Balandžio 7d. Antradienis

Vertikalus miškas Milane

Peržiūrų skaičius: 19296
Vertikalus miškas Milane

Milano (Italija) centre sodinamas miškas, tačiau jis neatrodys tradiciškai. Architektai planuoja sukurti „vertikalų mišką“ – medžiais apsodintus dangoraižius.

Kaip praneša „Der Spiegel“, tankiai apgyventose vietovėse pamatyti žaliuojančius augalus gali būti sudėtinga, tačiau šių metų pabaigoje Milano gyventojams ir miesto svečiams tereiks pažvelgti aukštyn.

Vertikalus miškas – du milžiniški dangoraižiai, šiuo metu statomi antrame pagal dydį Italijos mieste. Tačiau jie nebus panašūs į  tradicinius „betono džiunglių“ pastatus iš stiklo, betono ir plieno. Pranešama, kad šiuose pastatuose augs 730 medžių, 5 tūkst. krūmų ir dar 11 tūkst. kitokių augalų. Žiūrint tradiciškai, augalai užims vieno hektaro plotą.

Vertikalaus miško projekto kaina – 65 mln. eurų. Vieno pastato aukštis sieks 112, kito – 80 metrų.

Architektai Stefano Boeri, Gianandrea Barreca ir Giovanni La Varra siekia, kad šie pastatai taptu „pirmu pasauliniu vertikalaus miško pavyzdžiu“.

Priduriama, kad šie pastatai švarins miesto orą ir didins gamtinę įvairovę, o čia gyvenančiuosius žaluma apsaugos nuo saulės ir triukšmo.

Dangoraižių augalai bus laistomi gyventojų nuotekomis, o jais rūpins pastatų priežiūros personalas.

Šaltinis: lrt.lt
Sidė - kurortas

Sidė - kurortas

Išsidėstęs pusiasalyje, 65 km nuo Antalijos, Side yra populiarus šeimyninis kurortas, išaugęs tarp senovės Romos liekanų. Pagrindinė miesto gatvė, pilna mažų ir didelių parduotuvių, veda į mažą uostą, kuriame gausu kavinukių, barų ir restoranų....


Keista ir žavi neparadinė Vengrijos pusė

Keista ir žavi neparadinė Vengrijos pusė

Kartais keliaujant norisi pabėgti iš turistų knibždėlyno į ramybe dvelkiančius senovinius miestelius ir klaidžiojant jaukiomis gatvėmis mintimis nusikelti į praeitį. Tam ypač tinka lietuvių primiršta Vengrija – gardaus maisto, auksaspalvio...


Per atostogas – dvasinės paieškos vienuolyne

Per atostogas – dvasinės paieškos vienuolyne

Tarp Vakarų Europos gyventojų itin populiaru savaitei ar mėnesiui nuo didmiesčio šurmulio pabėgti į vienuolyną. Lietuvoje taip pat daugėja žmonių, kurie vietoj egzotinės kelionės ar poilsio prie jūros renkasi meditacijas, maldas, kitas dvasines...


Populiariausi pigių skrydžių maršrutai

Populiariausi pigių skrydžių maršrutai

Planuojant kasmetines atostogas dažnai sprendimą kur keliauti nulemią skrydžių kainos. Tačiau nepaslaptis, kad šiai dienai internete galima rasti pakankamai daug įvairių pigių skrydžių pasiūlymų. Taigi kokie gi yra populiariausi atostogų maršrutai?


Karterio namas

Karterio namas

Ant plikos kalvos šalia kelio, vedančio iš Deir al-Bahri į Karalių slėnį, ir netoliese nuo kelio, vedančio į Seti I šventyklą, yra kupolo formos namas, statytas Hovardo Karterio. Hovardas Karteris šiame name gyveno tuo metu, kai jam pavyko atrasti...


Prahoje – ekskursija po su korupcija susijusias vietas

Prahoje – ekskursija po su korupcija susijusias vietas

Čekijos kelionių agentūra siūlo originalų šiuolaikinės istorijos maršrutą Prahoje – ekskursiją po vietas, kurios susijusios su garsiausiomis korupcijos bylomis. Dabar turistai gali gėrėtis su tik senosios Prahos grožybėmis, bet ir...


Naujausios alternatyvaus turizmo tendencijos

Naujausios alternatyvaus turizmo tendencijos

Kai kam patinka lankyti vietas, kuriose įvyko įvairios katastrofos. Visiems turbūt yra tekę girdėti apie gamtos stichijų medžiotojus, kuriems didžiausias nuotykis yra keliauti ir savo akimis pamatyti šėlstančią gamtą.


Pažintys su laukiniais gyvūnais iš arti

Pažintys su laukiniais gyvūnais iš arti

Daugelį keliautojų į Keniją vilioja galimybė iš arti pasigrožėti pulkais laukinių žvėrių, apsilankyti senąsias tradicijas išsaugojusiuose masajų kaimuose ir pailsėti rojų primenančiuose Indijos vandenyno pakrantės paplūdimiuose.

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!