Birželio 20d. Ketvirtadienis

Gamtos stebuklai: Blejsko ežeras Slovėnijoje

2012 Rugpjūčio 22d.
Peržiūrų skaičius: 18588
Gamtos stebuklai: Blejsko ežeras Slovėnijoje

Bledo miestelis – viena populiariausių turistų lankomų vietų Slovėnijoje. Žmonės čia keliauja, kad galėtų pasigrožėti unikaliais gamtos vaizdais. Pirmiausia visi traukia pasigrožėti ledyninės kilmės Blejsko ežeru.

Ežerą supa kalnai ir vešlūs spygliuočių miškai, o ežero viduryje yra vienintelė Slovėnijos natūrali sala. Šioje mažytėje saloje stūkso ir keli pastatai, iš kurių įspūdingiausia - Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia pastatyta dar XV a. Didingas 52 metrų pastatas sušaukia piligrimus iš viso pasaulio. Įdomu tai, kad iki varpinės yra lygiai 99 žingsniai. Toks skaičius parinktas tyčia, nes norėta parodyti, kad iki pat dangaus (Dievo) žmogui visad trūks „vieno laiptelio“. Dažnai bažnyčioje vyksta vestuvės. Jaunavedžių sulaukiama iš visos šalies ir net užsienio.

Nors Bledo sala visiškai mažytė, bet žmones ji traukė dar priešistoriniais laikais. Archeologai aptiko 13-os tūkst. metų gyvenvietę. Viduramžiais, iki šalį pasiekiant krikščionybei, čia buvo pagonių kulto vieta, o surasti 124 skeletai rodo, kad būta ir kapinių.

Rašytiniai šaltiniai rodo, kad pirmas mūrinis pastatas saloje atsirado 1142 m. Tai buvo mažytė bazilika, kuri XV a. renovuota į bažnyčią, kurią XVII a. apgadino žemės drebėjimas, o po ji sekusi renovacija suteikė pastatui dabartinę išvaizdą.

Bledo ežeras taip pat populiarus ir irkluotojų tarpe. Čia jau vyko keli irklavimo pasaulio čempionatai, o savaitgaliais visad pamatytumėte besitreniruojančius profesionalus ar mėgėjus.

Ant aukštos kalvos stovi ir Bledo pilis. Rašytiniai šaltiniai žymi, kad tai seniausia Slovėnijos pilis. Taip pat tai pats lankomiausias statinys visoje šalyje. Nuo pilies sienų atsiveria nepakartojami vaizdai į ežerą ir salą.

Šaltinis: Grynas.lt
Chefreno piramidė

Chefreno piramidė

Į pietvakarius nuo Didžiosios piramidės yra beveik tokio pat dydžio (136 m aukščio) Khafre piramidė. Iš pirmo žvilgsnio ji atrodo didesnė nei Khufu piramidė, tačiau tai tik todėl, kad Khafre piramidė yra pastatyta aukščiau. Visos trys piramidės...


Vertikalus miškas Milane

Vertikalus miškas Milane

Milano (Italija) centre sodinamas miškas, tačiau jis neatrodys tradiciškai. Architektai planuoja sukurti „vertikalų mišką“ – medžiais apsodintus dangoraižius.


Vokietijos įžymybių TOP 100

Vokietijos įžymybių TOP 100

Vokietija – atrakcionų šalis. Ypatingos įžymybės tarsi magnetas traukia svečius iš viso pasaulio. Tačiau kokie architektūros stebuklai ir kokios gamtos grožybės yra mėgstamiausios? Šį klausimą Vokietijos Centrinė informacijos tarnyba (vok....


Spengiančios tylos žemė

Spengiančios tylos žemė

Nors kelionė į Grenlandiją kainuoja daugiau nei 10 tūkst. Lt, buvusieji šioje saloje tikina, kad patirti įspūdžiai verti šių pinigų.


Sveikatingumo kelionės. Jauskitės gerai Vokietijoje

Sveikatingumo kelionės. Jauskitės gerai Vokietijoje

Pailsėkite nuo kasdienybės, pasisemkite jėgų. Ramios gamtos apsuptyje, naudojant holistinius gydymo metodus, tokius kaip Kneipo, Talaso arba ajurvedos, tikrai galima gerai ir ilgam pailsėti, nuo visko atitrūkti.


10 daugiausiai pasaulyje alkoholio geriančių valstybių

10 daugiausiai pasaulyje alkoholio geriančių valstybių

Pasaulyje yra daugybė įvairiausių švenčių, kurios neįsivaizduojamos be tradicinių gėrimų. Ko gero, gali būti įdomu, kuriose valstybėse alkoholio išgeriama daugiausiai ir kokie svaigieji gėrimai tose valstybėse populiariausi. O jų –...


Afrikos žemynas skyla į dvi dalis

Afrikos žemynas skyla į dvi dalis

Per pastaruosius keletą metų Afrikoje stebimas seisminio ir vulkaninio aktyvumo padidėjimas. Gali būti, jog tai – Juodojo žemyno dalijimosi į dvi dalis pradžia. Nauji plyšiai dirvožemyje, seniai neveikiančių ugnikalnių atgijimas, jūros...


Marmaris - kurortas

Marmaris - kurortas

Marmaris - tai vienas populiariausių Turkijos kurortų ir uostų, įsikūręs jaukioje įlankoje tarp Egėjo ir Viduržemio jūrų. Miesto istorijos pradžia siekia XII a. pr. Kr. Senovėje Marmaris vadinosi Physkos ir buvo Karijos karalystės dalis. Tai...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!