Liepos 23d. Antradienis

Ką reikėtų „įsimesti“ į kelioninę vaistinėlę?

2012 Lapkričio 12d.
Peržiūrų skaičius: 7364
Ką reikėtų „įsimesti“ į kelioninę vaistinėlę?

Retas kuris mūsų per atostogas nekeliaujame. Ypač vasarą. Gerą atostogų nuotaiką ir įspūdžius labai lengvai gali sugadinti sušlubavusi sveikata. Kokie negalavimai ilsintis vargina dažniausiai? Ką reikėtų „įsimesti“ į kelioninę vaistinėlę?

Kur nors keliaujant, gydytojų ir vaistininkų teigimu, svarbiausia nepamiršti „asmeninių“ vaistų nuo lėtinių ligų, kuriuos vartoti reikia nuolat – diabeto, kraujo spaudimo, alergijos ir pan.

Nebevirškina

Atostogų metu, juolab išvykus į svečias šalis, taip ir maga paragauti vietinių patiekalų. Neretai tokie kulinariniai įspūdžiai tampa tikru išbandymu skrandžiui.
Sutrikusio virškinimo požymiai: šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas, karščiavimas, užkietėję viduriai. Išvardintieji simptomai gali išryškėti po kelių valandų ar net dienų, bloga savijauta gali varginti labai individualų laiko tarpą. Tai lemia virškinimo sutrikimo pobūdis, žmogaus organizmo imuninė sistema, genetinės savybės.

Kaip sau padėti? Būtina gerti kuo daugiau skysčių. Vandenį, anot vaistininkės Virginijos Bečelytės, rekomenduojama gurkšnoti mažais gurkšneliais, kitaip tariant, litras vandens turėtų būti išgeriamas per valandą–dvi. Apsinuodijus veiksmingos aktyvintos anglies tabletės. Pilvo pūtimą sumažina simetikono, o nevirškinimą įveikti padeda fermentiniai preparatai. Užkietėjusius vidurius laisvina specialūs laisvinamieji preparatai, taip pat daugelis vaisių ir daržovių, nes jų sudėtyje yra skaidulinių medžiagų. Geriausiomis vidurių laisvintojomis laikomos slyvos, vyšnios, agrastai, persikai.

Patarimas: norėdami išvengti virškinamojo trakto negalavimų, svečiose šalyse nesirinkite neaiškios kilmės, ypač gatvės ar paplūdimio prekeivių pagaminto maisto, stenkitės kuo dažniau valgyti kavinėse, restoranuose termiškai apdorotus patiekalus. Gerti reikėtų tik pramoninio išpilstymo gėrimus, kitaip tariant, vandenį iš butelio. Juo, o ne tekančiu vandeniu iš čiaupo, patariama plauti netgi gatvėje pirktus vaisius ar daržoves. Labai svarbu nepamiršti elementarių higienos taisyklių – kuo dažniau plauti rankas.

„Užgulė“ nosį

Peršalti atostogaujant, V. Bečelytės teigimu, labai lengva dėl pasikeitusio klimato, iš kondicionuojamų patalpų einant į karštį ir atvirkščiai.

Peršalimo simptomai: sloga, kartais karščiavimas, galvos skausmas, nuovargis, bendras silpnumas, apetito stoka. Po dienos ar dviejų gali pradėti perštėti ar skaudėti gerklę, atsirasti kosulys.

Kaip sau padėti? Esant nosies paburkimui, kai sunku kvėpuoti, vaistininkės tvirtinimu, padės lašai ar vietinio poveikio purškalai į nosį. Veiksminga nosies gleivinę plauti jūros vandeniu, fiziologiniu druskos tirpalu. Gerklės skausmą, sausą kosulį palengvina augalinės pastilės, atsikosėjimą skatina įvairūs sirupai, pavyzdžiui, čiobrelių, svilarožių. Blogai jaučiantis, patartina vartoti vaistus nuo peršalimo.

Patarimas: peršalus būtina gerti kuo daugiau šiltų skysčių. Pastarieji suskystina nosies, ryklės gleivinių sekretus, tad uždegimą sukeliantys mikroorganizmai iš organizmo yra tikrąją ta žodžio prasme išplaunami. Rezultatas – tampa lengviau kvėpuoti, paprasčiau atsikosėti.

„Jūros“ liga

Šis negalavimas vargina ne tik keliaujančiuosius laivu, „užsupti“ gali ir važiuojant automobiliu, skrendant lėktuvu.

Simptomai: pykinimas, galvos svaigimas, prakaitavimas, vėmimas, prasta savijauta.

Kaip sau padėti? „Jūros“ ligos išvengti padeda specialios tabletės, kurių galima įsigyti vaistinėse. Pirmuosius šleikštulio simptomus sumažina skiltelė citrinos, mėtiniai ar imbieriniai ledinukai, kramtomoji guma.

Patarimas: turint polinkį į šią ligą ar pajutus pirmuosius jos simptomus, nepatartina važiuojant, plaukiant ar skrendant skaityti. Geriau nesėdėti atbulomis judėjimo krypčiai. Prieš kelionę rekomenduojama nevalgyti, nevartoti alkoholio. Jei įmanoma, patartina atidaryti langą, kad įeitų gryno oro.

„Pirmajai“ pagalbai

Keliaujant labai lengva nesunkiai susižaloti: nusibrozdinti, įsipjauti, ant kojų pritrinti pūslių, susitrenkti raumenis, patempti raiščius, sausgysles ir panašiai. Tokiais atvejais, pasak vaistininkės V. Bečelytės, labai praverčia antiseptinės priemonės (vandenilio peroksidas, jodas) žaizdoms dezinfekuoti. Atostogaujant pravartu su savimi turėti tvarsčių, vienkartinių pleistrų, tepalo bei nuo skausmo ir uždegimo vaistų. Tikrai nepamaišys ir priemonės, atbaidančios vabzdžius, pantenolio purškalas – pastarojo gali prireikti skaudžiai nudegus odą saulėje.

Bernardinai.lt

Kokią užkrečiamąją ligą galime parsivežti iš svečios šalies?

Kokią užkrečiamąją ligą galime parsivežti iš svečios šalies?

Planuojant keliones, būtina pasirūpinti savo ir artimųjų sauga dėl gresiančių įvairių užkrečiamųjų ligų, kurios gali apkartinti atostogų metu patirtus įspūdžius ar sukelti ilgalaikius negalavimus. Infekcinių ligų rizika yra susijusi su daugybe...


Atvėrė Gelgaudiškio dvarą

Atvėrė Gelgaudiškio dvarą

Nors ir nebaigtas atstatyti, Gelgaudiškio dvaras, kuriame filmuotas „Tadas Blinda“, šeštadienį duris atvėrė norintiesiems pasigrožėti restauruotu jo vidumi. Tradicinė amatų diena, Stasiuko mugė, Gelgaudiškio dvare buvo ypatinga –...


Kaip palepinti ne tik turistų kūną, bet ir sielą?

Kaip palepinti ne tik turistų kūną, bet ir sielą?

Lietuva gali pasigirti gražia gamta ir gerai išvystyta, atnaujinta sveikatos turizmo infrastruktūra, tačiau sukurti ir palaikyti stabiliam turistų kiekiui to nepakanka. Todėl antradienį Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne vykusiame seminare...


Superjachta Strand Craft 122

Superjachta Strand Craft 122

Švedų dizaineris Eduardas Grejas sukūrė naujos jachtos Strand Craft 122 modelį, po kurios pavadinimu slepiasi tiesiog superjachta. Jachta įspūdinga - 38 metrų ilgis ir 120 tonų svoris. Jos dizainas dvelkia elegancija, o „širdis“...


Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

2017 liepos 6-8 dienomis kviečia „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ - XVIII tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis, archajiškų amatų, kurybos ir muzikos šventė. Kasmet daug lankytojų pritraukianti šventė...


Patarimai, kaip susipažinti su moterimi paplūdimyje

Patarimai, kaip susipažinti su moterimi paplūdimyje

Tikriausiai ne vienas vyras norėtų žinoti "receptą", kaip sėkmingai susipažinti su mergina ar moterimi paplūdimyje? Tačiau pirmiausia reikia išsiaiškinti vyrų daromas klaidas. Nuotykiai poilsiaujant ar atostogaujant tuo ir įdomūs, kad...


Stiklo plastikas – kas tai?

Stiklo plastikas – kas tai?

Stiklo plastikas – tai viena iš kompozicinių medžiagų rūšių. Nors liaudyje visos kompozicinių medžiagų rūšys vadinamos vienu, stiklo plastiko, pavadinimu, pats stiklo pluoštas gali ir neįeiti į medžiagos sudėtį.


Ką reikia žinoti keliaujant apie kelionių draudimą?

Ką reikia žinoti keliaujant apie kelionių draudimą?

Ką reikia žinoti keliaujant apie kelionių draudimą? Medicininių išlaidų ir/ar repatriacijos draudimas: Nuostoliai atlyginami tokiais atvejais: ūmi, netikėta liga; nelaimingo atsitikimo metu sukelti kūno sužalojimai bei sveikatos sutrikdymai;...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!