Balandžio 7d. Antradienis

Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Sausio 25d.
Sveikatingumo turizmas: ką rinktis lėtoms atostogoms?

Pastaraisiais metais sveikatingumo turizmas sparčiai išpopuliarėjo. Tam įtakos turi tai, jog vis daugiau žmonių praktikuoja sveiką gyvenseną – rūpinasi sveika mityba, siekia geros miego kokybės, stengiasi daugiau judėti, o tuo pačiu renkasi ir sveikesnes atostogas. Ekspertai rekomenduoja atostogauti bent du kartus per metus, tačiau ką rinktis, norint, jog atostogos būtų ne tik turiningos, bet ir naudingos sveikatai?

Šiandien keliautojų įpročius formuoja darbe patiriamas stresas, nuovargis ir greitas gyvenimo tempas. Todėl vykstant atostogų svarbu ne tik daug pakeliauti ar pamatyti, bet ir gerai pailsėti, atgauti jėgas bei pasisemti motyvacijos tolesniems darbams.

Šį savaitgalį vyksiančioje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ lankytojai bus kviečiami skubėti lėtai, o didžiausią dėmesį parodos dalyviai skirs sveikatos turizmui.

Pasauliniai tyrimai rodo, kad per metus reikėtų leistis į bent dvi ilgesnes 7–14 dienų keliones. Dvejojantiems, kokio tipo keliones pasirinkti, kelionių organizatorius „Novaturas“ išskiria du poilsiavimo būdus, kurie padės atgauti jėgas ir gerai pailsėti.

Ir kūnui, ir sielai

Pats greičiausias ir paprasčiausias būdas  sumažinti stresą, palengvinti pavargusius ir sustingusius raumenis bei mėgautis viso kūno atsipalaidavimu – rinktis SPA poilsį.

„Antalijoje didžioji dalis aukštos kategorijos viešbučių turi didelius ir prabangius SPA centrus. Nuo Turkijos kurprtų neatsilieka ir Tunisas, kuris ypač garsėja jūros terapijos ir sveikatingumo centrais, įrengtais viešbučiuose arba netoli jų. Talasoterapija Tunise turi senas tradicijas. Ši natūralaus jūros vandens atpalaiduojamu poveikiu pasižyminti terapija padeda atsikratyti streso, padeda malšinti sąnarių skausmus, gerina kraujo apytaką. O svarbiausia, kad pasirinkus atostogas šiose kryptyse, poilsiautojų lauks ne tik ramus laikas, įvairiausios sveikatinimo ir grožio procedūros, bet ir nuostabus oras ir šilta jūra. Rekomenduojame bent savaitę skirti tokio pobūdžio atostogoms, kad pajustumėte visapusišką atsipalaidavimą“, – teigia Birutė Čepanskienė, „Novaturo“ komercijos vadovė.

SPA procedūros žmogaus organizmui svarbios ne tik dėl to, jog gali sumažinti stresą. Jos taip pat padeda sureguliuoti miego režimą, sumažina kūno skausmus, gerina kraujotaką ir padeda atjauninti odą.

Tolimas pabėgimas

Vienas iš būdų atsitraukti nuo kasdienės rutinos ir pailsėti nuo darbų – pabėgimas į egzotines šalis. Kitoks gyvenimo ritmas padės užsimiršti nuo namuose paliktos įtampos ir pagyventi kitu tempu.

„Turbūt viena populiariausių „pabėgimo krypčių“ išlieka Tailandas. Į jas bėga ir tie, kurie nori pasislėpti nuo rutinos, ir tie, kuriems pabodo lietuviška žiema. Geras oras, egzotiški vaizdai ir gausi šviežių vaisių pasiūla – puiki vitaminų dozė, kuri leis visokeriopai atgauti jėgas. Tailandas taip pat garsėja jogos ir meditacijos stovyklomis, kurios padeda praskaidrinti mintis ir išvalyti protą“, – sako B. Čepanskienė.

Egzotikos, ir SPA malonumų trokštantys keliautojai taip pat gali drąsiai rinktis Balį, neretai pavadinamą dvasingiausia sala pasaulyje. Jame taip pat gausu jogos ir meditacijos stovyklų, kuriose galima mėgautis dvasinėmis atostogomis, padėsiančiomis pailsėti ir kūnui, ir sielai. Balyje tikrai paprasta pasimėgauti masažu, jų čia netrūksta kiekviename kurorte.

Norintiems suderinti dvasinius malonumus ir prabangų poilsį, kelionių organizatoriai rekomenduoja rinktis atostogas tikrame rojaus kampelyje – Seišeliuose. Tai –  puiki kryptis norintiems pabėgti nuo darganoto oro ir pasidžiaugti egzotišku poilsiu žiemą.

Aktyvus poilsis kalnuose

Ilsėtis galima ir aktyviai, to įrodymas – slidinėjimo atostogos Italijos Bormio kurorte. Bormio miestas garsėja ne tik puikiu klimatu žiemos pramogoms, bet ir SPA malonumais.

Šiaurinėje Italijos dalyje esančiame Alta Valtelina regione vienas populiariausių traukos taškų – terminio vandens vonios, kuriomis poilsiautojai mėgaujasi jau daugelį metų. Tai viena geriausių veido odos, o taip pat ir kūno priežiūros priemonių. Terminio vandens vonias galima lengvai aplankyti atvykti ir iš atokiau nuo Bormio esančių kurortų.

Aktyvus poilsis Italijos Alpėse ne tik atitrauks mintis, mėgaujantis puikiomis slidinėjimo trasomis, bet ir užtikrins ramų poilsį, su odai naudingomis procedūromis.

Poilsiauti siūlo palankiomis kainomis

Kaip ir kiekvienais metais, šį savaitgalį „Adventur“ parodos lankytojų lauks kelionių organizatoriaus „Novaturas“ specialūs pasiūlymai, kurie palengvins atostogų planavimą ir leis sutaupyti.

„Daugelis keliautojų jau žino apie specialiai šiai parodai rengiamą „Keliautojo pasą“, kuriame bus per 200 ypatingų „Novaturo“ pasiūlymų tiek poilsio, tiek pažintinėms kelionėms. Pastarieji bus net iki 20 proc. pigesni, o poilsinių kelionių asortimente bus galima rasti ir dar geresnių pasiūlymų, kurie galios tik parodos metu. Svarbiausia, kad tiems, kuriems sunku išsirinkti ir susiplanuoti savo atostogas, mūsų ekspertai parodoje konsultuos ir suteiks visą reikiamą informaciją apie kelionių subtilybes, kryptis, viešbučius, pramogas ar ekskursijas“, – sako B. Čepanskienė.

Nepriklausomybės minėjimas kitaip: Vilniaus restoranuose atsiskleis laisvės skonis

Nepriklausomybės minėjimas kitaip: Vilniaus restoranuose atsiskleis laisvės skonis

Kovo 6d.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį Vilniaus restoranai švęs skaniai: svečiams pasiūlys specialius patiekalus, kurie jiems atspindi laisvę. Penkiolika patiekalų, unikalus kokteilis ir net specialus meniu sostinės restoranuose lankytojų lauks nuo dabar iki liepos 6 d.


Nemokamos ekskursijos Kovo 11-ąją kvies pažinti Laisvės miesto istoriją

Nemokamos ekskursijos Kovo 11-ąją kvies pažinti Laisvės miesto istoriją

Kovo 6d.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga, Kovo 11-osios popietę Vilnius kviečia leisti turiningai – su 40 gidų profesionalų leistis į nemokamas ekskursijas po Vilniaus senamiestį.


Lukiškių aikštėje čiuožinėjo jau 29 tūkstančiai – čiuožykla veiks iki Kovo 11-osios

Lukiškių aikštėje čiuožinėjo jau 29 tūkstančiai – čiuožykla veiks iki Kovo 11-osios

Kovo 6d.

Vos per keletą mėnesių Lukiškių aikštės čiuožykla po atviru dangumi sulaukė daugiau kaip 29 tūkst. lankytojų. Vilniečiai ir miesto svečiai pramogavo, mokėsi įvairių čiuožimo technikų, išbandė ledo ritulį, dailųjį čiuožimą. Didesniais būreliais čiuožti rinkdavosi ir senjorai, ir moksleivių...


m.Ticket ir m.Parking programėlių veikimas atnaujintas

m.Ticket ir m.Parking programėlių veikimas atnaujintas

Kovo 5d.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad šiandien prie m.Ticket ir m.Parking programėlių jau gali jungtis visų operatorių naudotojai – sklandus jų veikimas atnaujintas.


Kaklaraiščių tiltas atsinaujino – sostinės meras kviečia tęsti tradiciją

Kaklaraiščių tiltas atsinaujino – sostinės meras kviečia tęsti tradiciją

Kovo 4d.

Karoliniškių gyventojų pamėgtas, virš sostinės vakarinio aplinkkelio besidriekiantis pėsčiųjų tiltas pastaruosius šešerius metus buvo unikaliai puošiamas kaklaraiščiais. Pasak šios idėjos autoriaus Juliaus Žėko, mintis papuošti tiltą kaklaraiščiais tuomet kilo spontaniškai, norint išreikšti...


Solidus pripažinimas Kaunui: pirmasis Lietuvos miestas nominuotas tarptautiniam apdovanojimui

Solidus pripažinimas Kaunui: pirmasis Lietuvos miestas nominuotas tarptautiniam apdovanojimui

Kovo 2d.

Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio...


Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti savo saugumu iš anksto

Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti savo saugumu iš anksto

Vasario 21d.

Lietuvoje kasmet registruojami susirgimai egzotinėmis ligomis, kurie susiję su kelionėmis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje buvo užregistruoti 55 maliarijos, 31 strongiloidozės, 30 dengės karštligės, 4 filariozės, po tris odos leišmaniozės ir...


Pirmą kartą Vilniuje skelbiami muziejų ir kino edukacinių programų finansavimo konkursai

Pirmą kartą Vilniuje skelbiami muziejų ir kino edukacinių programų finansavimo konkursai

Vasario 20d.

Vis dažniau užsienio kino kūrėjai pasirenka Vilnių savo filmavimams, o sostinės muziejai savo lankytojų skaičiumi vis patenka į lankomiausių visos šalies muziejų penketuką – Vilnius turi kuo sudominti ir įtraukti ne tik miesto svečius. Sostinė nusprendė paskatinti muziejų ir kino...


Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai

Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai

Vasario 14d.

Šiandien aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymu nustatytos dar dvi dienos per metus, kai visi galės žvejoti nemokamai – vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną, ir kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną.


Panevėžys atsinaujina! „Ekrano“ marios tampa patrauklesnės

Panevėžys atsinaujina! „Ekrano“ marios tampa patrauklesnės

Vasario 11d.

Panevėžio miesto savivaldybė panevėžiečių poilsio ir rekreacijos reikmėms pritaiko „Ekrano“ marių pakrantes, atnaujina ir tvarko aplinką. Darbai atliekami dviem etapais. Planuojama, kad jie bus baigti šį rudenį.


Atostogų dilema: ką daryti su vaikais?

Atostogų dilema: ką daryti su vaikais?

Vasario 3d.

Tendencijos rodo, kad kiekvienais metais vis daugiau šeimų atostogauja užsienyje su atžalomis. Keliautojai pripažįsta, kad kelionės su vaikais retai būna spontaniškas sprendimas – šeimos tam ruošiasi ir atidžiai planuoja. Šeimos kelionių eksperto „Kidy Tour“ duomenimis,...


Savivaldybė sukūrė atvirą visiems trimatį sostinės žemėlapį

Savivaldybė sukūrė atvirą visiems trimatį sostinės žemėlapį

Sausio 29d.

Sostinės savivaldybė pasitelkė inovatyvius sprendimus miesto planavimui – sukūrė unikalų, realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia ne tik pamatyti miestą virtualiai, bet ir vertinti vykstančią miesto plėtrą realios aplinkos fone. Žemėlapiu gali naudotis visi adresu 3d.vilnius.lt...


Lietuvos oro uostai apžvelgia 2019–uosius: rekordinis keleivių skaičius ir platus krypčių pasirinkimas

Lietuvos oro uostai apžvelgia 2019–uosius: rekordinis keleivių skaičius ir platus krypčių pasirinkimas

Sausio 29d.

Visuose trijuose Lietuvos oro uostuose praėjusiais metais daugėjo keleivių ir skrydžių skaičius, labiausiai augo Kauno ir Palangos oro uostai, o bendrai visame oro uostų tinkle buvo vykdomos net 92 unikalios kryptys. 2020 metus šalies oro uostai mato kaip tolesnio augimo laikotarpį ir prognozuoja...


Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

Sostinė skirs 0,5 milijono eurų menui netikėtose erdvėse

Sausio 28d.

„Kuriu Vilnių“ – menas netikėtose erdvėse sugrįžta nauju konkursu. Miesto inicijuota programa jau trečius metus gaivina primirštas sostinės erdves, keliolika meno kūrinių jau papuošė įvairias miesto erdves, kitas idėjas dar planuojama įgyvendinti. O menininkai kviečiami...


Įspūdingi skaičiai: Vilniaus šviesų festivalis sulaukė 200 tūkst. lankytojų

Įspūdingi skaičiai: Vilniaus šviesų festivalis sulaukė 200 tūkst. lankytojų

Sausio 28d.

Praėjusį savaitgalį 697-ąjį Vilniaus gimtadienį šviesų festivalyje šventė per 200 tūkstančių vilniečių ir miesto svečių, mobiliąja festivalio programėle pasinaudojo per 27 tūkst. vartotojų. Skaičiuojama, kad pernai šviesų festivalyje apsilankė apie 130 tūkst. žmonių. Festivalio metu sostinės...


Vilnius siekia turėti miesto muziejų

Vilnius siekia turėti miesto muziejų

Sausio 22d.

Daugybė leidinių, ekskursijų ir kitokių iniciatyvų, skatinančių pažinti Vilnių, prisiminti praeitį ir aptarti dabartį, projektuoti ateitį – šalies sostinė pastarąjį dešimtmetį jaučia itin išaugusį ne tik užsienio svečių, bet ir gyventojų susidomėjimą miesto istorija. Vis dėlto specialistai...


Šiemet atraskite Raseinius. Patikėkit, tikrai verta!

Šiemet atraskite Raseinius. Patikėkit, tikrai verta!

Sausio 22d.

Šiemet VšĮ „Atrask Raseinius“ į tarptautinę turizmo parodą „Adventur 2020“ veža dvasinės sveikatos idėją ir gyvąją piligrimystę iš Šiluvos. Be šio svarbaus aspekto, parodoje dar pasakosime apie tai, kad Raseinių rajonas turistus 2020 metais sutiks keletu įspūdingų naujovių...


Vilnius tapo pirmuoju mietu regione, pasirašiusiu sutartį su tarptautine nuomos platforma "AIRBNB"

Vilnius tapo pirmuoju mietu regione, pasirašiusiu sutartį su tarptautine nuomos platforma "AIRBNB"

Sausio 15d.

Vasario 1-ąją įsigalios sutartis tarp Vilniaus miesto ir vienos didžiausių pasaulio trumpalaikio apgyvendinimo rezervavimo platforma „Airbnb“. Pagal ją įmonė pradės automatiškai rinkti Vilniaus miesto turisto rinkliavą iš visų keliautojų, užsisakančių nakvynes sostinėje per šią...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!