Spalio 22d. Antradienis

Aplankykime Palangą

2012 Vasario 28d.
Peržiūrų skaičius: 10808
Aplankykime Palangą
Gintaro muziejus Palangoje

Palangos botanikos parkas - vienas iš gražiausių, geriausiai išsilaikiusių ir tvarkomų parkų Lietuvos pajūryje. Jį grafas Feliksas Tiškevičius įkūrė 1897m. Tais pačiais metais buvo pastatyti rūmai. Parko projekto autorius-garsus prancūzų kraštovaizdžio architektas, botanikas Eduard'as Fransua Andrė (1840-1911), kuris su sūnumi Renė Eduard'u Andrė (1867-1942) tris vasaras praleido Palangoje ir vadovavo parko kūrimo darbams. Jiems talkino belgų sodininkas Buyssen'as de Coulon'as.


Grafo Felikso Tiškevičiaus rūmai (dabar Gintaro muziejus). Neorenesansinio stiliaus dvaro rūmai pastatyti 1897m. pagal vokiečių architekto Franco Švechteno projektą. Rūmai restauruoti 1957m. (aut. A.Brusokas).


Birutės kalnas. Reliktinė kopa, kaip aukščiausia Palangos pajūrio kopa, jau nuo XVIIa. pažymėta visuose stambesniuose žemėlapiuose. Birutės kalno pavadinimas siejamas su romantiška legenda apie šventą ugnį kūrenusią vaidilutę Birutę, kunigaikščio Kęstučio žmoną ir Vytauto motiną. Archeologai 1989m. kasinėdami Birutės kalną rado pagoniškos šventyklos (alkas) ir paleoastronominės observatorijos (Žr. Žemaičių alka), kurios egzistavo Birutės kalno viršūnėje XIV-XV a., liekanas.
1869m. pastatyta koplyčia pagal architekto K.Majerio projektą. 1976m. šioje koplyčioje buvo įrengti vitražai (autorius L.Pocius). Kalno papėdėje- skulptorės K.Tulienės skulptūra '' Tau, Birute '' (1965m.).


J.Basanavičiaus gatvė. Pagrindinė gatvė vedanti link jūros. Čia susikoncentravusi didžioji Palangos kavinių, restoranų bei pramogų dalis.


Jūros tiltas. XIXa. pabaigoje poilsiautojai, norėdami atvykti į Palangą patirdavo ganėtinai daug vargo. Atvykę į Liepoją ar Klaipėdą, į Palangą turėdavo keliauti arkliais. Tada Tiškevičiai ir sumanė statyti prieplauką laivams. 1884-1888m. buvo statoma prieplauka, prekybinis-keleivinis laivas ''Phoenix'' iš Liepojos veždavo poilsiautojus, prekes, maistą. Tačiau po audrų prieplauka buvo užnešama smėliu ir po keletos metų laivybai netiko. Nuo 1892m. tiltas tapo mėgstama pasivaikčiojimų vieta. Laikas, jūros bangos ir vėjas niokojo šį statinį. 1997m. pastatytas naujas tiltas, kurio ilgis - 470 m.


Pajūrio regioninis parkas. Išsidėstęs į pietus nuo Botanikos parko ir
tęsiasi iki Klaipėdos m.
Įkurtas 1992m. rugsėjo mėn. Parko plotas - 5602 ha. Parke yra Placio gamtinis rezervatas, Karklės botaninis, Kalotės botaninis-zoologinis, Olandų kepurės kraštovaizdžio, Nemirsetos ir Šaipių kraštovaizdžio draustiniai, Karklės talasologinis bei etnokultūrinis draustiniai. Po pajūrio regioninį parką galima keliauti pėsčiomis, dviračiais ar žirgais.


Žemaičių alkas. XIVa. Birutės kalno viršūnėje buvo įrengta astronominių stebėjimų vieta. Žemaičių kultūros draugijos Palangos skyriaus iniciatyva įrengta paleastronominė observatorija Šventojoje,
ant kopos netoli sveikatingumo centro ''Energetikas ''. I998m. birželiomėn. buvo pastatyti tautodailininkų išdrožinėti mediniai stulpai.
Kiekvienas stulpas atitinka baltų mitologijos dievų ir deivių vardus. Saulei leidžiantis į jūrą, stulpų pagalba galima fiksuoti iš pagonybės laikų atėjusias kalendorines šventes: Rasos šventę, Gandro dieną, Užgavėnes, Kalėdas ir kt.


''Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų'' bažnyčia. 1897-1906m. pagal švedų architekto K.Strandmano projektą buvo pastatyta neogotikinė katalikų bažnyčia. Šis 76 metrų statinys ir šiandien yra aukščiausias Palangoje. Bažnyčios statyba kainavo 90000 aukso rublių, 30000 iš jų paaukojo grafas Tiškevičius. Tai jau trečioji Palangos bažnyčia. Ankstesnė stovėjo dabartinio "Mėguvos" viešbučio vietoje. Bažnyčia pasižymi puikia akustika.


Palangos gintaro meistrų gildija.

Atviros lankytojams gintaro dirbtuvės. Vytauto g. 21/ S.Dariaus ir S.Girėno g. 27, Palanga. Tel. +370 652 36644

Palangos gintaro meistrų gildija yra visuomeninė organizacija, įkurta 2000 metų pabaigoje ir vienijanti 26 gintaro apdirbimo meistrus su šeimomis. Gildijos nariai saugo ir tęsia gintaro apdirbimo ir verslo tradicijas Palangoje, dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose, diegianaujas gintaro apdirbimo technologijas, atlieka individualius gintaro dirbinių užsakymus.

Parodomosiose gintaro apdirbimo dirbtuvėse įsikūrę Palangos gintaromeistrų gildijos nariai demonstruoja gintaro apdirbimo technologiją nuo paprasto gintaro gabalėlio iki pilnai pagaminto gaminio, tą gali padaryti ir čia apsilankantieji. Veikia gintaro meistrų gaminių salonas-paroda, kur galima įsigyti patikusi gaminį.

Šarm el Šeichas

Šarm el Šeichas

Šarm el Šeichas (karališkoji įlanka) – kurortas įsikūręs pietinėje Sinajaus pusiasalio dalyje. Kaip ir kituose Egito kurortuose, čia turistinis sezonas nenutrūksta - maudytis, degintis čia galima ištisus metus. Net žiemos mėnesias vandens...


Keista ir žavi neparadinė Vengrijos pusė

Keista ir žavi neparadinė Vengrijos pusė

Kartais keliaujant norisi pabėgti iš turistų knibždėlyno į ramybe dvelkiančius senovinius miestelius ir klaidžiojant jaukiomis gatvėmis mintimis nusikelti į praeitį. Tam ypač tinka lietuvių primiršta Vengrija – gardaus maisto, auksaspalvio...


Naktinis žygis Neries regioniniame parke

Naktinis žygis Neries regioniniame parke

Neries regioninio parko direkcija vilniečiams bei sostinės svečiams siūlo pamatyti kitokią gamtą, pajusti naktinę upių ir upelių dvasią – išsiruošti į intriguojantį ir paslaptingą naktinį žygį su gidu Dūkštos upelio pakrantėmis.


Kitoks Latvijos pajūris

Kitoks Latvijos pajūris

Norite pabėgti nuo šurmulio, pasimėgauti ramybe, bet atostogų neįsivaizduojate be jūros bangų mūšos ir smėlėto paplūdimio? Svečiuose jūsų laukia kaimynai latviai. Latvijos paplūdimiai kitokie negu mūsų – daugelyje jų nesutiksite nė vieno...


Galway

Galway

Galway (airiškas pavadinimas – Gaillimh, tariasi "galiv") miestas yra Galway grafystės sostinė vakarų Airijos srityje (Connacht), skalaujamas Atlanto vandenyno (tiksliau – Galway įlankos – Galway Bay), įsikūręs šalia...


Vokietijos įžymybių TOP 100

Vokietijos įžymybių TOP 100

Vokietija – atrakcionų šalis. Ypatingos įžymybės tarsi magnetas traukia svečius iš viso pasaulio. Tačiau kokie architektūros stebuklai ir kokios gamtos grožybės yra mėgstamiausios? Šį klausimą Vokietijos Centrinė informacijos tarnyba (vok....


Nubija

Nubija

Nubijos regionas išsidėstęs pietiniame Egipte ir šiauriniame Sudane. Modernieji pietinio Egipto ir Sudano gyventojai vis dar laiko save nubiečiais , šalia arabų kalbos vartoja ir nubiečių kalbą. Tūkstančiai šiaurinės Nubijos gyventojų buvo...


Aleksandrija

Aleksandrija

Aleksandrija - antras pagal dydį ir gyventojų skaičių Egipto miestas, įsikūręs prie Viduržiemio jūros, vakariniame Nilo deltos krante. Aleksandrija žinoma kaip "Viduržemio jūros perlas", kurio atmosfera labai skiriasi nuo likusios šalies...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!