Vasario 21d. Penktadienis

Karklėje – regioninio parko lankytojų centras

Peržiūrų skaičius: 14240
Karklėje – regioninio parko lankytojų centras

Pajūrio regioninio parko lankytojų centre ne tik bus suteikiama informacija apie lankytinas vietas, bet ir supažindinama su parke saugomomis vertybėmis.

Pajūrio regioninis parkas – saugoma teritorija tarp Klaipėdos ir senosios Palangos. Todėl neatsitiktinai naujasis parko lankytojų centras pastatytas bene vienintelėje išlikusioje šios vietovės gyvenvietėje – Karklėje. Pastato architektūra būdinga šiam kraštui.

„Kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, atsirado reikalavimas, kad kiekviena teritorija turėtų ir lankytojų centrus. Tuo pačiu čia yra ir mūsų administracijos direkcija. Taip pat žmonės turės galimybę susipažinti su mūsų parko vertybėmis“, – kalbėjo Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicas.

Apie milijoną litų kainavęs projektas įgyvendintas už Europos sąjungos lėšas. Specialistai sako, kad tokie centrai yra tarsi tarpininkai tarp miesto žmogaus ir gamtos.

„Palydėsime žmogų į gamtą ir čia pirmiausia paaiškinsime jam, kodėl ši teritorija saugoma. Tenka pripažinti, kad iki šiol egzistuoja didelė problema su žmonių sąmone, su supratimu, kodėl mes ir ką čia turime saugoti“, – dėstė Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskas.

Visa informacija pateikiama fotografijomis, filmais, įvairiomis šviečiamosiomis priemonėmis. Pagilinti žinias lankytojai galės ir interaktyviuose stenduose. Jų laukia informaciniai žaidimai, prie Olandų kepurės skardžio rastas mamuto kaulas. Akvariume plaukioja ne tradicinės žuvytės, o natūrali jūros dugno augmenija ir jūros žuvys.

Ateityje planuojama teikti turistams informaciją ir apie gamtinio turizmo galimybes ne tik Pajūrio regioniniame parke, bet ir kitose saugomose teritorijose.

Šaltinis: lrt.lt
Įdomi ir be reikalo lietuvių turistų pamiršta šalis

Įdomi ir be reikalo lietuvių turistų pamiršta šalis

Keliaujant į Belgiją reikia pamiršti visus neteisingus stereotipus apie šią šalį, kaip apie biurokratų kraštą, ir mėgautis netikėtais įspūdžiais – aplankyti nedidelius miestus, išraižytus kanalų ir padabintus gotikinėmis katedromis, na ir,...


Kurortai – vieni iš banginių, ant kurių laikosi Lietuvos turizmas

Kurortai – vieni iš banginių, ant kurių laikosi Lietuvos turizmas

Tai, kad Lietuvos pajūrio kurortas Palanga tapo apdovanojimų „Travel.ru žvaigždė“ nugalėtoja, dar kartą įrodo kurortų indėlio į Lietuvos turizmą svarumą ir reikšmę.


Naujojoje Zelandijoje netikėtumų patirs ir visą pasaulį išmaišę klajūnai

Naujojoje Zelandijoje netikėtumų patirs ir visą pasaulį išmaišę klajūnai

Į Naująją Zelandiją keliautojus labiausiai vilioja nuostabios pakrantės, pasakiško grožio kalnai, snaudžiantys ugnikalnių krateriai, niekur nematyti gyvūnai ir augalai bei paslaptingieji maoriai.


Per atostogas – dvasinės paieškos vienuolyne

Per atostogas – dvasinės paieškos vienuolyne

Tarp Vakarų Europos gyventojų itin populiaru savaitei ar mėnesiui nuo didmiesčio šurmulio pabėgti į vienuolyną. Lietuvoje taip pat daugėja žmonių, kurie vietoj egzotinės kelionės ar poilsio prie jūros renkasi meditacijas, maldas, kitas dvasines...


Dendera

Dendera

Denderos kaimelis yra 60 km. nuo Luksoro, vakariniame Nilo krante. Jame esanti deivės Hator šventykla – viena vėliausiai pastatytų ir geriausiai išsilaikiusių šventyklų. Ji pastatyta Ptolomėjų dinastijos valdymo laikotarpiu, o kai kuriuos...


Asuanas

Asuanas

Asuano miestas Aukštutiniame Egipte žymėjo Senojo Egipto pietinę sieną. Tai – viena gražiausių vietų šalyje. Miestas išsidėstęs rytiniame Nilo krante, o ties ta vieta, vakariniame krante, driekiasi dykuma. Upėje "pribarstyta" salų...


Chefreno piramidė

Chefreno piramidė

Į pietvakarius nuo Didžiosios piramidės yra beveik tokio pat dydžio (136 m aukščio) Khafre piramidė. Iš pirmo žvilgsnio ji atrodo didesnė nei Khufu piramidė, tačiau tai tik todėl, kad Khafre piramidė yra pastatyta aukščiau. Visos trys piramidės...


Įdomiausi vyno keliai pasaulyje

Įdomiausi vyno keliai pasaulyje

Daugelis lietuvių vis labiau domisi vynu, tad sudarinėdami kelionių maršrutus į juos būtinai įtraukia vyno kelius, kuriais pasukę ne tik grožisi įspūdingu gamtovaizdžiu ar miestais, bet ir mėgaujasi puikaus gėrimo taure, kurioje telpa, rodos, viso...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!