Birželio 25d. Antradienis

Skelbiama, ką daryti patyrusiems nuostolių dėl „Voyage-Voyage“ žlugimo

Balandžio 3d.
Skelbiama, ką daryti patyrusiems nuostolių dėl „Voyage-Voyage“ žlugimo

Žlunga dar vienas kelionių organizatorius. Turizmo departamentas sustabdė egzotines keliones rengusios bendrovės „Voyage-Voyage“ veiklą ir prokurorų prašo išsiaiškinti, ar ji vyko teisėtai, ar pinigai nebuvo iššvaistyti. Tokių priemonių imtasi po įmonės darbuotojų pranešimo, kad „Voyage-Voyage“ negali vykdyti finansinių įsipareigojimų.

Turizmo departamento vadovės teigimu, bendraujama su eiliniais darbuotojais, su įmonės savininku pasikalbėti nepavyko. Visą dieną aiškinamasi, kiek žmonių ir kokias paslaugas yra nusipirkę iš šio kelionio organizatoriaus. Indijoje dabar yra 12-ka turistų, bet jie turi bilietus grįžti į Lietuvą, taigi nuostolių neturėtų patirti. Bendrovė turistus skraidino ne užsakomaisiais, o reguliareisiais reisais. Dar bent 41-as žmogus šiandien arba artimiausiu metu turėjo išvykti atostogų į Nepalą, Kiniją, Balį ir Indiją. Ar jie nukentės finansiškai, aiškinamasi. Ne masines keliones rengusi bendrovė „Voyage-Voyage“ kelionių organizatoriaus pažymėjimą gavo pernai vasarį, turi būtiną tokiai veiklai draudimą. Užpernykščiais duomenimis, bendrovė dirbo pelningai.

Turizmo departamentas teigia nematęs jokių ženklų, kad bendrovė „Voyage-Voyage“ gali žlugti, sako jo vadovė. Jurgita Kazlauskienė tikina kol kas neturinti informacijos apie visų jos klientų galimus nuostolius. Pasak jos, šiuo metu Indijoje esantiems agentūros turistams neturėtų kilti problemų grįžti į Lietuvą, jie neturėtų patirti nuostolių.

„Šiuo metu mes nežinome, kodėl taip įvyko. Mes nematėme jokių ženklų, kad šiai įmonei gali grėsti tokia situacija, kokia yra dabar“, – penktadienį žurnalistams sakė J. Kazlauskienė.– Teko sustabdyti kelionių organizatoriaus pažymėjimą – jis yra sustabdytas šiandien iš ryto. Pateikėme raštą dėl galimai neteisėtos „Voyage-Voyage“ veiklos“.


Ji teigė negalinti pasakyti, dėl ko konkrečiai sustabdyta įmonės veikla ir kokių finansinių įsipareigojimų ji nevykdė.

„Mes gavome darbuotojų pranešimą, kad jie negali vykdyti tolesnių finansinių įsipareigojimų. Šiuo metu negaliu atsakyti, kokių finansinių įsipareigojimų bendrovė nevykdė (...) Mes kreipėmės į generalinę prokuratūrą, kuri turėtų išsiaiškinti, ar buvo vykdoma veikla teisėtai, ar neteisėtai. Kodėl įmonė atsidūrė tokioje situacijoje, reiktų klausti įmonės vadovo“, – kalbėjo J. Kazlauskienė.

Ji teigė, jog labai sudėtinga pasakyti, kokie turistai kokių nuostolių gali patirti.

„Situacija yra tikrai neeilinė su šiuo kelionių organizatorium, dėl to, kad jo paslaugos buvo ne užsakomieji skrydžiai, ne išpirktas viešbutis. Jos buvo daugiau tokios asmeninės, sakykim, VIP kelionių mažose grupelėse, paslaugos. Dėl to buvo, mūsų turimais duomenimis, kiek bandom aiškintis, labai įvairūs pirkimai: yra pirkta tik tai paslauga „Voyage-Voyage“, sakykim, viešbutis, toliau pervežimas turistų, nuvykus tenai, o bilietai pirkti per kitas įmones. Todėl dabar yra be galo sunku pasakyti, kaip ir kiek tų turistų“, – sakė J. Kazlauskienė.

Buvusi Turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė pernai neteko posto po to, kai neprisiėmė atsakomybės už kelionių organizatorės „Go Planet Travel“ bankrotą.

Pernai žlugo du išvykstamųjų kelionių organizatoriai – „Go Planet Travel“ ir „Fresh Travel“.

Bendrovės „Voyage-Voyage“ kelionių organizatoriaus pažymėjimas išvykstamajam turizmui išduotas nuo 2014 m. vasario 28 dieną. Turimas draudimas galioja nuo 2015 m. vasario 27, įmonės turima draudimo suma – 91 372,70 eurų.

Nurodo nuostolių atlyginimo tvarką

Turizmo departamentas nukentėjusiuosius dėl „Voyage-Voyage“ ragina pretenzijas pateikti iki liepos 3 d., tačiau šis terminas dar gali būti pratęstas įvertinus nukentėjusių turistų skaičių bei prokuratūros tyrimo dėl „Voyage-Voyage“ veiklos aplinkybes, sakoma departamento pranešime.

Turizmo departamentas atkreipia turistų dėmesį į tai, kad 2015-04-03 sustabdžius kelionių organizatoriaus pažymėjimo galiojimą, įmonė negali prisiimti naujų įsipareigojimų turistams. Turistai, kurie įsigijo keliones, turi atidžiai įvertinti su Kelionių organizatoriumi sudarytą sutartį ir apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų.

Sutartyje turi būti nurodyta, kas sudaro įsigytą kelionę: pvz. apgyvendinimas, gido paslaugos, pervežimas užsienio valstybėje, skrydžio bilietas iš Lietuvos ir į Lietuvą ir pan.
Prašymus dėl kompensavimo iš draudimo lėšų gali teikti tik tie turistai, kurie įsigijo organizuotas turistines keliones ir turi su „Voyage-Voyage“ sudarytas turizmo paslaugų teikimo sutartis. Draudimo procedūra negali būti taikoma dėl išlaidų, patirtų įsigijus ne kelionės paketą, o tik atskirą paslaugą, pavyzdžiui, tik lėktuvo bilietą arba tik apgyvendinimo viešbutyje paslaugą. Asmenys, įsigiję tik vieną paslaugą, turi teisę dėl įmokėtų pinigų grąžinimo pareikšti kreditorinius reikalavimus Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka.

Turizmo departamentas atkreipia dėmesį, kad jeigu Jūs turite skrydžio bilietą, kurį įsigijote ne iš UAB „Voyage – Voyage“ (kito kelionių organizatoriaus/ kelionių pardavimo agento ar oro bendrovės), tačiau kitas turizmo paslaugas pirkote iš UAB „Voyage – Voyage“, yra rizika, kad už minėtas kitas paslaugas organizatorius nėra atsiskaitęs su užsienio partneriais. Dėl šios priežasties turistai raginami ypatingai atidžiai įvertinti situaciją ir priimti sprendimą dėl vykimo/ nevykimo į kelionę. Yra itin didelė rizika, kad už kitas paslaugas turistams tektų sumokėti papildomai vietoje, kelionės metu.

Turistai, nusprendę pasinaudoti turimais skrydžio bilietais, dėl jų galiojimo pirmiausiai turėtų kreiptis į bilietų įsigijimo vietą. Skrydžio bilietus (elektroninis variantas) su bilieto numeriu galima patikrinti šioje svetainėje. Viešbučių vaučerius (kur nurodomas pavadinimas ir apgyvendinimo data) patikrinti bei pasitikslinti dėl apgyvendinimo rezervacijos galiojimo reikėtų susisiekus su viešbučiu.

Turistai, už keliones atsiskaitę bankų kredito kortelėmis, raginami pasidomėti bankų taikomomis pinigų grąžinimo sąlygomis, kuomet nebuvo gautos įsigytos paslaugos.

Informacija apie pretenzijų pateikimo Turizmo departamentui tvarką skelbiama šioje svetainėje.„Voyage Voyage“ klientai, kuriems nuo balandžio 3 dienos nesuteikiamos sutartyse numatytos turizmo paslaugos (kelionė visiškai neįvyko arba neįvyks) prašymus dėl pinigų grąžinimo turi pateikti per kelionių agentūras ar agentus, jeigu kelionė įsigyta būtent per šiuos tarpininkus arba tiesiogiai Turizmo departamentui, jei kelionė įsigyta tiesiai iš „Voyage-Voyage“.

Rekomenduojamą prašymo formą galima parsisiųsti iš Turizmo departamento interneto svetainės www.tourism.lt.

 

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...


Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Kovo 1d.

Tris šalies oro uostus vienijančiai bendrovei Lietuvos oro uostai nuo kovo 1 d. pradeda vadovauti Marius Gelžinis. Jis pakeitė pusketvirtų metų įmonės generalinio direktoriaus pareigas ėjusį ir nuo kovo 1 d. įmonės valdybos nariu tampantį Gediminą Almantą. M. Gelžinis yra sukaupęs ilgametę darbo...


ŠIMTMEČIO VARPAS KVIEČIA VISO PASAULIO LIETUVIUS IR DRAUGUS ASMENIŠKAI PASVEIKINTI LIETUVĄ!

ŠIMTMEČIO VARPAS KVIEČIA VISO PASAULIO LIETUVIUS IR DRAUGUS ASMENIŠKAI PASVEIKINTI LIETUVĄ!

Vasario 28d.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga Vilniaus Katedros aikštėje iškilo įspūdinga interaktyvi instaliacija „Šimtmečio varpas“. Iki kovo 11 d. Vilnius kviečia viso pasaulio lietuvius ir Lietuvos draugus asmeniškai pasveikinti Lietuvą su atkurtos valstybės šimtmečiu ir įsiamžinti...


Lietuva ir Lenkija plečia bendradarbiavimą aviacijos srityje

Lietuva ir Lenkija plečia bendradarbiavimą aviacijos srityje

Vasario 27d.

Stiprindamos bendradarbiavimą aviacijos srityje, Lietuva ir Lenkija šiandien Varšuvoje vykstančiame Baltijos funkcinio oro erdvės bloko tarybos posėdyje numato patvirtinti veiksmų planą, kuriuo vadovaujantis bus įgyvendinama šio bloko plėtros strategija iki 2025 m. Lietuvos delegacijai vadovauja...


Turizmo nauda didėja, vertingiausi svečiai – iš Izraelio

Turizmo nauda didėja, vertingiausi svečiai – iš Izraelio

Vasario 23d.

Lietuvoje pernai apsilankė ir bent vieną naktį praleido 1,55 mln. turistų iš užsienio, t. y. 4,3 proc. daugiau nei 2016 m., rodo apgyvendinimo įstaigų statistika. Įskaitant ir vietinį turizmą bendras sektoriaus augimas pernai siekė 6,6 proc. ir šalyje apgyvendintų turistų skaičius sudarė 2,92 mln.


TURISTŲ SKAIČIUS VILNIUJE NENUSTOJA AUGTI

TURISTŲ SKAIČIUS VILNIUJE NENUSTOJA AUGTI

Vasario 23d.

Vilniuje 2017-aisiais metais apsilankė 1,07 milijono turistų: 3,7 proc. daugiau nei 2016-aisiais. Tai parodė šiandien Statistikos departamento paskelbti 2017 m. IV ketvirčio apgyvendinimo paslaugų statistikos duomenys. Praėjusiais metais Vilniuje daugiausiai viešėjo turistai iš Baltarusijos,...


Ieškoma būdų, kaip pagreitinti keliones taip Vilniaus ir Varšuvos

Ieškoma būdų, kaip pagreitinti keliones taip Vilniaus ir Varšuvos

Vasario 9d.

Vasario 9 d. Lietuvoje besilankantis Lenkijos geležinkelių bendrovės PKP S. A. prezidentas Krzysztof Mamiński su „Lietuvos geležinkelių“ vadovais aptarė abiem šalims rūpimus klausimus: greitesnes keliones traukiniu tarp Vilniaus ir Varšuvos, „Rail Baltica“ projektą,...


Elektriniu traukiniu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos – jau 2022 m.

Elektriniu traukiniu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos – jau 2022 m.

Vasario 6d.

Panaudodama Europos Sąjungos fondų investicijas, iki 2022 m. Lietuva planuoja elektrifikuoti visą Rytų–Vakarų kryptimi šalies teritoriją kertančią geležinkelio liniją nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos. Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu papildytas ES lėšomis...


Kuriama kelionių garantijų sąskaita

Kuriama kelionių garantijų sąskaita

Sausio 10d.

Vyriausybė pritarė patobulintam Turizmo įstatymo projektui, kuriuo įtvirtintas papildomas kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo mechanizmas – kelionių garantijų sąskaita.


Perspėjimas dėl skrydžių saugos Egipto oro erdvėje

Perspėjimas dėl skrydžių saugos Egipto oro erdvėje

Sausio 4d.

Susisiekimo ministerija ir Civilinės aviacijos administracija (CAA) dar kartą atkreipia dėmesį į galimas skrydžių rizikas Egipto oro erdvėje. Remiantis Europos aviacijos saugos agentūros (EASA) pateikta informacija, šiuo metu skrydžių saugai gali kilti grėsmė skrendant Egipto oro erdvėje žemiau...


Susisiekimo ministerija siekia savivaldžių automobilių plėtros Lietuvoje

Susisiekimo ministerija siekia savivaldžių automobilių plėtros Lietuvoje

Sausio 2d.

Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu patvirtintas lankstus savivaldžių automobilių naudojimo reglamentavimas, kuris bus taikomas jų gamintojams, savininkams, valdytojams ir vairuotojams, bandysiantiems savivaldžių automobilių technologijas ir dalyvausiantiems viešajame eisme. Taip tikimasi...


Magistralėse jau veikia 10 naujų elektromobilių įkrovimo prieigų

Magistralėse jau veikia 10 naujų elektromobilių įkrovimo prieigų

Gruodžio 27d.

Dešimt naujų elektromobilių įkrovimo prieigų, įrengtų kelių A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A2 Vilnius–Panevėžys poilsio aikštelėse, jau veikia. Vairuotojai nemokamai gali jose įsikrauti elektromobilius bei iš tinklo įkraunamus hibridinius automobilius.


Klaipėdos viešajam susisiekimui – 17 naujų ekologiškų autobusų

Klaipėdos viešajam susisiekimui – 17 naujų ekologiškų autobusų

Gruodžio 20d.

Klaipėdos viešojo transporto parką atnaujins 17 ekologiškų autobusų, kuriuos įsigyti leis skiriamos Europos Sąjungos fondų investicijos. Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu uostamiesčio savivaldybei šiam tikslui skirta 4,26 mln. eurų ES sanglaudos fondo lėšų, dar 0,75 mln. eurų skirs pati...


Nuo sekmadienio į Minską važiuos modernūs elektriniai traukiniai

Nuo sekmadienio į Minską važiuos modernūs elektriniai traukiniai

Gruodžio 18d.

Šį sekmadienį, gruodžio 10 dieną, maršrutu Vilnius–Minskas pradeda kursuoti nauji elektriniai „Lietuvos geležinkelių“ traukiniai. Baltarusijos sostinę keleiviai pasieks erdvesnėmis, verslo kelionėms puikiai pritaikytomis transporto priemonėmis.


Miestai įpusėjo rengti darnaus judumo mieste planus

Miestai įpusėjo rengti darnaus judumo mieste planus

Gruodžio 13d.

Pusė savivaldybių jau turi parengtus ir patvirtintus darnaus judumo mieste planus (DJMP) ir netrukus pradės įgyvendinti plane numatytus sprendinius. Jonava, Druskininkai, Tauragė, Mažeikiai, Visaginas, Utena, Kėdainiai, Palanga, Birštonas – tai miestai, kurių DJMP šiuo metu jau yra parengti...


„Lietuvos geležinkeliai“ naujuoju maršrutu ruošiasi sujungti Kauną su Varšuva

„Lietuvos geležinkeliai“ naujuoju maršrutu ruošiasi sujungti Kauną su Varšuva

Spalio 31d.

Kelionė iš Kauno į Varšuvą traukiniu jau kitąmet turėtų tapti realybe. „Lietuvos geležinkeliai“ su Lenkijos geležinkelių bendrove PKP iki kitų metų pradžios planuoja pasiūlyti keleiviams maršrutą, kuris leis patogiai pasiekti kaimyninės šalies sostinę.


Paaiškėjo pirmieji tarptautinio vežėjų parinkimo konkurso Vilniuje nugalėtojai

Paaiškėjo pirmieji tarptautinio vežėjų parinkimo konkurso Vilniuje nugalėtojai

Kovo 7d.

Sostinės savivaldybės skelbtą atvirą tarptautinį vežėjų parinkimo konkursą vežti keleivius privežamųjų maršrutų grupėje nurodytais maršrutais laimėjo ūkio subjektų grupė, kurią sudaro dvi bendrovės – „Rigas mikroautobusų satiksme“ ir UAB „Transrevis“. Šie vežėjai,...


„Bitė“ kartu su savivaldybėmis ir Automobilių kelių direkcija kviečia vairuoti išmaniau

„Bitė“ kartu su savivaldybėmis ir Automobilių kelių direkcija kviečia vairuoti išmaniau

Kovo 7d.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Bitė Lietuva“ kartu su didžiųjų miestų savivaldybėmis pristato išmanųjį sprendimą patogesnėms, saugesnėms ir greitesnėms vairuotojų kelionėms. Tai sutelktinių duomenų (angl. crowdsourcing) principu veikianti išmanioji navigacija „Waze“, realiu...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!