Balandžio 19d. Penktadienis

Ilgiausi pasaulyje smėlio paplūdimiai. Kuršių nerijos smėlynai – ilgiausi Europoje

Peržiūrų skaičius: 14116
Ilgiausi pasaulyje smėlio paplūdimiai. Kuršių nerijos smėlynai – ilgiausi Europoje
Praia do Cassino ©ouramazingplanet.com

Dalis poilsiautojų mėgsta ne tik pagulėti paplūdimyje, bet ir jais pasivaikščioti ar per smėlį minti dviračiais. Įveikti ilgiausius pasaulyje paplūdimius nepakaks ir kelių dienų.

Ilgiausiu pasaulio paplūdimiu (nuotrauka - viršuje) Praia do Cassino smėliu gali nupėdinti net 254 kilometrus. Jis plyti Brazilijos pietuose, tarp Molhes da Barra ir Barra do Chuí, ir tęsiasi iki pasienio su Urugvajumi. Jis įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Smėliu galima vaikštinėti dienų dienas, o naktimis ilsėtis kopose.

Antroji vieta priklauso Jungtinėse Valstijose, Meksikos įlankoje esančiai Padre salai, kurios ilgis – 210 kilometrų.

Trečiuoju pagal ilgį pasaulyje laikomas Australijos Viktorijos valstijoje plytintis Devyniasdešimties mylių paplūdimys. Kaip skelbia ir pats pavadinimas, jis tęsiasi apie 90 mylių (151 km) – nuo Port Alberto iki Lakes Entrance. Maudynėms šiame paplūdimyje bangos kiek per stiprios, tad poilsiautojai mieliau renkasi banglentes arba ilgojo nuotolio žygius.

Ketvirtuoju tituluojamas Bangladeše esantis Koks Bazaras (Cox Bazar). 120 km ilgio smėlio paplūdimys driekiasi palei Bengalijos įlanką.

Ilgiausi smėlynai Europoje

98 kilometrai – toks ilgiausias Senojo žemyno paplūdimys. 52 kilometrus jis tęsiasi palei Lietuvos pakrantę, o likusius 46 km – Rusijos Kaliningrado sritimi. Kuršių marias nuo Baltijos jūros skirianti Kuršių nerija garsėja smėlio kopomis.

Tuo tarpu ilgiausias Vokietijos paplūdimys tęsiasi apie 40 kilometrų ir net neturi pavadinimo. Jis plyti šiaurės vakaruose – Zylto (Sylt) salos pakrantėse, netoli pasienio su Danija.

Visgi yra tikinčių, kad ilgiausias pasaulyje paplūdimys yra ne kur kitur, o Prancūzijoje. Esą jis tęsiasi visa Atlanto vandenyno pakrante – nuo Žirondos (Gironde) žiočių Prancūzijoje iki pat Ispanijos pasienio iki užima 255 kilometrus. Deja, šis paplūdimys negali pasigirti ištisais smėlynais.

Šaltinis: Grynas.lt
Pietų Korėja: ramumos šalis su neramiais miestais

Pietų Korėja: ramumos šalis su neramiais miestais

Patys Pietų Korėjos gyventojai savo kraštą vadina Ryto ramumos šalimi. Vis dėlto negęstančios reklaminių stendų šviesos Pietų Korėjos miestuose tokios siurrealistinės ir eklektiškos, kad atrodo, jog norėdamas atrasti kampelį, kuriame galėtum...


Antalija - kurortas

Antalija - kurortas

Antalijos pakrantė - viena iš ekologiškai švariausių vietų pasaulyje. Tai vienas iš populiariausių Turkijos kurortų, kur per metus būna ~300 saulėtų dienų. ~200 km ilgio Antalijoje pakrantė nusėtanuostabiais paplūdymiais, bananų plantcijomis ir...


Graikų – romėnų muziejus

Graikų – romėnų muziejus

Graikų – romėnų muziejus buvo pastatytas 1892 m. Iš pradžių veikė 11 galerijų, vėliau palaipsniui plėtėsi. Čia eksponuojamos mumijos, helenistinės statulos, Romos imperatorių biustai, statulėlės, ankstyvosios Krikščionybės laikotarpio...


Įspūdingas gamtos reiškinys - šalčio šešėliai

Įspūdingas gamtos reiškinys - šalčio šešėliai

Kai kuriose pasaulio šalyse, pavyzdžiui, Kanadoje, kur šalnos susiformavusios po giedru dangumi, pakilus saulei dažnai ant žemės pasilieka vadinamieji šalčio šešėliai. Taip nutinka dėl to, kad saulė gana greitai nutirpdo šalnos apraiškas, o...


Naktinis žygis Neries regioniniame parke

Naktinis žygis Neries regioniniame parke

Neries regioninio parko direkcija vilniečiams bei sostinės svečiams siūlo pamatyti kitokią gamtą, pajusti naktinę upių ir upelių dvasią – išsiruošti į intriguojantį ir paslaptingą naktinį žygį su gidu Dūkštos upelio pakrantėmis.


Pamukalė

Pamukalė

Pamukalė visada buvo labai populiari gyvenvietė, kur visais laikais buvo tikima, kad čia trykštančios karštos versmės turi gydomųjų savybių. Dėl to miestas tapo pagonių kulto centru antikos laikais, o šiandien gydomuoju kurortu.


Sveikatingumo kelionės. Jauskitės gerai Vokietijoje

Sveikatingumo kelionės. Jauskitės gerai Vokietijoje

Pailsėkite nuo kasdienybės, pasisemkite jėgų. Ramios gamtos apsuptyje, naudojant holistinius gydymo metodus, tokius kaip Kneipo, Talaso arba ajurvedos, tikrai galima gerai ir ilgam pailsėti, nuo visko atitrūkti.


Pats sau gidas

Pats sau gidas

Daugybės nuostabiausių pasaulio vietų nenurodo jokia kelionių literatūra Keliavimas savarankiškai – ne kruizas Nilu ar dvi savaitės žvaigždutėmis apkarstytame Turkijos viešbutyje. Tai gana sudėtingas keliavimo būdas, ir tikrai ne kiekvienas...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!