Sausio 20d. Pirmadienis

Išdalinti Lietuvos turizmo dvidešimtmečio „oskarai“

Gruodžio 13d.
Išdalinti Lietuvos turizmo dvidešimtmečio „oskarai“

Vakar tiesioginiame BTV eteryje dvylikai išskirtiniausių ir sėkmingiausių dviejų dešimtmečių Lietuvos turizmo projektų bei turizmo verslo pasiekimų įteiktos vėtrungės – pirmieji Lietuvos turizmo „oskarai“, linkint palankaus vėjo ir geros kloties.

„Ilgai svajojome, kaip sutikti magišką trijų dvyliktukų dieną. Juk Lietuvos turizmo plėtra pradeda skaičiuoti trečiąjį dešimtmetį! Nuo pat pradžių neabejojome, kad tai turime švęsti visi kartu – visas turizmo sektorius, įskaitant miestus, kurortus, turizmo verslą, turizmo infrastruktūrą, nepamirštant ir 2,5 milijono vietinių turistų. Kalėdinis laikotarpis – ypatingas metas pažymėti šią progą, pabūti kartu, sukurti unikalią platformą turizmo svarbos įvertinimui, prestižo kėlimui, tolimesniam turizmo vystymui“, - įsitikinusi Valstybinio turizmo departamento vadovė dr. R. Balnienė.

Vėtrungė už pastovaus oro tilto su Vakarų Europa atkūrimą skirta „SAS Scandinavian Airlines“. Iš Seimo pirmininko V.Gedvilo rankų ją atsiėmė specialiai į renginį atvykęs kompanijos vadovas Centrinės Europos regionui B.Ekegran.

Druskininkų merui R.Malinauskui turizmo „oskarą“ už sėkmingiausią kurorto idėjos atgaivinimą, puoselėjimą ir vystymą bei keturis metų laikus kasdien įteikė VTD direktorė R.Balnienė. Ji pasidžiaugė, kad kurortas įveikė vieną didžiausių viso pasaulio turizmo rykščių – sezoniškumą.

Neringos meras A.Vinkus, buvęs ambasadorius Rusijoje, entuziastingai pasveikino Rusijos valstybinės turizmo agentūros „ROSTURIZM“ vadovo pavaduotoją A.V.Iljin. Nidos menininkės pagaminta vėtrungė iškeliavo į Rusiją – šalį, iš kurios Lietuva per pastaruosius 20 metų sulaukė daugiausia svečių.

„Visada smagu, kai savo pasiekimus įvertini ne tik tu pats, bet ir kiti“, - sveikinimo kalbą įteikdamas apdovanojimą už nominaciją „Lietuva kitų akimis. Už atidumą Lietuvos turizmui pasaulinėje žiniasklaidoje“ pripažino žurnalistas A.Užkalnis. Įteikdamas vėtrungę ranką jis paspaudė didžiausio pasaulyje kelionių kanalo „Travel Channel“ atstovams N.Kamboj ir A.Grieve.

„Novaturo“ generalinis direktorius priėmė turizmo „oskarą“ iš K.Brazauskienės – už didžiausią suorganizuotų turistinių kelionių skaičių Lietuvos turistams.

Paskirtoji ūkio ministrė B.Vėsaitė pasveikino Turkijos ambasadorių A.Algan. Jis atsiėmė apdovanojimą, atitekusį Turkijai, pripažintai geriausia atostogų šalimi Lietuvos turistams. Pagal statistiką, į Turkiją vyksta daugiausia lietuvių pagal organizuotas keliones. Per 20 metų preliminariai šalyje atostogavo apie 1 mln. lietuvių. Šventinio renginio metu kūrinį Lietuvai dovanojo Turkijos Turkijos prezidentinio simfoninio orkestro muzikantai.

Vėtrungę už didžiausias ir sėkmingiausias investicijas į sveikatos turizmą „Grand SPA Lietuva“ įteikė didžiausias ir galingiausias Lietuvos žmogus Ž.Savickas.

Vilniaus savivaldybė ir miesto meras A.Zuokas pagerbti už inovatyvų požiūrį į miesto turizmą. Atsiėmęs statulėlę iš Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės K.Miškinienės, meras nepraleido progos atkreipti turistų dėmesį į sostinę vasarą: „Vasarą Vilnius ištuštėja ir tampa panašus į kurortą, tad čia galima puikiai atsipūsti“.

Paskirtasis kultūros ministras Š.Birutis įnešė į sceną turizmo „oskarą“ už turizmui atgimusį kultūros paveldą. Jo nusipelnė Užutrakio dvaro sodyba bei Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos vadovas G.Abaravičius.

Ši ir kita nominacija „Už gamtinio paveldo tradicijų kūrimą“, kurią Žemaitijos nacionalinio parko direktoriui G.Norvaišai įteikė dainininkė V.Povilionienė, buvo rinktos  ekspertų komisijos. Jas sudarė atstovai iš Valstybinio turizmo departamento, Saugomų teritorijų tarybos, UNESCO nacionalinio komiteto, Lietuvos turizmo asociacijos, Lietuvos turizmo centrų asociacijos, Kultūros ministerijos ir Aplinkos ministerijos.

Dviejų nominacijų nugalėtojus nulėmė ir Lietuvos gyventojai. Nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 10 d. portale lrytas.lt balsavo daugiau nei 200 tūkst. gyventojų. Kaip teikiantį geriausias galimybes šeimų turizmui jie pripažino Druskininkų vandens parką. Apdovanojimas parko direktoriui E.Antanaičiui atiteko iš J.ir E.Didžiulių rankų.

Už asmeninės iniciatyvos indėlį į turizmo vystymą apdovanotas Visuomenės harmonizavimo parkas. „Jie atsiriekė gabalėlį Lietuvos ir sukūrė imperiją“, - įteikdama vėtrungę parko įkūrėjui A.Rakauskui pasidžiaugė Lietuvos turizmo rūmų prezidentė E.Šiškauskienė.

Iškilmingos ceremonijos svečiai išgirdo ir prezidentės D.Grybauskaitės žodį. Taip pat Lietuvos turizmo sektorių pasveikino Gruzijos ūkio ir darnaus vystymosi ministras G. Kvirikashvili, Azerbaidžano Kultūros ir turizmo ministro A. Garayev, Latvijos mis ir misteris. Nuoširdžius Azerbaidžano sveikinimus perdavė ir scenoje pasirodžiusi „Eurovizijos“ atstovė S.Babajeva. Kūrinį atliko ir Estijos Nacionalinės operos tenoras O.Kuusik. Siurprizą pateikė gruzinų dainų ir šokių ansamblis „Erisioni“.

Renginio vedėjai A.Valinskas ir A.Stašaitytė linkėjo turistams atrasti, pažinti ir pamilti Lietuvą ir, priminę, kad pagal Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizaciją naktį iš gruodžio 12-osios į 13-ąją pasaulyje keliavo milijardinis keleivis, palinkėjo, kad jo kelionės tikslas neabejotinai būtų Lietuva.

Šaltinis: Valstybinis turizmo departamentas

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Telesfera - įrenginių remonto paslauga skubantiems

Spalio 31d.

Jei Jūsų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, dronas ar kitas smulkios elektronikos prietaisas (elektroninė cigaretė, pultelis ir panašiai) sugedo Jums nepalankiausiu metu, o dar ir neturite galimybės jo pristatyti į taisyklą, Jums padės Telesfera komanda! Darbuotojai kaip įmanoma...


Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!