Lapkričio 22d. Penktadienis

Lietuvos turizmui žiemos jau nebaisios

Balandžio 28d.
Lietuvos turizmui žiemos jau nebaisios

Šiltas velykinis savaitgalis į Lietuvos kurortus pritraukė nemažai poilsiautojų. Kai kurie verslininkai sako, kad pirmadienį paskelbta neoficiali sezono atidarymo pradžia. Tačiau Turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė pastebi, kad turizmo sektoriuje sezoniškumas mažėja.

„Vilniuje sezoniškumas mažėja po truputį. Birštonas neturi sezoniškumo. Pajūrys dar labiau kenčia nuo sezoniškumo, bet savaitgaliai irgi pilnėja. Taigi matome, kad nieko blogo mums žiema nedaro. Pavasaris ankstyvas, Velykos gražios, ir šį savaitgalį per Velykas Vilnius knibždėjo nuo turistų iš visos Europos“,  – tvirtina R. Balnienė. Jos duomenimis, savaitgalį sostinėje lankėsi turistų ir Pietų, Šiaurės valstybių bei Vidurio Europos.

Velykinio periodo metu, anot Druskininkų kurorto sveikatinimo įstaigų asociacijos vadovo Valdo Trinkūno, Druskininkuose svečiavosi turistų iš 12 valstybių. Druskininkus užplūdo ir lietuviai iš kitų miestų. „Šį savaitgalį daugiau žmonių pasijautė mieste – atvažiavo tie, kurie turi butus, lankosi pas draugus, gimines. O pagrindiniai viešbučiai, sanatorijos, SPA centrai savaitgaliais būna užimti. Jie būna ypač užimti šiuo periodu, bet ne tik per Velykas“, – sako „SPA Vilnius“ vadovas.

R. Balnienės teigimu, tai byloja ir statistika – visus metus Druskininkuose būna beveik lygūs turistų srautai. O kuo toliau, tuo labiau tokia tendencija esą matyti ir Vilniuje. Turizmo departamento vadovė atkreipia dėmesį, kad sėkmingai vystomas miestų turizmas. Tam esą didelę įtaką turėjo ir Vilniaus pasiekiamumas, skrydžių iš Europos pagausėjimas.

„Susirūpinimą kelia Rusijos turistai. Kol kas statistika nerodo, kad būtų blogėjimas. Bet jie galbūt daugiau su baime planuoja vasarą visose šalyse, tai susiję ir su Lietuva. Bet kol kas nematome jokių mažėjimų ir tikimės, kad tendencija išsilaikys“, – teigia Turizmo departamento direktorė.

„Swedbank“ vyriausiojo  ekonomisto Nerijaus Mačiulio manymu, Rusija nuolat taiko įvairias ekonomines sankcijas Lietuvai, bet tai nereiškia, kad ši tampa mažiau patraukli Rusijos piliečiams. „Turbūt gana maža tikimybė, kad konfliktas tarp Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) pasieks tokią stadiją, kuomet apribojimai Rusijos piliečiams keliauti po Vakarų valstybes, po ES bus pritaikyti ne keliems asmenims, kaip yra dabar, o visiems Rusijos piliečiams. Tokio įvykio tikimybė yra tikrai gana maža“, – įsitikinęs N. Mačiulis.

Rusijos rinka Lietuvos turizmui – antra pagal svarbą. Iš visų į Lietuvą atvykstančių turistų rusai sudaro 19 proc. Praeitais metais Lietuvoje jų svečiavosi 380 tūkst. ir šalyje išleido beveik pusę milijono litų.

Baltarusiai sunkiai gauna vizas

Druskininkų kurorto sveikatinimo įstaigų asociacijos vadovo teigimu, nerimą kelia tai, kad ne visi norintys turistai iš Baltarusijos gali pakliūti į mūsų šalį. Baltarusiai esą skundžiasi sunkiai gauną vizas į Lietuvą. „Mūsų pačių lojalūs klientai iš Baltarusijos bandė tiesiogiai užsiregistruoti per ambasadą, kad galėtų gauti vizas. Jiems per savaitę laiko nepavyko iki šių metų pabaigos užsiregistruoti dėl vizų gavimo“, – pasakoja V. Trinkūnas.

Anot jo, baltarusiams teikiamas vizų kiekis galbūt ir didėja, bet pageidaujančių apsilankyti Lietuvoje kaimynų yra daug daugiau, nei galimybių jiems suteikti vizas. R. Balnienė sako, kad trečiadienį planuojamas susitikimas su premjeru, kurio metu bus kalbama, kaip spręsti susiklosčiusią situaciją.

„Į Krymą jie nebegali važiuoti, o tikrai nori, jų yra apie 150 tūkst. [...] Ir laiškais mums rašo, kreipiasi į mus. Yra turistų, kurie važiuotų į Lietuvą, jei gautų vizas. Jie norėtų ir mūsų jūros, ir mūsų kurortų, ir mūsų kaimo turizmo“, – tikina Turizmo departamento direktorė.

Ir toliau lankysis kaimynai

Pasak V. Trinkūno, sunku tikėtis, kad Lietuvą ims plūsti turistai iš kitų šalių, o ne kaimynai. „Kalbant apie gydomąjį, kurortinį turizmą, manau, čia turi įtakos daug sudedamųjų dalių, pradedant nuo mentaliteto, kultūros, pagaliau ir dėl kalbos. Sunku tikėtis perversmo. Čia turime išlaikyti tuos tradicinius turistus“, – įsitikinęs V. Trinkūnas.

Tai, kad pagrindinius turizmo srautus generuoja kaimyninės šalys, R. Balnienės žodžiais, yra klasika. „Mūsų pagrindinės rinkos yra penkios, ir čia nieko nepadarysi. Tai yra Baltarusija, Rusija, Latvija, Lenkija ir Vokietija. Šitos penkios rinkos yra ir bus. Dvi susijusios su vizomis, trys – nesusijusios“, – teigia R. Balnienė. Į dažniausiai Lietuvą lankančiųjų dešimtuką taip pat papuola ne tokie artimi kaimynai – Skandinavijos šalių, Jungtinės Karalystės gyventojai.

Šiemet prie Lietuvos kurortų – Druskininkų, Palangos, Birštono jungiasi ir Anykščiai. Ten birželio 28 – liepos 6 d. vyks Dainų šventė, per kurią tikimąsi daug turistų.

LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Šaltinis: lrt.lt
Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!