Kovo 30d. Pirmadienis

Mokami paplūdimiai Lietuvoje neprigyja

Peržiūrų skaičius: 69216
Mokami paplūdimiai Lietuvoje neprigyja

Lietuvoje įkurta jau keliolika mokamų paplūdimių, tačiau ši verslo rūšis neplinta, nes lietuviai nelinkę mokėti už poilsį prie ežerų. Paprastai mokamus paplūdimius, kuriuose sumokėjus iki 10 Lt galima praleisti visą dieną, įsteigia viešbučiai ar poilsiavietės.

Štai “Vilnojos” viešbutis šalia Vilnojos ežero, Vilniaus rajone, už poilsį jiems priklausančiame paplūdimyje ima 5 Lt nuo žmogaus darbo dienomis ir 10 Lt savaitgaliais, “Alicante Villa” viešbutis Vilniuje, šalia Gilužio ežero, už asmenį įvedęs 10 Lt rinkliavą, kempingas “Slėnyje” Trakuose, prie Galvės ežero – 5 Lt už automobilio pastatymą ir 3 Lt už asmenį, kempingas-poilsiavietė “Obuolių sala” Molėtuose – 10 Lt už žmogų, savaitgaliais papildomai dar 5 Lt už automobilį.

Mokamuose paplūdimiuose yra tualetai, dalyje – žaidimų aikštelės ir gultai. Kai kurios poilsiavietės leidžia išsimaudyti pėstute trumpam užsukusius žmones, tačiau ima mokestį už automobilio statymą – poilsiavietė “Daugų sala” Alytaus rajone ir poilsiavietė prie Metelio ežero renka po 10 Lt už automobilį, o poilsio bazė “Rūta” prie Bebrusų ežero – 5 Lt.

“Mokestį įvedėme pernai. Mūsų paplūdimys vienintelis aplink Bebrusų ežerą, iki kurio galima prieiti – daugiau niekur nepapulsi, visur užstatyta. Taigi iš paplūdimiu besinaudojančių žmonių, tik 60 proc. sudaro mūsų poilsiautojai – kiti atvažiuoja iš Molėtų, kitų poilsio bazių. O juk per savaitę reikia išvežti penkis konteinerius šiukšlių – vieno konteinerio išvežimas kainuoja 67 Lt. Samdau žmogų, kuris tvarko paplūdimį, dirba gelbėtoju”, – rinkliavos įvedimo priežastį aiškina poilsio bazės “Rūta” direktorius Ivanas Kovirovas.

Kempingo “Obuolių sala” vedėja Lina Urbonavičiūtė tvirtina, kad šiemet į paplūdimį investuota 20 tūkst. Lt, tad žmonės kur kas mieliau eina maudytis čia, negu kitame krante, kur maudykla nemokama, bet apleista. “Pas mus žmonės turi pasirašyti, kad nešiukšlins, neleis muzikos, nekurs laužų. Kai kurie lankytojai mums sako, kad dėl to čia ir atvažiavo, kad nori švaraus ir gražaus paplūdimio – jei ieškotų muzikos, saulėgrąžų lukštų ir kamščių – gulėtų prie Žaliųjų ežerų”, – tvirtina L.Urbonavičiūtė.

Vis dėlto dauguma lietuvių į mokamus paplūdimius reaguoja neigiamai. Pernai prie Rubikių ežero simbolinį kelių litų mokestį pradėjęs rinkti verslininkas šiemet šios minties atsisakė, nes susidūrė su didžiule vietos gyventojų priešiškumo banga.

Sodybos nuoma vestuvėms, jubiliejams, įmonių renginiams Vilniuje

Sodybos nuoma vestuvėms, jubiliejams, įmonių renginiams Vilniuje

Planuodami gražiausias šventės jų planavimą pradedame nuo tinkamos vietos suradimo ir parinkimo. O kas yra geriau, nei privati sodyba visai šalia Vilniaus, kurią supa iš vienos pusės pušynai, o iš kitos nuostabus ežeras?


Lampėdžiuose atidarytas Kauno regiono kempingas

Lampėdžiuose atidarytas Kauno regiono kempingas

Penktadienį oficialiai atidarytas Kauno regiono kempingas, įsikūręs prie Lampėdžio ežero. Vienais iš pirmųjų kempingo svečių tapo aplink pasaulį visureigiais keliaujantys amerikiečiai. Kempingo nuomininkai šią savaitę jau priėmė pirmuosius...


Renkamės poilsį gamtoje

Renkamės poilsį gamtoje

Poilsis nuo įtemtų darbų būtinas kiekvienam. Ir nesvarbu koks metų laikas, visi mes norime pabėgti nuo miesto ir pavešėti gamtos aplinkoje. Vieni renkasi ramų, kiti aktyvų poilsį, o jei mes juos apjungsime? www.sirvyne.lt tai sodyba, kuri Jums...


Privatūs parkai kuriami labiau iš idėjos nei iš siekio uždirbti

Privatūs parkai kuriami labiau iš idėjos nei iš siekio uždirbti

Šalyje kasmet daugėja parkų ir kitokių lankytinų vietų bei poilsio erdvių, turinčių privačius savininkus. Norint visur apsilankyti prireiktų mažiausiai kelių mėnesių ir tektų išnaršyti visą Lietuvą. Lietuviai nemažai keliauja po užsienį, bet...


Kaunas nori vandens parko

Kaunas nori vandens parko

Kauno savivaldybė puoselėja ambicingus planus jau šį rudenį turėti veikiantį vandens parką. Tiesa, ieškomo privataus investuotojo kol kas nėra, pranešė LTV laida “Šiandien”. Girstučio centre Kaune numatytas vandens parkas, kurį sudarys...


Sodybos nuoma Trakuose ištisus metus

Sodybos nuoma Trakuose ištisus metus

Ar atsimenate tą jausmą gamtoje? Tą tylą, žvaigždėtą dangų, tyvuliuojantį ežerą ir ramybę ir paukščių čiulbėjimą? Juk kiekvienas norime nors kelias dienas pabūti toje ramybėje, praleisti gerą laiką su šeima, draugais ar tik mylimu žmogumi.


Ruošiamės į stovyklą!

Ruošiamės į stovyklą!

Kaimynų vaikas spygaudamas kasmet kelioms pamainoms išrūksta į stovyklą, o jūsiškis neryžtingai kelintus metus purto galvą… Kol dvejojate, ar išstumti jį ten, ar palikti maltis "ant asfalto", kelialapiai į populiariausias...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!