Sausio 27d. Pirmadienis

Turizmo parodų naudą vertina dviprasmiškai

Vasario 17d.
Turizmo parodų naudą vertina dviprasmiškai
Lietuvos stendas parodoje „Reisen 2012“ Hamburge, Aušros Feser nuotr.

Kasmet lietuviai pristato kraštą įvairiose tarptautinėse turizmo parodose. Ten dalyvaujantieji neslepia, kad palaipsniui mugės praranda svarbą.

Mat planuojant atostogas visus atsakymus pateikia internetas. Pasak krašto vėliavnešių, parodų naudos apčiuoti neįmanoma – lankytojai, pirmą kartą susipažinę su pristatomu kraštu, į jį atvykti ryžtasi po 2–3 metų.

Tokios mugės, anot jų, naudingiausios internetu mažai besinaudojantiems ar geriau šalį norintiems suprasti turistams.

Pritraukia dešimtis tūkstančių lankytojų

Vasario pradžioje Vokietijoje įvyko kasmetė tarptautinė turizmo mugė „Reisen 2012“ Hamburge, kurioje apsilankė daugiau kaip 64 tūkst. lankytojų, o 800 stendų pristatė 70 šalių, tarp kurių – ir Lietuva su stendu Kurische Nehrung [vok. Kuršių Nerija, aut. past].

„Kelionių mugės visur po truputį praranda svarbą, nes visagalis internetas planuojant atostogas gali atsakyti į visus klausimus. Tačiau mugių tradicija Vokietijoje yra tokia sena ir stipri, kad vis tiek pritraukia dešimtis tūkstančių lankytojų“, – grįžusi iš šiųmetės parodos LRT interneto tarnybai kalbėjo Neringos savivaldybės tarybos narė Aušra Feser.

Pasak pašnekovės, apčiuopti realią parodos naudą – neįmanoma. Vokiečiai esą paskaičiavę, kad parodos lankytojai, pirmą kartą susipažinę su nauju kraštu, į jį ryžtasi vykti po 2–3 metų.

„Vienas lankytojas šiemet pasakė, kad jau 10 metų mus stebi ir teigė, jog mes nesame vienadieniai kelionių siūlytojai, dirbame nuolatos, todėl mumis galima pasitikėti ir šiemet atvyks [į Neringą]. Mano nuomone, svarbiau būti toje mugėje nuolat, o ne šokinėti iš vienos į kitą“, – nuomonę išsakė A. Feser.

Gyvą žodį vertina labiau?

A. Feser neslėpė, kad Lietuva nėra šalis, kurios vardas tokiose šalyse kaip Italija, Graikija ar Kroatija asocijuojasi su atostogomis, todėl reikia dirbti visais būdais.

„Geriausia kooperuoti verslo ir savivaldybės lėšas, kartu dirbti. Tada visiems nėra taip skausminga finansiškai ir rezultatai būna geri. Deja, mugės yra brangios. Internetas yra gerai, bet vyresni vokiečiai dažnai jo neturi arba nemoka naudotis. Taip pat svarbus gyvas žodis, tiesioginis bendravimas“, – teigė A. Feser.

Su pašnekove sutinka ir Kauno regiono turizmo informacijos centro (KRTIC) direktorius Sigitas Sidaravičius, kurio teigimu, turistai gali daug informacijos rasti internete, bet daug paprasčiau ir maloniau prie kavos puodelio pavartyti popierinį lankstinuką, kuriame nurodyta, ką gero siūlo vienas ar kitas miestas.

Panašiai kalba ir turizmo parodose dalyvaujanti kelionių vadovė Donata Dundienė. Pasak jos, internete mes galime žiūrėti tik vizualiai, o parodos suteikia galimybę prisiliesti prie šalies – paragauti maisto ar paliesti iš kurio nors krašto atvežto smėlio, sudalvauti įvairiose užsiėmimuose ir prisiliesti prie šalies visai kitokiomis formomis.

„Turizmo parodos turi matomą ir nematomą pusę. Matoma – potencialių turistų aptarnavimas. Tačiau dar reikia pasakyti, kad didelė dalis žmonių ateina šiaip akis paganyti ir jiems tai gal neduoda apčiuopiamos naudos.

Kitas dalykas – susitinkame savo profesijos specialistus, kolegas ir tuo metu įvyksta įvairūs pasitarimai, pristatymai, forumai. Tai yra proga kartą metuose susitikti ir padiskutuoti apie bendras problemas ar perspektyvas“, – lrt.lt kalbėjo S. Sidaravičius.

Mato efektyvesnes priemones

Tęsdamas pokalbį KRTIC vadovas teigė neskiriantis aukščiausių balų turizmo parodoms kaip geriausioms priemonėms reklamuoti šalį ir tikintis kitomis: „Jeigu nebūtų vertinga tokia praktika, tai Berlyno paroda nesulauktų praktiškai visų pasaulio šalių dėmesio, tačiau aš tikiu kitomis priemonėmis – tokiomis kaip anksčiau veikusi Lietuvos turizmo centrų užsienyje veikla, kur susipažįstama su žurnalistais, daromi pristatymai.

Taip pat galiu pasakyti, kad, pavyzdžiui, Maskvos metro pravažiuoja per 9 mln. žmonių, tai jeigu ten būtų išpirktų stendų, kuriuose primenama apie Lietuvą, aš tikiu, kad tai būtų efektyviau“, – įsitikinęs S. Sidaravičius.

Kaip teigė D. Dundienė, pavyzdžiui, Berlyno turizmo parodoje lietuviai nėra labai lankomi, nes patys europiniai stendai nėra patrauklūs: „Žmonės yra pakankamai išsilavinę, jie žino tas valstybes. Be to, trūksta laiko viską apžiūrėti, vienos dienos tikrai neužtenka, todėl renkasi egzotines šalis. Šiemet oficialus partneris bus Egiptas, todėl jam bus didžiausias dėmesys ir stendai“, – paaiškino kelionių vadovė.

Kaip nurodo Vilniaus TIC, artimiausios turizmo parodos įvyks Lietuvoje („Vivattur 2012“), Vokietijoje („ITB 2012“) bei Prancūzijoje („MAP 2012“).

Vilnius siekia turėti miesto muziejų

Vilnius siekia turėti miesto muziejų

Sausio 22d.

Daugybė leidinių, ekskursijų ir kitokių iniciatyvų, skatinančių pažinti Vilnių, prisiminti praeitį ir aptarti dabartį, projektuoti ateitį – šalies sostinė pastarąjį dešimtmetį jaučia itin išaugusį ne tik užsienio svečių, bet ir gyventojų susidomėjimą miesto istorija. Vis dėlto specialistai...


Vilnius tapo pirmuoju mietu regione, pasirašiusiu sutartį su tarptautine nuomos platforma "AIRBNB"

Vilnius tapo pirmuoju mietu regione, pasirašiusiu sutartį su tarptautine nuomos platforma "AIRBNB"

Sausio 15d.

Vasario 1-ąją įsigalios sutartis tarp Vilniaus miesto ir vienos didžiausių pasaulio trumpalaikio apgyvendinimo rezervavimo platforma „Airbnb“. Pagal ją įmonė pradės automatiškai rinkti Vilniaus miesto turisto rinkliavą iš visų keliautojų, užsisakančių nakvynes sostinėje per šią...


Vilniuje startuoja viešojo transporto programėlė regėjimo negalią turintiems keleiviams

Vilniuje startuoja viešojo transporto programėlė regėjimo negalią turintiems keleiviams

Sausio 15d.

Sostinėje startuoja neregiams ir silpnaregiams skirta nemokama viešojo transporto programėlė „Transporto balsas“, kuri autobusais ir troleibusais padės keliauti patogiau ir paprasčiau. Atsisiuntę ją keleiviai savo išmaniajame telefone nuo šiol galės girdėti, kokie viešojo transporto...


Vilniaus šviesų festivalis atskleis sostinės kiemų paslaptis

Vilniaus šviesų festivalis atskleis sostinės kiemų paslaptis

Sausio 13d.

Jau kitos savaitės pabaigoje sostinę nušvies Vilniaus šviesų festivalis – šaltuoju ir tamsiuoju sezonu miestui įkvėps gyvybės ir šilumos, išryškins miesto architektūrą, nušvies gražiausius Senamiesčio kiemus, atvilios minias vilniečių ir miesto svečių švęsti Vilnių.


Kauno oro uostas 2019 metus pažymėjo rekordu: pasiektas didžiausias keleivių skaičius

Kauno oro uostas 2019 metus pažymėjo rekordu: pasiektas didžiausias keleivių skaičius

Sausio 7d.

Kauno oro uostas apibendrino 2019 metus ir skelbia naują rekordą – iš viso praėjusiais metais aptarnauta net 1 160 682 keleivių (15 proc. daugiau nei 2018 metais). Fiksuojama, jog tai didžiausias per visą oro uosto istoriją pasiektas rodiklis, neskaičiuojant Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo...


Vilnius – užsienio kelionių organizatorių akiratyje

Vilnius – užsienio kelionių organizatorių akiratyje

Sausio 6d.

Vilnius stiprina bendradarbiavimo su užsienio kelionių organizatoriais pajėgumus. Per praėjusius metus sostinėje apsilankė keli šimtai užsienio kelionių agentų, besidominčių Lietuvos sostinės įtraukimu į užsieniečių kelionių paketus.


Kaunui – prestižinio „Financial Times“ turizmo reitingo pripažinimas

Kaunui – prestižinio „Financial Times“ turizmo reitingo pripažinimas

Gruodžio 11d.

Naujausiame „Financial Times“ leidžiamo žurnalo „fDi Magazine“ reitinge Patraukliausios ateities turizmo vietovės 2019/2020 Kaunas pripažintas vienu perspektyviausių miestų turizmui. Pelnyta devinta vieta kategorijoje „Tiesioginių užsienio investicijų...


Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!