Rugsėjo 20d. Penktadienis

Vilioja dar neatrastos Lietuvos galimybės

Gruodžio 4d.

Nuomonė, kad turistus į Lietuvą traukia krepšinio ir dailių moterų šalies įvaizdis – jau stereotipas, sako lrt.lt kalbinti turizmo rinkos ekspertai.

Šiandien užsieniečiai vis intensyviau domisi kitu anksčiau nuošalyje likdavusiu Lietuvos veidu. Nedidelės, bet labai įvairiaspalvės senųjų tradicijų ir kultūros sergėtojos vaidmuo su kiekvienais metais į Lietuvą pritraukia vis gausesnes turistų grupes iš viso pasaulio.

Ypač didelio susidomėjimo sulaukia ne vienerius metus formavęsi kultūros renginiai. Tradiciniais tapę "Hanza Kaunas", Jūros šventė ir Didžiųjų burlaivių regata, Kaziuko mugė, Kristupo vasaros festivalis bei kiti sutraukia vis gausesnius būrius susidomėjusių, teigia lrt.lt kalbinti turizmo rinkos ekspertai.

Palyginti rami ir saugi aplinka, didžiausias senamiestis Pabaltijo šalyse bei pajūrio grožis taip pat išlaiko ir dar labiau sustiprina Lietuvos pozicijas tarptautinėje turizmo rinkoje.

Kaip pastebi lrt.lt kalbinti turizmo ekspertai, ypač Lietuva domisi lenkai ir vokiečiai. Paskutiniu metu gausesnių turistų srautų sulaukiama ir iš Rusijos, Britanijos, Prancūzijos. Turistų taip pat atvyksta iš Latvijos, Baltarusijos, Estijos, Italijos, taip pat Skandinavijos šalių.

Akcentuoja renginius

Kaip pažymi Valstybinio turizmo departamento Turizmo rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vedėja Živilė Kęsminienė, pristatant Lietuvą akcentuojami svarbiausi joje vykstantys renginiai – be minėtų anksčiau, dar ir kitais metais mūsų šalyje vyksiantis Europos krepšinio čempionatas.

"Vis dėlto labiausiai (turistai) domisi kultūra, renginiais, o po to visomis kitomis galimybėmis. Kaip kultūrinio turizmo produktą pristatome Vilniaus, Kauno, Klaipėdos senamiesčius, Trakus, Kernavę, visus kitus į UNESCO paveldą įtrauktus Lietuvos objektus, žinoma, visokius muzikos festivalius, koncertus, meno renginius.

Labai didelis susidomėjimas jaučiamas ir SPA paslaugomis visuose mūsų kurortuose: Druskininkuose, Birštone, Palangoje, Neringoje. Pristatome ir aktyvaus poilsio Lietuvoje turizmo galimybes. Tai golfas, dviračių, vandens, automobilių turizmas. Dar tam tikra niša yra dalykinis konferencijų turizmas", – pasakojo Ž. Kęsminienė.

Įvertina ramybę ir saugumo pojūtį

Turizmo departamento atstovei pritarė ir Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro direktorė Jolanta Beniulienė. Ji pažymėjo, kad žmonės į Vilnių atvyksta ne tik dėl kultūrinio turizmo, ieškodami renginių, lankytinų vietų, bet ir tikėdamiesi malonaus poilsio.

"Tarptautiniame kontekste Vilnius yra tikrai saugus miestas. Antra, mes turime daug puikių paveldo kultūros objektų, bet jie nėra apgulti turistų, juos galima iš tikrųjų komfortabiliai apeiti, aplankyti, apžiūrėti.

Tarkime, Romoje ar Atėnuose turistų begalės, ir žmogus išvykdamas išsiveža ne tik tą pasitenkinimą, kad jis pamatė, pažino, bet ir kartėlį dėl grūsties ir nepatogumo", – kalbėjo pašnekovė.

Kaip pažymėjo J. Beniulienė, orientuojamasi į, visų pirmiausia, reguliariuosius, sistemingai vykstančius renginius.

"Informacija apie vienkartinį renginį labai sunkiai pasiekia užsienio turistą ir dažniausiai būna pavėluotai pateikiama. O kalbant apie reguliariuos renginius, pavyzdžiui, Kaziuko mugę, tai ja labai domimasi, ypatingai mūsų kaimyninių šalių turistai. Kiekvienais metais jaučiame vis didesnius srautus.

Geras ir mūsų kainos ir paslaugų kokybės santykis. Pagaliau, mes esame pigesnė šalis negu Estija, o kaip Baltijos šalys, visos trys esame vienodai patrauklios turistams.

Paimkime, kad ir Didžiąją Britaniją ar Skandinavijos šalis. Jos gerokai brangesnės, bet joms, tarkime, paslaugų kokybe mūsų viešbučiai, kurie yra pakankamai nauji, nenusileidžia. Restoranai mūsuose irgi įvairaus pobūdžio – ir tautinė virtuvė, ir tarptautinė virtuvė pristatomos. Jaukios vyninės ir kavinukės. Visa tai mes turime", – dėstė Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro direktorė.

Aukso vertės  išlaikytas savitumas

Kaip pastebi Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė, nors mūsų šalis ir maža, turistui gali duoti tikrai nemažai. Etnografiniai regionai, įdomūs priemiesčiai, jaukūs ir žali miestai bei šilta atmosfera – stiprioji Lietuvos turizmo rinkos pusė.

"Jeigu kalbame apie šių dienų miestus, tai Vilnius išsiskiria kaip kompaktiškas, jaukus ir žalias. Daugelis viešbučių yra šalia senamiesčio, tai patogu turistui – ne imti transportą ir važinėti po atskirus regionus, bet tiesiog imti informacinį žemėlapį ir susipažinti su miestu.

Dar mes turime priemiesčius, kurie yra iš tikrųjų įdomūs. Aš kalbu apie Trakus. Pagal europietiškų miestų mastelį Trakai yra priemiestis. Tad atvykę į Vilnių turi galimybę susipažinti ne tik su šito miesto istorija ir kultūra – tai yra galimybė aplankyti priemiestį Trakus.

Lietuva turtinga savo etnografiniais regionais. Kiekvienas etnografinis regionas turi savo raidos istoriją, turi savo kultūrą, savo kulinarinį paveldą, savo gyvensenos ypatumus. Tai, kas būdinga ir iš karto pastebima Žemaitijoje, to nerasime Aukštaitijoje. Tie etnografiniai regionai yra ta įvairovė, kuri papildo tą bendrąjį, įprastinį, pažintinį produktą", – kalbėjo D. Mažeikaitė.

Turime daug, bet neįvertiname ir nepopuliariname

Kaip pastebi Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro direktorė J. Beniulienė, ypatingai perspektyvus turizmo plėtrai Klaipėdos regionas.

"Manau, pajūris iš tikrųjų yra labai didelis perlas, pritraukiantis daug lankytojų. Ypač vokiečiai labai pamilę mūsų pajūrį", – kalbėjo pašnekovė.

Pingius skrydžius iš Kauno siūlanti oro bendrovė "Ryanair", kaip pastebėjo J. Beniulienė, labai atgaivina ir laikinosios sostinės turizmo rinką.

Pašnekovė taip pat pažymi, jog Lietuvoje daug vertybių, kurios arba pilnai neišnaudojamos, arba nepakankamai vertinamos ir per mažai populiarinamos.

"Yra daug žmonių, mėgstančių ramų poilsį, kurie mėgsta stebėti kaip žmonės gyvena kasdienį gyvenimą, pagyventi kaimo sodyboje ar šalia kažkokio kaimelio, pirkti pieną ir valgyti vietoje keptą duonelę. Visa tai pakankamai gerai išvystyta ir gali būti puikiai parduota, nebent mes patys dar to neįvertinome.

Iš tikrųjų mes turime visko labai daug, bet ypatingai kažko tokio, pasauliniu lygiu išskirtinio aš kol kas nematau. Mūsų Kryžių kalnas yra puiki lankytina vieta, ji labai įdomi, bet ji nėra tiek išpopuliarinta ir išaukštinta, kad mes patys ją imtume suvokti kaip tokią viską nulemiančią traukos vietą.

Turbūt mums reikėtų patiems apsispręsti, ką mes iš tikrųjų norėtume labiausiai išpopuliarinti ir pradėti kryptingai ta linkme dirbti. Kultūrinis paveldas nėra vien tik lankytini objektai, tai yra ir renginiai. Kad ir Dainų šventė – tai yra tas dalykas, kurį mes galime drąsiai viešinti ir juo didžiuotis", – svarstė Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro direktorė J. Beniulienė.

Šūkis "Drąsi Lietuva" kelią skinasi sunkiai

Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė D. Mažeikaitė atvirai pripažįsta, jog šūkis "Lietuva – drąsi šalis!" nepadeda pasiekti tikslo.

"Ne, šito šūkio nenaudojame, nes šūkis pasirinktas neatsižvelgiant į turizmo verslo nuomonę, pasirinktas nežinia kokiais kriterijais. Nenorėčiau įžeisti autoriaus, bet iš tiesų mes netgi to logotipo nenaudojame. Mes pažymime, kad Lietuva yra svetinga šalis, kad mūsų šalis – tai šypsenų šalis", – sakė pašnekovė.

Valstybinio turizmo departamento Turizmo rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vedėja Ž. Kęsminienė taip pat sako, jog minėto šūkio turizmo rinkoje nenaudoja – atnaujintuose turizmo leidiniuose paliko tik "Lietuva – drąsi šalis!" logotipą, o šūkiu pasirinko žodžius "Lietuva: pamatyk, pajausk, pamilk".

Kaip pastebi Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro direktorė J. Beniulienė, "Lietuva – drąsi šalis!" taip ir netapo tuo šūkiu, kuris būtų plačiai vartojamas.

"Aš manau, kad šūkyje turi atsispindėti kažkoks labai natūralus dalykas, su kuriuo mes esame apsipratę, kuris mums yra savas. Tos "Drąsios šalies" šūkis mums patiems yra labai svetimas", – pastebėjo pašnekovė.

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Lietuvoje – nauji dviračių takai miestuose ir miesteliuose, sodų bendrijų ir ežerų link

Rugpjūčio 8d.

Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai...


Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rekordinė vasara Kauno oro uoste – liepos mėnesį pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

Rugpjūčio 6d.

Kauno oro uostas aviacinę vasarą pažymi vis nauju keleivių srauto rekordu. Liepos mėnesį per Kauno oro vartus keliavo daugiau kaip 114 tūkst. keleivių. Tai 12 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pasiektas rekordinis – šešiaženklis keleivių skaičius.


Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Vilniuje – masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais

Rugpjūčio 1d.

Paskutinį liepos mėnesio vakarą sostinėje įvyko masinis naktinis važiavimas šviečiančiais riedučiais, kuris suvienijo šią smagią ir darnią transporto priemonę mėgstančius vilniečius. Darnų judumą mieste skatinančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuotame renginyje drauge su...


„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

„Vilnius Mama Jazz” pradeda skelbti programą

Rugpjūčio 1d.

Lapkričio 13-17 dienomis vyksiantis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ skelbia pirmuosius šių metų programos akcentus: tai yra „The Comet Is Coming“ ir Odedo Tzuro kvartetas.


Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Vilniaus „G-spot“ reklaminė kampanija nominuota prestižiniuose turizmo apdovanojimuose

Rugpjūčio 1d.

Praėjusiais metais didelį susidomėjimą užsienyje sukėlusi Vilniaus turizmo rinkodaros kampanija „Vilnius – The G-spot of Europe“ (liet. „Vilnius – Europos G taškas“) toliau raško vaisius – prestižiniuose tarptautiniuose kelionių ir turizmo apdovanojimuose...


„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

„Kinas po žvaigždėmis“ dovanoja lietuviško kino naktį visam pasauliui: kvies kartu žiūrėti „Riešutų duoną“

Rugpjūčio 1d.

Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks...


Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Panevėžyje daugės turizmo ženklų

Liepos 30d.

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra, kuria skiriama daugiau kaip 96,5 tūkst. Eur ES investicijų turizmo informacinės infrastruktūros plėtros projektui. Jį parengė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.


Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Laivyba vidaus vandenimis taps paprastesnė

Liepos 29d.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenimis taps paprastesnė – Susisiekimo ministerijos iniciatyva pakeistas Vidaus vandenų transporto kodeksas, kuris palengvina asmeninių ir pramoginių laivų registravimo bei techninės apžiūros sąlygas, taip pat užtikrina šių procesų skaidrumą.


Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Lietuvos oro uostų pusmetis: stabilus augimas ir vėl pagerinti rekordai

Liepos 24d.

Lietuvos oro uostams pirmasis 2019 m. pusmetis ir vėl rekordinis. Visi aviaciniai rodikliai, lyginant su iki šiol sėkmingiausiu – 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu – augo: aptarnauta daugiau skrydžių, didėjo keleivių ir krypčių skaičius.


Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Rekordiškai atnaujinamą sostinės viešojo transporto parką papildys dar 50 naujų autobusų

Liepos 24d.

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui ir patvirtino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą lizingo būdu įsigyti 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų MAN Lion‘s City autobusų. Planuojama, jog iki...


Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Sostinės viešajame transporte – naujovės dviratininkams ir paspirtukininkams

Liepos 24d.

Vilniuje vis daugėjant darniai keliaujančių miestiečių, nuo rugpjūčio mėn. pradžios viešajame transporte bus galima patogiai vežtis dviračius ir paspirtukus. Dviračiais keliaujantieji juos galės įsinešti į iš viso 50 triašių autobusų, kurie bus pažymėti specialiu dviračio lipduku ir kuriuose bus...


Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Vilniuje – daugiau vietų, kur galima nemokamai prisipilti vandens

Liepos 15d.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia vandens tiekimo viešosiose erdvėse paslaugą ir sostinės centre atidarė 5 stacionarias lauko gertuves.


Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Lietuvos oro uostai prieš 5 metus ir dabar: beveik dvigubai daugiau keleivių, skrydžių ir kelionių krypčių

Liepos 11d.

Šią liepą Lietuvos oro uostai skaičiuoja penkerius metus nuo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartų sujungimo. Baigusi ydingos vidinės konkurencijos etapą ir tapusi oro uostų tinklu, siūlančiu patrauklias bendradarbiavimo sąlygas oro vežėjams, įmonė išaugino ir savo aviacinės veiklos rezultatus....


Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Oro balionų šventei koją kiša oro sąlygos

Liepos 5d.

Krituliai, neprognozuojamas vėjas ir žemi debesys – pagrindinės priežastys, keičiančios oro balionų šventės „Kaunas auga 2019“ programą. Ketvirtadienį vakare turėję pakilti pirmieji margaspalviai kupolai dangaus nepasiekė. Šįryt balionų kilimas taip pat buvo atšauktas. Ar šį...


Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi

Birželio 13d.

Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš...


„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Birželio 5d.

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.


Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Rusnės estakada: prasidės parengiamieji darbai, numatytas Nemuno deltos kraštovaizdžio saugojimas

Kovo 2d.

Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki...


Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis

Kovo 1d.

Tris šalies oro uostus vienijančiai bendrovei Lietuvos oro uostai nuo kovo 1 d. pradeda vadovauti Marius Gelžinis. Jis pakeitė pusketvirtų metų įmonės generalinio direktoriaus pareigas ėjusį ir nuo kovo 1 d. įmonės valdybos nariu tampantį Gediminą Almantą. M. Gelžinis yra sukaupęs ilgametę darbo...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!

Water inn Water inn Water inn Water inn