Balandžio 2d. Ketvirtadienis

Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala.

Peržiūrų skaičius: 42484
Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala.

Gimtajame krašte pilna įdomybių ir lankytinų vietų, tačiau daugelis pavargsta nuo kasdieninės aplinkos, rutinos ar stengiasi pabėgti nuo dažnai Lietuvoje vyraujančių ne itin malonių orų. Galiausiai norisi atsikvėpti nuo kasdienių šalies problemų. Tokiais atvejais, tiesiog norisi atrasti rojaus kampelį, kuriame visi trūkumai būtų pasislėpę tolimiausiose kertelėse, o aplink tiesiog knibždėtų linksmybės.

Pradėjus žvalgytis tokio nuostabaus krašto, į akis krenta didelė, legendomis apipinta Viduržemio jūros sala – KIPRAS. Pirmas dalykas, kuris sužavi išsilaipinusius turistus – pasakiškas klimatas. Čia ištisus metus poilsiautojus lepina aukšta oro temperatūra ir kaitri saulė. Žinoma, lietaus šiek tiek pasitaiko, tačiau tai tik lašas jūroje palyginti su Lietuva. Klimatas idealus mėgstantiems vandens pramogas. Paplūdimiai itin švarūs.

Kelionės į Kiprą įsimins savo istorija ir kultūra. Čia gausu paminklų, menančių skirtingus laikotarpius. Tai gera žinia norintiems praturtėti faktais ar įdomybėmis, patirti pažinimo džiaugsmą. Kipre daug nepakartojamų vaizdų atras mėgstantys fotografuoti, nusprendę įamžinti pilių liekanas, tvirtoves. Kipre stūkso įspūdingas Kikko vienuolynas, kuriame yra išlikusi Šventojo Luko rankomis nutapyta Mergelės Marijos ikona. Saloje yra ir daugiau su religija susijusių traukos objektų (vienuolynai, cerkvės). Verta pasigrožėti didingu Bellapais Abbey vienuolynu, esančiu šiaurinėje Kipro dalyje.

Tai toli gražu nėra visos lankytinos vietos Kipre. Besidomintiems istorija ar mitologija būtina aplankyti Pafo miestą (Paphos). Sakoma, kad tai meilės deivės Afroditės gimtasis miestas. Toje vietoje, kur Afroditė išniro iš jūros gelmių, tyvuliuojantis vanduo suteikia grožio bei atjaunina.

Mėgstantiems ramybę, tylą ar tiesiog norintiems pailsėti nuo šurmulio rekomenduojama apsistoti Agia Napa (Ayia Napa) kurorto pakraštyje. Mėgstantiems veiksmą siūlome apsilankyti šio kurorto centre, kur gyvenimas tiesiog verda. Čia pastatytas didžiausias Europoje vandens pramogų parkas.

Kalbant apie Kiprą, būtina paminėti Larnakos miestas (Larnaca). Tai trečias pagal dydį miestas, jame gausybė restoranų, taip pat Zenon Kitieos – prekybininkų gatvė. Rytinėje miesto dalyje įsikūrę prabangūs viešbučiai, mėgstantiems išskirtinį komfortą. Miesto pakraštyje yra tarptautinis oro uostas.

Dar vienas turistus žavintis kurortas – Limasolis (Limassol). Jis įsikūręs Kipro pietuose. Kiekvieną vasarą čia rengiamas teatro festivalis. Ruduo – vyno mėgėjų džiaugsmas, nes tuomet vyksta vyno šventė. Be to, Limasolyje galima aplankyti nemažai muziejų. Čia taip pat yra vandens pramogų parkas Fasouri, siūlantis įvairias atrakcijas. Greta kurorto išlikęs antrame amžiuje prieš Kristų pastatytas graikų – romėnų amfiteatras.

Pasiilgusiems pramogų reikėtų nukeliauti prie Cape Greco iškyšulio, kurį galima apžiūrėti iš valties, tačiau drąsesniesiems siūloma ištyrinėti jį iš po vandens (nardant). Dar didesni adrenalino fanatikai šokinėja nuo uolų, kurių gausu Kipro pakrantėse.

Šeimoms, atostogaujančios Kipre su vaikais, taip pat nebus kada liūdėti. Dauguma viešbučių turi įrengtas įvairias žaidimo aikšteles bei siūlo kitus laisvalaikio praleidimo būdus.

Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala ir puiki vieta poilsiui. Kelionės į Kiprą sąlyginai nebrangios, o įspūdžių gausa neįkainojama – tai tikras aukso vidurys.

Keičiasi patraukliausių Lietuvos turizmo vietovių sąrašas

Keičiasi patraukliausių Lietuvos turizmo vietovių sąrašas

Trakai, Druskininkai ir Neringa išlieka patraukliausiomis turizmo vietovėmis Lietuvoje. Tai paaiškėjo iš patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje reitingų, kuriuos artėjant atostogų sezonui paskelbė VšĮ “Terra Publica”.


Galway

Galway

Galway (airiškas pavadinimas – Gaillimh, tariasi "galiv") miestas yra Galway grafystės sostinė vakarų Airijos srityje (Connacht), skalaujamas Atlanto vandenyno (tiksliau – Galway įlankos – Galway Bay), įsikūręs šalia...


Keistų draudimų miestas

Keistų draudimų miestas

Į dangų smingantys milžiniški dangoraižiai, sterili didmiesčio švara, kondicionuojamos gatvės, tautų knibždėlynas ir patys keisčiausi įstatymai – tai tik maža dalis to, kuo nustebina Singapūras.


Armėnija – paslaptingas, keliautojų be reikalo pamirštas kraštas

Armėnija – paslaptingas, keliautojų be reikalo pamirštas kraštas

Vis daugiau masinio turizmo malonumais persisotinusių keliautojų iš naujo atranda Armėniją. Juk ši šalis nuo seno garsėja nepaprasto grožio kalnais, gydomųjų savybių turinčiu Sevano ežero vandeniu, krikščionybės pradžią menančiais vienuolynais ir...


Sveikatingumo kelionės. Jauskitės gerai Vokietijoje

Sveikatingumo kelionės. Jauskitės gerai Vokietijoje

Pailsėkite nuo kasdienybės, pasisemkite jėgų. Ramios gamtos apsuptyje, naudojant holistinius gydymo metodus, tokius kaip Kneipo, Talaso arba ajurvedos, tikrai galima gerai ir ilgam pailsėti, nuo visko atitrūkti.


Denderos zodiakas

Denderos zodiakas

Denderos zodiakas, panašus į mažą, maždaug trijų metrų skersmens planetariumą, trumpai apžvelgia Nilo slėnio astronomijos, astrologijos, žemės ūkio ir kalendorių kūrimo aspektus. Jame vaizduojamos žvaigždžių grupės, sujungtos įsivaizduojamomis...


Kruizas Nilo upe puikus būdas atostogauti

Kruizas Nilo upe puikus būdas atostogauti

Egipto istorijai daugiau negu 6 tūkstančiai metų. Jo teritorijoje išlikę unikalūs senovės kultūros paminklai kasmet pritraukia milžinišką turistų kiekį iš viso pasaulio. Paslaptingosios piramidės, sfinksai, didingos Aukstutinio Egipto šventyklos,...


Kelionės – nuostabus dalykas

Kelionės – nuostabus dalykas

Ieškote kur pakeliauti per žiemos atostogas tačiau kol kas nerandate tokio išskirtinio varianto, kad tikrai nekiltų jokių abejonių, jog norite vykti būtent ten? Šiuo metu kelionės beveik į visus pasaulio kurortus gerokai atpigo, kadangi kelionių...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!