Lapkričio 14d. Ketvirtadienis

Kiek milijonų turistų pernai sulaukė Paryžius?

Gegužės 18d.
Kiek milijonų turistų pernai sulaukė Paryžius?

29 mln. 300 tūkst. – tokio rekordinio turistų skaičiaus pernai sulaukė Paryžius. O štai pačius prancūzus tebeslegia ekonominės krizės padariniai. Tik 58 proc. prancūzų sako leisiantys sau prabangą per atostogas išvažiuoti. Šiemet prancūzai praranda Europos keliautojų čempionų titulą.

Sulaukė dvigubai daugiau kinų

Paryžius sulaukė 29 mln. 300 tūkst. – rekordinio skaičiaus turistų, tačiau kone 60 proc. jų – prancūzai. Padidėjo įprastų užsienio svečių: anglų, vokiečių, amerikiečių – srautai. Negirdėtas dalykas: amerikiečių turistų kiekis per metus šoktelėjo net 15 proc. Tai siejama su pagerėjusia Jungtinių Valstijų ekonomikos konjunktūra ir tradiciniu amerikiečių žavėjimusi Paryžiumi. Daug amerikiečių turistų labai gerai pažįsta Prancūzijos sostinę ir joje lankosi nebe pirmą kartą.

Bet kas tas 15 proc. didesnis amerikiečių skaičius palyginti su kinais. Per metus turistų iš Kinijos kiekis išaugo net 50 proc. Prabangių parduotuvių šlavėjai linkę taupyti, pasitenkindami kuklesnėmis gyvenimo sąlygomis: didžioji dauguma kinų apsistoja ne pačiame Paryžiuje, o Paryžiaus regione, kur pigesni ir viešbučiai, ir restoranai.

O štai japonai ir parduotuves šluoja, ir Paryžiaus viešbučių bei restoranų kainų nesibaugina. Vidutiniškai japonas per dieną Paryžiuje išleidžia apie 200 eurų. Tikslūs praėjusių metų duomenys dar nesuskaičiuoti, bet atrodo, kad Auksinė didžiausių išlaidautojų palmės šakelė liks japonų rankose. Penktadalis Paryžiaus užsienio svečių – iš Azijos šalių.

Geros ir šių metų prognozės. Turizmo ir kongresų agentūra džiaugiasi vėl gausėjančiais turistais iš Europos šalių, kurias buvo labiausiai pažeidusi ekonomikos krizė. Tebedaugėja svečių iš Amerikos, Rusijos, Kinijos, Artimųjų ir Viduriniųjų Rytų. Paryžiaus mero pavaduotojo turizmui ir sportui Jeano François Martins teigimu, reikia žadinti žmonių norą sugrįžti, nuolatinis miesto atsinaujinimas prie to irgi prisideda.

Prancūzai labiau mėgsta jūrą nei kalnus

Paryžius ir Prancūzija sulaukia vis daugiau svečių, o štai pačius prancūzus tebeslegia ekonominės krizės padariniai. Tik 58 proc. prancūzų sako leisiantys sau prabangą per atostogas išvažiuoti. Atostogų „namisėdų“ palyginti su pernai metais padaugėjo 4 proc., o su 2012 m. – visais 8 proc. Prancūzai praranda Europos keliautojų čempionų titulą, šiemet juos pralenkia austrai.

Tačiau tie, kurie išvažiuos, pinigines pravers plačiau – šių metų atostogoms skiriamas prancūzų vidutinis biudžetas bus didesnis nei pernai ir sieks 2227 eurų sumą.

64 proc. susikrausiančiųjų kelionės lagaminus nekirs Prancūzijos sienos. Kaip visi europiečiai, prancūzai labiau mėgsta jūrą nei kalnus, populiariausia kryptis – Viduržemio jūros pakrantė.

O ar ruošiasi prancūzai kelionėms, ar jau žino, kur jie važiuos? Anaiptol ne visi. Visas trečdalis jų dar neapsisprendę. Jie tikisi, kad patraukliausią ir pigiausią kelionę paskutinę minutę jiems suras internetas.

Darbo valanda vidutiniškai kaštuoja 35 eurus

Vokietijos statistikos agentūra „Destatis“ paskelbė lyginamuosius duomenis apie darbo valandos kaštus Europos Sąjungos (ES) šalyse.

Vidutiniškai darbo dienos kaštai 23, 7 eurų, tačiau svyravimai tarp skirtingų šalių – milžiniški: nuo 43 eurų Švedijoje iki 3, 7 eurų Bulgarijoje. Pagal šį rodiklį tarp 27 ES šalių Prancūzija – penktoje vietoje, čia darbo valanda vidutiniškai kaštuoja 35 eurus.

Prancūzijoje vykstant karštoms diskusijoms dėl mokestinės įmonių naštos sumažinimo bei jų konkurencingumo, Vokietijos statistikos agentūra „Destatis“ paskelbė lyginamuosius duomenis apie darbo valandos kaštus Europos Sąjungos (ES) šalyse. Vidutiniškai ji kaštuoja 23, 7 eurų, tačiau svyravimai tarp skirtingų šalių – milžiniški: nuo 43 eurų Švedijoje iki 3, 70 eurų Bulgarijoje.

Pagal šį rodiklį tarp 27 ES šalių Prancūzija – penktoje vietoje, čia darbo valanda vidutiniškai kaštuoja 35 eurus. Vokietija – trimis laipteliais žemiau: 31, 70 eurų. Tačiau atotrūkis tarp Prancūzijos ir Vokietijos mažėja: 2011–2013 metais Vokietijoje darbo valandos kaina didėjo 2, 7 proc., o Prancūzijoje – 1, 9 proc. Nors skirtumas tarp dviejų šalių ne toks jau labai didelis, Vokietijos įmonės dažnai keliamos kaip konkurencingumo pavyzdys, o Prancūzijos pramoninkai būtent darbo jėgos brangumu grindžia savuosius sunkumus.

Vokietijos statistikos agentūros duomenys rodo, kad darbo jėgos kaštai labiausiai kyla tose šalyse, kur ji pigiausia. Per metus darbo valanda Lietuvoje pabrango 7, 4 proc., Estijoje – dar 2 proc. daugiau. Analitikų teigimu, jei ši tendencija tęsis, Rytų Europos šalys darysis vis mažiau patrauklios įmonėms, ieškančioms, kur perkelti gamybą, kad sumažintų išlaidas. Nors iki darbo valandos kaštų Švedijoje Rytų Europai dar labai toli.

Valdas Papievis, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Šaltinis: lrt.lt
Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!