Lapkričio 15d. Penktadienis

Alanija - kurortas

2013 Gegužės 19d.
Peržiūrų skaičius: 29800
Alanija - kurortas

Alanija - kurortinis miestas nutolęs apie 130 km į rytus nuo Antalijos, įkurtas pusiasalyje tarp Viduržemio jūros pietuose ir Tauro kalnų šiaurėje. Tai viena iš populiariausių poilsio vietų Turkijoje. Alanijos regione yra nemažai paplūdimių, apdovanotų mėlynomis vėliavomis, gausybė viešbučių palei smėlėtą jūros pakrantę. Kasmet pasimėgauti saule ir jūra čia atvyksta milijonai turistų. Daugiausia keliautojų sulaukiama iš Vokietijos, Olandijos, Skandinavijos ir Rusijos. Kasmet vis auga lankytojų iš Pabaltijo šalių skaičius. Kaip žinoma iš istorinių šaltinių, miestas stovėjo tarp Cicilijos ir Pamfilijos regionų pietuose.

Pirmieji pastatymai nėra gerai ištyrinėti, tačiau per kasinėjimus kai kuriose olose atrasti gyvenimo pėdsakai, siekiantys dar senojo akmens amžiaus laikus. Apie IV a. pr. Kr. miestas buvo žinomas Koracesiumo pavadinimu. Seleucidai tuomet bandė užkariauti šį miestą, bet jiems nepavyko. Vėliau čia prieglobstį atrado piratai, ir aukštas uolėtas iškyšulys tapo Viduržemio jūros plėšikų centru, didžiausią galią įgavusiu valdant maištingajam Diodotui Trifonui. Romėnų karvedys Pompėjus Didysis 65 m. pr. Kr. užgrobė miestą, ir nutraukė ilgus amžius trukusį piratų viešpatavimą.

Valdant romėnams regionas pradėjo klestėti. Yra žinoma, kad II a. po Kr. mieste buvo kaldinamos savos monetos. Tuo metu tai buvo turtingumo ir galybės ženklas. Bizantiečiai, valdę miestą po Romos Imperijos žlugimo, jį vadino Kalonorosa - gražiu kalnu. Turime labai nedaug duomenų iš bizantiškojo periodo, bet manoma, kad tuo metu miestas buvo krikščioniškas, kaip ir Cicilija ar Pamfilija. Viduramžiais miestas buvo vadinamas skirtingais vardais: Kandeloras, Skandeloras ar Galenorum.

Apie XI - XII amžius miestą pakaitomis valdė seldžiukai, turkai ir bizantiečiai. Galiausiai 1221 m. miestą užkariavo seldžiukų sultonas Aladinas Keikubatas, miestą pavadinęs Alaija. Šiuo periodu miestas vėl suklestėjo. Sultonų užsakymu vyko daug statybų, tvarkymo darbų. Alaija tapo svarbiu prekybos tašku vakarinėje Viduržemio jūros pakrantėje. Po seldžiukų nuosmukio miestas atiteko į Karamanlidų ir kitų kunigaikštysčių - Lusigano iš kipro, Egiptiečių - rankas. Nuo Xva., kai atkeliavo čia osmanai, Alaija prarado savo svarbą. Sakoma, kad 1933 m. M. K. Atatiurkas sugalvojo vietoj Alaijos pavadinti miestą Alanija. Nuo tol miestas įgavo savo šiuolaikinį pavadinimą.

Alanijos pilis

Tvirtovė yra pastatyta ant Alanijos kalno. Ją juosia ilga 6,5 km siena. Pilies teritorijoje yra 140 bokštų ir apie 400 vandens cisternų. Aukščiausioje vietoje - kalno vakaruose - tvirtovė iškilusi iki 250 m virš jūros lygio. Rytinė tvirtovės dalis leidžiasi žemyn, kol pasiekia pakrantėje esantį Raudonąjį bokštą. Pilį, kokią matome šiandien, XIII a pastatė seldžiukų sultonas Aladinas Keikubatas, bet pamatai siekia dar helenistinį laikotarpį. Tvirtovėje buvo pagrindiniai arkiniai ir daugybė mažesnių vartų, kurių dauguma šiandien yra sugadinti ar sunaikinti. Pilies teritorijoje yra išlikę nemažai senovinių pastatų, kaip antai mūrinės cisternos, pirtys ir bizantiškos bažnyčios. Iki mūsų dienų tvirtovėje esančiuose namuose gyvenama. Keliu, vedančiu į pilį, eismas leidžiamas, bet važiuojant automobiliu reikia būti atsargiems - gatvelės siauros ir labai vingiuotos. Galima užkopti ir pėsčiomis. Tai užtruks apie 1 val. Pakeliui galima užsukti į gražius restoranus bei kavines; iš daugelio jų atsiveria nuostabūs vaizdai į miestą ir jūrą.

Kizil Kule (Raudonasis bokštas)

Bokštas - vienas iš geriausiai matomų seldžiukų laikų paminklų Alanijoje. Jo pavadinimas kilęs iš raudonų plytų, naudotų viršutinių aukštų statyboms. Apatiniai aukštai buvo sumūryti iš vietoje rastų akmenų. Šis 33 m aukščio bokštas, esantis netoli uosto, buvo pastatytas XIII a. laivų statyklos ir uosto stebėjimui bei apsaugai. Ilgainiui aštuonkampis statinys tapo Alanijos simboliu. Bokšto viduryje yra cisterna, iki viršutinio aukšto galima pakilti dideliais akmeniniais laiptais. Iš viso bokšte yra 5 aukštai, apatiniame dažnai vyksta parodos.

Tersane (Laivų statykla)

Dar vienas seldžiukų periodo paminklas į pietus nuo Raudonojo bokšto taip pat XIII a. sultono Aladino Keikubato nurodymu pastatyta laivų statykla. 56 m ilgio ir 44 m pločio statinys su penkiomis susijungtomis arkinėmis galerijomis buvo skirtas didelių to meto karo laivų statyboms. Čia taip pat yra keli biuro kabinetai ir nedidelė mečetė kairėje įėjimo pusėje. Šalia, ant uolos, yra ginklų namai, kur buvo gaminamos patrankos karo laivams. Dabar vakarais laivų statykla yra gražiai apšviečiama. Apžiūrėti ją galima atplaukus nedidele valtele iš Alanijos uosto, įėjimas yra nemokamas.

Damlataš ola

Urvas buvo rastas atsitiktinai 1948 m. remontuojant Alanijos uostą. Pavadinimas reiškia "lašantys akmenys". Greitai natūralus olos grožis tapo viena iš populiariausių pramogų apylinkėse. Sakoma, kad urve esantis oras teigiamai veikia astmos kamuojamus žmones. Čia pastoviai laikosi 22 °C temperatūra, o drėgmė net 90 proc. Per tūkstantmečius susiformavę stalagmitai ir stalaktitai kasdien pritraukia daugybę lankytojų. Damlataš olos ilgis apie 30 m, aukštis apie 15 m. Taip pat verta apžiūrėti ir kitas netoli Alanijos esančias Dim, Hasbahce ir jūros olas.

Kitos lankytinos vietos

Kitos lankytinos vietos Alanijos apylinkėse: Alaros tvirtovė (apie 37 km į vakarus nuo Alanijos), Alara Han (Alaros užeiga), Sarapsa (arba Serapsu) užeiga, Kargi užeiga, Hasbahçe namai, Süleymaniye mečetė, Bedesteno turgus, Andizli mečetė, Ehdemek (arba vidurinioji pilis), Hidirellez bažnyčia, Sitti Zeynep kapas, senovinis miestas Syedra, ir Alanijos archeologijos ir etnografijos muziejus.

Žymės: Alanija , kurortas
Naujausios alternatyvaus turizmo tendencijos

Naujausios alternatyvaus turizmo tendencijos

Kai kam patinka lankyti vietas, kuriose įvyko įvairios katastrofos. Visiems turbūt yra tekę girdėti apie gamtos stichijų medžiotojus, kuriems didžiausias nuotykis yra keliauti ir savo akimis pamatyti šėlstančią gamtą.


Faro švyturys

Faro švyturys

Faro istorija prasidėjo III a. Pr.Kr., kai Ptolomėjus II pastatė švyturį. Apie 117 m. aukščio, baltu marmuru dengtas švyturys buvo trijų pakopų - kvadratinis pagrindas, ant jo – aštuonkampis aukštas ir trečiasis –apvalus lygmuo, o...


Į Prancūzijos Polineziją – paglostyti rajų ir panardyti tarp ryklių

Į Prancūzijos Polineziją – paglostyti rajų ir panardyti tarp ryklių

Tolimosios Prancūzijos Polinezijos salose yra viskas, ko reikia atostogoms ir įspūdingai kelionei: išskirtinio skaidrumo jūra ir balto smėlio paplūdimiai mėgstantiems tingias atostogas, pulkai didžiulių gyvūnų, tokių kaip dantingi rykliai ar...


Meksikoje populiarėja ekskursijos po dideliu nusikalstamumu garsėjančius rajonus

Meksikoje populiarėja ekskursijos po dideliu nusikalstamumu garsėjančius rajonus

Daugelis keliauja į Meksiką pailsėti balto smėlio paplūdimiuose, pasikaitinti saulutėje prie Karibų jūros ar išgerti tekilos. Tačiau naujienų svetainė Destinations praneša, kad pastaruoju metu atsiranda vis daugiau turistų, kurie vyksta į Meksika...


10 daugiausiai pasaulyje alkoholio geriančių valstybių

10 daugiausiai pasaulyje alkoholio geriančių valstybių

Pasaulyje yra daugybė įvairiausių švenčių, kurios neįsivaizduojamos be tradicinių gėrimų. Ko gero, gali būti įdomu, kuriose valstybėse alkoholio išgeriama daugiausiai ir kokie svaigieji gėrimai tose valstybėse populiariausi. O jų –...


Armėnija – paslaptingas, keliautojų be reikalo pamirštas kraštas

Armėnija – paslaptingas, keliautojų be reikalo pamirštas kraštas

Vis daugiau masinio turizmo malonumais persisotinusių keliautojų iš naujo atranda Armėniją. Juk ši šalis nuo seno garsėja nepaprasto grožio kalnais, gydomųjų savybių turinčiu Sevano ežero vandeniu, krikščionybės pradžią menančiais vienuolynais ir...


Qait Bay

Qait Bay

Šiaurinėje įlankos dalyje įsikūrusi tvirtovė fortas Qait Bay yra pagrindinė miesto įžymybė. ХV amžiuje sultonas Ašrafas pastatė tvirtovę fortą su apvaliais bokštais ir ambrazūromis į jūrą, vietoje Faro salos švyturio vieno iš "septynių...


Spengiančios tylos žemė

Spengiančios tylos žemė

Nors kelionė į Grenlandiją kainuoja daugiau nei 10 tūkst. Lt, buvusieji šioje saloje tikina, kad patirti įspūdžiai verti šių pinigų.

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!