Vasario 22d. Šeštadienis

Prahoje – ekskursija po su korupcija susijusias vietas

Peržiūrų skaičius: 5884
Prahoje – ekskursija po su korupcija susijusias vietas

Čekijos kelionių agentūra siūlo originalų šiuolaikinės istorijos maršrutą Prahoje – ekskursiją po vietas, kurios susijusios su garsiausiomis korupcijos bylomis.

Dabar turistai gali gėrėtis su tik senosios Prahos grožybėmis, bet ir susipažinti su šiuolaikinės Čekijos korupcijos schemomis bei pagrindiniais veikėjais.

„Jus sveikina korupcijos turo agentūra. Mes jums siūlome susipažinti su įdomiausiais korupcijos Bohemijoje atvejais. Korupcija Čekijoje veši, ir tai į naudą mūsų verslui“, – turistams sako gidė Marabel.

Nors dabartinės Čekijos valdžios šūkis – kova su korupcija.

„Niekas taip negriauna visuomenės pasitikėjimo valstybe kaip korupcija“, – teigia Čekijos ministras pirmininkas Petras Necas.

Bet ekskursija prasideda nuo valdžios – Prahos merijos, kurios iniciatyva įvesta universalių mokėjimo kortelių sistema išeikvojo 30 milijonų eurų. Nors žadėta, kad kortele bus galima mokėti už miesto transportą, muziejuose, parduotuvėse, restoranuose, bet kol kas su ja galima tik patekti į transportą, mokėti bibliotekose ir keliose mašinų stovėjimo aikštelėse.

Kita ekskusijos stotelė – Blankos tunelis, kuris, kai bus užbaigtas, bus ilgiausias tunelis Europoje. Tai brangiausias iki šiol statybų projektas Prahoje – statomas ketvirtus metus, bet jau dukart griuvo.

Korupcijos turo iniciatorius, kelionių agentūros vadovas, pabrėžia, kad ją rengiant siekta ne vien uždirbti, o kovoti su korupcija.

„Daug kalbame apie korupciją ir nieko nedarome. Visuomenė apimta, kaip sakė prezidentas Vaclavas Havelas, apatiškos nuotaikos, o mes norime, kad ši apatiška nuotaika virstų gera nuotaika, norime parodyti korpcijos atvejus iš komiškos pusės, kad žmonės geriau įsimintų“, – aiškina kelionių agentūros vadovas Petras Sourekas.

Vis daugiau žmonių nori ne tik dalyvauti korupcijos ekskursijose, bet ir išvysti permainų.

„Labai įdomu – aplink tiek daug korupcijos. Gerai, kad žmonės daugiau apie ją sužinos, tuomet viskas priklausys tik nuo mūsų“, – mano turistė Eva Richterova.

Tuo metu kelionių agentūra plečia maršrutą – ji ketina rengti vadinamąjį ornitologijos safarį, per kurį žmonės galės pamatyti prabangias vilas, kurias jų savininkai įsigijo iš įtartinų sandėrių.

Prieš savaitę Čekijos antikorupcinė policija pradėjo elektros tiekėjų nelegalių sandėrių tyrimą. Kai bus daugiau įrodymų, byla atsidurs korupcijos turo maršrute.

Šaltinis: lrt.lt
Dendera

Dendera

Denderos kaimelis yra 60 km. nuo Luksoro, vakariniame Nilo krante. Jame esanti deivės Hator šventykla – viena vėliausiai pastatytų ir geriausiai išsilaikiusių šventyklų. Ji pastatyta Ptolomėjų dinastijos valdymo laikotarpiu, o kai kuriuos...


Zarasai patraukliausi vandens turizmui

Zarasai patraukliausi vandens turizmui

Patraukliausia Lietuvos vandens turizmo vietove yra Zarasų kraštas, pranešė Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos.


Pats sau gidas

Pats sau gidas

Daugybės nuostabiausių pasaulio vietų nenurodo jokia kelionių literatūra Keliavimas savarankiškai – ne kruizas Nilu ar dvi savaitės žvaigždutėmis apkarstytame Turkijos viešbutyje. Tai gana sudėtingas keliavimo būdas, ir tikrai ne kiekvienas...


Krikščioniškasis senasis Kairas

Krikščioniškasis senasis Kairas

Vienas iš miesto rajonų - krikščioniškasis senasis Kairas- buvo garsus kaip Egipto Babilonas. Faraonų laikais ši gyvenvietė turėjo strateginę reikšmę. Ji buvo įkurta dešiniajame Nilo krante, toje vietoje, kur veikė perkėla iš Egipto sostinės...


Sinajus

Sinajus

Sinajaus pusiasalis, esantis tarp dviejų didžiulių Afrikos ir Azijos kontinentų, stebina savo dramatiškais kontrastais ir netikėta orų kaita. Liepsnojančią, dulkėtą vidurdienio kaitrą keičia vėsi ir nuostabiai žvaigždėta naktis. Kartais žiemą...


Meksikoje populiarėja ekskursijos po dideliu nusikalstamumu garsėjančius rajonus

Meksikoje populiarėja ekskursijos po dideliu nusikalstamumu garsėjančius rajonus

Daugelis keliauja į Meksiką pailsėti balto smėlio paplūdimiuose, pasikaitinti saulutėje prie Karibų jūros ar išgerti tekilos. Tačiau naujienų svetainė Destinations praneša, kad pastaruoju metu atsiranda vis daugiau turistų, kurie vyksta į Meksika...


Romėnų teatras

Romėnų teatras

Romėnų teatras (Kom Al Dekka) – gerai išsilaikęs statinys su galerijomis, mozaikinėmis grindimis, marmurinėmis kėdėmis žiūrovams, kur tilpdavo iki 800 žmonių. Ptolomėjų laikais čia buvo Pano parkas ir malonumų sodas. Įrašai teigia, kad ši...


Alanija - kurortas

Alanija - kurortas

Alanija - kurortinis miestas nutolęs apie 130 km į rytus nuo Antalijos, įkurtas pusiasalyje tarp Viduržemio jūros pietuose ir Tauro kalnų šiaurėje. Tai viena iš populiariausių poilsio vietų Turkijoje. Alanijos regione yra nemažai paplūdimių,...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!