Sausio 20d. Pirmadienis

Gegužę šeimas Vilniuje kvies daugybė koncertų ir festivalių

Gegužės 2d.
Gegužę šeimas Vilniuje kvies daugybė koncertų ir festivalių

Gegužę pagaliau pavyko prisišaukti pavasarį. Sušilus orams, vis dažniau išeiname pasivaikčioti į miesto gatves ar parkus. Nepraeikite ir pro gausybę gegužę vyksiančių renginių, kurių svarbiausiais, matyt, laikysime Motinos dienai skirtus koncertus, tradicinę DAROM akciją, Gatvės muzikos dieną, Skamba kanklius... Beje, paskutinis pavasario mėnuo išsiskiria ir didele gausa nemokamų sporto renginių visame Vilniuje. Vietų, kur nueiti ir reginių, ką pamatyti, yra ir gerokai daugiau. Siūlome pasižvalgyti.

Gegužės 2 d. (ketvirtadienį) 17.30 val visus visus būsimus tėvelius kviečiame į Vilniaus etninės kultūros centrą išmokti pačių gražiausių lietuviškų lopšinių. Lopšinė – tai pačių mažiausiųjų dainos, skirtos ne tik jiems užmigdyti, užsūpuoti, bet ir sukurti ypatingą ryšį su tėvais. Lopšinėse svarbūs pasikartojantys, ramybę skleidžiantys priedainiai, į kūdikį kreipiamasi įvairiais mažybiniais augalų, gėlių, paukščių vardais, išsakomos tėvų svajonės ir rūpesčiai. Vietų skaičius ribotas, todėl būtina registracija elektroniniu paštu juste@etno.lt arba telefonu (85) 279 1287.

Gegužės 2 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniaus rotušėje padėkos koncertas mamoms. Renginio kulminacija – padėkų daugiavaikėms mamoms įteikimo ceremonija. Koncertuos Artūro Noviko Džiazo mokyklos kolektyvai. Norime, kad kiekvienas, apsilankęs šiame koncerte, pajustų šilumą ir meilę, kurią tik mama savo vaikui gali jausti ir kurią jaučia vaikas, besiglaudžiantis prie savo mamos. Renginį ves Redita Dominaitytė ir Ridas Jasiulionis. Daugiavaikėms šeimoms įėjimas nemokamas.

Gegužės 2 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39/6) vyks vokalinės muzikos koncertas „Laiškas mylimai mamai“. Dalyvaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja Aušra Liutkutė, jos studentės J. Bielinytė, A. Burneckaitė, R. Černiūtė, M. Mikštaitė. Koncertmeisterė G. Muralytė-Erksonė. Programoje: duetai, arijos, dainos. Renginys nemokamas.

Balandžio 16–gegužės 3 dienomis „Transparency International“ Lietuvos skyrius kviečia į korupcinės tematikos filmų festivalį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Vilniuje veikiančiame kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) žiūrovai galės pamatyti Holivude sukurtų trilerių, dramų, veiksmo filmų, kurių istorijose ryškėja korupcijos problema: įvairios jos formos, priežastys ir pasekmės. Kviečiame dalyvauti peržiūrose – visi seansai nemokami.

Gegužės 3–5 d. (nuo penktadienio iki sekmadienio) Vilniuje vyks jaunimo festivalis „Išeik į aikštę 2013“. Festivalio pagrindinis tikslas – šventinis, pramoginis, prasmingas ir turiningas renginys jaunimui. Norime, kad jaunimo festivalis būtų erdvė jaunimui susitikti, bendrauti tarpusavyje, prasmingai leisti laisvalaikį. Renginio metu būtų galimybė jauniems žmonėms viešai bei drąsiai prabilti apie gyvenimo prasmės paieškas: tikintiesiems iš naujo įvertinti savo pažiūras, jas papildyti naujomis įžvalgomis, netikintiesiems arba abejojantiesiems, suteikti galimybę diskusijai, savo klausimus kelti viešai, reikšti savo nuomonę. Detalesnę informaciją apie festivalį rasite svetainėje www.iseikiaikste2013.lt

Gegužės 4 d. (šeštadienį) 16 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Šv. Mykolo bažnyčioje). vyks Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ merginų choro koncertas „Liepaičių giesmės ir dainos“. Vadovė Jolita Vaitkevičienė, mokytojos Edita Jaraminienė, Nina Timofejeva, koncertmeisterė Eglė Strimaitienė. Koncerte skambės XVI a. ir nūdienos sakralinė bei liaudies muzika: G. P. da Palestrinos, T. L. da Vittorios, B. A. Pattono, J. Baltramiejūnaitės, G. Kalino, V. Mažintaitės, J. Pranulytės, M. Urbaičio, D. Zakaro kūriniai chorui. Renginys mokamas.

Gegužės 4, 11, 18 ir 25 d. (šeštadieniais) 10 val. ir visus kitus kovo šeštadienius – ekskursija „Požeminio Vilniaus paslaptys“. Ekskursijos metu aplankomi 4–5 požemiai iš sąrašo: Vilniaus katedros, Gintaro galerijų, Žydų kultūros ir informacijos centro, Šv. Kazimiero bažnyčios, Šv. Kryžiaus bažnyčios, Šlapelių namų-muziejaus, Unitų vienuolyno, Jonų g. galerijos. O „Kivedos“ gidas papasakos ne vieną mįslingą istoriją, galinčią pažadinti fantaziją... Tikslesnė informacija pateikiama įsigijus ekskursijos bilietą. Bilieto kaina suaugusiajam – 20 Lt. Papildomai lankomiems objektams turėti apie 15 Lt/asmeniui. Dėl bilietų kreiptis tel. 8 5 272 4805.

Gegužės 4 d. (šeštadienį) 12 val. Vilniaus Vingio parke įvyks masinis šiaurietiško ėjimo žygis. Tai pirmas masinis šiaurietiškas ėjimas Vilniuje, kurio tikslas – suburti vienoje vietoje kuo daugiau šiaurietiško ėjimo mėgėjų, profesionalų ir visus kitus, kurie nori išbandyti šiaurietiško ėjimą, taip pat paskatinti Vilniečius ir miesto svečius užsiimti šia sporto šaka. Masinį šiaurietišką ėjimo žygį ves profesionalūs instruktoriai. Renginio pradžia – 10 val., dalyvių registracija – nuo 10 iki 11.45 val., žygio pradžia – 12 val., po žygio visi dalyviai ir renginio svečiai galės išbandyti sveikatingumo mankštas, vyks seminarai ir konsultacijos su šiaurietiško ėjimo instruktoriais ir sporto klubų treneriais. Visi renginio dalyviai galės dalyvauti loterijoje ir laimėti „Kelionių organizatoriaus DITMOS projektai ir ko“ įsteigtą prizą, tikrą žygių į kalnus mokykla - kelionę į Slovakijos Aukštuosius Tatrus (8 d. kelionė/ 6 d. žygiai po Slovakijos Tatrus).

Gegužės 5 d. (sekmadienį) 12 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (Aušros Vartų g. 5) vyks koncertas „Mamytė – ryto spindulėlis“. Atlikėjai: Vilniaus ĄŽUOLIUKO muzikos mokyklos I–IV klasių chorai. Programoje: lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai. Renginys mokamas.

Gegužės 5 d. (sekmadienį) 14 val. Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39/6) vyks Alekso Lemano koncertas „Gražiausios dainos mylimoms mamoms“, skirtas Motinos dienai. Šį koncertą dainininkas dovanoja esančioms ir būsimoms mamoms. Skambės daugeliui jau pažįstamos ir naujos dainos. Renginys nemokamas.

Gegužės 5-11 d. (nuo sekmadienio iki šeštadienio) XIV Tarptautinis universitetų teatrų forumas. Jau keturioliktus metus daugumai Vilniaus studentų ir teatro gerbėjų antroji gegužės savaitė – tai Tarptautinio universitetų teatrų forumo savaitė. Šis tradicija tapęs renginys kasmet suburia jo dalyvius į vieną didelę šeimą! Forumo metu pristatysime naujausius Lietuvos universitetų teatrų, kolegų iš Šveicarijos, JAV, Rusijos, Rumunijos, Ispanijos, Ukrainos spektaklius, taip pat kursime teatralizuotas akcijas. Šių metų tema – „Sustabdytos akimirkos“.

Gegužės 6 d. (pirmadienį) 12 val. „Menų spaustuvėje“ (Šiltadaržio g. 6)– pasakų pirmadienis mažyliams. Šiuolaikiniai psichologai vieningai sutaria, kad pasakos vaikams yra būtinos – jos padeda mažiesiems ne tik sužinoti apie pasaulį, bet ir lavinti dėmesį, vaizduotę, kūrybingumą, bendravimo įgūdžius... „Pasakų bobutę“ įkūnys aktorė, „Stalo teatro“ įkūrėja ir trijų vaikučių mama Saulė Degutytė. Jos sekamos pasakos virs mažais, prieš klausytojų akis atsiskleidžiančiais stebuklais. Jaukioje kamerinėje aplinkoje sekamos pasakaitės pradžiugins akių kontaktu, artimu ryšiu ir dėmesiu kiekvienam žiūrovui. Kiekvienas mažas ar didelis galės kartu kurti pasaką, fantazuoti, mąstyti, įsijausti, išgirsti, pamatyti, mokysis suprasti save ir kitus. Šį pirmadienį svečiuosimės Peliuko namuose.

Gegužės 7,14, 22, 24, 31 11 val. Valstybiniame jaunimo teatre vyks „Ekspedicija į teatro vidų“. Teatras – paslaptinga ir mistinė vieta, slepianti daug intriguojančių paslapčių. Scena, kurioje vaidinami spektakliai, yra tik nedidelė dalis to, kas vadinama teatru.

Valstybinio jaunimo teatro aktorė Aušra Pukelytė sukūrė spektaklį- ekskursiją, skirtą supažindinti vaikus ir jaunimą su vidine ir nematoma teatro dalimi. Kelionėje po teatrą ji, pasakodama įvairias istorijas apie teatro pastatą, lydi jaunuosius žiūrovus ten, kur paprastai netenka pabūti eiliniam teatro lankytojui – grimo ir persirengimo kambariuose, siuvykloje, kostiumų sandėlyje, milžiniškose dekoracijų laikymo patalpose. Visur jaunųjų ekspedicijos dalyvių laukia netikėtumai. Žinant, kuriuo keliu eiti, galima sutikti mistinę teatre klaidžiojančią Elenos Oginskienės šmėklą, sulaukti minkštų, sandėlyje po spektaklio „Ronja plėšiko duktė“ besiilsinčio Gauruočio, apkabinimų, o teatro grimerių dėka galima patiems pasiversti kokiu nors personažu ar pasimatuoti įmantrius kostiumus. Ekskursiją vainikuoja Aušros Pukelytės vaidinama pasaka apie išmintingą princesę, kurios metu galima pamatyti visas spektaklyje naudojamas technines įmantrybes.

Būtina išankstinė registracija. Į ekskursiją galite registruoti vaikų grupes nuo 7 m. (ne mažiau 20 vaikų). Tel.: 8 5 2616012

Gegužės 8 d. (trečiadienį) 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) vyks kasmetinis koncertas „Gitaros fiesta – 2013“, kurį rengia Kultūros ir meno projektų asociacija „G&T Promotion“. Dalyvauti šventėje yra pakviesti žymūs Lietuvos gitaros profesionalai ir jaunieji talentai – solistai ir ansambliai, aktyviai propaguojantys gitaros meną Lietuvoje ir užsienyje. Bilietų kaina: 18–38 Lt.

Gegužės 9 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniaus etninės kultūros centro ETNO ketvirtadienis skirtas tiems, kurie mėgsta skaityti. Skelbiame ETNO knygos vakarą!!! Atsineškite savo mėgstamą ETNO knygą, kupiną paslapčių, tradicijų, magijos, ritualų ir, besimėgaudami arbata, papasakokite apie ją taip, kad net didžiausi skeptikai skubėtų į knygyną jos ieškoti!!! Ateikite paklausyti, padiskutuoti ir susipažinti su rašytojais, kuriuos verta skaityti! Nusprendę, kad norite dalyvauti, registruokitės elektroniniu paštu justina@etno.lt arba telefonu 8 5 279 1287. Vietų skaičius ribotas. Mes jau turime savo ETNO knygą. O jūs?

Gegužės 9 d. (ketvirtadienį) 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (Aušros Vartų g. 5) vyks Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio pradedamasis koncertas.

Gegužės 10–12 d. (penktadienį–sekmadienį) – Europos diena. 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną. Minint šią datą, Vilniuje Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte vyks aktyvūs užsiėmimai senjorams ir jaunimui, veiks kūrybinės dirbtuvės, koncertuos muzikos ir šokių kolektyvai. Gegužės 10–12 dienomis Vilniuje Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte švęsime Europos dieną: vyks tradicinė restoranų mugė, o visi lankytojai bus kviečiami prisijungti prie įvairių veiklų, skirtų Europos piliečių metams.

Gegužės 10 d. (penktadienį) 18 val. Japonijos agentūroje „Yukari“ (V. Mykolaičio-Putino g. 5, 111 kab.) vyks Tradicinių rankdarbių – kimekomi – kūrybinės dirbtuvės. Kimekomi – tai vienas tradicinių japoniškų amatų. Ši technika atsirado maždaug XVIII a. ir pirmiausia buvo naudojama medinių lėlių puošybai. Vėliau pradėti dekoruoti ir mediniai rutuliukai, o dabar naudojamos dar paprastesnės medžiagos. Su kūrybinių dirbtuvių dalyviais pasidalinsime savo kimekomi kūrybos žiniomis bei patirtimi, be abejo suteiksime visus gamybai reikalingus įrankius bei medžiagas. Renginio trukmė: apie 2 val.

Būtina registruotis iš anksto el. paštu: info@yukari.lt, telefonu ar SMS 8 673 13117, nurodant savo vardą, pavardę, telefono numerį bei renginio datą arba pavadinimą. Vietų skaičius ribotas! Dalyvavimo kaina suaugusiajam – 40 Lt.

Gegužės 10 d. (penktadienį) 19 val. Planetariume (Konstitucijos pr. 12A) vyks koncertas Bardai tarp žvaigždžių: Ainis ir Gediminas Storpirščiai. Tėvo ir sūnaus duetas lygiai po penkiolikos metų grįžta į sceną su koncertais pavadinimu „VĖL KARTU PO 15-kos METŲ“. Lygiai prieš tiek metų juos buvo galima išgirsti dainuojant įvairių spektaklių dainas. Koncerte skambės rinktinės, pačios geriausios dainos. Tačiau naujovių taip pat teks išgirsti. Tėvo ir sūnaus duetas ruošia kelias visiškai negirdėtas dainas, kurios bus premjerinės išskirtinį gegužės 3-osios vakarą VU planetariume. Taigi visus, kurie išsiilgę prasmingų žodžių ir gražios tikros muzikos, VšĮ „Bardai LT“ kviečia pasinerti į žvaigždžių pasaulį ir stebint dangaus kūnus pasiklausyti pačios gražiausios muzikos ir tekstų. Bilieto kaina – 33 Lt.

Iki gegužės 11 d. kino centre „Skalvija“ (A. Goštauto g. 2/15) veiks projekto „Vilnius kitaip“ paroda. Vilnius – tai ta erdvė, kurioje kasdien dirbame, mąstome, mylime, pramogaujame... Tačiau kiekvienas žmogus skirtingai mato, pastebi kitokius dalykus tame pačiame mieste. Taip Naujojoje fotografijos mokykloje kilo idėja projektui „Vilnius kitaip“. Projektas buvo organizuojamas kūrybinių dirbtuvių principu: pradžioje buvo diskutuojama, gvildenamos idėjos. Dalyviai fotografavo individualiai, darbų peržiūrų metu buvo aptariamos jų kuriamos serijos. Projekto pabaigoje liko 5 autoriai ir 5 visiškai skirtingi, kūrybiški požiūriai į sostinę. Lankymas nemokamas.

Gegužės 11 d. (šeštadienį) nuo 10 val. visoje Lietuvoje vyks akcija „Darom“. Aplinkos gražinimo diena „Darom 2013“ visoje Lietuvoje vyks gegužės 11 d. Šiemet ypatingas dėmesys bus skiriamas už miesto ribų esančių nelegalių sąvartynų ir atliekomis užterštų teritorijų registravimui bei tvarkymui. Išsamią informaciją rasite čia.

Gegužės 11 d. (šeštadienį) 12 val. Mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39/6) Gausių šeimų šventė, skirta Tarptautinei šeimos dienai. Dalyvaus Artūro Noviko džiazo mokyklos atlikėjai bei šeimos iš visos Lietuvos. Renginys nemokamas.

Gegužės 11 d. (šeštadienį) 14.30 val. Arkikatedroje bazilikoje (Katedros a. 1) „Ąžuoliuko“ ir „Sølvguttene“ (Norvegija) berniukų chorų koncertas. Žymiausi Lietuvos ir Norvegijos berniukų chorai su Drameno simfoniniu orkestru Vilniaus katedroje kartu atliks Johannes Brahms „Requiem“. Renginys nemokamas.

Gegužės 11 d. (šeštadienį) nuo 15 val. Neries regioniniame parke (Vilniaus g. 3, Dūkštos) yks lietuviška meilės, laisvės ir draugystės – deivės Mildos šventė! Sakoma, kad deivės Mildos šventė – pati geriausia diena susipažinti ir susidraugauti, o tą dieną švenčiančius ši deivė globos ir lydės visus metus. Tad nepraleiskime šios progos ir būkime laisvi vidujai – tęskime mūsų prigimtinės kultūros tradicijas, atsispirkime vakarietiškiems šv. Valentino dienos šablonams ir nekreipkime dėmesio į draudimus, suvaržymus bei pagraudenimus – nebijokime džiaugtis ir dalintis šilčiausiais jausmais! Šventės apranga – šviesūs (lino) drabužiai. Programoje – amatininkų mugė, įvairūs užsiėmimai, sutartinių giedojimas, pabaigą vainikuos ugnies ir šokio šou. Renginys nemokamas.

Gegužės 12 d. (sekmadienį) 12 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) koncertas „Širdelėj skamba vis lopšinė“. Dalyvauja muzikos ir bendrojo lavinimo mokyklų jaunučių chorai ir Karoliniškių muzikos mokyklos kamerinis orkestras. Renginys nemokamas.

Gegužės 12–26 d. visoje Lietuvoje vyks Poezijos pavasaris – kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis, kurį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Įvairiose erdvėse šalies poetai ir užsienio svečiai, aktoriai skaito eiles, vyksta diskusijos, bendraujama su klausytojais. Renginys nemokamas. Tikslią informaciją rasite čia.

Gegužės 13 d. (pirmadienį) 18 val. Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39/6) Vakaras iš ciklo „Pažinkime Vilnių“. Vakaro tema „Literatūra apie Vilnių“. Dalyvaus kultūros istorikas Albinas Vaičiūnas. Renginys nemokamas.

Gegužės 16 d. (ketvirtadienį) Vilniaus etninės kultūros centre vyks ETNO romansai. Jūs tikrai žinote, kad lietuviai, kaip ir daugelis kitų tautų, turėjo ne tik savo meilės dieną, bet ir meilės deivę. Lietuvių meilės deivės Mildos šventė yra švenčiama gegužės 13 d. Tad Vilniaus etninės kultūros centras kviečia ją prisiminti ir visus meilės džiaugsmus bei vargus apdainuoti romansais. Nusprendę, kad norite dalyvauti, registruokitės elektroniniu paštu justina@etno.lt arba telefonu 8 5 279 1287. Vietų skaičius ribotas.

Gegužės 17–19 d. (penktadienį–sekmadienį) visoje Lietuvoje vyks muziejų naktis. Renginys nemokamas ir vyks įvairiose vietose. Į renginius kvies Lietuvos banko Pinigų muziejus (Totorių g. 2/8), Lietuvos aklųjų istorijos muziejus (Skroblų g. 10), Genocido aukų muziejus (Aukų g. 2A) ir Tuskulėnų Rimties parko memorialinis kompleksas (Žirmūnų g. 1N), Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2). Išsamią informaciją rasite čia.

Gegužės 17 d. (penktadienį) 18 val. Japonijos agentūroje „Yukari“ (V. Mykolaičio-Putino g. 5, 111 kab.) vyks užsiėmimas „Žmogaus ir gėlės pašnekesys – ikebana“. Ikebana (gyvenanti gėlė) – tai japoniškas gėlių komponavimo menas, atsiradęs XV a. Ikebana - tai menas, turintis savo taisykles, savo filosofiją, sujungiantis žmogų su gamta. Šis renginys tai kūrybinės dirbtuvės, kur kiekvienas dalyvis turės galimybę sukurti savo išskirtinę ir nepakartojamą ikebaną. Dalyviams bus suteikti visi reikalingi įrankiai bei „gyvos“ medžiagos - žaluma ir gėlės. Renginio trukmė: apie 2 val.

Būtina registruotis iš anksto el. paštu: info@yukari.lt, telefonu ar SMS 8 673 13117, nurodant savo vardą, pavardę, telefono numerį bei renginio datą arba pavadinimą. Vietų skaičius ribotas.

Gegužės 18 d. (šeštadienį) Gatvės muzikos diena – šventė, vienijanti visus, kalbančius universaliausia kalba pasaulyje – muzikos kalba. Ir profesionalūs muzikantai, ir mėgėjai plūsteli į savo miestų gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę įvairiausiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus.

Šiais metais, be Lietuvos ir Tbilisio, tą pačią dieną priimti gatvės muzikantus planuoja Kopenhaga, Dublinas, Sicilija ir keletas Jungtinių Amerikos Valstijų miestų. Aktyviausi miestai Lietuvoje, jau surinkę nemažą muzikinę kariauną, yra Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Utena ir Šiauliai. Vilniuje, kaip įprasta, tirščiausia muzikos koncentracija bus Gedimino prospekte, Vilniaus, Vokiečių gatvėse, Rotušės aikštėje ir akustinėje Pilies gatvėje.

Gegužės 18 d. (šeštadienį) nuo 11 val. Vilniaus etninės kultūros centre vyks „Šeimos popietė“ – tai kartą per mėnesį vykstantys užsiėmimai, skirti tėveliams ir mamytėms, turintiems mažų vaikų arba jų dar tik besilaukiantiems. Užsiėmimų metu sekamos pasakos, dainuojamos lopšinės, vaikų, šeimos, kalendorinės lietuvių liaudies dainos, žaidžiami įvairūs žaidimai, grojama kanklėmis bei kitais instrumentais, piešiama, skatinama mažylių ir jų tėvelių fantazija bei saviraiška. 11 val. šoks mažieji ( iki 2.5 m.), 13 val. į susitikimą ateina didieji (nuo 2.5 iki 5 m). Užsiėmimo trukmė 1 – 1.5 val. Būtina išankstinė registracija el. paštu juste@etno.lt arba tel. 8 5 279 1287. Nepamirškite į užsiėmimus atsinešti mėgstamiausių savo pasakų, dainelių ir žaidimų...

Gegužės 23–26 d. (nuo ketvirtadienio iki sekmadienio) 41-ąjį kartą Vilniuje šurmuliuos „Skamba skamba kankliai“. Festivalio metu Senamiesčio kiemai tampa savotiškais liaudies meno mėgėjų vienkiemiais. Visi atėjusieji gali dainuoti, šokti, šėlti bendrame besilinksminančiųjų sūkuryje. Festivalio koncertai vyksta ir Senamiesčio kiemuose, ir koncertų salėse. Visą renginio programą rasite čia.

Gegužės 27 d. (pirmadienį) Lukiškių aikštėje nuo 18.30 val. vyks „Burbuliatorius“ – tai reguliarus miesto žaidimas, kuris vyksta visą vasarą ir rugsėjį, kas antrą pirmadienį, 18.30, Lietuvos ir užsienio miestuose. Šio renginio ypatumas yra ne tik jo periodiškumas, bet ir tai, kad jis vyksta daugiau kaip 15 Europos miestų vienu metu. „Burbuliatoriaus“ tikslas – atgaivinti viešąsias miesto erdves, paskatinti miestelėnus eksperimentuoti, ieškant naujų viešųjų erdvių naudojimo būdų bei sukurti paralelinį įvykį, kurio dalyviai, gyvendami skirtinguose miestuose, galėtų dalintis erdvių gaivinimo patirtimi. Tai atviras įvykis, ir dalyvauti jame gali kiekvienas norintysisis. Tereikia atsinešti muilo burbulų indelį (sau ir praeiviui) į paskelbtą vietą ir „užburbuliuoti“ ją kartu su kitais miestelėnais. Renginiai vyks visą vasarą kas antrą pirmadienį.

Gegužės 28 d. (antradienį) 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) Koncertas, skirtas tarptautinei vaikų gynimo dienai. Dalyvauja Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos tarptautinių konkursų laureatai ir Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos choras, orkestras, ansambliai, solistai. Renginys nemokamas.

Sekmadienis – sporto diena. Sekmadieniais 10 val. Gedimino prospektas iki pat rudens kiekvienam vilniečiui bei miesto svečiui taps puikia laisvalaikio praleidimo zona, kurioje visi galės sportuoti, žaisti įvairiausius žaidimus ir tiesiog šauniai leisti sekmadienio popietę. Gedimino prospekte bus galima ne tik mokytis šokti, susipažinti su įvairiausių kovos menų technikų subtilybėmis, dalyvauti kiekvieną kartą vis skirtinguose sveikatingumo užsiėmimuose, mankštose, bet ir drauge su draugais, šeima žaisti badmintoną, stalo futbolą, tenisą, išbandyti ir gausybę kitų pramogų, kurios kiekvieną sekmadienį bus skirtingos. Sekmadieniai Vilniuje nuo šiol bus vadinami sporto diena. VšĮ „Sveikas miestas“ naujojo projekto – „Sekmadienis – sporto diena“ atidaryme kviečia visus sudalyvauti jau gegužės 5 dieną, sekmadienį, Gedimino prospekto atkarpoje, esančioje prie V. Kudirkos aikštės. Išbandyti pirmuosius sporto užsiėmus visi galės nuo 10 val. iki 14 val.

Antradieniais 16 val. Vilniaus apylinkėse vyks orientavimosi sporto varžybos „Mano antradieniai“. Tai masinės orientavimosi sporto varžybos, vykstančios jau trečius metus Vilniaus miesto apylinkėse. Vidutiniškai kiekviename šių varžybų etape startuoja per 180 orientavimosi entuziastų, kurie per sezoną įveikia daugiau nei 10 000 kilometrų. Varžybose galima startuoti nuo 16 iki 19 valandos. Daugiau informacijos ir varžybų vietos – čia.

Penktadieniais 16 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) edukacinis užsiėmimas mažiems ir dideliems „Auksakalio dėlionė“. Kokio ilgio siūlą galima išlydyti iš vieno gramo aukso? Kaip užtikrindavo aukso ar sidabro kokybę? Kokie yra liturginiai indai ir kam jie tarnauja? Kokios pagrindinės auksakalystės technikos?

Apie tai ir daugelį kitų senų laikų įdomybių sužinosite apsilankę edukaciniame užsiėmime. Tad kviečiame Jus į nuostabią kelionę po auksakalio dirbtuvę, pilną emocijų, žinių ir atradimų... Bilieto kaina nuo 5 iki 10 Lt.

Ketvirtadieniais (19 val.) ir sekmadieniais (11 val.) nemokamos bėgimo treniruotės Vilniaus Vingio parke. Jos skirtos tiek besiruošiantiems bėgimo renginiui „Nike Aš bėgu. Vilnius 2013/DNB Pusmaratonis“, vyksiančiam gegužės 26 d., tiek ir tiems, kurie po užsitęsusios žiemos pasiryžo pradėti sportuoti. Sekmadieniais ir ketvirtadieniais vyksiančias treniruotes ves profesionalūs lengvosios atletikos treneriai. Bėgimo treniruočių metu bus mokoma taisyklingai kvėpuoti bei pasirinkti tinkamą bėgimo ritmą.

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!