Balandžio 3d. Penktadienis

Tradiciniai renginiai pritraukia daug turistų

Peržiūrų skaičius: 6372
Tradiciniai renginiai pritraukia daug turistų

Tradiciniai miestų renginiai turizmo verslui geresni netgi už Europos krepšinio čempionatą. Tai parodė 2011 metų apgyvendinimo įstaigų statistika.

Praėję metai buvo kur kas geresni nei 2010-ieji ne tiktai sostinės ar kurortų, bet ir kitų šalies miestų apgyvendinimo įstaigų savininkams.

Viešbučių klientų ypač gausėjo Vilniuje, Kaune, Alytuje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Pernai sausio–rugsėjo mėnesiais šalies apgyvendinimo įstaigose apsistojo 1,4 mln. turistų – 15,4 proc. daugiau nei 2010-aisiais tuo pačiu metu.

Atrodytų, į viešnagę su nakvyne Alytuje, Panevėžyje ir Šiauliuose turėjo labiausiai traukti pernai vasaros pabaigoje ir rugsėjo mėnesį vykęs Europos krepšinio čempionatas.

Bet būtent trečiąjį metų ketvirtį svečių skaičius augo mažiau nei iki tol.

Tai buvo juntama ir Kaune. Pernai pirmąjį ketvirtį šio miesto viešbučiuose turistų apsistojo 36,2 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2010-aisiais, o trečiąjį ketvirtį – vos 3,3 proc.

„Kalbėta, kad per čempionatą pavyks sulaukti stebuklų, buvome pasiruošę priimti labai daug svečių. Pasirodė, kad kur daugiau turistų pritraukia miesto šventės, pavyzdžiui, Hanzos dienos“, – aiškino Kauno turizmo informacijos centro direktorius Sigitas Sidaravičius.

Tuo tarpu pirmaisiais 2011-ųjų mėnesiais turistų, apsistojusių viešbučiuose, srautas augo 36,2 proc.

S. Sidaravičius tai siejo su pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ plėtra – ji sujungė Kauną su Skandinavijos miestais Tampere, Geteborgu ir Oslu.

Į svaigiausias aukštumas pagal atvykėlių skaičių išsiveržė Alytus.

Pirmuosius tris 2011-ųjų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2010 metais, šio miesto viešbučiuose apsistojo 29,3 proc. daugiau svečių.

Vien pirmąjį ketvirtį Alytaus apgyvendinimo įstaigose nakvojo 55,3 proc. daugiau žmonių nei tuo pat metu 2010 metais.

Alytaus turizmo informacijos centro vadovė Lena Valentaitė-Gudzinevičienė tai siejo su atsigaunančiu turizmu – mat 2010-aisiais šis sektorius buvo smarkiai susitraukęs.

Tam pritarė ir Panevėžio TIC vadovė Daiva Tankūnaitė. Pernykštę žiemą mieste vyko nemažai krepšinio rungtynių, todėl viešbučių savininkus džiugino apsigyvenę sportininkai.

„Kad Panevėžyje būtų daugiau turistų, per metus sporto arenoje turėtų vykti bent 5–6 dideli renginiai“, – aiškino D. Tankūnaitė.

Europos sveikatos draudimo kortelė – keliautojų saugumo garantija

Europos sveikatos draudimo kortelė – keliautojų saugumo garantija

Vasara – atostogų, kelionių į užsienio šalis metas. Ar pasirūpinote, kad svetur netikėtai susirgę arba patyrę traumą sulauksite būtinosios medicinos pagalbos?Jei ne – suskubkite įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę. Kodėl...


Kaip apsaugot keturkojį draugą ir išvengti rūpesčių

Kaip apsaugot keturkojį draugą ir išvengti rūpesčių

Pavasaris atneša šiltus orus ir gerą nuotaiką. Vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje, vykstame į keliones. Dažnas kartu pasiima ir savo mylimą augintinį. Kaip šiltuoju metų laiku apsaugoti savo keturkojus draugus ir išvengti nelaimių bei rūpesčių...


Kokių vaistų įsidėti į kelionės krepšį?

Kokių vaistų įsidėti į kelionės krepšį?

Įprasta, jog vasara - atostogų ir kelionių metas. Su kelionėmis neretai susijusi ir darbinė veikla - komandiruotės. Nepaisant kelionės paskirties dažniausiai išvykos į svečias šalis visuomet susijusios su padidėjusia rizika sveikatai....


Kaip pasirinkti tinkamą dviratį?

Kaip pasirinkti tinkamą dviratį?

Dviračiai pastaruoju metu tampa vis populiaresni: kaip transporto priemonė , aktyvaus laisvalaikio praleidimo priemonė ir be abejo, malonaus pasivažinėjimo su šeima, po parka ar gamtą priemone.


Per jūros bangas – baidare

Per jūros bangas – baidare

Mėgstantiems gamtą ir aštresnius pojūčius plaukimas baidarėmis Lietuvos upėmis – gana įprastas laisvalaikio leidimo būdas, tačiau taip keliauti, pasirodo, galima ne vieną šimtą kilometrų. Tai įrodė trys klaipėdiečiai prieš pora metų...


Ką reikia žinoti keliaujant apie kelionių draudimą?

Ką reikia žinoti keliaujant apie kelionių draudimą?

Ką reikia žinoti keliaujant apie kelionių draudimą? Medicininių išlaidų ir/ar repatriacijos draudimas: Nuostoliai atlyginami tokiais atvejais: ūmi, netikėta liga; nelaimingo atsitikimo metu sukelti kūno sužalojimai bei sveikatos sutrikdymai;...


Stiklo plastikas – kas tai?

Stiklo plastikas – kas tai?

Stiklo plastikas – tai viena iš kompozicinių medžiagų rūšių. Nors liaudyje visos kompozicinių medžiagų rūšys vadinamos vienu, stiklo plastiko, pavadinimu, pats stiklo pluoštas gali ir neįeiti į medžiagos sudėtį.


Vilioja įdomiais muziejais ir Tartu mokslo centru

Vilioja įdomiais muziejais ir Tartu mokslo centru

Aktyvų turistinį sezoną Estijoje pradeda naujų lankytinų objektų, muziejų, mokslo populiarinimo centrų pristatymai visuomenei – šios šalies muziejai plačiausiai atvers duris lankytojams Muziejų naktį, gegužės 14-ąją. Naujausias Estijos...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!