Birželio 20d. Ketvirtadienis

Džozerio laidojimo kompleksas

2013 Sausio 20d.
Peržiūrų skaičius: 11612
Džozerio laidojimo kompleksas

Laiptuotoji Džozerio piramidė, pastatyta apie 2650 m. pr. Kr. vyriausiojo faraono architekto Imhotepo, yra seniausias Egipte ir greičiausiai visame pasaulyje monumentas iš akmens. Iki šiol tai yra pagrindinis Sakkaros akcentas. Tobulas Imhotepo sugebėjimas panaudoti akmenį ir jo bandymas pakeisti egiptiečių kapaviečių įrengimo būdą (iki to laikotarpio kapavietėms buvo naudojami požeminiai molio plytomis išmūryti kambariai) visiškai kita linkme pakreipė visą Egipto architektūrą.

Piramidė buvo pradėta statyti kaip paprastas kvadratinis statinys, o dabartinę formą ji įgavo praėjusi šešias statybos ir perstatymo stadijas. Kiekvienoje stadijoje statytojų darbas įgaudavo vis daugiau slaptumo, kartu tobulėjant statytojų įgūdžiams perkelti, prijungti ir sutvirtinti didžiulius akmeninius blokus. Pirmoji šešių pakopų piramidė buvo pastatyta 60 m aukščio, ir buvo pagražinta baltomis klintimis.

Laiptuotoji piramidė yra pagrindinis Džozerio laidojimo komplekso akcentas. Pats kompleksas užėmė 15 hektarų plotą, ir buvo apsuptas 1645 m ilgio siena. Sienos likučiai yra išlikę iki šių dienų, jų aukštis – apie 5 m, o pietrytiniame kampe siena buvo atstatyta iki buvusio 10 m aukščio. Keturiolika durų imitacijų, atliktų pagal tikrų medinių durų atitikmenis, buvo skirtos tam, kad faraono ka arba lydinčioji dvasia galėtų ateiti ir išeiti kada panorėjusi.

Gyviesiems yra skirtas tik vienas įėjimas į piramidę, pietrytiniame komplekso kampe, per vestibiulį ir ilgą koridorių tarp kolonų. Yra išlikusios 40 kolonų, kurias siekta padaryti panašias į papiruso stiebus. Sienos buvo atstatytos, tačiau statinių apsaugai skirtos lubos yra pastatytos iš šiuolaikinio betono. Pagrindinio įėjimo salės stogą laiko keturios įspūdingos kolonos, ir taip pat čia pamatysite imituotas ka skirtas duris.

Tualetų stoka miestuose verčia keiktis gidus ir gyventojus

Tualetų stoka miestuose verčia keiktis gidus ir gyventojus

Vis šiltėjantys orai į miestų centrus sutraukia minias gyventojų. Kartu prasidėjo ir vasaros turizmo sezonas, tačiau gidai jau bijo, kaip ir kasmet, sulaukti turistų pretenzijų lavinos dėl tualetų stygiaus miestų centruose. Savivaldybių atstovai...


Vertikalus miškas Milane

Vertikalus miškas Milane

Milano (Italija) centre sodinamas miškas, tačiau jis neatrodys tradiciškai. Architektai planuoja sukurti „vertikalų mišką“ – medžiais apsodintus dangoraižius.


Šalčiausiame pasaulio mieste svarbiausia nenešioti akinių

Šalčiausiame pasaulio mieste svarbiausia nenešioti akinių

Jei manote, kad Lietuvoje šalta – patikrinkite orų prognozę Jakutske. Tai šalčiausias pasaulio miestas. Vidutinė žiemos temperatūra ten retai būna aukštesnė nei –40 laipsnių Celcijaus, bet miestas gyvena įprastu ritmu. Atrodytų, kaip...


Meksikoje populiarėja ekskursijos po dideliu nusikalstamumu garsėjančius rajonus

Meksikoje populiarėja ekskursijos po dideliu nusikalstamumu garsėjančius rajonus

Daugelis keliauja į Meksiką pailsėti balto smėlio paplūdimiuose, pasikaitinti saulutėje prie Karibų jūros ar išgerti tekilos. Tačiau naujienų svetainė Destinations praneša, kad pastaruoju metu atsiranda vis daugiau turistų, kurie vyksta į Meksika...


Vokietijos įžymybių TOP 100

Vokietijos įžymybių TOP 100

Vokietija – atrakcionų šalis. Ypatingos įžymybės tarsi magnetas traukia svečius iš viso pasaulio. Tačiau kokie architektūros stebuklai ir kokios gamtos grožybės yra mėgstamiausios? Šį klausimą Vokietijos Centrinė informacijos tarnyba (vok....


Kontrastų šalis

Kontrastų šalis

Nedaug pasaulyje tokių šalių kaip Argentina, kur išlindęs iš džiunglių po poros valandų skrydžio gali atsidurti uolėtoje dykumoje, o dar po kelių – jau kopti ant ledyno.


Kelionė į Šiaurės Ameriką verčia pamiršti išankstinius stereotipus

Kelionė į Šiaurės Ameriką verčia pamiršti išankstinius stereotipus

Šiaurės Amerika – tikras keliautojų Eldoradas. Tačiau vieni čia traukia ieškoti laimės, darbo ir pinigų, o kiti – malonumų ir nuotykių.


Keistų draudimų miestas

Keistų draudimų miestas

Į dangų smingantys milžiniški dangoraižiai, sterili didmiesčio švara, kondicionuojamos gatvės, tautų knibždėlynas ir patys keisčiausi įstatymai – tai tik maža dalis to, kuo nustebina Singapūras.

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!