Rugsėjo 17d. Antradienis

Gamtos stebuklai: Blejsko ežeras Slovėnijoje

2012 Rugpjūčio 22d.
Peržiūrų skaičius: 18872
Gamtos stebuklai: Blejsko ežeras Slovėnijoje

Bledo miestelis – viena populiariausių turistų lankomų vietų Slovėnijoje. Žmonės čia keliauja, kad galėtų pasigrožėti unikaliais gamtos vaizdais. Pirmiausia visi traukia pasigrožėti ledyninės kilmės Blejsko ežeru.

Ežerą supa kalnai ir vešlūs spygliuočių miškai, o ežero viduryje yra vienintelė Slovėnijos natūrali sala. Šioje mažytėje saloje stūkso ir keli pastatai, iš kurių įspūdingiausia - Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia pastatyta dar XV a. Didingas 52 metrų pastatas sušaukia piligrimus iš viso pasaulio. Įdomu tai, kad iki varpinės yra lygiai 99 žingsniai. Toks skaičius parinktas tyčia, nes norėta parodyti, kad iki pat dangaus (Dievo) žmogui visad trūks „vieno laiptelio“. Dažnai bažnyčioje vyksta vestuvės. Jaunavedžių sulaukiama iš visos šalies ir net užsienio.

Nors Bledo sala visiškai mažytė, bet žmones ji traukė dar priešistoriniais laikais. Archeologai aptiko 13-os tūkst. metų gyvenvietę. Viduramžiais, iki šalį pasiekiant krikščionybei, čia buvo pagonių kulto vieta, o surasti 124 skeletai rodo, kad būta ir kapinių.

Rašytiniai šaltiniai rodo, kad pirmas mūrinis pastatas saloje atsirado 1142 m. Tai buvo mažytė bazilika, kuri XV a. renovuota į bažnyčią, kurią XVII a. apgadino žemės drebėjimas, o po ji sekusi renovacija suteikė pastatui dabartinę išvaizdą.

Bledo ežeras taip pat populiarus ir irkluotojų tarpe. Čia jau vyko keli irklavimo pasaulio čempionatai, o savaitgaliais visad pamatytumėte besitreniruojančius profesionalus ar mėgėjus.

Ant aukštos kalvos stovi ir Bledo pilis. Rašytiniai šaltiniai žymi, kad tai seniausia Slovėnijos pilis. Taip pat tai pats lankomiausias statinys visoje šalyje. Nuo pilies sienų atsiveria nepakartojami vaizdai į ežerą ir salą.

Šaltinis: Grynas.lt
Malaizijoje egzotikos ieškoti nereikia

Malaizijoje egzotikos ieškoti nereikia

Plaukti jonvabalių apšviesta upe, kurioje knibždėte knibžda krokodilų, kabarotis taku, pakabintu po medžių skliautais seniausiame pasaulyje atogrąžų miške, paragauti gyvo besiraitančio kirmino – tai tik keletas išskirtinių pramogų, kurias...


Kapadokija

Kapadokija

Kapadokija - tai antikinis ir modernus žymaus Centrinės Anatolijos regiono pavadinimas. Tai nuostabus geologinis stebuklas. Labiausiai yra vertinamas trikampis tarp Kayseru, Nigde ir Kirsehir, arba mažesnis trikampis tarp Urgup, Avanos ir...


Šarm el Šeichas

Šarm el Šeichas

Šarm el Šeichas (karališkoji įlanka) – kurortas įsikūręs pietinėje Sinajaus pusiasalio dalyje. Kaip ir kituose Egito kurortuose, čia turistinis sezonas nenutrūksta - maudytis, degintis čia galima ištisus metus. Net žiemos mėnesias vandens...


Šv. Kotrynos vienuolynas

Šv. Kotrynos vienuolynas

Šv. Kotrynos vienuolynas buvo pastatytas VI amžiuje 1570 m aukštumoje tarp Mozės, Kotrynos ir Safsafo kalnų. Tai seniausias pasaulyje veikiantis pravoslavų vienuolynas.


Keliautojai išrinko populiariausius pasaulio miestus

Keliautojai išrinko populiariausius pasaulio miestus

Įvairių šalių turistai sudarė populiariausių pasaulio miestų reitingą. Vertinti poilsio kokybės, kainų, klimato ir kiti svarbūs faktoriai. Turistai nusprendė, kad geriausia savo laisvalaikį leisti Lisabonoje (Portugalija).


Pamukalė

Pamukalė

Pamukalė visada buvo labai populiari gyvenvietė, kur visais laikais buvo tikima, kad čia trykštančios karštos versmės turi gydomųjų savybių. Dėl to miestas tapo pagonių kulto centru antikos laikais, o šiandien gydomuoju kurortu.


Lietuvius į Lenkiją vilioja ir Šelmento slidinėjimo trasos

Lietuvius į Lenkiją vilioja ir Šelmento slidinėjimo trasos

Pasienyje, Lenkijos Šelmento slidinėjimo trasas pamėgę lietuviai sako, kad pas kaimynus juos vilioja gera slidinėjimo trasų infrastruktūra, prieinama paslaugos kaina ir tai, kad žiemos pramogų centras visai netoli nuo Lietuvos.


Raudonoji jūra

Raudonoji jūra

Raudonoji jūra yra tarp Azijos ir Afrikos. Jos šiauriausiame taške prasideda Sinajaus pusiasalis, kuris tęsiasi daugiau nei 1600 km. į pietus, kur "susitinka" su Indijos vandenynu. Raudonojoje jūroje pasitaiko gyvų būtybių, rifų ir...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!

Water inn Water inn Water inn Water inn