Birželio 20d. Ketvirtadienis

Kelionių versle papūtė nauji vėjai

Kovo 9d.
Kelionių versle papūtė nauji vėjai

Žemų sąnaudų oro bendrovių maršrutai Lietuvos poilsiautojų pamėgtomis kryptimis atvėrė naują verslo gyslą kelionių rengėjams ir agentūroms.

Vieni atostogas planuoja savarankiškai, bilietų ir viešbučio ieško patys. Kiti renkasi kelionių organizatorių paslaugas.

Tretiems kelionių rengėjai ir agentūros siūlo naują paslaugą – užsakyti skrydį su žemų sąnaudų bendrove, surasti tinkamą viešbutį. Bet pramogomis poilsio vietoje teks pasirūpinti patiems. Į paslaugų kainą įtraukiamas ir pervežimas iš vietos oro uosto į viešbutį, o viešnagei pasibaigus – atgal. Agentūrų klientams tuo paprastai tenka pasirūpinti patiems arba pasinaudoti siūlymu pagelbėti nuomojantis automobilį.

„Atsirado poreikis, atsirado ir pasiūla. O paklausa vis auga. Ypač didelis šuolis buvo praėjusiais metais, kai Airijos pigių skrydžių kompanija „Ryanair“ pradėjo iš Kauno skraidyti į Rodą“, – aiškino kelionių rengėjo „Baltic Tours“ direktorius Sigitas Fabijonavičius.

Pasak kelionių įmonės vadovo, tokių paslaugų poreikis jau susilygino su kelionių organizatorių „Novaturas“ ir „Tez Tour“ siūlomų kelialapių paklausa.

Tai patvirtino ir kelionių organizatoriaus „Kelionių akademija“ vadybininkė Vilma Varnagirytė: „Tokios kelionės populiarėja, mat gera kaina – lemiamas kriterijus renkantis, kaip atostogauti.“

Tokių pasiūlymų sąrašą papildė ir nauji Airijos oro bendrovės „Ryanair“ skrydžiai į Maltos ir Kipro salas.

O ateinančios vasaros naujiena – skrydžiai iš Kauno ir Vilniaus į Islandijos sostinę Reikjaviką – dar ne tokie paklausūs, mat turistauti šioje šalyje gana brangu.

Tačiau, pasak V. Varnagirytės, ilgainiui turėtų atsirasti ir didesnis poreikis keliauti į Islandiją. O kol kas gerokai paklausesnis poilsis Graikijos salose ar Maljorkoje, į kurias ir skraidina „Ryanair“.

Paslaugą į atostogų šalį vykti su žemų sąnaudų oro bendrovėmis siūlo ne tik kelionių organizatoriai, bet ir kelionių agentūros.

Tiesa, anot S. Fabijonavičiaus, kelionių agentūros tai daro nevisiškai teisėtai, mat neturi kelionių organizatoriaus licencijos. „Jos neužtikrina turistams, kad jie bus parskraidinti, jei oro vežėjui iškiltų sunkumų“, – pabrėžė „Baltic Tours“ vadovas.

Valstybinis turizmo departamentas nėra toks griežtas. Pasak jo atstovų, kelionių agentūra turi teisę tarpininkauti perparduodant paskiras paslaugas arba organizuotas turistines keliones.

O pervežimo paslaugos teikimas nėra privalomas organizuotos turistinės kelionės metu.

Aviakompanijos jau pasirengė vasarai

* Kauno oro uostas šią vasarą siūlys skrydžius 23 kryptimis, iš jų septynios – vasaros atostogų maršrutai. Vasaros sezono tvarkaraštyje numatyti skrydžiai į Maljorkos Palmą, Maltą, Kiprą, Dubliną, Londoną (Stanstedą, Gatviką, Lutoną), Liverpulį, Lidsą, Bradfordą, Rygą, Frankfurtą, Haną, Birmingamą, Briuselį, Bristolį, Oslą, Tamperę, Stokholmą, Edinburgą, Alikantę, Rodą, Kosą, Maskvą ir Reikjaviką. Šiuos skrydžius vykdys 4 oro bendrovės.

* Iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto nuo kovo pabaigos bus pasiekiami 29 Europos miestai, lėktuvai leisis 37 oro uostuose. Reguliariaisiais reisais skraidys 21 aviakompanija. Į Vilnių po aštuonerių metų pertraukos grįš rusų bendrovė „Aeroflot“. Iš Vilniaus ji skraidins į Maskvą. Į Paryžių skraidins ir „Ryanair“, ir „Wizz Air“.

* Su žemų sąnaudų bendrovėmis iš Vilniaus tiesiogiai bus pasiekiamas Vokietijos miestas Baden Badenas, Norvergijos sostinė Oslas, Bergeno miestas, Liverpulis Jungtinėje Karalystėje, Islandijos sostinė Reikjavikas, Stavangeris.

* Iš Vilniaus nuo birželio 20-osios bus vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Izraelio sostinę Tel Avivą, o nuo kovo pabaigos – į antrąjį pagal dydį Rusijos miestą Sankt Peterburgą.

* Iš Tarptautinio Palangos oro uosto, prasidėjus aviacinei vasarai, skraidins 4 oro bendrovės 5 kryptimis. Geriau bus pasiekiama Norvegijos sostinė Oslas – jau 6 kartus per savaitę, į kaimyninę Rygą lėktuvai kils kasdien, o į Kopenhagą – po du kartus perdien. Į Maskvą skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę.

Aida Murauskaitė
„Lietuvos rytas“

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...


Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Kovo 1d.

Tris šalies oro uostus vienijančiai bendrovei Lietuvos oro uostai nuo kovo 1 d. pradeda vadovauti Marius Gelžinis. Jis pakeitė pusketvirtų metų įmonės generalinio direktoriaus pareigas ėjusį ir nuo kovo 1 d. įmonės valdybos nariu tampantį Gediminą Almantą. M. Gelžinis yra sukaupęs ilgametę darbo...


ŠIMTMEČIO VARPAS KVIEČIA VISO PASAULIO LIETUVIUS IR DRAUGUS ASMENIŠKAI PASVEIKINTI LIETUVĄ!

ŠIMTMEČIO VARPAS KVIEČIA VISO PASAULIO LIETUVIUS IR DRAUGUS ASMENIŠKAI PASVEIKINTI LIETUVĄ!

Vasario 28d.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga Vilniaus Katedros aikštėje iškilo įspūdinga interaktyvi instaliacija „Šimtmečio varpas“. Iki kovo 11 d. Vilnius kviečia viso pasaulio lietuvius ir Lietuvos draugus asmeniškai pasveikinti Lietuvą su atkurtos valstybės šimtmečiu ir įsiamžinti...


Lietuva ir Lenkija plečia bendradarbiavimą aviacijos srityje

Lietuva ir Lenkija plečia bendradarbiavimą aviacijos srityje

Vasario 27d.

Stiprindamos bendradarbiavimą aviacijos srityje, Lietuva ir Lenkija šiandien Varšuvoje vykstančiame Baltijos funkcinio oro erdvės bloko tarybos posėdyje numato patvirtinti veiksmų planą, kuriuo vadovaujantis bus įgyvendinama šio bloko plėtros strategija iki 2025 m. Lietuvos delegacijai vadovauja...


Turizmo nauda didėja, vertingiausi svečiai – iš Izraelio

Turizmo nauda didėja, vertingiausi svečiai – iš Izraelio

Vasario 23d.

Lietuvoje pernai apsilankė ir bent vieną naktį praleido 1,55 mln. turistų iš užsienio, t. y. 4,3 proc. daugiau nei 2016 m., rodo apgyvendinimo įstaigų statistika. Įskaitant ir vietinį turizmą bendras sektoriaus augimas pernai siekė 6,6 proc. ir šalyje apgyvendintų turistų skaičius sudarė 2,92 mln.


TURISTŲ SKAIČIUS VILNIUJE NENUSTOJA AUGTI

TURISTŲ SKAIČIUS VILNIUJE NENUSTOJA AUGTI

Vasario 23d.

Vilniuje 2017-aisiais metais apsilankė 1,07 milijono turistų: 3,7 proc. daugiau nei 2016-aisiais. Tai parodė šiandien Statistikos departamento paskelbti 2017 m. IV ketvirčio apgyvendinimo paslaugų statistikos duomenys. Praėjusiais metais Vilniuje daugiausiai viešėjo turistai iš Baltarusijos,...


Ieškoma būdų, kaip pagreitinti keliones taip Vilniaus ir Varšuvos

Ieškoma būdų, kaip pagreitinti keliones taip Vilniaus ir Varšuvos

Vasario 9d.

Vasario 9 d. Lietuvoje besilankantis Lenkijos geležinkelių bendrovės PKP S. A. prezidentas Krzysztof Mamiński su „Lietuvos geležinkelių“ vadovais aptarė abiem šalims rūpimus klausimus: greitesnes keliones traukiniu tarp Vilniaus ir Varšuvos, „Rail Baltica“ projektą,...


Elektriniu traukiniu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos – jau 2022 m.

Elektriniu traukiniu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos – jau 2022 m.

Vasario 6d.

Panaudodama Europos Sąjungos fondų investicijas, iki 2022 m. Lietuva planuoja elektrifikuoti visą Rytų–Vakarų kryptimi šalies teritoriją kertančią geležinkelio liniją nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos. Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu papildytas ES lėšomis...


Kuriama kelionių garantijų sąskaita

Kuriama kelionių garantijų sąskaita

Sausio 10d.

Vyriausybė pritarė patobulintam Turizmo įstatymo projektui, kuriuo įtvirtintas papildomas kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo mechanizmas – kelionių garantijų sąskaita.


Perspėjimas dėl skrydžių saugos Egipto oro erdvėje

Perspėjimas dėl skrydžių saugos Egipto oro erdvėje

Sausio 4d.

Susisiekimo ministerija ir Civilinės aviacijos administracija (CAA) dar kartą atkreipia dėmesį į galimas skrydžių rizikas Egipto oro erdvėje. Remiantis Europos aviacijos saugos agentūros (EASA) pateikta informacija, šiuo metu skrydžių saugai gali kilti grėsmė skrendant Egipto oro erdvėje žemiau...


Susisiekimo ministerija siekia savivaldžių automobilių plėtros Lietuvoje

Susisiekimo ministerija siekia savivaldžių automobilių plėtros Lietuvoje

Sausio 2d.

Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu patvirtintas lankstus savivaldžių automobilių naudojimo reglamentavimas, kuris bus taikomas jų gamintojams, savininkams, valdytojams ir vairuotojams, bandysiantiems savivaldžių automobilių technologijas ir dalyvausiantiems viešajame eisme. Taip tikimasi...


Magistralėse jau veikia 10 naujų elektromobilių įkrovimo prieigų

Magistralėse jau veikia 10 naujų elektromobilių įkrovimo prieigų

Gruodžio 27d.

Dešimt naujų elektromobilių įkrovimo prieigų, įrengtų kelių A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A2 Vilnius–Panevėžys poilsio aikštelėse, jau veikia. Vairuotojai nemokamai gali jose įsikrauti elektromobilius bei iš tinklo įkraunamus hibridinius automobilius.


Klaipėdos viešajam susisiekimui – 17 naujų ekologiškų autobusų

Klaipėdos viešajam susisiekimui – 17 naujų ekologiškų autobusų

Gruodžio 20d.

Klaipėdos viešojo transporto parką atnaujins 17 ekologiškų autobusų, kuriuos įsigyti leis skiriamos Europos Sąjungos fondų investicijos. Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu uostamiesčio savivaldybei šiam tikslui skirta 4,26 mln. eurų ES sanglaudos fondo lėšų, dar 0,75 mln. eurų skirs pati...


Nuo sekmadienio į Minską važiuos modernūs elektriniai traukiniai

Nuo sekmadienio į Minską važiuos modernūs elektriniai traukiniai

Gruodžio 18d.

Šį sekmadienį, gruodžio 10 dieną, maršrutu Vilnius–Minskas pradeda kursuoti nauji elektriniai „Lietuvos geležinkelių“ traukiniai. Baltarusijos sostinę keleiviai pasieks erdvesnėmis, verslo kelionėms puikiai pritaikytomis transporto priemonėmis.


Miestai įpusėjo rengti darnaus judumo mieste planus

Miestai įpusėjo rengti darnaus judumo mieste planus

Gruodžio 13d.

Pusė savivaldybių jau turi parengtus ir patvirtintus darnaus judumo mieste planus (DJMP) ir netrukus pradės įgyvendinti plane numatytus sprendinius. Jonava, Druskininkai, Tauragė, Mažeikiai, Visaginas, Utena, Kėdainiai, Palanga, Birštonas – tai miestai, kurių DJMP šiuo metu jau yra parengti...


„Lietuvos geležinkeliai“ naujuoju maršrutu ruošiasi sujungti Kauną su Varšuva

„Lietuvos geležinkeliai“ naujuoju maršrutu ruošiasi sujungti Kauną su Varšuva

Spalio 31d.

Kelionė iš Kauno į Varšuvą traukiniu jau kitąmet turėtų tapti realybe. „Lietuvos geležinkeliai“ su Lenkijos geležinkelių bendrove PKP iki kitų metų pradžios planuoja pasiūlyti keleiviams maršrutą, kuris leis patogiai pasiekti kaimyninės šalies sostinę.


Paaiškėjo pirmieji tarptautinio vežėjų parinkimo konkurso Vilniuje nugalėtojai

Paaiškėjo pirmieji tarptautinio vežėjų parinkimo konkurso Vilniuje nugalėtojai

Kovo 7d.

Sostinės savivaldybės skelbtą atvirą tarptautinį vežėjų parinkimo konkursą vežti keleivius privežamųjų maršrutų grupėje nurodytais maršrutais laimėjo ūkio subjektų grupė, kurią sudaro dvi bendrovės – „Rigas mikroautobusų satiksme“ ir UAB „Transrevis“. Šie vežėjai,...


„Bitė“ kartu su savivaldybėmis ir Automobilių kelių direkcija kviečia vairuoti išmaniau

„Bitė“ kartu su savivaldybėmis ir Automobilių kelių direkcija kviečia vairuoti išmaniau

Kovo 7d.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Bitė Lietuva“ kartu su didžiųjų miestų savivaldybėmis pristato išmanųjį sprendimą patogesnėms, saugesnėms ir greitesnėms vairuotojų kelionėms. Tai sutelktinių duomenų (angl. crowdsourcing) principu veikianti išmanioji navigacija „Waze“, realiu...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!