernai skyrė Slovakijos bendrovei „Emtest“, kuri turėtų pabaigti e. bilieto nesėkmių epopėją.

Šarūnas Černiauskas

Šaltinis: Delfi
Žymės: e bielietas
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai

Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai

Vasario 14d.

Šiandien aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymu nustatytos dar dvi dienos per metus, kai visi galės žvejoti nemokamai – vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną, ir kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną.


Panevėžys atsinaujina! „Ekrano“ marios tampa patrauklesnės

Panevėžys atsinaujina! „Ekrano“ marios tampa patrauklesnės

Vasario 11d.

Panevėžio miesto savivaldybė panevėžiečių poilsio ir rekreacijos reikmėms pritaiko „Ekrano“ marių pakrantes, atnaujina ir tvarko aplinką. Darbai atliekami dviem etapais. Planuojama, kad jie bus baigti šį rudenį.


Atostogų dilema: ką daryti su vaikais?

Atostogų dilema: ką daryti su vaikais?

Vasario 3d.

Tendencijos rodo, kad kiekvienais metais vis daugiau šeimų atostogauja užsienyje su atžalomis. Keliautojai pripažįsta, kad kelionės su vaikais retai būna spontaniškas sprendimas – šeimos tam ruošiasi ir atidžiai planuoja. Šeimos kelionių eksperto „Kidy Tour“ duomenimis,...


Savivaldybė sukūrė atvirą visiems trimatį sostinės žemėlapį

Savivaldybė sukūrė atvirą visiems trimatį sostinės žemėlapį

Sausio 29d.

Sostinės savivaldybė pasitelkė inovatyvius sprendimus miesto planavimui – sukūrė unikalų, realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia ne tik pamatyti miestą virtualiai, bet ir vertinti vykstančią miesto plėtrą realios aplinkos fone. Žemėlapiu gali naudotis visi adresu 3d.vilnius.lt...


Lietuvos oro uostai apžvelgia 2019–uosius: rekordinis keleivių skaičius ir platus krypčių pasirinkimas

Lietuvos oro uostai apžvelgia 2019–uosius: rekordinis keleivių skaičius ir platus krypčių pasirinkimas

Sausio 29d.

Visuose trijuose Lietuvos oro uostuose praėjusiais metais daugėjo keleivių ir skrydžių skaičius, labiausiai augo Kauno ir Palangos oro uostai, o bendrai visame oro uostų tinkle buvo vykdomos net 92 unikalios kryptys. 2020 metus šalies oro uostai mato kaip tolesnio augimo laikotarpį ir prognozuoja...


Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

Sausio 28d.

„Kuriu Vilnių“ – menas netikėtose erdvėse sugrįžta nauju konkursu. Miesto inicijuota programa jau trečius metus gaivina primirštas sostinės erdves, keliolika meno kūrinių jau papuošė įvairias miesto erdves, kitas idėjas dar planuojama įgyvendinti. O menininkai kviečiami...


Įspūdingi skaičiai: Vilniaus šviesų festivalis sulaukė 200 tūkst. lankytojų

Įspūdingi skaičiai: Vilniaus šviesų festivalis sulaukė 200 tūkst. lankytojų

Sausio 28d.

Praėjusį savaitgalį 697-ąjį Vilniaus gimtadienį šviesų festivalyje šventė per 200 tūkstančių vilniečių ir miesto svečių, mobiliąja festivalio programėle pasinaudojo per 27 tūkst. vartotojų. Skaičiuojama, kad pernai šviesų festivalyje apsilankė apie 130 tūkst. žmonių. Festivalio metu sostinės...


Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Sausio 25d.

Pastaraisiais metais sveikatingumo turizmas sparčiai išpopuliarėjo. Tam įtakos turi tai, jog vis daugiau žmonių praktikuoja sveiką gyvenseną – rūpinasi sveika mityba, siekia geros miego kokybės, stengiasi daugiau judėti, o tuo pačiu renkasi ir sveikesnes atostogas. Ekspertai rekomenduoja...


Vilnius siekia turėti miesto muziejų

Vilnius siekia turėti miesto muziejų

Sausio 22d.

Daugybė leidinių, ekskursijų ir kitokių iniciatyvų, skatinančių pažinti Vilnių, prisiminti praeitį ir aptarti dabartį, projektuoti ateitį – šalies sostinė pastarąjį dešimtmetį jaučia itin išaugusį ne tik užsienio svečių, bet ir gyventojų susidomėjimą miesto istorija. Vis dėlto specialistai...


Šiemet atraskite Raseinius. Patikėkit, tikrai verta!

Šiemet atraskite Raseinius. Patikėkit, tikrai verta!

Sausio 22d.

Šiemet VšĮ „Atrask Raseinius“ į tarptautinę turizmo parodą „Adventur 2020“ veža dvasinės sveikatos idėją ir gyvąją piligrimystę iš Šiluvos. Be šio svarbaus aspekto, parodoje dar pasakosime apie tai, kad Raseinių rajonas turistus 2020 metais sutiks keletu įspūdingų naujovių...


Vilnius tapo pirmuoju mietu regione, pasirašiusiu sutartį su tarptautine nuomos platforma "AIRBNB"

Vilnius tapo pirmuoju mietu regione, pasirašiusiu sutartį su tarptautine nuomos platforma "AIRBNB"

Sausio 15d.

Vasario 1-ąją įsigalios sutartis tarp Vilniaus miesto ir vienos didžiausių pasaulio trumpalaikio apgyvendinimo rezervavimo platforma „Airbnb“. Pagal ją įmonė pradės automatiškai rinkti Vilniaus miesto turisto rinkliavą iš visų keliautojų, užsisakančių nakvynes sostinėje per šią...


Vilniuje startuoja viešojo transporto programėlė regėjimo negalią turintiems keleiviams

Vilniuje startuoja viešojo transporto programėlė regėjimo negalią turintiems keleiviams

Sausio 15d.

Sostinėje startuoja neregiams ir silpnaregiams skirta nemokama viešojo transporto programėlė „Transporto balsas“, kuri autobusais ir troleibusais padės keliauti patogiau ir paprasčiau. Atsisiuntę ją keleiviai savo išmaniajame telefone nuo šiol galės girdėti, kokie viešojo transporto...


Vilniaus šviesų festivalis atskleis sostinės kiemų paslaptis

Vilniaus šviesų festivalis atskleis sostinės kiemų paslaptis

Sausio 13d.

Jau kitos savaitės pabaigoje sostinę nušvies Vilniaus šviesų festivalis – šaltuoju ir tamsiuoju sezonu miestui įkvėps gyvybės ir šilumos, išryškins miesto architektūrą, nušvies gražiausius Senamiesčio kiemus, atvilios minias vilniečių ir miesto svečių švęsti Vilnių.


Kauno oro uostas 2019 metus pažymėjo rekordu: pasiektas didžiausias keleivių skaičius

Kauno oro uostas 2019 metus pažymėjo rekordu: pasiektas didžiausias keleivių skaičius

Sausio 7d.

Kauno oro uostas apibendrino 2019 metus ir skelbia naują rekordą – iš viso praėjusiais metais aptarnauta net 1 160 682 keleivių (15 proc. daugiau nei 2018 metais). Fiksuojama, jog tai didžiausias per visą oro uosto istoriją pasiektas rodiklis, neskaičiuojant Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo...


Nauji metai – naujos ekskursijos ir atradimai Šiauliuose

Nauji metai – naujos ekskursijos ir atradimai Šiauliuose

Sausio 7d.

Turizmo atstovai juokauja, kad turizmas – niekada nemiega. To puikiausias įrodymas – kuriamos vis naujos ekskursijos. Ne išimtis ir Šiaulių gidai, kurie savo patirtį ir žinias nori pristatyti miestelėnams ir svečiams. Sausio mėnesį pristatomos net dvi naujos ekskursijos Šiauliuose.


Vilnius – užsienio kelionių organizatorių akiratyje

Vilnius – užsienio kelionių organizatorių akiratyje

Sausio 6d.

Vilnius stiprina bendradarbiavimo su užsienio kelionių organizatoriais pajėgumus. Per praėjusius metus sostinėje apsilankė keli šimtai užsienio kelionių agentų, besidominčių Lietuvos sostinės įtraukimu į užsieniečių kelionių paketus.


Išmanusis turizmas: kaip technologijos keičia keliautojų įpročius?

Išmanusis turizmas: kaip technologijos keičia keliautojų įpročius?

Sausio 3d.

Augantis turistų skaičius pasaulyje sukėlė problemų, kurioms spręsti buvo pasitelktos išmaniosios technologijos. Taip susiformavo vadinamas išmanusis turizmas, miestams padėjęs ne tik susitvarkyti su didžiuliu lankytojų antplūdžiu bei pasirūpinti jų saugumu, tačiau ir pakeitęs pačių keliautojų...


Kaunui – prestižinio „Financial Times“ turizmo reitingo pripažinimas

Kaunui – prestižinio „Financial Times“ turizmo reitingo pripažinimas

Gruodžio 11d.

Naujausiame „Financial Times“ leidžiamo žurnalo „fDi Magazine“ reitinge Patraukliausios ateities turizmo vietovės 2019/2020 Kaunas pripažintas vienu perspektyviausių miestų turizmui. Pelnyta devinta vieta kategorijoje „Tiesioginių užsienio investicijų...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!