Balandžio 3d. Penktadienis

Europos sveikatos draudimo kortelė – keliautojų saugumo garantija

Peržiūrų skaičius: 8376
Europos sveikatos draudimo kortelė – keliautojų saugumo garantija

Vasara – atostogų, kelionių į užsienio šalis metas. Ar pasirūpinote, kad svetur netikėtai susirgę arba patyrę traumą sulauksite būtinosios medicinos pagalbos?Jei ne – suskubkite įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę.

Apmoka ligonių kasa

Kodėl vykstant į Europos Sąjungą svarbu turėti Europos sveikatos draudimo kortelę? Šis dokumentas patvirtina, kad esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, todėl Europos šalyse įvykus draudiminiam įvykiui turėsite teisę gauti nemokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas. Jas apmoka ligonių kasa.

Europos sveikatos draudimo kortelė galioja Europos Sąjungos (ES) šalyse narėse Airijoje, Austrijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Danijoje, Estijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kipre, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Maltoje, Olandijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vengrijoje, Vokietijoje. Ją turėdami galite vykti ir į Europos ekonominės erdvės (EEE) šalis nares Lichtenšteiną, Islandiją, Norvegiją, taip pat Šveicarijos konfederaciją. Nesvarbu, ar svečiuositės vienoje iš šių šalių, ar keletoje jų – galios ta pati Europos sveikatos draudimo kortelė.

Apie būtiną nuolatinę priežiūrą praneškite iš anksto

Svarbu žinoti, kad kompensuojamosios sveikatos priežiūros paslaugos užsienio šalyse teikiamos pagal tų šalių valstybinės sveikatos apsaugos sistemose nustatytą tvarką. Būtinosios pagalbos mastą nustato pagalbą teikiantis gydytojas. Vadovaujantis ES teisės aktais, jums turės būti suteikta tokio masto pagalba, kad dėl medicininių priežasčių nereikėtų anksčiau laiko grįžti namo.

Kreipdamiesi į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, įstaigos registratūroje ar ligoninės priimamajame turėsite pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir Europos sveikatos draudimo kortelę (ar ją laikinai pakeičiantį sertifikatą).

Paslaugos sergantiesiems lėtinėmis ligomis teikiamos tik išimties atvejais, kai pacientui būtina nuolatinė priežiūra (pvz., dializės paslaugos). Todėl jei žinote, kad reikės dializės paslaugos arba deguonies terapijos, pasirūpinkite tuo prieš išvykdami iš savo šalies. Likus 2-3 savaitėms iki kelionės, kreipkitės į teritorinę ligonių kasą, kuri susisieks su šalies, į kurią vykstate, kompetentinga įstaiga ar ligonine ir susitars dėl reikalingo gydymo. Turėkite išverstą į anglų ar kitą užsienio kalbą gydytojo pažymą, kurioje būtų nurodytas Lietuvoje jums taikomas gydymas. Nuolat vartojamus vaistus rekomenduojama vežtis iš namų, nes užsienio šalyse jie gali būti nekompensuojami.

Negarantuoja planinės pagalbos kompensavimo išlaidų

Ši kortelė negarantuoja apmokėjimo už paslaugas, jeigu kreipsitės į įstaigas, nepriklausančias valstybinei sveikatos sistemai – už čia teikiamas paslaugas teks mokėti patiems. Be to, Europos sveikatos draudimo kortelė negarantuoja planinės medicininės pagalbos kompensavimo išlaidų, neužtikrina paciento priemokų (mokesčių) ir transportavimo išlaidų kompensavimo, jei dėl ligos ar nelaimingo atsitikimo užsienyje teks vykti namo.

Kai kuriose šalyse – Prancūzijoje, Belgijoje – iš pradžių reikia pačiam sumokėti už suteiktas paslaugas, tik tuomet dėl kompensacijos kreiptis tos šalies sveikatos draudimo įstaigą.

Jei privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas asmuo į užsienį išvyksta nepasiėmęs Europos sveikatos draudimo kortelės ir jam prireikia būtinosios medicinos pagalbos, už ją jis turi sumokėti pats, o grįžęs į Lietuvą gali kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl išlaidų kompensavimo.

Prašymą gali pateikti ir įgaliotasis asmuo

Europos sveikatos draudimo kortelės išduodamos teritorinėse ligonių kasose pateikus prašymą, kurio blanką galite gauti šiose įstaigose arba iš teritorinės ligonių kasos atstovo savivaldybėje. Jį galite rasti ir teritorinės ligonių kasos bei Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėse.

Užpildytą prašymą teritorinei ligonių kasai pagal savo gyvenamąją vietą galite pateikti patys ar per įgaliotąjį asmenį, paštu, faksu arba elektroniniu paštu.

Jei prašymą pateiksite asmeniškai, kartu turėsite pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei prašymą pateiksite per įgaliotąjį asmenį, pastarasis turės pateikti ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registre nėra duomenų apie jūsų draustumą, pateikite dokumentą, patvirtinantį, kad esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu.

Kortelė išduodama nemokamai

Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama nemokamai ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo.

Pasibaigus Europos sveikatos draudimo kortelės galiojimo laikui, draudžiamojo asmens prašymu kortelė keičiama nauja. Jei pasikeičia į šį dokumentą įrašyti asmens duomenys, nauja kortelė išduodama tik grąžinus senąją. Jei prarastumėte galiojančią kortelę arba ją sugadintumėte, už naująją turėtumėte sumokėti 50 litų.

Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama ne trumpesniam kaip 1 mėnesio ir ne ilgesniam kaip 6 metų laikotarpiui. Jei į nurodytas šalis išvykęs privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas asmuo neturi Europos sveikatos draudimo kortelės, gavusi tokios šalies kompetentingos institucijos prašymą TLK išduoda sertifikatą, laikinai pakeičiantį šią kortelę.

Daugiau informacijos rasite Vilniaus teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt

Tradiciniai renginiai pritraukia daug turistų

Tradiciniai renginiai pritraukia daug turistų

Tradiciniai miestų renginiai turizmo verslui geresni netgi už Europos krepšinio čempionatą. Tai parodė 2011 metų apgyvendinimo įstaigų statistika. Praėję metai buvo kur kas geresni nei 2010-ieji ne tiktai sostinės ar kurortų, bet ir kitų šalies...


Kaip pasirinkti tinkamą dviratį?

Kaip pasirinkti tinkamą dviratį?

Dviračiai pastaruoju metu tampa vis populiaresni: kaip transporto priemonė , aktyvaus laisvalaikio praleidimo priemonė ir be abejo, malonaus pasivažinėjimo su šeima, po parka ar gamtą priemone.


Vienas populiariausių, aktyvaus poilsio mėgėjų, pasirinkimų - plaukimas baidarėmis

Vienas populiariausių, aktyvaus poilsio mėgėjų, pasirinkimų - plaukimas baidarėmis

Vienas populiariausių, aktyvaus poilsio mėgėjų, pasirinkimų - plaukimas baidarėmis. Vasara - geriausias laikas poilsiui prie vandens. Megautis aktyviu poilsiu, plaukiant baidarėmis Lietuvos upėmis, galima: su šeima ir vaikais, draugų būryje ar...


Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

2017 liepos 6-8 dienomis kviečia „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ - XVIII tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis, archajiškų amatų, kurybos ir muzikos šventė. Kasmet daug lankytojų pritraukianti šventė...


Vilioja įdomiais muziejais ir Tartu mokslo centru

Vilioja įdomiais muziejais ir Tartu mokslo centru

Aktyvų turistinį sezoną Estijoje pradeda naujų lankytinų objektų, muziejų, mokslo populiarinimo centrų pristatymai visuomenei – šios šalies muziejai plačiausiai atvers duris lankytojams Muziejų naktį, gegužės 14-ąją. Naujausias Estijos...


Baidarių nuomos verslas krizei atsparus

Baidarių nuomos verslas krizei atsparus

Vandens sporto mėgėjams neverta tikėtis, kad šiemet pavyks baidares išsinuomoti pigiau nei pernai. Paaiškėjo, kad šiuo metu dvivietė baidarė vienai darbo dienai, kaip ir pernai, siūloma už 40–50 Lt, o už visą savaitgalį teks pakloti apie...


Patarimai, kaip susipažinti su moterimi paplūdimyje

Patarimai, kaip susipažinti su moterimi paplūdimyje

Tikriausiai ne vienas vyras norėtų žinoti "receptą", kaip sėkmingai susipažinti su mergina ar moterimi paplūdimyje? Tačiau pirmiausia reikia išsiaiškinti vyrų daromas klaidas. Nuotykiai poilsiaujant ar atostogaujant tuo ir įdomūs, kad...


Kompozicinės medžiagos, arba tiesiog stiklo plastikas – plačiai naudojama medžiaga tiek pramonėje, tiek buityje

Kompozicinės medžiagos, arba tiesiog stiklo plastikas – plačiai naudojama medžiaga tiek pramonėje, tiek buityje

Gaminius iš stiklo plastiko gali lengvai gaminti tiek patyręs gamybininkas, tiek ir galutinis vartotojas, tereikia turėti šiek tiek įgudžių, dervos ir stiklo pluošto. Dervų, stiklo pluoštų bei audinių pasirinkimas yra didelis, priklausomai nuo to,...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!