Balandžio 5d. Sekmadienis

Kaip pereiti Berlyną per 10 minučių? (Video)

Peržiūrų skaičius: 6688
Kaip pereiti Berlyną per 10 minučių? (Video)

Ar galima pereiti Berlyną per 10 minučių? Taip, jeigu eisite per Vokietijos sostinės žemėlapį, kurį miesto centre piešia aštuoni dailininkai ir kuris bus baigtas rugpjūčio pabaigoje.

Netrukus pereiti Berlyno gatves ir aikštes bus galima žengus vos kelis žingsnius. Miesto centre aštuoni Berlyno dailininkai ant grindinio piešia milžinišką miesto žemėlapį, kurio mastelis 1:775.

Naudodami smėlį, dervą, dažus pagal trafaretus, kuriuos ranka nupiešė teatrų dekoracijų kūrėjai ir dailės studentai, menininkai atkuria garsių pastatų vietas, žaliuosius plotus, upes, kanalus.

Šiam projektui teko paruošti 270 trafaretų, kurių kiekvienas – 3,5 metro ilgio, 1,5 metro pločio. Jis skiriamas miesto 775 metų sukakčiai.

„Vaizduojame miestą tokį, koks jis yra dabar. Šis žemėlapis, kaip mes sakome, pilies aikštėje bus pagrindas parodai, kuria bandysime papasakoti įvairių miesto vietovių istorijas. Žinoma, pagrindinį dėmesį skirsime žmonėms, kurie darė įtaką miestui per jo beveik 800 metų istoriją“, – sako projekto vadovas Moritzas van Duelmanas.

Dailininkų pieštas Berlynas apima 2,5 tūkst. kvadratinių metrų teritoriją, kitaip tariant, čia nuo Špandau vakariniame pakraštyje iki Kiopeniko rytiniame pakraštyje – tik apie 50 metrų. Taigi, visa sostinė bus labai nesunkiai įveikiama.

Berlyno žemėlapis, iš kurio matysis garsusis televizijos bokštas ir raudoni Rotušės rūmai, bus baigtas šio mėnesio pabaigoje.

Jolanta Paškevičiūtė, LRT Televizijos Naujienų tarnyba

Kelionė į Šiaurės Ameriką verčia pamiršti išankstinius stereotipus

Kelionė į Šiaurės Ameriką verčia pamiršti išankstinius stereotipus

Šiaurės Amerika – tikras keliautojų Eldoradas. Tačiau vieni čia traukia ieškoti laimės, darbo ir pinigų, o kiti – malonumų ir nuotykių.


Jūrų muziejus žada intesyvų ir įdomų sezoną

Jūrų muziejus žada intesyvų ir įdomų sezoną

Įsibėgėjant pavasariui Jūrų muziejus duris jau atveria plačiai kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį ir antradienį. Šis sezonas žada būti išteis įdomus. Vasarą muziejus ketina dirbti tik su viena poilsio diena – pirmadienį. Pajūrį užliejus...


Pažintys su laukiniais gyvūnais iš arti

Pažintys su laukiniais gyvūnais iš arti

Daugelį keliautojų į Keniją vilioja galimybė iš arti pasigrožėti pulkais laukinių žvėrių, apsilankyti senąsias tradicijas išsaugojusiuose masajų kaimuose ir pailsėti rojų primenančiuose Indijos vandenyno pakrantės paplūdimiuose.


Kom Ombo

Kom Ombo

Kom Ombo – industrinis miestas, išsidėstęs 45 km. į šiaurę nuo Asuano. Kom Ombo pavadinimas, išvertus iš egiptiečių kalbos, reiškia "Aukso miestas". Senajame Egipte šis miestas buvo svarbus, nes per jį ėjo karavanų keliai iš...


Kom-al-Šugafa katakombos

Kom-al-Šugafa katakombos

Kom-al-Šugafa katakombos (I ir II a.), yra 3 aukštų (2 apatiniai aukštai užpilti vandeniu) buvo pastatytos vienai pasiturinčiai šeimai, kuri dar praktikavo senąją religiją. Kadangi tai buvo privačiai finansuojamas projektas, jo inžinerijai...


Šv. Kotrynos vienuolynas

Šv. Kotrynos vienuolynas

Šv. Kotrynos vienuolynas buvo pastatytas VI amžiuje 1570 m aukštumoje tarp Mozės, Kotrynos ir Safsafo kalnų. Tai seniausias pasaulyje veikiantis pravoslavų vienuolynas.


Turistinė ir tikroji Zambija

Turistinė ir tikroji Zambija

Zambijoje pribloškia keisti laiko pojūčio kontrastai – tūkstančius metų gaudžiantis Viktorijos krioklys ir jo pursluose akimirksniui susiformavęs vaivorykštės žiedas, kažkur skubantis, lekiantis miesto gyvenimas ir, rodos, pirmykščiuose...


Ilgiausi pasaulyje smėlio paplūdimiai. Kuršių nerijos smėlynai – ilgiausi Europoje

Ilgiausi pasaulyje smėlio paplūdimiai. Kuršių nerijos smėlynai – ilgiausi Europoje

Dalis poilsiautojų mėgsta ne tik pagulėti paplūdimyje, bet ir jais pasivaikščioti ar per smėlį minti dviračiais. Įveikti ilgiausius pasaulyje paplūdimius nepakaks ir kelių dienų. Ilgiausiu pasaulio paplūdimiu (nuotrauka - viršuje) Praia do Cassino...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!