Birželio 20d. Ketvirtadienis

Turizmo parodų naudą vertina dviprasmiškai

Vasario 17d.
Turizmo parodų naudą vertina dviprasmiškai
Lietuvos stendas parodoje „Reisen 2012“ Hamburge, Aušros Feser nuotr.

Kasmet lietuviai pristato kraštą įvairiose tarptautinėse turizmo parodose. Ten dalyvaujantieji neslepia, kad palaipsniui mugės praranda svarbą.

Mat planuojant atostogas visus atsakymus pateikia internetas. Pasak krašto vėliavnešių, parodų naudos apčiuoti neįmanoma – lankytojai, pirmą kartą susipažinę su pristatomu kraštu, į jį atvykti ryžtasi po 2–3 metų.

Tokios mugės, anot jų, naudingiausios internetu mažai besinaudojantiems ar geriau šalį norintiems suprasti turistams.

Pritraukia dešimtis tūkstančių lankytojų

Vasario pradžioje Vokietijoje įvyko kasmetė tarptautinė turizmo mugė „Reisen 2012“ Hamburge, kurioje apsilankė daugiau kaip 64 tūkst. lankytojų, o 800 stendų pristatė 70 šalių, tarp kurių – ir Lietuva su stendu Kurische Nehrung [vok. Kuršių Nerija, aut. past].

„Kelionių mugės visur po truputį praranda svarbą, nes visagalis internetas planuojant atostogas gali atsakyti į visus klausimus. Tačiau mugių tradicija Vokietijoje yra tokia sena ir stipri, kad vis tiek pritraukia dešimtis tūkstančių lankytojų“, – grįžusi iš šiųmetės parodos LRT interneto tarnybai kalbėjo Neringos savivaldybės tarybos narė Aušra Feser.

Pasak pašnekovės, apčiuopti realią parodos naudą – neįmanoma. Vokiečiai esą paskaičiavę, kad parodos lankytojai, pirmą kartą susipažinę su nauju kraštu, į jį ryžtasi vykti po 2–3 metų.

„Vienas lankytojas šiemet pasakė, kad jau 10 metų mus stebi ir teigė, jog mes nesame vienadieniai kelionių siūlytojai, dirbame nuolatos, todėl mumis galima pasitikėti ir šiemet atvyks [į Neringą]. Mano nuomone, svarbiau būti toje mugėje nuolat, o ne šokinėti iš vienos į kitą“, – nuomonę išsakė A. Feser.

Gyvą žodį vertina labiau?

A. Feser neslėpė, kad Lietuva nėra šalis, kurios vardas tokiose šalyse kaip Italija, Graikija ar Kroatija asocijuojasi su atostogomis, todėl reikia dirbti visais būdais.

„Geriausia kooperuoti verslo ir savivaldybės lėšas, kartu dirbti. Tada visiems nėra taip skausminga finansiškai ir rezultatai būna geri. Deja, mugės yra brangios. Internetas yra gerai, bet vyresni vokiečiai dažnai jo neturi arba nemoka naudotis. Taip pat svarbus gyvas žodis, tiesioginis bendravimas“, – teigė A. Feser.

Su pašnekove sutinka ir Kauno regiono turizmo informacijos centro (KRTIC) direktorius Sigitas Sidaravičius, kurio teigimu, turistai gali daug informacijos rasti internete, bet daug paprasčiau ir maloniau prie kavos puodelio pavartyti popierinį lankstinuką, kuriame nurodyta, ką gero siūlo vienas ar kitas miestas.

Panašiai kalba ir turizmo parodose dalyvaujanti kelionių vadovė Donata Dundienė. Pasak jos, internete mes galime žiūrėti tik vizualiai, o parodos suteikia galimybę prisiliesti prie šalies – paragauti maisto ar paliesti iš kurio nors krašto atvežto smėlio, sudalvauti įvairiose užsiėmimuose ir prisiliesti prie šalies visai kitokiomis formomis.

„Turizmo parodos turi matomą ir nematomą pusę. Matoma – potencialių turistų aptarnavimas. Tačiau dar reikia pasakyti, kad didelė dalis žmonių ateina šiaip akis paganyti ir jiems tai gal neduoda apčiuopiamos naudos.

Kitas dalykas – susitinkame savo profesijos specialistus, kolegas ir tuo metu įvyksta įvairūs pasitarimai, pristatymai, forumai. Tai yra proga kartą metuose susitikti ir padiskutuoti apie bendras problemas ar perspektyvas“, – lrt.lt kalbėjo S. Sidaravičius.

Mato efektyvesnes priemones

Tęsdamas pokalbį KRTIC vadovas teigė neskiriantis aukščiausių balų turizmo parodoms kaip geriausioms priemonėms reklamuoti šalį ir tikintis kitomis: „Jeigu nebūtų vertinga tokia praktika, tai Berlyno paroda nesulauktų praktiškai visų pasaulio šalių dėmesio, tačiau aš tikiu kitomis priemonėmis – tokiomis kaip anksčiau veikusi Lietuvos turizmo centrų užsienyje veikla, kur susipažįstama su žurnalistais, daromi pristatymai.

Taip pat galiu pasakyti, kad, pavyzdžiui, Maskvos metro pravažiuoja per 9 mln. žmonių, tai jeigu ten būtų išpirktų stendų, kuriuose primenama apie Lietuvą, aš tikiu, kad tai būtų efektyviau“, – įsitikinęs S. Sidaravičius.

Kaip teigė D. Dundienė, pavyzdžiui, Berlyno turizmo parodoje lietuviai nėra labai lankomi, nes patys europiniai stendai nėra patrauklūs: „Žmonės yra pakankamai išsilavinę, jie žino tas valstybes. Be to, trūksta laiko viską apžiūrėti, vienos dienos tikrai neužtenka, todėl renkasi egzotines šalis. Šiemet oficialus partneris bus Egiptas, todėl jam bus didžiausias dėmesys ir stendai“, – paaiškino kelionių vadovė.

Kaip nurodo Vilniaus TIC, artimiausios turizmo parodos įvyks Lietuvoje („Vivattur 2012“), Vokietijoje („ITB 2012“) bei Prancūzijoje („MAP 2012“).

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...


Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Kovo 1d.

Tris šalies oro uostus vienijančiai bendrovei Lietuvos oro uostai nuo kovo 1 d. pradeda vadovauti Marius Gelžinis. Jis pakeitė pusketvirtų metų įmonės generalinio direktoriaus pareigas ėjusį ir nuo kovo 1 d. įmonės valdybos nariu tampantį Gediminą Almantą. M. Gelžinis yra sukaupęs ilgametę darbo...


ŠIMTMEČIO VARPAS KVIEČIA VISO PASAULIO LIETUVIUS IR DRAUGUS ASMENIŠKAI PASVEIKINTI LIETUVĄ!

ŠIMTMEČIO VARPAS KVIEČIA VISO PASAULIO LIETUVIUS IR DRAUGUS ASMENIŠKAI PASVEIKINTI LIETUVĄ!

Vasario 28d.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga Vilniaus Katedros aikštėje iškilo įspūdinga interaktyvi instaliacija „Šimtmečio varpas“. Iki kovo 11 d. Vilnius kviečia viso pasaulio lietuvius ir Lietuvos draugus asmeniškai pasveikinti Lietuvą su atkurtos valstybės šimtmečiu ir įsiamžinti...


Lietuva ir Lenkija plečia bendradarbiavimą aviacijos srityje

Lietuva ir Lenkija plečia bendradarbiavimą aviacijos srityje

Vasario 27d.

Stiprindamos bendradarbiavimą aviacijos srityje, Lietuva ir Lenkija šiandien Varšuvoje vykstančiame Baltijos funkcinio oro erdvės bloko tarybos posėdyje numato patvirtinti veiksmų planą, kuriuo vadovaujantis bus įgyvendinama šio bloko plėtros strategija iki 2025 m. Lietuvos delegacijai vadovauja...


Turizmo nauda didėja, vertingiausi svečiai – iš Izraelio

Turizmo nauda didėja, vertingiausi svečiai – iš Izraelio

Vasario 23d.

Lietuvoje pernai apsilankė ir bent vieną naktį praleido 1,55 mln. turistų iš užsienio, t. y. 4,3 proc. daugiau nei 2016 m., rodo apgyvendinimo įstaigų statistika. Įskaitant ir vietinį turizmą bendras sektoriaus augimas pernai siekė 6,6 proc. ir šalyje apgyvendintų turistų skaičius sudarė 2,92 mln.


TURISTŲ SKAIČIUS VILNIUJE NENUSTOJA AUGTI

TURISTŲ SKAIČIUS VILNIUJE NENUSTOJA AUGTI

Vasario 23d.

Vilniuje 2017-aisiais metais apsilankė 1,07 milijono turistų: 3,7 proc. daugiau nei 2016-aisiais. Tai parodė šiandien Statistikos departamento paskelbti 2017 m. IV ketvirčio apgyvendinimo paslaugų statistikos duomenys. Praėjusiais metais Vilniuje daugiausiai viešėjo turistai iš Baltarusijos,...


Ieškoma būdų, kaip pagreitinti keliones taip Vilniaus ir Varšuvos

Ieškoma būdų, kaip pagreitinti keliones taip Vilniaus ir Varšuvos

Vasario 9d.

Vasario 9 d. Lietuvoje besilankantis Lenkijos geležinkelių bendrovės PKP S. A. prezidentas Krzysztof Mamiński su „Lietuvos geležinkelių“ vadovais aptarė abiem šalims rūpimus klausimus: greitesnes keliones traukiniu tarp Vilniaus ir Varšuvos, „Rail Baltica“ projektą,...


Elektriniu traukiniu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos – jau 2022 m.

Elektriniu traukiniu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos – jau 2022 m.

Vasario 6d.

Panaudodama Europos Sąjungos fondų investicijas, iki 2022 m. Lietuva planuoja elektrifikuoti visą Rytų–Vakarų kryptimi šalies teritoriją kertančią geležinkelio liniją nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos. Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu papildytas ES lėšomis...


Kuriama kelionių garantijų sąskaita

Kuriama kelionių garantijų sąskaita

Sausio 10d.

Vyriausybė pritarė patobulintam Turizmo įstatymo projektui, kuriuo įtvirtintas papildomas kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo mechanizmas – kelionių garantijų sąskaita.


Perspėjimas dėl skrydžių saugos Egipto oro erdvėje

Perspėjimas dėl skrydžių saugos Egipto oro erdvėje

Sausio 4d.

Susisiekimo ministerija ir Civilinės aviacijos administracija (CAA) dar kartą atkreipia dėmesį į galimas skrydžių rizikas Egipto oro erdvėje. Remiantis Europos aviacijos saugos agentūros (EASA) pateikta informacija, šiuo metu skrydžių saugai gali kilti grėsmė skrendant Egipto oro erdvėje žemiau...


Susisiekimo ministerija siekia savivaldžių automobilių plėtros Lietuvoje

Susisiekimo ministerija siekia savivaldžių automobilių plėtros Lietuvoje

Sausio 2d.

Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu patvirtintas lankstus savivaldžių automobilių naudojimo reglamentavimas, kuris bus taikomas jų gamintojams, savininkams, valdytojams ir vairuotojams, bandysiantiems savivaldžių automobilių technologijas ir dalyvausiantiems viešajame eisme. Taip tikimasi...


Magistralėse jau veikia 10 naujų elektromobilių įkrovimo prieigų

Magistralėse jau veikia 10 naujų elektromobilių įkrovimo prieigų

Gruodžio 27d.

Dešimt naujų elektromobilių įkrovimo prieigų, įrengtų kelių A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A2 Vilnius–Panevėžys poilsio aikštelėse, jau veikia. Vairuotojai nemokamai gali jose įsikrauti elektromobilius bei iš tinklo įkraunamus hibridinius automobilius.


Klaipėdos viešajam susisiekimui – 17 naujų ekologiškų autobusų

Klaipėdos viešajam susisiekimui – 17 naujų ekologiškų autobusų

Gruodžio 20d.

Klaipėdos viešojo transporto parką atnaujins 17 ekologiškų autobusų, kuriuos įsigyti leis skiriamos Europos Sąjungos fondų investicijos. Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu uostamiesčio savivaldybei šiam tikslui skirta 4,26 mln. eurų ES sanglaudos fondo lėšų, dar 0,75 mln. eurų skirs pati...


Nuo sekmadienio į Minską važiuos modernūs elektriniai traukiniai

Nuo sekmadienio į Minską važiuos modernūs elektriniai traukiniai

Gruodžio 18d.

Šį sekmadienį, gruodžio 10 dieną, maršrutu Vilnius–Minskas pradeda kursuoti nauji elektriniai „Lietuvos geležinkelių“ traukiniai. Baltarusijos sostinę keleiviai pasieks erdvesnėmis, verslo kelionėms puikiai pritaikytomis transporto priemonėmis.


Miestai įpusėjo rengti darnaus judumo mieste planus

Miestai įpusėjo rengti darnaus judumo mieste planus

Gruodžio 13d.

Pusė savivaldybių jau turi parengtus ir patvirtintus darnaus judumo mieste planus (DJMP) ir netrukus pradės įgyvendinti plane numatytus sprendinius. Jonava, Druskininkai, Tauragė, Mažeikiai, Visaginas, Utena, Kėdainiai, Palanga, Birštonas – tai miestai, kurių DJMP šiuo metu jau yra parengti...


„Lietuvos geležinkeliai“ naujuoju maršrutu ruošiasi sujungti Kauną su Varšuva

„Lietuvos geležinkeliai“ naujuoju maršrutu ruošiasi sujungti Kauną su Varšuva

Spalio 31d.

Kelionė iš Kauno į Varšuvą traukiniu jau kitąmet turėtų tapti realybe. „Lietuvos geležinkeliai“ su Lenkijos geležinkelių bendrove PKP iki kitų metų pradžios planuoja pasiūlyti keleiviams maršrutą, kuris leis patogiai pasiekti kaimyninės šalies sostinę.


Paaiškėjo pirmieji tarptautinio vežėjų parinkimo konkurso Vilniuje nugalėtojai

Paaiškėjo pirmieji tarptautinio vežėjų parinkimo konkurso Vilniuje nugalėtojai

Kovo 7d.

Sostinės savivaldybės skelbtą atvirą tarptautinį vežėjų parinkimo konkursą vežti keleivius privežamųjų maršrutų grupėje nurodytais maršrutais laimėjo ūkio subjektų grupė, kurią sudaro dvi bendrovės – „Rigas mikroautobusų satiksme“ ir UAB „Transrevis“. Šie vežėjai,...


„Bitė“ kartu su savivaldybėmis ir Automobilių kelių direkcija kviečia vairuoti išmaniau

„Bitė“ kartu su savivaldybėmis ir Automobilių kelių direkcija kviečia vairuoti išmaniau

Kovo 7d.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Bitė Lietuva“ kartu su didžiųjų miestų savivaldybėmis pristato išmanųjį sprendimą patogesnėms, saugesnėms ir greitesnėms vairuotojų kelionėms. Tai sutelktinių duomenų (angl. crowdsourcing) principu veikianti išmanioji navigacija „Waze“, realiu...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!