Rugpjūčio 19d. Pirmadienis

Aplankykime Palangą

2012 Vasario 28d.
Peržiūrų skaičius: 10808
Aplankykime Palangą
Gintaro muziejus Palangoje

Palangos botanikos parkas - vienas iš gražiausių, geriausiai išsilaikiusių ir tvarkomų parkų Lietuvos pajūryje. Jį grafas Feliksas Tiškevičius įkūrė 1897m. Tais pačiais metais buvo pastatyti rūmai. Parko projekto autorius-garsus prancūzų kraštovaizdžio architektas, botanikas Eduard'as Fransua Andrė (1840-1911), kuris su sūnumi Renė Eduard'u Andrė (1867-1942) tris vasaras praleido Palangoje ir vadovavo parko kūrimo darbams. Jiems talkino belgų sodininkas Buyssen'as de Coulon'as.


Grafo Felikso Tiškevičiaus rūmai (dabar Gintaro muziejus). Neorenesansinio stiliaus dvaro rūmai pastatyti 1897m. pagal vokiečių architekto Franco Švechteno projektą. Rūmai restauruoti 1957m. (aut. A.Brusokas).


Birutės kalnas. Reliktinė kopa, kaip aukščiausia Palangos pajūrio kopa, jau nuo XVIIa. pažymėta visuose stambesniuose žemėlapiuose. Birutės kalno pavadinimas siejamas su romantiška legenda apie šventą ugnį kūrenusią vaidilutę Birutę, kunigaikščio Kęstučio žmoną ir Vytauto motiną. Archeologai 1989m. kasinėdami Birutės kalną rado pagoniškos šventyklos (alkas) ir paleoastronominės observatorijos (Žr. Žemaičių alka), kurios egzistavo Birutės kalno viršūnėje XIV-XV a., liekanas.
1869m. pastatyta koplyčia pagal architekto K.Majerio projektą. 1976m. šioje koplyčioje buvo įrengti vitražai (autorius L.Pocius). Kalno papėdėje- skulptorės K.Tulienės skulptūra '' Tau, Birute '' (1965m.).


J.Basanavičiaus gatvė. Pagrindinė gatvė vedanti link jūros. Čia susikoncentravusi didžioji Palangos kavinių, restoranų bei pramogų dalis.


Jūros tiltas. XIXa. pabaigoje poilsiautojai, norėdami atvykti į Palangą patirdavo ganėtinai daug vargo. Atvykę į Liepoją ar Klaipėdą, į Palangą turėdavo keliauti arkliais. Tada Tiškevičiai ir sumanė statyti prieplauką laivams. 1884-1888m. buvo statoma prieplauka, prekybinis-keleivinis laivas ''Phoenix'' iš Liepojos veždavo poilsiautojus, prekes, maistą. Tačiau po audrų prieplauka buvo užnešama smėliu ir po keletos metų laivybai netiko. Nuo 1892m. tiltas tapo mėgstama pasivaikčiojimų vieta. Laikas, jūros bangos ir vėjas niokojo šį statinį. 1997m. pastatytas naujas tiltas, kurio ilgis - 470 m.


Pajūrio regioninis parkas. Išsidėstęs į pietus nuo Botanikos parko ir
tęsiasi iki Klaipėdos m.
Įkurtas 1992m. rugsėjo mėn. Parko plotas - 5602 ha. Parke yra Placio gamtinis rezervatas, Karklės botaninis, Kalotės botaninis-zoologinis, Olandų kepurės kraštovaizdžio, Nemirsetos ir Šaipių kraštovaizdžio draustiniai, Karklės talasologinis bei etnokultūrinis draustiniai. Po pajūrio regioninį parką galima keliauti pėsčiomis, dviračiais ar žirgais.


Žemaičių alkas. XIVa. Birutės kalno viršūnėje buvo įrengta astronominių stebėjimų vieta. Žemaičių kultūros draugijos Palangos skyriaus iniciatyva įrengta paleastronominė observatorija Šventojoje,
ant kopos netoli sveikatingumo centro ''Energetikas ''. I998m. birželiomėn. buvo pastatyti tautodailininkų išdrožinėti mediniai stulpai.
Kiekvienas stulpas atitinka baltų mitologijos dievų ir deivių vardus. Saulei leidžiantis į jūrą, stulpų pagalba galima fiksuoti iš pagonybės laikų atėjusias kalendorines šventes: Rasos šventę, Gandro dieną, Užgavėnes, Kalėdas ir kt.


''Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų'' bažnyčia. 1897-1906m. pagal švedų architekto K.Strandmano projektą buvo pastatyta neogotikinė katalikų bažnyčia. Šis 76 metrų statinys ir šiandien yra aukščiausias Palangoje. Bažnyčios statyba kainavo 90000 aukso rublių, 30000 iš jų paaukojo grafas Tiškevičius. Tai jau trečioji Palangos bažnyčia. Ankstesnė stovėjo dabartinio "Mėguvos" viešbučio vietoje. Bažnyčia pasižymi puikia akustika.


Palangos gintaro meistrų gildija.

Atviros lankytojams gintaro dirbtuvės. Vytauto g. 21/ S.Dariaus ir S.Girėno g. 27, Palanga. Tel. +370 652 36644

Palangos gintaro meistrų gildija yra visuomeninė organizacija, įkurta 2000 metų pabaigoje ir vienijanti 26 gintaro apdirbimo meistrus su šeimomis. Gildijos nariai saugo ir tęsia gintaro apdirbimo ir verslo tradicijas Palangoje, dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose, diegianaujas gintaro apdirbimo technologijas, atlieka individualius gintaro dirbinių užsakymus.

Parodomosiose gintaro apdirbimo dirbtuvėse įsikūrę Palangos gintaromeistrų gildijos nariai demonstruoja gintaro apdirbimo technologiją nuo paprasto gintaro gabalėlio iki pilnai pagaminto gaminio, tą gali padaryti ir čia apsilankantieji. Veikia gintaro meistrų gaminių salonas-paroda, kur galima įsigyti patikusi gaminį.

Karnako šventykla

Karnako šventykla

Karnakas yra kur kas daugiau, nei šventykla – tai įspūdingas šventovių, statulų ir obeliskų, dedikuotų Tėbų dievams ir Egipto faraonų didybei, kompleksas. Visi objektai, įskaitant patį šventyklos plotą, čia yra gigantiški – šventyklos...


Krikščioniškasis senasis Kairas

Krikščioniškasis senasis Kairas

Vienas iš miesto rajonų - krikščioniškasis senasis Kairas- buvo garsus kaip Egipto Babilonas. Faraonų laikais ši gyvenvietė turėjo strateginę reikšmę. Ji buvo įkurta dešiniajame Nilo krante, toje vietoje, kur veikė perkėla iš Egipto sostinės...


Kelionė į Šiaurės Ameriką verčia pamiršti išankstinius stereotipus

Kelionė į Šiaurės Ameriką verčia pamiršti išankstinius stereotipus

Šiaurės Amerika – tikras keliautojų Eldoradas. Tačiau vieni čia traukia ieškoti laimės, darbo ir pinigų, o kiti – malonumų ir nuotykių.


Pamukalė

Pamukalė

Pamukalė visada buvo labai populiari gyvenvietė, kur visais laikais buvo tikima, kad čia trykštančios karštos versmės turi gydomųjų savybių. Dėl to miestas tapo pagonių kulto centru antikos laikais, o šiandien gydomuoju kurortu.


Romėnų teatras

Romėnų teatras

Romėnų teatras (Kom Al Dekka) – gerai išsilaikęs statinys su galerijomis, mozaikinėmis grindimis, marmurinėmis kėdėmis žiūrovams, kur tilpdavo iki 800 žmonių. Ptolomėjų laikais čia buvo Pano parkas ir malonumų sodas. Įrašai teigia, kad ši...


Luksoras

Luksoras

Į Luksorą panašios vietos nėra visame pasaulyje – senovės miesto Tėbų didybė čia puikiai dera su moderniu miestu ir šiuolaikiškais jo gyventojais. Po piramidžių, Luksoras yra labiausiai turistų lankoma vieta Egipte, kadangi senovės paminklai...


Kalnuotasis Tadžikistanas – norintiems pabėgti nuo civilizacijos

Kalnuotasis Tadžikistanas – norintiems pabėgti nuo civilizacijos

Ieškantiems, rodos, Dievo ir žmonių užmirštų pasaulio kampelių bei pirmapradės kalnų ramybės verta rinktis kelionę į Tadžikistane stūksančius Pamyro kalnus. Čia galima susidaryti tokį kalnų žygio maršrutą, kad savaičių savaitėmis nesutiksi nė...


Aralo jūra toliau nyksta

Aralo jūra toliau nyksta

Smaragdo spalva Azijos dykumoje žibanti Aralo jūra per tūkstančius metų tvino ir seko, priklausomai nuo ją maitinančių upių sraunumo. Tačiau nuo 1960 metų šios upės buvo nukreiptos stambiems žemės ūkio plėtros projektams ir jūra pamažu neteko 90...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!