Balandžio 3d. Penktadienis

Aplankykime Palangą

Peržiūrų skaičius: 10808
Aplankykime Palangą
Gintaro muziejus Palangoje

Palangos botanikos parkas - vienas iš gražiausių, geriausiai išsilaikiusių ir tvarkomų parkų Lietuvos pajūryje. Jį grafas Feliksas Tiškevičius įkūrė 1897m. Tais pačiais metais buvo pastatyti rūmai. Parko projekto autorius-garsus prancūzų kraštovaizdžio architektas, botanikas Eduard'as Fransua Andrė (1840-1911), kuris su sūnumi Renė Eduard'u Andrė (1867-1942) tris vasaras praleido Palangoje ir vadovavo parko kūrimo darbams. Jiems talkino belgų sodininkas Buyssen'as de Coulon'as.


Grafo Felikso Tiškevičiaus rūmai (dabar Gintaro muziejus). Neorenesansinio stiliaus dvaro rūmai pastatyti 1897m. pagal vokiečių architekto Franco Švechteno projektą. Rūmai restauruoti 1957m. (aut. A.Brusokas).


Birutės kalnas. Reliktinė kopa, kaip aukščiausia Palangos pajūrio kopa, jau nuo XVIIa. pažymėta visuose stambesniuose žemėlapiuose. Birutės kalno pavadinimas siejamas su romantiška legenda apie šventą ugnį kūrenusią vaidilutę Birutę, kunigaikščio Kęstučio žmoną ir Vytauto motiną. Archeologai 1989m. kasinėdami Birutės kalną rado pagoniškos šventyklos (alkas) ir paleoastronominės observatorijos (Žr. Žemaičių alka), kurios egzistavo Birutės kalno viršūnėje XIV-XV a., liekanas.
1869m. pastatyta koplyčia pagal architekto K.Majerio projektą. 1976m. šioje koplyčioje buvo įrengti vitražai (autorius L.Pocius). Kalno papėdėje- skulptorės K.Tulienės skulptūra '' Tau, Birute '' (1965m.).


J.Basanavičiaus gatvė. Pagrindinė gatvė vedanti link jūros. Čia susikoncentravusi didžioji Palangos kavinių, restoranų bei pramogų dalis.


Jūros tiltas. XIXa. pabaigoje poilsiautojai, norėdami atvykti į Palangą patirdavo ganėtinai daug vargo. Atvykę į Liepoją ar Klaipėdą, į Palangą turėdavo keliauti arkliais. Tada Tiškevičiai ir sumanė statyti prieplauką laivams. 1884-1888m. buvo statoma prieplauka, prekybinis-keleivinis laivas ''Phoenix'' iš Liepojos veždavo poilsiautojus, prekes, maistą. Tačiau po audrų prieplauka buvo užnešama smėliu ir po keletos metų laivybai netiko. Nuo 1892m. tiltas tapo mėgstama pasivaikčiojimų vieta. Laikas, jūros bangos ir vėjas niokojo šį statinį. 1997m. pastatytas naujas tiltas, kurio ilgis - 470 m.


Pajūrio regioninis parkas. Išsidėstęs į pietus nuo Botanikos parko ir
tęsiasi iki Klaipėdos m.
Įkurtas 1992m. rugsėjo mėn. Parko plotas - 5602 ha. Parke yra Placio gamtinis rezervatas, Karklės botaninis, Kalotės botaninis-zoologinis, Olandų kepurės kraštovaizdžio, Nemirsetos ir Šaipių kraštovaizdžio draustiniai, Karklės talasologinis bei etnokultūrinis draustiniai. Po pajūrio regioninį parką galima keliauti pėsčiomis, dviračiais ar žirgais.


Žemaičių alkas. XIVa. Birutės kalno viršūnėje buvo įrengta astronominių stebėjimų vieta. Žemaičių kultūros draugijos Palangos skyriaus iniciatyva įrengta paleastronominė observatorija Šventojoje,
ant kopos netoli sveikatingumo centro ''Energetikas ''. I998m. birželiomėn. buvo pastatyti tautodailininkų išdrožinėti mediniai stulpai.
Kiekvienas stulpas atitinka baltų mitologijos dievų ir deivių vardus. Saulei leidžiantis į jūrą, stulpų pagalba galima fiksuoti iš pagonybės laikų atėjusias kalendorines šventes: Rasos šventę, Gandro dieną, Užgavėnes, Kalėdas ir kt.


''Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų'' bažnyčia. 1897-1906m. pagal švedų architekto K.Strandmano projektą buvo pastatyta neogotikinė katalikų bažnyčia. Šis 76 metrų statinys ir šiandien yra aukščiausias Palangoje. Bažnyčios statyba kainavo 90000 aukso rublių, 30000 iš jų paaukojo grafas Tiškevičius. Tai jau trečioji Palangos bažnyčia. Ankstesnė stovėjo dabartinio "Mėguvos" viešbučio vietoje. Bažnyčia pasižymi puikia akustika.


Palangos gintaro meistrų gildija.

Atviros lankytojams gintaro dirbtuvės. Vytauto g. 21/ S.Dariaus ir S.Girėno g. 27, Palanga. Tel. +370 652 36644

Palangos gintaro meistrų gildija yra visuomeninė organizacija, įkurta 2000 metų pabaigoje ir vienijanti 26 gintaro apdirbimo meistrus su šeimomis. Gildijos nariai saugo ir tęsia gintaro apdirbimo ir verslo tradicijas Palangoje, dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose, diegianaujas gintaro apdirbimo technologijas, atlieka individualius gintaro dirbinių užsakymus.

Parodomosiose gintaro apdirbimo dirbtuvėse įsikūrę Palangos gintaromeistrų gildijos nariai demonstruoja gintaro apdirbimo technologiją nuo paprasto gintaro gabalėlio iki pilnai pagaminto gaminio, tą gali padaryti ir čia apsilankantieji. Veikia gintaro meistrų gaminių salonas-paroda, kur galima įsigyti patikusi gaminį.

„Keliauk kitaip“: ar žinote, kur Lietuvoje daugiausia akmenų?

„Keliauk kitaip“: ar žinote, kur Lietuvoje daugiausia akmenų?

Nebūtina vykti į tolimus kraštus, kad pamatytumėte vienoje vietoje gausybę didelių akmenų. O Salantų regioniniame parke jų čia labai daug. Daugiausia „akmeninių“ objektų yra tarp Mosėdžio ir Salantų. Galima pėsčiomis apeiti Mosėdžio...


Graikų – romėnų muziejus

Graikų – romėnų muziejus

Graikų – romėnų muziejus buvo pastatytas 1892 m. Iš pradžių veikė 11 galerijų, vėliau palaipsniui plėtėsi. Čia eksponuojamos mumijos, helenistinės statulos, Romos imperatorių biustai, statulėlės, ankstyvosios Krikščionybės laikotarpio...


Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala.

Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala.

Gimtajame krašte pilna įdomybių ir lankytinų vietų, tačiau daugelis pavargsta nuo kasdieninės aplinkos, rutinos ar stengiasi pabėgti nuo dažnai Lietuvoje vyraujančių ne itin malonių orų. Galiausiai norisi atsikvėpti nuo kasdienių šalies problemų....


Kokia yra nuolat gyvenama šalčiausia vieta pasaulyje?

Kokia yra nuolat gyvenama šalčiausia vieta pasaulyje?

Kas pasaulyje šalčiausias? Dėl tokio titulo varžosi du Rusijos Federacijos miesteliai. Čia gyventojai gyvena įprastą gyvenimą temperatūrai nukritus net žemiau 60 laipsnių.


Londono taksi – geriausi pasaulyje

Londono taksi – geriausi pasaulyje

Draugiški, saugiai vairuojantys ir daug žinantys apie savo miestą – Londono taksi vairuotojai yra geriausi pasaulyje. Interneto svetainės Hotels.com atlikta apklausa liudija, kad juodieji Londono taksi Black Cabbies geresni už bet kuriuos...


Europietiški miestai ir egzotiškas povandeninis pasaulis

Europietiški miestai ir egzotiškas povandeninis pasaulis

Karibų salos nustebina spalvingais miestais ir kvapniomis prieskonių bei vaismedžių giraitėmis Karibų jūros salos vilioja ne tik idiliškais paplūdimiais, bet ir savita kultūra, įdomiais miestais, gamtos keistenybėmis ir neįtikėtinomis piratų...


Nacionalinis Egipto muziejus

Nacionalinis Egipto muziejus

Egipto muziejuje saugoma daugiau kaip 100 000 muziejinių vertybių iš beveik kiekvieno Egipto istorijos periodo. Taigi, jeigu prie kiekvieno eksponato jūs praleisite po 1 minutę, viskam apžiūrėti jums prireiks daugiau negu 9 mėnesių. Šios...


Tualetų stoka miestuose verčia keiktis gidus ir gyventojus

Tualetų stoka miestuose verčia keiktis gidus ir gyventojus

Vis šiltėjantys orai į miestų centrus sutraukia minias gyventojų. Kartu prasidėjo ir vasaros turizmo sezonas, tačiau gidai jau bijo, kaip ir kasmet, sulaukti turistų pretenzijų lavinos dėl tualetų stygiaus miestų centruose. Savivaldybių atstovai...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!