Sausio 27d. Pirmadienis

Alanija - kurortas

2013 Gegužės 19d.
Peržiūrų skaičius: 29800
Alanija - kurortas

Alanija - kurortinis miestas nutolęs apie 130 km į rytus nuo Antalijos, įkurtas pusiasalyje tarp Viduržemio jūros pietuose ir Tauro kalnų šiaurėje. Tai viena iš populiariausių poilsio vietų Turkijoje. Alanijos regione yra nemažai paplūdimių, apdovanotų mėlynomis vėliavomis, gausybė viešbučių palei smėlėtą jūros pakrantę. Kasmet pasimėgauti saule ir jūra čia atvyksta milijonai turistų. Daugiausia keliautojų sulaukiama iš Vokietijos, Olandijos, Skandinavijos ir Rusijos. Kasmet vis auga lankytojų iš Pabaltijo šalių skaičius. Kaip žinoma iš istorinių šaltinių, miestas stovėjo tarp Cicilijos ir Pamfilijos regionų pietuose.

Pirmieji pastatymai nėra gerai ištyrinėti, tačiau per kasinėjimus kai kuriose olose atrasti gyvenimo pėdsakai, siekiantys dar senojo akmens amžiaus laikus. Apie IV a. pr. Kr. miestas buvo žinomas Koracesiumo pavadinimu. Seleucidai tuomet bandė užkariauti šį miestą, bet jiems nepavyko. Vėliau čia prieglobstį atrado piratai, ir aukštas uolėtas iškyšulys tapo Viduržemio jūros plėšikų centru, didžiausią galią įgavusiu valdant maištingajam Diodotui Trifonui. Romėnų karvedys Pompėjus Didysis 65 m. pr. Kr. užgrobė miestą, ir nutraukė ilgus amžius trukusį piratų viešpatavimą.

Valdant romėnams regionas pradėjo klestėti. Yra žinoma, kad II a. po Kr. mieste buvo kaldinamos savos monetos. Tuo metu tai buvo turtingumo ir galybės ženklas. Bizantiečiai, valdę miestą po Romos Imperijos žlugimo, jį vadino Kalonorosa - gražiu kalnu. Turime labai nedaug duomenų iš bizantiškojo periodo, bet manoma, kad tuo metu miestas buvo krikščioniškas, kaip ir Cicilija ar Pamfilija. Viduramžiais miestas buvo vadinamas skirtingais vardais: Kandeloras, Skandeloras ar Galenorum.

Apie XI - XII amžius miestą pakaitomis valdė seldžiukai, turkai ir bizantiečiai. Galiausiai 1221 m. miestą užkariavo seldžiukų sultonas Aladinas Keikubatas, miestą pavadinęs Alaija. Šiuo periodu miestas vėl suklestėjo. Sultonų užsakymu vyko daug statybų, tvarkymo darbų. Alaija tapo svarbiu prekybos tašku vakarinėje Viduržemio jūros pakrantėje. Po seldžiukų nuosmukio miestas atiteko į Karamanlidų ir kitų kunigaikštysčių - Lusigano iš kipro, Egiptiečių - rankas. Nuo Xva., kai atkeliavo čia osmanai, Alaija prarado savo svarbą. Sakoma, kad 1933 m. M. K. Atatiurkas sugalvojo vietoj Alaijos pavadinti miestą Alanija. Nuo tol miestas įgavo savo šiuolaikinį pavadinimą.

Alanijos pilis

Tvirtovė yra pastatyta ant Alanijos kalno. Ją juosia ilga 6,5 km siena. Pilies teritorijoje yra 140 bokštų ir apie 400 vandens cisternų. Aukščiausioje vietoje - kalno vakaruose - tvirtovė iškilusi iki 250 m virš jūros lygio. Rytinė tvirtovės dalis leidžiasi žemyn, kol pasiekia pakrantėje esantį Raudonąjį bokštą. Pilį, kokią matome šiandien, XIII a pastatė seldžiukų sultonas Aladinas Keikubatas, bet pamatai siekia dar helenistinį laikotarpį. Tvirtovėje buvo pagrindiniai arkiniai ir daugybė mažesnių vartų, kurių dauguma šiandien yra sugadinti ar sunaikinti. Pilies teritorijoje yra išlikę nemažai senovinių pastatų, kaip antai mūrinės cisternos, pirtys ir bizantiškos bažnyčios. Iki mūsų dienų tvirtovėje esančiuose namuose gyvenama. Keliu, vedančiu į pilį, eismas leidžiamas, bet važiuojant automobiliu reikia būti atsargiems - gatvelės siauros ir labai vingiuotos. Galima užkopti ir pėsčiomis. Tai užtruks apie 1 val. Pakeliui galima užsukti į gražius restoranus bei kavines; iš daugelio jų atsiveria nuostabūs vaizdai į miestą ir jūrą.

Kizil Kule (Raudonasis bokštas)

Bokštas - vienas iš geriausiai matomų seldžiukų laikų paminklų Alanijoje. Jo pavadinimas kilęs iš raudonų plytų, naudotų viršutinių aukštų statyboms. Apatiniai aukštai buvo sumūryti iš vietoje rastų akmenų. Šis 33 m aukščio bokštas, esantis netoli uosto, buvo pastatytas XIII a. laivų statyklos ir uosto stebėjimui bei apsaugai. Ilgainiui aštuonkampis statinys tapo Alanijos simboliu. Bokšto viduryje yra cisterna, iki viršutinio aukšto galima pakilti dideliais akmeniniais laiptais. Iš viso bokšte yra 5 aukštai, apatiniame dažnai vyksta parodos.

Tersane (Laivų statykla)

Dar vienas seldžiukų periodo paminklas į pietus nuo Raudonojo bokšto taip pat XIII a. sultono Aladino Keikubato nurodymu pastatyta laivų statykla. 56 m ilgio ir 44 m pločio statinys su penkiomis susijungtomis arkinėmis galerijomis buvo skirtas didelių to meto karo laivų statyboms. Čia taip pat yra keli biuro kabinetai ir nedidelė mečetė kairėje įėjimo pusėje. Šalia, ant uolos, yra ginklų namai, kur buvo gaminamos patrankos karo laivams. Dabar vakarais laivų statykla yra gražiai apšviečiama. Apžiūrėti ją galima atplaukus nedidele valtele iš Alanijos uosto, įėjimas yra nemokamas.

Damlataš ola

Urvas buvo rastas atsitiktinai 1948 m. remontuojant Alanijos uostą. Pavadinimas reiškia "lašantys akmenys". Greitai natūralus olos grožis tapo viena iš populiariausių pramogų apylinkėse. Sakoma, kad urve esantis oras teigiamai veikia astmos kamuojamus žmones. Čia pastoviai laikosi 22 °C temperatūra, o drėgmė net 90 proc. Per tūkstantmečius susiformavę stalagmitai ir stalaktitai kasdien pritraukia daugybę lankytojų. Damlataš olos ilgis apie 30 m, aukštis apie 15 m. Taip pat verta apžiūrėti ir kitas netoli Alanijos esančias Dim, Hasbahce ir jūros olas.

Kitos lankytinos vietos

Kitos lankytinos vietos Alanijos apylinkėse: Alaros tvirtovė (apie 37 km į vakarus nuo Alanijos), Alara Han (Alaros užeiga), Sarapsa (arba Serapsu) užeiga, Kargi užeiga, Hasbahçe namai, Süleymaniye mečetė, Bedesteno turgus, Andizli mečetė, Ehdemek (arba vidurinioji pilis), Hidirellez bažnyčia, Sitti Zeynep kapas, senovinis miestas Syedra, ir Alanijos archeologijos ir etnografijos muziejus.

Žymės: Alanija , kurortas
Lietuva keliautojus ir gundo, ir atstumia

Lietuva keliautojus ir gundo, ir atstumia

Tiek rusai, tiek baltarusiai mielai išlaidautų ir atostogautų Lietuvoje, tačiau pragariška vizų išdavimo tvarka net per gaisrus verčia juos apsigalvoti ir verčiau nekelti kojos iš namų. “Sveiki, noriu pasidalyti savo liūdna patirtimi...


Populiariausi pigių skrydžių maršrutai

Populiariausi pigių skrydžių maršrutai

Planuojant kasmetines atostogas dažnai sprendimą kur keliauti nulemią skrydžių kainos. Tačiau nepaslaptis, kad šiai dienai internete galima rasti pakankamai daug įvairių pigių skrydžių pasiūlymų. Taigi kokie gi yra populiariausi atostogų maršrutai?


Džozerio laidojimo kompleksas

Džozerio laidojimo kompleksas

Laiptuotoji Džozerio piramidė, pastatyta apie 2650 m. pr. Kr. vyriausiojo faraono architekto Imhotepo, yra seniausias Egipte ir greičiausiai visame pasaulyje monumentas iš akmens. Iki šiol tai yra pagrindinis Sakkaros akcentas. Tobulas Imhotepo...


Vertikalus miškas Milane

Vertikalus miškas Milane

Milano (Italija) centre sodinamas miškas, tačiau jis neatrodys tradiciškai. Architektai planuoja sukurti „vertikalų mišką“ – medžiais apsodintus dangoraižius.


Skęstantys Maldyvai nori kraustytis į Australiją

Skęstantys Maldyvai nori kraustytis į Australiją

Jei Indijos vandenyne stūksančias vaizdingąsias Maldyvų salas užlies nesulaikomai kylantis okeano vanduo, šalies gyventojai (o jų - 350 tūkst.) bus priversti evakuotis ir taps pirmaisiais planetoje pabėgėliais dėl klimato atšilimo. Šalies...


Kodėl daugybė turistinių objektų Lietuvoje tebėra negyvi

Kodėl daugybė turistinių objektų Lietuvoje tebėra negyvi

1060 km – tokį atstumą įveikė trijų šeimų kompanija (penki vaikai ir šeši suaugusieji) per Šiaurės Žemaitiją iki Nidos kaimelio prie pat Lietuvos ir Latvijos sienos. Šia kelione atkakliai bandėme įrodyti savo atžaloms, kaip smagu vasarą...


Boeing ketina skraidinti keleivius į kosmosą

Boeing ketina skraidinti keleivius į kosmosą

Amerikiečių orlaivių gamybos korporacija Boeing kartu su kompanija Space Adventures, kurios veiklos sritis yra kosmoso turizmas, planuoja rengti turistinius skrydžius į kosmosą.


CHU CHI TUNELIAI – sunkių karo išbandymų liudininkai

CHU CHI TUNELIAI – sunkių karo išbandymų liudininkai

Nedidelis Chu Chi kaimelis (kurio pavadinimas Địa đạo Củ Chi kilo nuo kaučiuko) iš pirmo žvilgsnio panašus į daugelį kitų Vietname. Tačiau Chu Chi gyventojai visada pasižymėjo ypatingu darbštumu ir atkaklumu, o apie jų didvyriškumą karų metais...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!