Balandžio 19d. Penktadienis

Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala.

2013 Birželio 9d.
Peržiūrų skaičius: 41044
Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala.

Gimtajame krašte pilna įdomybių ir lankytinų vietų, tačiau daugelis pavargsta nuo kasdieninės aplinkos, rutinos ar stengiasi pabėgti nuo dažnai Lietuvoje vyraujančių ne itin malonių orų. Galiausiai norisi atsikvėpti nuo kasdienių šalies problemų. Tokiais atvejais, tiesiog norisi atrasti rojaus kampelį, kuriame visi trūkumai būtų pasislėpę tolimiausiose kertelėse, o aplink tiesiog knibždėtų linksmybės.

Pradėjus žvalgytis tokio nuostabaus krašto, į akis krenta didelė, legendomis apipinta Viduržemio jūros sala – KIPRAS. Pirmas dalykas, kuris sužavi išsilaipinusius turistus – pasakiškas klimatas. Čia ištisus metus poilsiautojus lepina aukšta oro temperatūra ir kaitri saulė. Žinoma, lietaus šiek tiek pasitaiko, tačiau tai tik lašas jūroje palyginti su Lietuva. Klimatas idealus mėgstantiems vandens pramogas. Paplūdimiai itin švarūs.

Kelionės į Kiprą įsimins savo istorija ir kultūra. Čia gausu paminklų, menančių skirtingus laikotarpius. Tai gera žinia norintiems praturtėti faktais ar įdomybėmis, patirti pažinimo džiaugsmą. Kipre daug nepakartojamų vaizdų atras mėgstantys fotografuoti, nusprendę įamžinti pilių liekanas, tvirtoves. Kipre stūkso įspūdingas Kikko vienuolynas, kuriame yra išlikusi Šventojo Luko rankomis nutapyta Mergelės Marijos ikona. Saloje yra ir daugiau su religija susijusių traukos objektų (vienuolynai, cerkvės). Verta pasigrožėti didingu Bellapais Abbey vienuolynu, esančiu šiaurinėje Kipro dalyje.

Tai toli gražu nėra visos lankytinos vietos Kipre. Besidomintiems istorija ar mitologija būtina aplankyti Pafo miestą (Paphos). Sakoma, kad tai meilės deivės Afroditės gimtasis miestas. Toje vietoje, kur Afroditė išniro iš jūros gelmių, tyvuliuojantis vanduo suteikia grožio bei atjaunina.

Mėgstantiems ramybę, tylą ar tiesiog norintiems pailsėti nuo šurmulio rekomenduojama apsistoti Agia Napa (Ayia Napa) kurorto pakraštyje. Mėgstantiems veiksmą siūlome apsilankyti šio kurorto centre, kur gyvenimas tiesiog verda. Čia pastatytas didžiausias Europoje vandens pramogų parkas.

Kalbant apie Kiprą, būtina paminėti Larnakos miestas (Larnaca). Tai trečias pagal dydį miestas, jame gausybė restoranų, taip pat Zenon Kitieos – prekybininkų gatvė. Rytinėje miesto dalyje įsikūrę prabangūs viešbučiai, mėgstantiems išskirtinį komfortą. Miesto pakraštyje yra tarptautinis oro uostas.

Dar vienas turistus žavintis kurortas – Limasolis (Limassol). Jis įsikūręs Kipro pietuose. Kiekvieną vasarą čia rengiamas teatro festivalis. Ruduo – vyno mėgėjų džiaugsmas, nes tuomet vyksta vyno šventė. Be to, Limasolyje galima aplankyti nemažai muziejų. Čia taip pat yra vandens pramogų parkas Fasouri, siūlantis įvairias atrakcijas. Greta kurorto išlikęs antrame amžiuje prieš Kristų pastatytas graikų – romėnų amfiteatras.

Pasiilgusiems pramogų reikėtų nukeliauti prie Cape Greco iškyšulio, kurį galima apžiūrėti iš valties, tačiau drąsesniesiems siūloma ištyrinėti jį iš po vandens (nardant). Dar didesni adrenalino fanatikai šokinėja nuo uolų, kurių gausu Kipro pakrantėse.

Šeimoms, atostogaujančios Kipre su vaikais, taip pat nebus kada liūdėti. Dauguma viešbučių turi įrengtas įvairias žaidimo aikšteles bei siūlo kitus laisvalaikio praleidimo būdus.

Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala ir puiki vieta poilsiui. Kelionės į Kiprą sąlyginai nebrangios, o įspūdžių gausa neįkainojama – tai tikras aukso vidurys.

Boeing ketina skraidinti keleivius į kosmosą

Boeing ketina skraidinti keleivius į kosmosą

Amerikiečių orlaivių gamybos korporacija Boeing kartu su kompanija Space Adventures, kurios veiklos sritis yra kosmoso turizmas, planuoja rengti turistinius skrydžius į kosmosą.


Lietuviai daugiau keliauja į užsienį ir mažiau – po Lietuvą

Lietuviai daugiau keliauja į užsienį ir mažiau – po Lietuvą

2012 m. ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2011 m. ketvirčiu, vietinio turizmo kelionių su viena ir daugiau nakvynių skaičius sumažėjo 5,8 proc. (2012 m. IV ketv. – 517,8 tūkst.,


Lietuvius į Lenkiją vilioja ir Šelmento slidinėjimo trasos

Lietuvius į Lenkiją vilioja ir Šelmento slidinėjimo trasos

Pasienyje, Lenkijos Šelmento slidinėjimo trasas pamėgę lietuviai sako, kad pas kaimynus juos vilioja gera slidinėjimo trasų infrastruktūra, prieinama paslaugos kaina ir tai, kad žiemos pramogų centras visai netoli nuo Lietuvos.


Vietnamas – turizmo dar nesugadinta šalis

Vietnamas – turizmo dar nesugadinta šalis

Vietnamo vizitinės kortelės – autentiški Pietryčių Azijos kaimeliai kalnuose ir gamtos stebuklu vadinamas salynas iš dviejų tūkstančių įvairiausių formų salų. “Vietname tikėjausi daug paprastesnių ir mažiau išlepusių žmonių nei...


Mikereno piramidė

Mikereno piramidė

Tai yra žemiausioji iš trijų piramidžių - 62 m aukščio (anksčiau buvusi 66,5 m aukščio). Įgriuva šiaurinėje sienoje atsirado 1186 m. Kr., Saladino sūnui Malek Abdel Aziz bandant nugriauti piramidę. Kadangi per 8 mėnesius beveik nieko nepavyko...


Feirano oazė

Feirano oazė

Feirano oazė – tai pagrindinė oazė, Sinajaus pietuose, didingo Serbal kalno papėdėje besitęsianti kelias mylias. Oazės "maitinimo kanalas" – tirpstantis sniegas, kuris uždengia kalnų viršūnes žiemą. Putojantis upelis teikia...


Pats sau gidas

Pats sau gidas

Daugybės nuostabiausių pasaulio vietų nenurodo jokia kelionių literatūra Keliavimas savarankiškai – ne kruizas Nilu ar dvi savaitės žvaigždutėmis apkarstytame Turkijos viešbutyje. Tai gana sudėtingas keliavimo būdas, ir tikrai ne kiekvienas...


Laukinės gamtos ir ramybės ištroškusiems keliautojams

Laukinės gamtos ir ramybės ištroškusiems keliautojams

Trokštantiems pabėgti nuo triukšmingos poilsiautojų minios, tačiau neįsivaizduojantiems atostogų be kopų ir jūros ošimo, verta dar Klaipėdoje sėsti ant dviračio ir Kuršių nerija dumti į Kaliningrado sritį.

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!