Balandžio 6d. Pirmadienis

Išrinkta 30 patraukliausių Lietuvos vietų

Birželio 19d.
Išrinkta 30 patraukliausių Lietuvos vietų

Viešoji įstaiga „Terra Publica“ tradiciškai paskelbė vietinio turizmo reitingus – lankytinų vietovių trisdešimtuką.

Nuo 2007 metų organizacija renka ir analizuoja informaciją apie Lietuvos turizmo išteklius: miestelius ir kaimus, parkus ir muziejus, kitas patrauklias vietoves. Pirmieji turizmo reitingai buvo paskelbti 2009 metais, įvertinus apie 300 vietovių. Per penkerius metus vertinamų vietovių sąrašas išsiplėtė ir viršija 500.

Tyrimui naudojama viešosios įstaigos paruošta originali metodika. Vertinimo kriterijai suskirstyti į tris dideles grupes:

- paties objekto svarba,

- jo infrastruktūra,

- patrauklumas turizmui.

Pagrindiniai kriterijai buvo vertinami pasitelkiant daugiau kriterijų: objekto tematika, ekspozicijos gausa, aktualumas įvairioms visuomenės grupėms, sezoniškumas, sąveika su aplink esančiais objektais, geografinė padėtis, privažiavimo keliai, sanitarinės sąlygos, papildomos paslaugos, savireklama, bendradarbiavimas su žiniasklaidos priemonėmis, informacijos teikimas telefonu ir vietoje.

Iš viso pagal VšĮ „Terra Publica“ taikomą metodiką objektui galima skirti 999 balus. Tyrimo pabaigoje suskaičiuoti balai vėl sujungiami į 3 minėtas grupes, priskiriant reitingo raidę A, B arba C. Prie raidžių pridedamas +/- nurodo judėjimą reitingo lentelėje: „+“ (teigiama) reiškia objekto kilimą, neigiama „-“ – kritimą.

Į reitingo sąrašą neįtrauktos vietovės, gavusios nulį balų bent iš vienos klausimų grupės. Reitingai skirti patiems Lietuvos gyventojams, planuojantiems vienos dienos išvyką, todėl netirtas darbuotojų gebėjimas kalbėti užsienio kalbomis bei nakvynės konkrečioje vietovėje galimybės.

Iš tyrimo taip pat buvo išimti didieji Lietuvos miestai, nes jie remiantis kriterijais atsidurtų sąrašo priekyje.

Reitingo sudarytojai teigia, kad palyginti su 2012 metais, išliko tas pats auksinis penketukas: Trakai, Druskininkai, Neringa, Aukštaitijos nacionalinis parkas ir Anykščiai. Tiesa, Neringa antrąją vietą užleido Druskininkams ir liko trečiojoje. Iš 2012 metų sąrašo iškrito Aukštadvario ir Vištyčio regioniniai parkai.

Naujai įtraukti objektai – Smiltynė (Lietuvos jūrų muziejus) ir Zarasai.

„Nebeužtenka vien palaikyti švarą ir tvarką mieste, kad būtų ramu dėl vietos ir turistų srautų. Žmonės vis aktyviau domisi esama infrastruktūra, papildomomis laisvalaikio praleidimo formomis, maitinimo įstaigų paslaugų kokybe. Daugelis turistinių vietovių itin sparčiai rekonstruoja ne tik pavienius paveldo objektus, bet vykdo kompleksinius urbanistinių erdvių tvarkymo darbus, po kurių vietovė suspindi naujai ir iš karto pritraukia būrius lankytojų.

Konkurencija aštrėja, todėl vietas reitinge pradeda lemti ir kultūrinių renginių skaičius vietovėje, aktyvių pramogų įvairovė konkrečiame mieste ar edukacinių užsiėmimų gausa muziejuje. Tad tikimės, kad iš pateikto patraukliausių turizmo vietovių sąrašo kiekvienas ras sau įdomų objektą, kuriame turiningai praleis laisvalaikį“, – teigė VšĮ „Terra Publica“ projektų vadovas Vytautas Kandrotas.

10 patraukliausių Lietuvos vietinio turizmo vietovių:

1. Trakai

2. Druskininkai

3. Neringa

4. Aukštaitijos nacionalinis parkas

5. Anykščiai

6. Palanga

7. Birštonas

8. Kretinga

9. Kėdainiai

10. Vilniaus universiteto ansamblis

 

2013                   2013                   Vietovė             Reitingas          Komentaras

1                          1                          Trakai AAA                    Trakai išlieka šalies traukos objektu Nr. 1. Sutvarkyti Pusiasalio pilies kompleksas ir Užutrakio dvaras, baigta bažnyčios rekonstrukcija. Trakus patogu apžiūrėti tiek pėsčiomis, tiek dviračiu, plaukiant jachta ar net skrendant lėktuvu. Geros apgyvendinimo galimybės ir savitą karaimų virtuvę pristatantys restoranai, gausu kultūros ir sporto renginių. Patogi vieta Lietuvos žemėlapyje, ežerų apsuptis ir viduramžių pilis saloje leidžia Trakams konkuruoti su gražiausiomis Europos vietovėmis. Pasigendame tik turistus aptarnaujančių darbuotojų mandagumo.

2                          2                          Druskininkai AAA+                 Druskininkai rizikavo įvesdami pagalvės mokestį, tačiau reikia pripažinti, kad rizika pasiteisino. Atvykstantys į kurortą gali savo akimis įsitikinti, kad rinkliava ne prapuola kiaurame savivaldybės biudžete, bet panaudojama miestui tvarkyti. Miestas paskendęs gėlėse, o jo pavyzdžiu apie analogišką mokestį prakalbo kitų kurortų valdžia. Mūsų reitinge užkopė į antrąją poziciją dėl puikiai prižiūrimo miesto ir išvystytos paslaugų infrastruktūros, kuri leidžia tikėtis lankytojų visais metų laikais. Trūksta mažosios laivybos, kuriai vystyti Druskininkai turi puikių sąlygų.

3                          2                          Neringa             AAA-                  Neringa – šiemet vienu laipteliu žemiau. Dar viena unikali vietovė, vertinant ne tik aplinkinių šalių, bet ir Europos mastu. Nuo reitingo lyderių – Trakų ir Druskininkų – kurortą skiria dvi problemos – sezoniškumas ir niekaip nepadedamas galutinis taškas nelegaliais laikomų statinių bylose. Nesiimame vertinti teisinių šios problemos aspektų, tačiau jau penkmetį trunkantys svarstymai dėl Preilos statinių stabdo Neringos turizmo plėtrą, o sprendimas griauti pastatytus ir visiškai funkcionavusius pastatus Juodkrantėje – tikrų tikriausias žingsnis atgal.

4                          4                          Aukštaitijos nacionalinis parkas AAA                    Lietuvos pasididžiavimas – nuostabus gamtos kampelis su viena seniausių medinių šventovių – Palūšės bažnyčia, rekonstruota valtine, turistams geriau pritaikytu Ladakalniu, Ginučių malūnu, Stripeikių bitininkystės muziejumi, telekomunikacijų bokšte įrengta apžvalgos aikštele. Po Aukštaitijos nacionalinį parką galima keliauti pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis, o tingintiems aktyviai keliauti – nesudėtinga apvažiuoti automobiliu. Tad Aukštaitijos nacionalinis parkas gerai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Pasigendame aktyvios veiklos galimybių šaltuoju metų laikotarpiu.

5                          5                          Anykščiai AAA                    Iki tradicinio kurorto Anykščiams tetrūksta tik sūrios mineralinio vandens versmės. Tačiau ir be jos miestas užkariavo aukštas pozicijas, savo galimybėmis lenkiantis kai kuriuos tikruosius kurortus. Džiugina tvarkomas miesto centras, lankytinų objektų įvairovė, unikalios pramogos – siaurukas ir vasaros rogučių trasa. Tvarkingi viešbučiai ir maitinimo įstaigos, smagūs dviračių takai po Anykščių apylinkes. Vertėtų pagalvoti, kaip geriau turizmo reikmėms panaudoti Šventosios upę.

6                          8                          Palanga AAA+                 Palanga, rodos, atranda vis naujų idėjų, kuo nustebinti į miestą atvykstančius poilsiautojus. Kasmet keičiama eismo ir automobilių stovėjimo tvarka gatvėse, skiriamos baudos vairuotojams, o dabar – ir dviratininkams, visą Lietuvą apskriejantys kasmetinio paplūdimių tvarkymo aidai... Nepaisant skandalingų pranešimų, Palangos kurortas sugeba pritraukti ne tik triukšmingo jaunimo, bet ir jaunų šeimų, pagyvenusių porų iš vakarų Europos, turtingų rytų šalių piliečių. Tarp lietuvių Palanga neabejotinai užkariavo ne tik vasaros sostinės titulą – ir kitais metų laikais Palanga išlieka nepaprastai populiari kaip savaitgalio kryptis. Kas erzina? Privataus sektoriaus darbuotojų arogancija ir pačių poilsiautojų kultūros stoka.

7                          10                        Birštonas AAA+                 Keletą pastarųjų metų Birštonas stiprina savo pozicijas ir užsitikrina jas reitingo dešimtuke. Nedidelis kurortas atrado savo vietą konkurencinėje kovoje, plečiasi SPA verslas, Nemunu poilsiautojus plukdo laivai. Birštonas itin patrauklus dviratininkams: apvažiuoti miestą ir šalia esantį Žvėrinčiaus mišką, o po to išsimaudyti baseine – tikrai puiki alternatyva pavargusiems nuo triukšmingų didmiesčių gatvių ir vandens parkų. Birštone mėgsta atostogauti turtingesni vyresnio amžiaus užsienio svečiai – tai rodo aukštą teikiamų SPA paslaugų kokybę. Birštone rasite, kur skaniai pavalgyti, Kultūros centre dažnai organizuojami įvairūs renginiai. Pasigendame veiksmų, kurie formuotų išskirtinį kurorto veidą. Pavyzdžiui, prieš keletą metų buvo iškelta idėja ant piliakalnio atstatyti medinę ankstyvųjų LDK laikų pilį ar krantinėje atkurti 1959 metais Nemune nuskendusio Banginuko skulptūrą.

8                          7                          Kretinga AAA-                  Kretingos vertybės – ramybe dvelkiantis miestas, Lietuvos mastu unikalus žiemos sodas, dvaro sodyba ir parkas, įspūdinga bažnyčia ir visai netoliese esančio pajūrio dvelksmas. Ko trūksta? Aktyvių pramogų ir turiningo laisvalaikio praleidimo galimybių. Kretingai praverstų teminis nuotykių parkas ar bent parodomasis vėjo jėgainės bokštas, kuriame galima būtų susipažinti, kaip gaminama ši alternatyvi energija.

9                          6                          Kėdainiai AAA-                  Kėdainiai šiemet prarado aukštas pozicijas, tačiau išliko dešimtuke. Miestas pakeri tvarkingu senamiesčiu, paveldo objektų gausa (viena iš trijų Lietuvoje išlikusių rotušių, Radvilų mauzoliejumi, minaretu) bei turtinga įvairių mieste sugyvenusių tautų istorija. Visgi turizmo srityje miestas ne toks aktyvus. Iš senamiesčio pradingo keletas tikrai puikių kavinių, likusios dirba trumpiau. Patogioje geografinėje vietoje įsikūrusiam miestui reikia naujų idėjų, kaip patraukti su pro šalį pravažiuojančius tautiečius ir užsieniečius.

10                        11                        Vilniaus universiteto ansamblis AAA+                 Vilniaus universiteto kiemeliai – visiškai kitokio tipo lankytina vieta, Lietuvos mokslo lopšys, alsuojantis viduramžių dvasia. Komplekse vyksta nuolatiniai rekonstrukcijos darbai, po kurių pastatai ir kiemeliai nušvinta naujomis spalvomis. Galimybė pakilti liftu ir apžvelgti visą senamiestį iš pačios jo širdies – Šv. Jonų bažnyčios varpinės – itin praturtina ekskursijos po Vilniaus universitetą įspūdžius. Dėl ES pirmininkavimo, apriboto eismo šioje miesto dalyje ir gausių delegacijų šis kompleksas šiemet nebus patogus lankyti eiliniams turistams.

11                        9                          Niūronys (Arklio muziejus) AAA-                  Žinoma, Niūronims išsilaikyti dešimtuke, plečiantis kurortams ir gražėjant paveldo objektus tvarkančioms vietovėms, ateityje nebus galimybių. Tačiau Niūronys – teminis Lietuvos kaimas. Arklio muziejuje turistų laukia atnaujintas lankytojų centras, edukacinės erdvės, pažintinė programa. Suaugusiųjų ir vaikų laukia savo darbui atsidavę darbuotojai ir teminio Lietuvos kaimo idėjai entuziastingai pritariantys etnografinių sodybų gyventojai. Trūksta etnografinės užeigos su platesne edukacine veikla, kad muziejuje būtų galima ne tik pačiam duoną išsikepti...

12                        12                        Kryžių kalnas AAB                    Unikali Lietuvos vietovė, kurioje persipina Lietuvos istorija, rezistencijos bei tikėjimo jėga, pavertusi šį piliakalnį stebuklinga vieta, į kurią traukia įvairių tautybių, amžiaus ir profesijų žmonės. Verta aplankyti kiekvieną kartą, kai važiuojate pro šalį, jei nėra dirbtinai apribotos lankymo galimybės. Kaip minėjome pernai, Kryžių kalno prieigose dirbtinai apribotas stovėjimas šalikelėse, mokama stovėjimo aikštelė, nors paprastą dieną prie objekto – vos keletas automobilių. Nors užsienio valstybėse tai – gana įprasta praktika, neaišku, ar tai geriausias sprendimas šiam unikaliam sakraliniam objektui išlaikyti.

13                        14                        Biržai ABA+                 Biržai garsūs pilimi ir mediniu pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą, kurio kitame krante – įdomios architektūros Astravo dvaras. Puikiai sutvarkytas miesto centras ir jaukios kavinukės. Šalia Biržų – karstinės įgriuvos, Kirkilų ežerėliai ir kiti gamtos paminklai. Biržus geriau pažinti kviečia vietos turizmo verslininkus suvienijęs Biržų turizmo banduolys, siūlantis platų paslaugų spektrą: nuo ekskursijos po alaus daryklą iki biržiečių išrasto montebolo žaidimo. Diena Biržų krašte tikra neprailgs. Trūksta aktyvaus darbo garsinant savą karštą, vandens pramogų Širvėnos ežere.

14                        15                        Pakruojis ABA+                 Pakruojis gali pasigirti didžiausia Lietuvoje išlikusia dvaro sodyba, kuri po rekonstrukcijos neabejotinai tapo stipriu traukos centru. Atvykus į dvarą, veiklos pakaks ilgam: jodinėjimas žirgais, kalvio pamokėlė, malūnininko ekskursija po dvarą ir net kino seansas pačiame vėjo malūne. Rekonstruotuose dvaro pastatuose – ir užeiga, ir viešbutis. Tačiau be dvaro sodybos pats Pakruojis nedaug kuo tegali pasigirti – nebent šeimynines tradicijas puoselėjančiomis alaus daryklomis, motociklų krosu ir dolomito karjerais. Pasiūlymas – remontuoti dar išlikusius Kalpokų, Ūdekų, Steigvilių, Diržių malūnus ir kurti Žeimelio link turistinį malūnų kelią...

15                        13                        Rokiškis ABA-                  Šiais metais Rokiškis didelių naujovių nepateikia. Toliau tvarkomas miesto centras, baigti dvaro pastatų rekonstrukcijos darbai. Išskirtinė miesto puošmena – kasmetinių plenerų metu ištapytos namų langinės. Rokiškis stebina tvarka ir švara, ilga alėja nuo pat dvaro iki bažnyčios, įspūdinga miesto aikšte, išpuoselėta dvaro sodyba, o apleista Rokiškio autobusų stotis šiemet sulaukė naujo architektų projekto.

16                        16                        Rumsiškės (Lietuvos liaudies buities muziejus) ABA                    Lietuvos liaudies buities muziejus, įsikūręs Rumšiškėse, kviečia susipažinti su etnografiniais regionais ir pabaigtu miestelio kompleksu. Pastatuose kuriasi pažintinės ekspozicijos (duonos, monopolio), amatininkai, kiti naujai iškilę pastatai dar laukia šeimininkų. Muziejaus teritorijoje veikia smuklė ir arbatinė, o šiemet pradėtos teikti ir apgyvendinimo paslaugos. Šiltuoju metų laiku čia vyksta įvairūs renginiai, festivaliai, edukacinė veikla, Joninių šventė, į muziejų plaukia laivas iš Kauno. Trūksta turiningos veiklos šaltuoju metų laiku – muziejus lankomas kaip parkas, išskyrus, žinoma, audringai ir garsiai švenčiamas Užgavėnes..

17                        17                        Kairėnai ABA                    Didžiausias Lietuvos botanikos sodas veikia prie pat Vilniaus, tačiau iki šiol daugiausia lankytojų sulaukia iš čia pat esančio miesto. Jei norite praleisti ramią popietę gamtos prieglobstyje ir augalijos įvairovėje, šis botanikos sodas – kaip tik jms. Renovuotos dvaro arklidės saugo ekspozicijas ir parodų sales, o buvusiame malūne įkurta kavinė ir konferencijų salė. Sode galima pajodinėti poniu ar žirgu, pasivažinėti brika ar karieta, organizuojamos įvairios specializuotos edukacinės programos. Apsilankyti geriausia šiltuoju metų laiku ir ne vieną kartą, kad galėtumėte stebėti besikeičiančią gamtą. Bet ir žiemą bus ką veikti – ekskursija persikelia į šiltnamius, o briką keičia rogės.

18                        20                      Dzūkijos nacionalinis parkas ABB+                  Dzūkijos nacionalinis parkas mūsų reitinge toliau keliauja aukštyn. Merkinėje įrengtas lankytojų centras, turizmo reikmėms pritaikytas Liškiavos sakralinis ansamblis, baigiamas tvarkyti Marcinkonių lankytojų centras. Didžiausias turtas čia yra svetinga gamta, tyras oras, įspūdingi baidarių maršrutai, parkus primenantys reti šilai, o miesteliuose ir kaimuose – paslaugūs sodybų šeimininkai, siūlantys dūminę pirtį ar garuojančią „grikių bobą“. Dzūkijos nacionalinio parko problema – jis pakankamai didelis, jei sumanysite per vieną dieną apžiūrėti jį visą – nuo Merkinės iki Čepkelių.

19                        18                        Europos parkas ABB-                   Objektas, kuriame turiningai praleisite pusdienį, žavi privačios iniciatyvos ir nuoseklaus darbo rezultatais. Išpuoselėta didelė teritorija, nuostabi gamta, netikėti atradimai. Prie parko neseniai prijungtas rekonstruotas Liubavo vandens malūnas praplečia lankomas erdves ir turiningo laisvalaikio praleidimą šiose vietovėse.

20                        25                        Plungė BAB+                  Plungės dvaro rūmų rekonstrukcija suteikia visas galimybes konkuruoti su šio reitingo viduryje įsitvirtinusiais Rokiškiu, Biržais ar Pakruoju. Kultūrinių renginių gausa kviečia išsilavinusį keliautoją, o vaizdingos apylinkės nepaliks abejingos nei vienos pavargusios sielos. Trūkumai panašūs, kaip ir daugelio rajoninių šalies miestų, – be dvaro ir jo kuriamos auros mieste būtų nuobodoka.

21                        21                        Pažaislis ABB                    Įspūdingas kamaldulių vienuolyno ansamblis, nesuklysime – geriausiai turizmo reikmėms pritaikytas vienuolynas Lietuvoje. Tiesa, ne visiems baroko architektūra ir kamaldulių gyvenimo tradicijos bus įdomios. Bet Kauno marių pusiasalis traukia visais metų laikais: šalia yra Kauno HES, prieplauka, paplūdimys, jachtklubas, pramogų centras, maitinimo įstaigos ir net svarstyklių ekspozicija... Nors Pažaislis garsus rengiamais vasaros koncertais, jame patartume apsilankyti ir paprastą darbo dieną, balandžio ar spalio mėnesį, kai vienuolyno sienos ilsisi nuo muzikantų ir turistų...

22                        22                        Žemaitijos nacionalinis parkas ABB                    Žemaitijos nacionalinis parkas pristato originalius pažintinius objektus: buvusią branduolinę raketų bazę Plokštinėje ar energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas Likšuose. Dviračių takas, jachtklubas, nardymas Platelių ežere kviečia savo stichiją pamėgusius entuziastus. Žemaitijos nacionalinis parkas – dar viena puiki, tačiau tinkamai neįvertinta vietovė. Labiausiai jai trūksta reklamos, taip pat reikėtų daugiau plėsti paslaugų infrastruktūrą, maitinimo ir aktyvaus pramoginio turizmo paslaugas.

23                        24                        Ventės ragas BBA+                  Nors Ventės ragas iš pažiūros atrodo siauros specializacijos objektas, tačiau turi stiprią „pasaulio krašto“ aurą. Tai vieta, kur sustoja laikai, o išvykus iš jos – vis traukia grįžti dar ir dar. Be to, šalia esantys Mingės ir Kintų kaimai papildo turisto kuprinę vietos žvejų siūlomu šviežiu karšiu, o įspūdžius – ekskursijomis laivu Minija, Atmata ar Kuršių mariomis – iki pat Nidos.

24                        19                        Grūto parkas ABB-                   Grūto parkui nėra lengva išlaikyti populiarumą ir pozicijas, nors parkas dirba itin aktyviai. Sovietmečio gyventojų karta sensta, o jaunimas ne itin domisi istorijon grimztančio sovietinio režimo „baubais“. Sovietinės atributikos naudojimo draudimas taip pat verčia abejoti tolesne parko vystymosi perspektyva. Grūto parką vis dažniau lanko Druskininkuose apsistojantys svečiai, tad Grūto parkas tampa savotišku Druskininkų „priklausiniu“...

25                        N                         Lietuvos jūrų muziejus BAB+                  Atsinaujinantis Lietuvos jūrų muziejus po trejų metų pertraukos grįžta į Lietuvos turizmo olimpą. Žinoma, geriausia būtų palaukti sugrįžtančių delfinų, bet muziejus ir delfinariumo veikla užsitikrina vieną gausiausių lankytojų srautų Lietuvoje. Net šešios skirtingos muziejaus ekspozicijos, čia pat esantys uosto vartai, molas ir Smiltynės paplūdimys – tikrai dėmesio verta idėja turiningai praleisti dieną. O jeigu vasaros pabaigoje į atnaujintą delfinariumą sugrįš delfinai, prognozuojame galingą šio muziejaus šuolį mūsų reitinge. Trūkumai: sezoniškumas, keblokas susisiekimas su Klaipėda.

26                        26                        Kurtuvėnų regioninis parkas BBB                     Kurtuvėnų regioninis parkas – viena iš tų vietovių, į kurios vietą reitinge kėsinasi naujai rekonstruojami, kol kas į trisdešimtuką nepatenkantys kultūros paveldo objektai. Tai – vienas aktyviausių regioninių parkų, garsėjantis ne tik sena dvarviete, sudegusiu, bet atstatytu dviaukščiu svirnu, bet ir gamtos bei istorijos paminklais, pažintiniais takais, jojimo centru. Šiandien Kurtuvėnams reikia daugiau reklamuotis, kitaip jo lankytojus nuvilios garsiau „šaukiantys“ konkurentai.

27                        23                        Kulionys BBB                     Dar vienas teminis Lietuvos kaimas. Nors žvaigždės ne visada matomos darganotame danguje, jau šiandien yra ką veikti erdviuose ateivių kosminius laivus primenančiuose etnokosmologijos muziejaus bokštuose, plečiama ekspozicija. Tai viena iš nedaugelio vietų, į kurią noriai būsite įleisti ir šaltą žiemos dieną, ir giedrą naktį, kai danguje kabo mėnulio pilnatis...

28                        27                        Kernavė BBB-                   Pernai Kernavė, grįžusi į trisdešimtuką, rodo teigiamus pokyčius ir jame išlieka. To priežastis – naujasis muziejus su įspūdingomis ekspozicijomis, išspręsta Kernavės rezervato infrastruktūros problema, vėl veikiančios maitinimo įstaigos. Visgi Kernavei itin reikia veiklos prie piliakalnių kiekvieną dieną, ne tik per metines šventes...

29                        29                        Jurbarkas BBB                     Jurbarką šiemet sąraše palaiko ne pačiame mieste, o apylinkėse vykstantys pokyčiai. Atnaujinti Raudondvario dvaro sodybos ir Panemunės pilies kompleksai neabejotinai pritrauks daugiau keliautojų vadinamuoju Rojaus keliu, besidriekiančiu dešiniuoju Nemuno krantu nuo Kauno. O stabtelėti, pasistiprinti, išsimaudyti moderniai įrengtame paplūdimyje daugelis neabejotinai rinksis Jurbarką. Nostalgiškai prisimenančius keliones „Raketa“ į Nidą suintriguos informacija, kad būtent iš Jurbarko į Nidą vėl kursuoja laivas.

30     N                         Zarasai BBB+                  Pripažinsime, po pernykščių reitingo paskelbimo mus užgriuvo Zarasų gerbėjų banga – savo atkaklumu jie bene įrodė, kad Zarasai verti būti trisdešimtuke. Tai akivaizdus įrodymas, jog patiems Zarasams trūksta reklamos ir gebėjimo pristatyti savo miestą visiems šalies piliečiams. Galutinį sprendimą Zarasus įtraukti į Lietuvos patraukliausių vietovių sąrašą nulėmė miestą pastaruoju metu garsinantys muzikos festivaliai ir sporto renginiai, turizmo infrastruktūros (apžvalgos aikštelė) ir laivybos pramogų (katamaranas) atsiradimas. Graži gamta ir skaidrus ežerų vanduo – didelė vertybė, tačiau visgi trukdo tolimas atstumas ir... vaizdingos Aukštaitijos nacionalinio parko, Anykščių, Utenos, Molėtų apylinkės, pro kurias sunku pravažiuoti nesustojus. Tad liekame prie nuomonės, kad Zarasai – kol kas tik beieškanti savojo veido vietovė.

Šaltinis: lrt.lt
Nepriklausomybės minėjimas kitaip: Vilniaus restoranuose atsiskleis laisvės skonis

Nepriklausomybės minėjimas kitaip: Vilniaus restoranuose atsiskleis laisvės skonis

Kovo 6d.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį Vilniaus restoranai švęs skaniai: svečiams pasiūlys specialius patiekalus, kurie jiems atspindi laisvę. Penkiolika patiekalų, unikalus kokteilis ir net specialus meniu sostinės restoranuose lankytojų lauks nuo dabar iki liepos 6 d.


Nemokamos ekskursijos Kovo 11-ąją kvies pažinti Laisvės miesto istoriją

Nemokamos ekskursijos Kovo 11-ąją kvies pažinti Laisvės miesto istoriją

Kovo 6d.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga, Kovo 11-osios popietę Vilnius kviečia leisti turiningai – su 40 gidų profesionalų leistis į nemokamas ekskursijas po Vilniaus senamiestį.


Lukiškių aikštėje čiuožinėjo jau 29 tūkstančiai – čiuožykla veiks iki Kovo 11-osios

Lukiškių aikštėje čiuožinėjo jau 29 tūkstančiai – čiuožykla veiks iki Kovo 11-osios

Kovo 6d.

Vos per keletą mėnesių Lukiškių aikštės čiuožykla po atviru dangumi sulaukė daugiau kaip 29 tūkst. lankytojų. Vilniečiai ir miesto svečiai pramogavo, mokėsi įvairių čiuožimo technikų, išbandė ledo ritulį, dailųjį čiuožimą. Didesniais būreliais čiuožti rinkdavosi ir senjorai, ir moksleivių...


m.Ticket ir m.Parking programėlių veikimas atnaujintas

m.Ticket ir m.Parking programėlių veikimas atnaujintas

Kovo 5d.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad šiandien prie m.Ticket ir m.Parking programėlių jau gali jungtis visų operatorių naudotojai – sklandus jų veikimas atnaujintas.


Kaklaraiščių tiltas atsinaujino – sostinės meras kviečia tęsti tradiciją

Kaklaraiščių tiltas atsinaujino – sostinės meras kviečia tęsti tradiciją

Kovo 4d.

Karoliniškių gyventojų pamėgtas, virš sostinės vakarinio aplinkkelio besidriekiantis pėsčiųjų tiltas pastaruosius šešerius metus buvo unikaliai puošiamas kaklaraiščiais. Pasak šios idėjos autoriaus Juliaus Žėko, mintis papuošti tiltą kaklaraiščiais tuomet kilo spontaniškai, norint išreikšti...


Solidus pripažinimas Kaunui: pirmasis Lietuvos miestas nominuotas tarptautiniam apdovanojimui

Solidus pripažinimas Kaunui: pirmasis Lietuvos miestas nominuotas tarptautiniam apdovanojimui

Kovo 2d.

Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio...


Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti savo saugumu iš anksto

Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti savo saugumu iš anksto

Vasario 21d.

Lietuvoje kasmet registruojami susirgimai egzotinėmis ligomis, kurie susiję su kelionėmis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje buvo užregistruoti 55 maliarijos, 31 strongiloidozės, 30 dengės karštligės, 4 filariozės, po tris odos leišmaniozės ir...


Pirmą kartą Vilniuje skelbiami muziejų ir kino edukacinių programų finansavimo konkursai

Pirmą kartą Vilniuje skelbiami muziejų ir kino edukacinių programų finansavimo konkursai

Vasario 20d.

Vis dažniau užsienio kino kūrėjai pasirenka Vilnių savo filmavimams, o sostinės muziejai savo lankytojų skaičiumi vis patenka į lankomiausių visos šalies muziejų penketuką – Vilnius turi kuo sudominti ir įtraukti ne tik miesto svečius. Sostinė nusprendė paskatinti muziejų ir kino...


Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai

Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai

Vasario 14d.

Šiandien aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymu nustatytos dar dvi dienos per metus, kai visi galės žvejoti nemokamai – vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną, ir kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną.


Panevėžys atsinaujina! „Ekrano“ marios tampa patrauklesnės

Panevėžys atsinaujina! „Ekrano“ marios tampa patrauklesnės

Vasario 11d.

Panevėžio miesto savivaldybė panevėžiečių poilsio ir rekreacijos reikmėms pritaiko „Ekrano“ marių pakrantes, atnaujina ir tvarko aplinką. Darbai atliekami dviem etapais. Planuojama, kad jie bus baigti šį rudenį.


Atostogų dilema: ką daryti su vaikais?

Atostogų dilema: ką daryti su vaikais?

Vasario 3d.

Tendencijos rodo, kad kiekvienais metais vis daugiau šeimų atostogauja užsienyje su atžalomis. Keliautojai pripažįsta, kad kelionės su vaikais retai būna spontaniškas sprendimas – šeimos tam ruošiasi ir atidžiai planuoja. Šeimos kelionių eksperto „Kidy Tour“ duomenimis,...


Savivaldybė sukūrė atvirą visiems trimatį sostinės žemėlapį

Savivaldybė sukūrė atvirą visiems trimatį sostinės žemėlapį

Sausio 29d.

Sostinės savivaldybė pasitelkė inovatyvius sprendimus miesto planavimui – sukūrė unikalų, realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia ne tik pamatyti miestą virtualiai, bet ir vertinti vykstančią miesto plėtrą realios aplinkos fone. Žemėlapiu gali naudotis visi adresu 3d.vilnius.lt...


Lietuvos oro uostai apžvelgia 2019–uosius: rekordinis keleivių skaičius ir platus krypčių pasirinkimas

Lietuvos oro uostai apžvelgia 2019–uosius: rekordinis keleivių skaičius ir platus krypčių pasirinkimas

Sausio 29d.

Visuose trijuose Lietuvos oro uostuose praėjusiais metais daugėjo keleivių ir skrydžių skaičius, labiausiai augo Kauno ir Palangos oro uostai, o bendrai visame oro uostų tinkle buvo vykdomos net 92 unikalios kryptys. 2020 metus šalies oro uostai mato kaip tolesnio augimo laikotarpį ir prognozuoja...


Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

Sausio 28d.

„Kuriu Vilnių“ – menas netikėtose erdvėse sugrįžta nauju konkursu. Miesto inicijuota programa jau trečius metus gaivina primirštas sostinės erdves, keliolika meno kūrinių jau papuošė įvairias miesto erdves, kitas idėjas dar planuojama įgyvendinti. O menininkai kviečiami...


Įspūdingi skaičiai: Vilniaus šviesų festivalis sulaukė 200 tūkst. lankytojų

Įspūdingi skaičiai: Vilniaus šviesų festivalis sulaukė 200 tūkst. lankytojų

Sausio 28d.

Praėjusį savaitgalį 697-ąjį Vilniaus gimtadienį šviesų festivalyje šventė per 200 tūkstančių vilniečių ir miesto svečių, mobiliąja festivalio programėle pasinaudojo per 27 tūkst. vartotojų. Skaičiuojama, kad pernai šviesų festivalyje apsilankė apie 130 tūkst. žmonių. Festivalio metu sostinės...


Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Sausio 25d.

Pastaraisiais metais sveikatingumo turizmas sparčiai išpopuliarėjo. Tam įtakos turi tai, jog vis daugiau žmonių praktikuoja sveiką gyvenseną – rūpinasi sveika mityba, siekia geros miego kokybės, stengiasi daugiau judėti, o tuo pačiu renkasi ir sveikesnes atostogas. Ekspertai rekomenduoja...


Vilnius siekia turėti miesto muziejų

Vilnius siekia turėti miesto muziejų

Sausio 22d.

Daugybė leidinių, ekskursijų ir kitokių iniciatyvų, skatinančių pažinti Vilnių, prisiminti praeitį ir aptarti dabartį, projektuoti ateitį – šalies sostinė pastarąjį dešimtmetį jaučia itin išaugusį ne tik užsienio svečių, bet ir gyventojų susidomėjimą miesto istorija. Vis dėlto specialistai...


Šiemet atraskite Raseinius. Patikėkit, tikrai verta!

Šiemet atraskite Raseinius. Patikėkit, tikrai verta!

Sausio 22d.

Šiemet VšĮ „Atrask Raseinius“ į tarptautinę turizmo parodą „Adventur 2020“ veža dvasinės sveikatos idėją ir gyvąją piligrimystę iš Šiluvos. Be šio svarbaus aspekto, parodoje dar pasakosime apie tai, kad Raseinių rajonas turistus 2020 metais sutiks keletu įspūdingų naujovių...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!