Gruodžio 13d. Penktadienis

Marmaris - kurortas

2013 Kovo 3d.
Peržiūrų skaičius: 29060
Marmaris - kurortas

Marmaris - tai vienas populiariausių Turkijos kurortų ir uostų, įsikūręs jaukioje įlankoje tarp Egėjo ir Viduržemio jūrų.    Miesto istorijos pradžia siekia XII a. pr. Kr. Senovėje Marmaris vadinosi Physkos ir buvo Karijos karalystės dalis. Tai buvo svarbus uostas Anatolijos, Rodo salos ir Egipto prekybos kelyje. Keliaujant po Marmario regioną galima aptikti jonėnų, persų, romėnų, bizantiečių, turkų seldžiukų ir osmanų paliktus pėdsakus.

Šiandien Marmario centre yra išlikęs mažas jaukus senamiestis, kurio pagrindinis akcentas - Osmanų sultono Suleymano Didžiojo XVI a. pastatyta gynybinė pilis. 1980 - 1990m. ji buvo restauruojama ir 1991m. jos rūsiuose atidarytas nedidelis muziejus, kuriame galima pamatyti Helenizmo, Romėnų ir Bizantijos epochoms priklausančias amforas, aplinkinių antikos miestų kasinėjimuose rastus molio indus, figūrėles, stiklo dirbinius ir papuošalus. Etnografijos salėje eksponuojami Osmanų laikotarpiui priklausantys kilimai, baldai, ginklai, papuošalai ir kiti kasdienio gyvenimo reikmenys.

Pilies kieme irgi galima pamatyti archeologinių liekanų iš įvairių istorinių periodų. Užlipus ant pilies sienų galima pasigrožėti aplinkinių kalnų ir jachtų uosto vaizdais. Viso Marmario įlankoje yra įsikūrę trys uostai, talpinantys 1100 jachtų. Čia kasmet vyksta tarptautiniai jachtų festivaliai ir varžybos.    Už kelių kilometrų nuo Marmario įsikūręs jaukus, pušynais apsuptas Ičmelero miestelis, viliojantis ramesnio poilsio mėgėjus. Čia daug mažų restoranėlių ir karaoke barų, o pakrantėje įsikūrusia gražia promenada galima nukeliauti iki paties Marmario centro. 

Barų gatvė

Viena iš labiausiai turistus viliojančių Marmario vietų - miesto centre esanti barų ir diskotekų gatvė. Vakarais čia susirenka visi, nepriklausomai nuo amžiaus ar tautybės. Kiekvienas gali pasirinkti vieną iš daugybės klubų pagal muzikos stilių, šou programą arba interjerą. Įėjimai į juos nemokami, tačiau gėrimai pakankamai brangūs. Linksmybės barų gatvėje nerimsta iki pat ryto, nepriklausomai nuo savaitės dienos. Populiariausi klubai: Backstreet, Arena, Crazy Daisy, Greenhouse.

Caunos-Dalyan

~70km. nuo Marmario yra Dalyano miestelis, paskelbtas draustiniu. Jame teka Dalyano upė, kurios kanalais daugybė mažų motorinių laivelių kas dieną plukdo turistus į Iztuzu paplūdimį, garsėjantį kaip viena iš nedaugelio pasaulio vietų, tinkanti Caretta-Caretta vėžliams perėti kiaušinius. Paplūdimys keri savo aukso spalvos smėliuku, skaidria ir švaria jūra. Senovėje Dalyano vietoje buvo antikinis Caunos miestas, kurio gražiausi paminklai, išlikę iki mūsų dienų - uolose iškirsti karališki kapai.

Rodo sala

Iš Marmario kas dieną reguliariai kursuoja keltai, per valandą nuplukdantys į vieną didžiausių Graikijos salų - Rodą. Didžiausias salos miestas Rodas garsėja vienu geriausiai išsilaikusių ir didžiausių Europoje viduramžių senamiesčių, kurį saugo UNESCO. Per saloje praleistą dieną galite pamatyti vietą, kur stovėjo vienu iš septynių didžiųjų antikos stebuklų - Rodo kolosas, aplankyti Šv.Jono riterių statytus rūmus ir ligoninę, paklaidžioti jaukiomis senamiesčio gatvelėmis ir įsigyti įvairiausių graikiškų suvenyrų. 

Bodrumas

Iš Marmario uosto per valandą keltu galima nuplaukti į kitą populiarų Egėjo jūros regiono kurortą - Bodrumą. Baltai dažyti vijokliais apsupti namukai, į jūrą išsikišusi Bodrumo pilis, Halikarnaso mauzoliejaus liekanos (tai dar vienas iš septynių senovės pasaulio stebuklų) ir šurmuliuojantis naktinis gyvenimas - tai tik keli Bodrumą garsinantys dalykai, dėl kurių tikrai verta bent dieną praleisti šiame mieste. 

Kitos lankytinos vietos apylinkėse:

Turunč miestelis ir paplūdimys - 20 km.nuo Marmario, Kleopatros (Sedir) sala - 1 valanda plaukimo laivu iš Akyaka miestelio (30 km.už Marmario), Datča pusiasalis ir antikinis Knidos miestas - 70 km. nuo Marmario, Kizkumu paplūdimys - 20 km. nuo Marmario.

Žymės: Marmaris , kurortas
Įdomi ir be reikalo lietuvių turistų pamiršta šalis

Įdomi ir be reikalo lietuvių turistų pamiršta šalis

Keliaujant į Belgiją reikia pamiršti visus neteisingus stereotipus apie šią šalį, kaip apie biurokratų kraštą, ir mėgautis netikėtais įspūdžiais – aplankyti nedidelius miestus, išraižytus kanalų ir padabintus gotikinėmis katedromis, na ir,...


Kurortai – vieni iš banginių, ant kurių laikosi Lietuvos turizmas

Kurortai – vieni iš banginių, ant kurių laikosi Lietuvos turizmas

Tai, kad Lietuvos pajūrio kurortas Palanga tapo apdovanojimų „Travel.ru žvaigždė“ nugalėtoja, dar kartą įrodo kurortų indėlio į Lietuvos turizmą svarumą ir reikšmę.


Populiariausi pigių skrydžių maršrutai

Populiariausi pigių skrydžių maršrutai

Planuojant kasmetines atostogas dažnai sprendimą kur keliauti nulemią skrydžių kainos. Tačiau nepaslaptis, kad šiai dienai internete galima rasti pakankamai daug įvairių pigių skrydžių pasiūlymų. Taigi kokie gi yra populiariausi atostogų maršrutai?


Karklėje – regioninio parko lankytojų centras

Karklėje – regioninio parko lankytojų centras

Pajūrio regioninio parko lankytojų centre ne tik bus suteikiama informacija apie lankytinas vietas, bet ir supažindinama su parke saugomomis vertybėmis. Pajūrio regioninis parkas – saugoma teritorija tarp Klaipėdos ir senosios Palangos....


„Keliauk kitaip“: ar žinote, kur Lietuvoje daugiausia akmenų?

„Keliauk kitaip“: ar žinote, kur Lietuvoje daugiausia akmenų?

Nebūtina vykti į tolimus kraštus, kad pamatytumėte vienoje vietoje gausybę didelių akmenų. O Salantų regioniniame parke jų čia labai daug. Daugiausia „akmeninių“ objektų yra tarp Mosėdžio ir Salantų. Galima pėsčiomis apeiti Mosėdžio...


Perge

Perge

Perge (18 km nuo Antalijos) buvo svarbus miestas Pamfilijoje (dabartinis Viduržemio jūros regionas). Hetitai jame apsigyveno apie 1500 m. pr. Kr. Netoli akropolio tekanti Kestros (Aksu) upė, kuria galėjo plaukti laivai, tarsi pavertė Perge uostu....


Gamtos stebuklai: Blejsko ežeras Slovėnijoje

Gamtos stebuklai: Blejsko ežeras Slovėnijoje

Bledo miestelis – viena populiariausių turistų lankomų vietų Slovėnijoje. Žmonės čia keliauja, kad galėtų pasigrožėti unikaliais gamtos vaizdais. Pirmiausia visi traukia pasigrožėti ledyninės kilmės Blejsko ežeru. Ežerą supa kalnai ir vešlūs...


Naujas Maps.lt įrankis „Keliaujantiems lėtai“

Naujas Maps.lt įrankis „Keliaujantiems lėtai“

Naujas Maps.lt įrankis „Keliaujantiems lėtai“ padės geriau pažinti vertingiausius Lietuvos kampelius Ką galima pamatytu pėsčiomis vaikščiojant po Dūkštų ąžuolyną Neries regioniniame parke? Kurios dviračių trasos tinkamiausios...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!