Lapkričio 19d. Antradienis

Prahoje – ekskursija po su korupcija susijusias vietas

2013 Sausio 4d.
Peržiūrų skaičius: 5884
Prahoje – ekskursija po su korupcija susijusias vietas

Čekijos kelionių agentūra siūlo originalų šiuolaikinės istorijos maršrutą Prahoje – ekskursiją po vietas, kurios susijusios su garsiausiomis korupcijos bylomis.

Dabar turistai gali gėrėtis su tik senosios Prahos grožybėmis, bet ir susipažinti su šiuolaikinės Čekijos korupcijos schemomis bei pagrindiniais veikėjais.

„Jus sveikina korupcijos turo agentūra. Mes jums siūlome susipažinti su įdomiausiais korupcijos Bohemijoje atvejais. Korupcija Čekijoje veši, ir tai į naudą mūsų verslui“, – turistams sako gidė Marabel.

Nors dabartinės Čekijos valdžios šūkis – kova su korupcija.

„Niekas taip negriauna visuomenės pasitikėjimo valstybe kaip korupcija“, – teigia Čekijos ministras pirmininkas Petras Necas.

Bet ekskursija prasideda nuo valdžios – Prahos merijos, kurios iniciatyva įvesta universalių mokėjimo kortelių sistema išeikvojo 30 milijonų eurų. Nors žadėta, kad kortele bus galima mokėti už miesto transportą, muziejuose, parduotuvėse, restoranuose, bet kol kas su ja galima tik patekti į transportą, mokėti bibliotekose ir keliose mašinų stovėjimo aikštelėse.

Kita ekskusijos stotelė – Blankos tunelis, kuris, kai bus užbaigtas, bus ilgiausias tunelis Europoje. Tai brangiausias iki šiol statybų projektas Prahoje – statomas ketvirtus metus, bet jau dukart griuvo.

Korupcijos turo iniciatorius, kelionių agentūros vadovas, pabrėžia, kad ją rengiant siekta ne vien uždirbti, o kovoti su korupcija.

„Daug kalbame apie korupciją ir nieko nedarome. Visuomenė apimta, kaip sakė prezidentas Vaclavas Havelas, apatiškos nuotaikos, o mes norime, kad ši apatiška nuotaika virstų gera nuotaika, norime parodyti korpcijos atvejus iš komiškos pusės, kad žmonės geriau įsimintų“, – aiškina kelionių agentūros vadovas Petras Sourekas.

Vis daugiau žmonių nori ne tik dalyvauti korupcijos ekskursijose, bet ir išvysti permainų.

„Labai įdomu – aplink tiek daug korupcijos. Gerai, kad žmonės daugiau apie ją sužinos, tuomet viskas priklausys tik nuo mūsų“, – mano turistė Eva Richterova.

Tuo metu kelionių agentūra plečia maršrutą – ji ketina rengti vadinamąjį ornitologijos safarį, per kurį žmonės galės pamatyti prabangias vilas, kurias jų savininkai įsigijo iš įtartinų sandėrių.

Prieš savaitę Čekijos antikorupcinė policija pradėjo elektros tiekėjų nelegalių sandėrių tyrimą. Kai bus daugiau įrodymų, byla atsidurs korupcijos turo maršrute.

Šaltinis: lrt.lt
Aleksandrija

Aleksandrija

Aleksandrija - antras pagal dydį ir gyventojų skaičių Egipto miestas, įsikūręs prie Viduržiemio jūros, vakariniame Nilo deltos krante. Aleksandrija žinoma kaip "Viduržemio jūros perlas", kurio atmosfera labai skiriasi nuo likusios šalies...


Naktinis žygis Neries regioniniame parke

Naktinis žygis Neries regioniniame parke

Neries regioninio parko direkcija vilniečiams bei sostinės svečiams siūlo pamatyti kitokią gamtą, pajusti naktinę upių ir upelių dvasią – išsiruošti į intriguojantį ir paslaptingą naktinį žygį su gidu Dūkštos upelio pakrantėmis.


Aralo jūra toliau nyksta

Aralo jūra toliau nyksta

Smaragdo spalva Azijos dykumoje žibanti Aralo jūra per tūkstančius metų tvino ir seko, priklausomai nuo ją maitinančių upių sraunumo. Tačiau nuo 1960 metų šios upės buvo nukreiptos stambiems žemės ūkio plėtros projektams ir jūra pamažu neteko 90...


Taupūs keliautojai renkasi motelius

Taupūs keliautojai renkasi motelius

Moteliai laikomi laisvės, naujų nuotykių ir kelių romantikos simboliais. Pirmasis motelis pasaulyje atidarytas 1925 metais pusiaukelėje tarp San Francisko ir Los Andželo. Ši vieta buvo vadinama Milestone Mo-tel (Mo iš motor ir tel iš hotel). Tais...


Galway

Galway

Galway (airiškas pavadinimas – Gaillimh, tariasi "galiv") miestas yra Galway grafystės sostinė vakarų Airijos srityje (Connacht), skalaujamas Atlanto vandenyno (tiksliau – Galway įlankos – Galway Bay), įsikūręs šalia...


Senjorų išrinktų valstybių top 5

Senjorų išrinktų valstybių top 5

Didžiausiu Ekvadoro privalumu įvardijamos žemos maisto produktų ir nekilnojamo turto kainos. Panama savo ruožtu gali pasigirti specialia senjorams skirta programa – garbingo amžiaus žmonėms taikomos įvairios nuolaidos lėktuvų bilietams,...


Įdomiausi dviračių maršrutai Lietuvoje

Įdomiausi dviračių maršrutai Lietuvoje

“1996 metais pas mane svečiavosi vokiečiai, kurie turėjo apie Lietuvą išleistą knygelę. Joje buvo frazė, kad Baltijos šalys ateityje turbūt taps dviratininkų rojumi, nes jos nėra prigrūstos civilizacijos, tad važiuoti galima, kur nori, o...


Vokietijos įžymybių TOP 100

Vokietijos įžymybių TOP 100

Vokietija – atrakcionų šalis. Ypatingos įžymybės tarsi magnetas traukia svečius iš viso pasaulio. Tačiau kokie architektūros stebuklai ir kokios gamtos grožybės yra mėgstamiausios? Šį klausimą Vokietijos Centrinė informacijos tarnyba (vok....

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!