Balandžio 5d. Sekmadienis

Istorinės prabangos oazė atvira Jums

Peržiūrų skaičius: 54630

Ant Baltijos jūros kranto, Palangos pakraštyje prie Botanikos parko, uždaroje, kruopščiai prižiūrėtoje 22 hektarų teritorijoje, įsikūrusi unikali vila „Auska“. Tai puiki vieta norintiems surengti prabangų priėmimą verslo partneriams, įmonės šventę, vasaros žaidynes, vestuves, jubiliejų ar tiesiog pabėgti nuo kasdienybės ir rutinos į ramybės ir istorinės prabangos oazę.

Iki 1991 metų prabangiausią Lietuvos viešbutį tuo metu priklausiusį valstybinei įmonei „Baltija“ gaubė daugybė paslapčių, čia pakliūdavo tik išrinktieji, laiką poilsiui ar oficialiems priėmimas leisdavo aukščiausi Sovietų sąjungos vadovai. Vila statyta SSKP CK politinio biuro poreikiams ir turėjo tapti SSRS vadovo Leonido Brežnevo vasaros poilsio vieta. Architekto Juozapo Šipalio projektuoto pastato planinė struktūra įdomi savo veidrodiniu principu. L. Brežnevas, turėjęs buti pirmuoju ir pagrindiniu vilos svečiu, niekada taip ir neatvyko į šią vilą, tačiau „Auska“ atidaryta 1979 m. ir žmonių iškart buvo praminta „Brežnevo vila“. Šis pavadinimas vartojamas ir dabar.

1989-1990 metais keičiantis politinei mūsų šalies santvarkai, o tuo pačiu ir vilos valdytojams, pastatas buvo nuniokotas ir išgrobstytas, tačiau Lietuvos nepriklausomybės laikais jis vėl vykdė savo pagrindinę funkciją – buvo dabar jau Lietuvos vadovų vasaros rezidencija. Kai Seimui ir Prezidentūrai tai tapo nebeaktualu, 2012 metų birželio mėn. atsinaujinusi vila vėl atvėrė duris. Dabar čia laukiami visi, vertinantys anų dienų stilistiką ir ramybę, viešnagės konfidencialumą bei norintys surengti įsimintiną šventę istorinės prabangos apsuptyje.


22 hektarų išpuoselėta pušyno teritorija atvira norintiems privačios šventės. Saugos bokšteliai – tušti – sargybinių su automatais nebėra, bet teritorijos išplanavimas ir strategiškai parinkta vieta – garantuoja saugumą ir privatumą. Nesvarbu kokiu transportu atvyksta svečiai – automobilių, jei reikia ir autobusų parkavimui – net 3 parkavimo aikštelės esančios vilos teritorijoje. Vasaros metu teritorijoje įrengiama 500 kv. metrų dengta terasa talpinanti 150 svečių pobūvį arba kokteilių vakarėlį iki 250 dalyvių. Vasaros terasoje svečiams įrengti visi patogumai – stacionarūs sanitariniai mazgai, scena atlikėjams ir grindys šokėjams, funkcinis ir dekoratyvinis apšvietimas, pagalbinės patalpos.

Svečių poilsio įvairovei – teniso kortai, krepšinio aikštelė, dviračių parkas ir pasivaikščiojimams skirti takeliai visoje pušyno teritorijoje - orientacinio sporto mėgėjams, barbekiu ir šašlykų kepimo aikštelės – visa tai saugioje privačioje teritorijoje, kur uždaros šventės netrikdo smalsūs žvilgsniai ar netikėti praeiviai. Ryte, gerdami kavą, nuo savo numerio terasos ar balkono galėsite išvysti stirnas, kurių šeimynėlė be baimės gyvena šiame ramiame gamtos kampelyje.

Vilos vieta strategiškai parinkta taip, kad visai šalia esantis smėlėtas Baltijos jūros krantas nėra dažnai lankomas ir lengvai pasiekiamas masiniam Palangos poilsiautojų srautui, tai dar vienas privalumas norintiems savo šventę papuošti Baltijos ošimu, privačiu saulėlydžiu ar tiesiog netrikdomai pastatyti smėlio pilį.Kopose pastatyta ir Lietuvoje arčiausiai jūros esanti vila, kurios simetriškai suplanuotas identiškas šiaurinę ir pietinę dalis jungia vienintelis Lietuvoje jūros vandens baseinas, kuriam vanduo tiekiamas unikalia jūros vandens padavimo sistema, kuri driekiasi net 1,5 km Baltijos jūroje ir, nors yra įrengta dar nuo vilos pastatymo, nepriekaištingai veikia. Tai vienintelė vieta Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kur galite mėgautis pašildytu jūros vandeniu, kurio temperatūra siekia apie 30 °C visus metus. Pirties kompleksas su dar vienu jūros vandens baseinu, veikiančiu židiniu ir unikaliu vitražu, kuris, šviečiant saulei sužiba įvairiomis spalvomis, užima net 180 kvadratinių metrų.

Net kelios jaukios salės ir holai, talpinantys iki 100 asmenų konferencijoms ar šventėms, paveikslų galerija, restoranas – visa tai apgaubta tuometinės sovietmečio prabangos: ąžuolo parketas ir aukštos „Sabonio kalibro“ durys, marmuras sienoms atvežtas iš Azijos, granito paviršiai, erdvios patalpos ir išlikę vienetiniai sovietmečio kultūrą menantys meno dirbiniai – unikalūs šviestuvai, dekoratyvūs židiniai su bareljefais, vitražai ir paveikslai. Unikali, istorinė vilos prabanga nostalgiška vyresniems ir įdomi jaunesniems vilos svečiams.Restorano interjeras ir aplinka – tokia pati, kokia buvo čia svečiuojantis keturiems naujai atkurtos Lietuvos Respublikos prezidentams.

Be kasmet atnaujinamame meniu esančių modernių valgių, vilos „Auska“ svečiai vaišinami ir tokiais patiekalais, kokie buvo populiariausi svarbių sovietmečio svečių priėmimų metu. Beje, juos ruošia jau 15 metų „Auskoje“ dirbanti virtuvės šefė Birutė Paulauskienė, turinti net 30 metų virėjos darbo patirtį. Savo darbą mylinti ir ypač atsakingai į jį žiūrinti restorano virtuvės meistrė yra ruošusi maistą išskirtiniams aukščiausio rango svečiams ir nepriklausomos Lietuvos prezidentams, ji yra sulaukusi net asmeninių prezidentų ir kitų aukšto rango svečių padėkų.

Dabar restorane laukiami visi, norintys romantiškai praleisti laiką, surengti dalykinę, proginę ar šventinę vakarienę. Čia siūloma europietiška virtuvė, pageidaujant paruošiami tradiciniai lietuviški patiekalai. Ruošiantiems šventes ar priėmimus šefė Birutė pateikia idėjų ir pasiūlymų, gali įgyvendinti įmantriausius užsakovų pageidavimus. Visi patiekalai, suktiniai ir vyniotiniai ruošiami restorano virtuveje.


Nuo 2012 m. vilą „Auska“ valdo UAB „Ambra investicijos“, kuri į objekto renovaciją jau investavo daugiau nei 4 mln. litų. Viloje pertvarkyta katilinė, atvestas dujotiekis, atnaujinta vidaus vandentiekio ir nuotėkų, elektros infrastruktūra, įrengta šiuolaikiška ventiliacijos sistema, spartus internetas, pakeisti visi langai, suremontuoti kambariai, kapitaliai renovuotas vienintelis šalyje Lietuvos formos baseinas, modernizuotas visos teritorijos apšvietimas.

Vilos operacijų vadovė Jolita Kulešaitė, patirties viešbučių versle sėmusis Islandijoje, Vokietijoje ir Dubajuje, papasakojo, kad viloje visada buvo ir bus laikomasi aukštų aptarnavimo ir bendravimo su svečiais standartų, ypač branginamas svečių konfidencialumas ir ramybė. Kiekvienas svečias čia yra tiek pat svarbus, kiek svarbūs buvo Valstybės valdymo elito atstovai tais laikais, kai vila ir buvo skirta išimtinai jiems. Vienas pagrindinių šios vilos prioritetų – svečio privatumas ir erdvi, komfortiška aplinka.

www.auskahotel.lt

Vila „Auska“
Vytauto g. 11, Palanga LT- 00101 Lietuva

Tel: +370 655 31 720
Fax: +370 460 49 08
El.paštas: info@auskahotel.lt

Grūto parkas

Grūto parkas

Grūto parkas – Grūto kaime netoli Druskininkų esantis parkas, kuriame įrengta socialistinio realizmo dvasia sukurtų tarybinio laikotarpio veikėjų skulptūrų ekspozicija. Atidarytas 2001 m. balandžio 1 d. Steigėjas – Viliumas Malinauskas.


Vilniaus senamietis

Vilniaus senamietis

„Nuo XIII amžiaus iki XVIII amžiaus būdamas politiniu Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės centru Vilnius turėjo didžiulės įtakos kultūriniam ir architektūriniam Rytų Europos vystymuisi. Nepaisant užpuolimų ir dalinių sugriovimų, jis...


Vištyčio regioninis parkas

Vištyčio regioninis parkas

Vištyčio regioninio parko plotas - 10,1 tūkst. ha. Regioninis parkas yra pietvakarinėje Lietuvos dalyje; vakaruose ribojasi su Karaliaučiaus sritimi, pietuose - su Lenkija.


Druskininkai

Druskininkai

1794 m. birželio 20 d. didysis Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis savo dekretu paskelbė Druskininkus gydomąja vietove. 1837 m., Vilniaus universiteto profesoriui Ignacijui Fonbergui atlikus ir paskelbus...


Etnokosmologijos muziejus Molėtuose

Etnokosmologijos muziejus Molėtuose

Lietuvos etnokosmologijos muziejus yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Muziejaus esmė - žmogaus ir žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu. Atstumai:64 km nuo Vilniaus;113 km nuo Kauno; 329 km nuo Palangos.


Arklio muziejus

Arklio muziejus

Arklio muziejus Niuronyse, šalia Anykščių miesto, įsteigtas 1978 m. prof. Petro Vasinausko iniciatyva. Muziejuje susipažinsite su arklio kilmės istorija, pamatysite vežimus – fajetonus, bričkeles, lineikas, važelius, žemės dirbimo padargus,...


Aukštaitijos nacionalinis parkas

Aukštaitijos nacionalinis parkas

Aukštaitijos nacionalinis parkas yra puiki vieta tiek norintiems geriau pažinti gamtą ir Aukštaitijos kultūros paveldą, tiek norintiems tiesiog atsipūsti nuo miestų triukšmo. Beveik kiekvienas atras čia sau ką nors naujo ir įsimintino. Tačiau...


Ventės ragas

Ventės ragas

Ventės ragas – nedidelis pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Ventės ragas yra viena geriausių vietų Europoje stebėti migruojančius paukščius. Todėl kasmet čia suvažiuoja ornitologai iš Lietuvos ir užsienio. Užlipus į daugiau kaip...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!