Lapkričio 14d. Ketvirtadienis

Skelbiama, ką daryti patyrusiems nuostolių dėl „Voyage-Voyage“ žlugimo

Balandžio 3d.
Skelbiama, ką daryti patyrusiems nuostolių dėl „Voyage-Voyage“ žlugimo

Žlunga dar vienas kelionių organizatorius. Turizmo departamentas sustabdė egzotines keliones rengusios bendrovės „Voyage-Voyage“ veiklą ir prokurorų prašo išsiaiškinti, ar ji vyko teisėtai, ar pinigai nebuvo iššvaistyti. Tokių priemonių imtasi po įmonės darbuotojų pranešimo, kad „Voyage-Voyage“ negali vykdyti finansinių įsipareigojimų.

Turizmo departamento vadovės teigimu, bendraujama su eiliniais darbuotojais, su įmonės savininku pasikalbėti nepavyko. Visą dieną aiškinamasi, kiek žmonių ir kokias paslaugas yra nusipirkę iš šio kelionio organizatoriaus. Indijoje dabar yra 12-ka turistų, bet jie turi bilietus grįžti į Lietuvą, taigi nuostolių neturėtų patirti. Bendrovė turistus skraidino ne užsakomaisiais, o reguliareisiais reisais. Dar bent 41-as žmogus šiandien arba artimiausiu metu turėjo išvykti atostogų į Nepalą, Kiniją, Balį ir Indiją. Ar jie nukentės finansiškai, aiškinamasi. Ne masines keliones rengusi bendrovė „Voyage-Voyage“ kelionių organizatoriaus pažymėjimą gavo pernai vasarį, turi būtiną tokiai veiklai draudimą. Užpernykščiais duomenimis, bendrovė dirbo pelningai.

Turizmo departamentas teigia nematęs jokių ženklų, kad bendrovė „Voyage-Voyage“ gali žlugti, sako jo vadovė. Jurgita Kazlauskienė tikina kol kas neturinti informacijos apie visų jos klientų galimus nuostolius. Pasak jos, šiuo metu Indijoje esantiems agentūros turistams neturėtų kilti problemų grįžti į Lietuvą, jie neturėtų patirti nuostolių.

„Šiuo metu mes nežinome, kodėl taip įvyko. Mes nematėme jokių ženklų, kad šiai įmonei gali grėsti tokia situacija, kokia yra dabar“, – penktadienį žurnalistams sakė J. Kazlauskienė.– Teko sustabdyti kelionių organizatoriaus pažymėjimą – jis yra sustabdytas šiandien iš ryto. Pateikėme raštą dėl galimai neteisėtos „Voyage-Voyage“ veiklos“.


Ji teigė negalinti pasakyti, dėl ko konkrečiai sustabdyta įmonės veikla ir kokių finansinių įsipareigojimų ji nevykdė.

„Mes gavome darbuotojų pranešimą, kad jie negali vykdyti tolesnių finansinių įsipareigojimų. Šiuo metu negaliu atsakyti, kokių finansinių įsipareigojimų bendrovė nevykdė (...) Mes kreipėmės į generalinę prokuratūrą, kuri turėtų išsiaiškinti, ar buvo vykdoma veikla teisėtai, ar neteisėtai. Kodėl įmonė atsidūrė tokioje situacijoje, reiktų klausti įmonės vadovo“, – kalbėjo J. Kazlauskienė.

Ji teigė, jog labai sudėtinga pasakyti, kokie turistai kokių nuostolių gali patirti.

„Situacija yra tikrai neeilinė su šiuo kelionių organizatorium, dėl to, kad jo paslaugos buvo ne užsakomieji skrydžiai, ne išpirktas viešbutis. Jos buvo daugiau tokios asmeninės, sakykim, VIP kelionių mažose grupelėse, paslaugos. Dėl to buvo, mūsų turimais duomenimis, kiek bandom aiškintis, labai įvairūs pirkimai: yra pirkta tik tai paslauga „Voyage-Voyage“, sakykim, viešbutis, toliau pervežimas turistų, nuvykus tenai, o bilietai pirkti per kitas įmones. Todėl dabar yra be galo sunku pasakyti, kaip ir kiek tų turistų“, – sakė J. Kazlauskienė.

Buvusi Turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė pernai neteko posto po to, kai neprisiėmė atsakomybės už kelionių organizatorės „Go Planet Travel“ bankrotą.

Pernai žlugo du išvykstamųjų kelionių organizatoriai – „Go Planet Travel“ ir „Fresh Travel“.

Bendrovės „Voyage-Voyage“ kelionių organizatoriaus pažymėjimas išvykstamajam turizmui išduotas nuo 2014 m. vasario 28 dieną. Turimas draudimas galioja nuo 2015 m. vasario 27, įmonės turima draudimo suma – 91 372,70 eurų.

Nurodo nuostolių atlyginimo tvarką

Turizmo departamentas nukentėjusiuosius dėl „Voyage-Voyage“ ragina pretenzijas pateikti iki liepos 3 d., tačiau šis terminas dar gali būti pratęstas įvertinus nukentėjusių turistų skaičių bei prokuratūros tyrimo dėl „Voyage-Voyage“ veiklos aplinkybes, sakoma departamento pranešime.

Turizmo departamentas atkreipia turistų dėmesį į tai, kad 2015-04-03 sustabdžius kelionių organizatoriaus pažymėjimo galiojimą, įmonė negali prisiimti naujų įsipareigojimų turistams. Turistai, kurie įsigijo keliones, turi atidžiai įvertinti su Kelionių organizatoriumi sudarytą sutartį ir apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų.

Sutartyje turi būti nurodyta, kas sudaro įsigytą kelionę: pvz. apgyvendinimas, gido paslaugos, pervežimas užsienio valstybėje, skrydžio bilietas iš Lietuvos ir į Lietuvą ir pan.
Prašymus dėl kompensavimo iš draudimo lėšų gali teikti tik tie turistai, kurie įsigijo organizuotas turistines keliones ir turi su „Voyage-Voyage“ sudarytas turizmo paslaugų teikimo sutartis. Draudimo procedūra negali būti taikoma dėl išlaidų, patirtų įsigijus ne kelionės paketą, o tik atskirą paslaugą, pavyzdžiui, tik lėktuvo bilietą arba tik apgyvendinimo viešbutyje paslaugą. Asmenys, įsigiję tik vieną paslaugą, turi teisę dėl įmokėtų pinigų grąžinimo pareikšti kreditorinius reikalavimus Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka.

Turizmo departamentas atkreipia dėmesį, kad jeigu Jūs turite skrydžio bilietą, kurį įsigijote ne iš UAB „Voyage – Voyage“ (kito kelionių organizatoriaus/ kelionių pardavimo agento ar oro bendrovės), tačiau kitas turizmo paslaugas pirkote iš UAB „Voyage – Voyage“, yra rizika, kad už minėtas kitas paslaugas organizatorius nėra atsiskaitęs su užsienio partneriais. Dėl šios priežasties turistai raginami ypatingai atidžiai įvertinti situaciją ir priimti sprendimą dėl vykimo/ nevykimo į kelionę. Yra itin didelė rizika, kad už kitas paslaugas turistams tektų sumokėti papildomai vietoje, kelionės metu.

Turistai, nusprendę pasinaudoti turimais skrydžio bilietais, dėl jų galiojimo pirmiausiai turėtų kreiptis į bilietų įsigijimo vietą. Skrydžio bilietus (elektroninis variantas) su bilieto numeriu galima patikrinti šioje svetainėje. Viešbučių vaučerius (kur nurodomas pavadinimas ir apgyvendinimo data) patikrinti bei pasitikslinti dėl apgyvendinimo rezervacijos galiojimo reikėtų susisiekus su viešbučiu.

Turistai, už keliones atsiskaitę bankų kredito kortelėmis, raginami pasidomėti bankų taikomomis pinigų grąžinimo sąlygomis, kuomet nebuvo gautos įsigytos paslaugos.

Informacija apie pretenzijų pateikimo Turizmo departamentui tvarką skelbiama šioje svetainėje.„Voyage Voyage“ klientai, kuriems nuo balandžio 3 dienos nesuteikiamos sutartyse numatytos turizmo paslaugos (kelionė visiškai neįvyko arba neįvyks) prašymus dėl pinigų grąžinimo turi pateikti per kelionių agentūras ar agentus, jeigu kelionė įsigyta būtent per šiuos tarpininkus arba tiesiogiai Turizmo departamentui, jei kelionė įsigyta tiesiai iš „Voyage-Voyage“.

Rekomenduojamą prašymo formą galima parsisiųsti iš Turizmo departamento interneto svetainės www.tourism.lt.

 

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!