Gruodžio 7d. Šeštadienis

Žiemą 90 proc. atostogauja šiltuosiuose kraštuose

Vasario 5d.
Žiemą 90 proc. atostogauja šiltuosiuose kraštuose

Žiemos sezono metu, tai yra spalį – balandį, 90 proc. poilsiautojų vyksta atostogauti į šiltuosius kraštus.

Tik dešimtadalis renkasi slidinėjimą ar kitas pramogas šaltame ore.


„Kelionės į šaltąsias vietas sudaro iki 10 proc. žiemos sezono pasiūlos: tai slidinėjimo kelionės, kelionės į Laplandiją bei Šveicarijos kalnus. Šiltieji kraštai žiemos metu lyderiauja labai stipriai – natūralu, žiemą Lietuvos gyventojai trokšta saulės ir gero oro“, – pasakoja „Novaturo“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Sigita Dabulė.


Keliones taip pat organizuojanti įmonė „Tez Tour“ skelbia, jog žinant žmonių pasirinkimą, siekiama pasiūlyti didesnį šių kelionių asortimentą.


„Žinoma, dažniau pasirenkamos kelionės į šiltus kraštus, tad ir mūsų pasiūloje daugiausiai kelionių į Egiptą, Tailandą bei Tenerifę“, – konstatuoja „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.


Kelionių organizatoriai sako pastebėję, jog šių metų žiemos kelionių sezonas yra labai panašus į praėjusį žiemos sezoną.


„Jau kuris laikas Lietuvoje poilsiui daugiausiai renkamasi Turkija, Bulgarija ir Kreta vasaros metu, o žiemos metu – poilsio keliones Egipte. Iš pažintinių kelionių autobusu taip pat trejetukas išlieka tas pats: Italija, Prancūzija, Kroatija, tik kartais susikeičia vietomis“, – apie pasirinkimus pasakoja „Novaturo“ atstovė.


„Žmonių pasirinkimas išliko panašus – susidomėjimas akivaizdžiai išaugo Austrija, populiari išlieka Tenerifė, Egiptas, Tailandas“, – dėstoma „Tez Tour“ laiške.


Kelionių organizatorių teigimu, po neramumų Egipte norinčių atostogauti šioje šalyje nemažėja – esą šioje šalyje dažniausiai renkamosios poilsinės kelionės dėl kainos ir kokybės santykio.


Kelionėms netaupo


Tačiau įdomu tai, jog gyventojai kelionėms nėra linkę taupyti, o perkančių ekonomiškų kelionių per pastaruosius dvylika mėnesių sumažėjo.


„Pernai žiemą „Novaturas“ pristatė išskirtinio poilsio keliones „Novaturas Gold“, vien per 2012 metų sausio mėnesį šių kelionių užsakyta ketvirtadalis to, kas buvo užsakyta per 2011 metus. Tuo tarpu mūsų siūlomų mažų kainų kelionių „Eco travel“ užsakymai 2011 metais sumažėjo beveik trečdaliu, palyginti su 2010 metų užsakymais, nors bendrai paėmus visų kelionių užsakymų skaičius 2011 metais didėjo“, – tendencijas pristato S. Dabulė.


„Tez Tour“ duomenimis, poilsiautojų norą patogiai ir ne visada pigiai pailsėti rodo pasirenkami aukštesnės klasės viešbučiai.


„Žmonės yra linkę investuoti į savo poilsį, atostogas. Šiltuosiuose kraštuose turistų pasirinkimas išlieka panašus – Egipte dažniausiai pasirenkami 4–5 žvaigždučių, o Tenerifėje populiariausi 3–4 žvaigždučių viešbučiai, – pasakoja I. Aukštuolytė. – Keliones į Austriją dažniau renkasi slidinėti mėgstantys turistai, tad šioje šalyje viešbučio komfortas, žvaigždučių kiekis nėra pagrindinis kriterijus. Didžiausias dėmesys skiriamas kurortui ir viešbučio vietai.“


Be to, kelionių organizatoriai pastebėjo, jog gyventojai keliones perka iš anksto, t.y. prieš prasidedant sezonui ar jo metu ir vis mažiau yra laukiančių „paskutinės minutės“ pasiūlymų.


„Tez Tour“ duomenimis, vasario pradžioje buvo parduota daugiau kaip 90 proc. visų planuotų žiemos sezono kelionių, kai pernai tuo pačiu metu jų buvo parduota 70 proc. Analogišką tendenciją pastebėjo ir „Novaturas“, skaičiuojantis, jog pernai perkančių „paskutinės minutės“ kelionių buvo apie 10 proc.


Domisi slidinėjimu


Pastebima tendencija, jog nors planuojančių atostogas gyventojų susidomėjimas slidinėjimu auga, kol kas taip pat noriai renkamosios ir naujos keliones į šiltuosius kraštus.


„Vis dar auga slidinėjimo kelionių paklausa. Ko gero, tai tos kelionės, kai kartą pamėginęs Lietuvoje uždarose trasose ar tikruose kalnuose, kitais metais grįžta dar ir su draugų kompanija“, – pasakoja „Novaturo“ atstovė.


„Tez Tour“ skaičiuoja, jog kai kurių slidinėjimo krypčių paklausa per metus augo itin sparčiau, todėl teko didinti ir pasiūlą.

„Vien Austrijos programą šiais metais padidinome 5 kartus. – išankstinių pardavimų metu pardavėme daugiau kaip pusę kelionių šia kryptimi“, – sako I. Aukštuolytė.


Tačiau išankstinius vasaros kelionių pardavimus apžvelgęs „Novaturas“ pastebi, jog išankstiniai vasaros kelionių pardavimai rodo, jog rinkoje yra jaučiamas poreikis naujoms atostogų kryptims.

„2012 metų vasarai „Novaturas“ pasiūlė 6 naujas kryptis poilsiui bei 16 naujų pažintinių kelionių programų autobusu bei lėktuvu.


Išankstiniai vasaros pardavimai, kurie vyko 2011 lapkričio – gruodžio mėnesiais, parodė, kad šitos kryptys buvo labai lauktos ir kai kurių krypčių užsakymai viršijo mūsų lūkesčius, pavyzdžiui, Sicilija, Kipras“, – pasakoja S. Dabulė.


Nors konkrečių kelionių pardavimų prognozių bendrovės kol kas neskelbia, šiemet prognozuojamas didesnis kelionių įsigijimas internetu ir mažėjanti paklausa „paskutinės minutės“ kelionėms.

Erika Fuks
DELFI

Šaltinis: Delfi
Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!