Birželio 25d. Antradienis

Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala.

2013 Birželio 9d.
Peržiūrų skaičius: 41880
Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala.

Gimtajame krašte pilna įdomybių ir lankytinų vietų, tačiau daugelis pavargsta nuo kasdieninės aplinkos, rutinos ar stengiasi pabėgti nuo dažnai Lietuvoje vyraujančių ne itin malonių orų. Galiausiai norisi atsikvėpti nuo kasdienių šalies problemų. Tokiais atvejais, tiesiog norisi atrasti rojaus kampelį, kuriame visi trūkumai būtų pasislėpę tolimiausiose kertelėse, o aplink tiesiog knibždėtų linksmybės.

Pradėjus žvalgytis tokio nuostabaus krašto, į akis krenta didelė, legendomis apipinta Viduržemio jūros sala – KIPRAS. Pirmas dalykas, kuris sužavi išsilaipinusius turistus – pasakiškas klimatas. Čia ištisus metus poilsiautojus lepina aukšta oro temperatūra ir kaitri saulė. Žinoma, lietaus šiek tiek pasitaiko, tačiau tai tik lašas jūroje palyginti su Lietuva. Klimatas idealus mėgstantiems vandens pramogas. Paplūdimiai itin švarūs.

Kelionės į Kiprą įsimins savo istorija ir kultūra. Čia gausu paminklų, menančių skirtingus laikotarpius. Tai gera žinia norintiems praturtėti faktais ar įdomybėmis, patirti pažinimo džiaugsmą. Kipre daug nepakartojamų vaizdų atras mėgstantys fotografuoti, nusprendę įamžinti pilių liekanas, tvirtoves. Kipre stūkso įspūdingas Kikko vienuolynas, kuriame yra išlikusi Šventojo Luko rankomis nutapyta Mergelės Marijos ikona. Saloje yra ir daugiau su religija susijusių traukos objektų (vienuolynai, cerkvės). Verta pasigrožėti didingu Bellapais Abbey vienuolynu, esančiu šiaurinėje Kipro dalyje.

Tai toli gražu nėra visos lankytinos vietos Kipre. Besidomintiems istorija ar mitologija būtina aplankyti Pafo miestą (Paphos). Sakoma, kad tai meilės deivės Afroditės gimtasis miestas. Toje vietoje, kur Afroditė išniro iš jūros gelmių, tyvuliuojantis vanduo suteikia grožio bei atjaunina.

Mėgstantiems ramybę, tylą ar tiesiog norintiems pailsėti nuo šurmulio rekomenduojama apsistoti Agia Napa (Ayia Napa) kurorto pakraštyje. Mėgstantiems veiksmą siūlome apsilankyti šio kurorto centre, kur gyvenimas tiesiog verda. Čia pastatytas didžiausias Europoje vandens pramogų parkas.

Kalbant apie Kiprą, būtina paminėti Larnakos miestas (Larnaca). Tai trečias pagal dydį miestas, jame gausybė restoranų, taip pat Zenon Kitieos – prekybininkų gatvė. Rytinėje miesto dalyje įsikūrę prabangūs viešbučiai, mėgstantiems išskirtinį komfortą. Miesto pakraštyje yra tarptautinis oro uostas.

Dar vienas turistus žavintis kurortas – Limasolis (Limassol). Jis įsikūręs Kipro pietuose. Kiekvieną vasarą čia rengiamas teatro festivalis. Ruduo – vyno mėgėjų džiaugsmas, nes tuomet vyksta vyno šventė. Be to, Limasolyje galima aplankyti nemažai muziejų. Čia taip pat yra vandens pramogų parkas Fasouri, siūlantis įvairias atrakcijas. Greta kurorto išlikęs antrame amžiuje prieš Kristų pastatytas graikų – romėnų amfiteatras.

Pasiilgusiems pramogų reikėtų nukeliauti prie Cape Greco iškyšulio, kurį galima apžiūrėti iš valties, tačiau drąsesniesiems siūloma ištyrinėti jį iš po vandens (nardant). Dar didesni adrenalino fanatikai šokinėja nuo uolų, kurių gausu Kipro pakrantėse.

Šeimoms, atostogaujančios Kipre su vaikais, taip pat nebus kada liūdėti. Dauguma viešbučių turi įrengtas įvairias žaidimo aikšteles bei siūlo kitus laisvalaikio praleidimo būdus.

Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala ir puiki vieta poilsiui. Kelionės į Kiprą sąlyginai nebrangios, o įspūdžių gausa neįkainojama – tai tikras aukso vidurys.

Pietų Korėja: ramumos šalis su neramiais miestais

Pietų Korėja: ramumos šalis su neramiais miestais

Patys Pietų Korėjos gyventojai savo kraštą vadina Ryto ramumos šalimi. Vis dėlto negęstančios reklaminių stendų šviesos Pietų Korėjos miestuose tokios siurrealistinės ir eklektiškos, kad atrodo, jog norėdamas atrasti kampelį, kuriame galėtum...


Gamtos stebuklai: Blejsko ežeras Slovėnijoje

Gamtos stebuklai: Blejsko ežeras Slovėnijoje

Bledo miestelis – viena populiariausių turistų lankomų vietų Slovėnijoje. Žmonės čia keliauja, kad galėtų pasigrožėti unikaliais gamtos vaizdais. Pirmiausia visi traukia pasigrožėti ledyninės kilmės Blejsko ežeru. Ežerą supa kalnai ir vešlūs...


Tarp stebuklingų gamtos turtų ir žemiško žmonių skurdo

Tarp stebuklingų gamtos turtų ir žemiško žmonių skurdo

Turistas gali rinktis, ar kvapą gniaužiančius peizažus atmiešti bolivišku chaosu ir netvarka. Tačiau tai reikštų rinktis, ar nori matyti tik pusę realybės.


Asuano užtvanka

Asuano užtvanka

Asuano užtvanka, esanti šiek tiek į pietus nuo miesto, Egipte buvo pastatyta ne tik tam, kad reguliuotų kasmetinius Nilo potvynius, bet ir kad būtų sukurti vandens rezervuarai, kuriuose būtų galima saugoti didelį kiekį vandens, gelbėjančio nuo...


Kelionės – nuostabus dalykas

Kelionės – nuostabus dalykas

Ieškote kur pakeliauti per žiemos atostogas tačiau kol kas nerandate tokio išskirtinio varianto, kad tikrai nekiltų jokių abejonių, jog norite vykti būtent ten? Šiuo metu kelionės beveik į visus pasaulio kurortus gerokai atpigo, kadangi kelionių...


Denderos zodiakas

Denderos zodiakas

Denderos zodiakas, panašus į mažą, maždaug trijų metrų skersmens planetariumą, trumpai apžvelgia Nilo slėnio astronomijos, astrologijos, žemės ūkio ir kalendorių kūrimo aspektus. Jame vaizduojamos žvaigždžių grupės, sujungtos įsivaizduojamomis...


Džozerio laidojimo kompleksas

Džozerio laidojimo kompleksas

Laiptuotoji Džozerio piramidė, pastatyta apie 2650 m. pr. Kr. vyriausiojo faraono architekto Imhotepo, yra seniausias Egipte ir greičiausiai visame pasaulyje monumentas iš akmens. Iki šiol tai yra pagrindinis Sakkaros akcentas. Tobulas Imhotepo...


Karklėje – regioninio parko lankytojų centras

Karklėje – regioninio parko lankytojų centras

Pajūrio regioninio parko lankytojų centre ne tik bus suteikiama informacija apie lankytinas vietas, bet ir supažindinama su parke saugomomis vertybėmis. Pajūrio regioninis parkas – saugoma teritorija tarp Klaipėdos ir senosios Palangos....

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!