Balandžio 6d. Pirmadienis

Aktyvus ir sveikas poilsis Tenerifės saloje

Peržiūrų skaičius: 45398
Aktyvus ir sveikas poilsis Tenerifės saloje

Trukmė: 9 d. kelionė / 6 d. žygiai
Kaina: 2278,85 Lt / 670 Eur + SKRYDIS
Data: 2015 m. 05.02-05.11

Tenerifė  –  pati  įvairiapusiškiausia Kanarų sala. Salą sudaro didelė skirtingų kraštovaizdžio tipų įvairovė: centre stūkstantis centrinis kalnų masyvas išskiria sausus,   dykumą  primenančius  saulėtuosius salos pietus nuo  šiaurėje  esančių derlingų slėnių apsodintų beribėmis  bananų plantacijomis, puansetijų laukais, vynuogynais ir alyvmedžiais,  bei vešliai apaugusiomis kalvomis ir kalnais.  Pakrantėse  –  nuostabaus grožio juodo ir geltono smėlio paplūdimiai.  Tai tikras gamtos mylėtojų rojus!

Programa

Apie žygius:

Mūsų laukia   4 – 8 valandų  žygiai, atskleisiantys šios salos žavesį. Pasijusite tarsi mėnulyje pasivaikščioję Teidės nacionalinio parko takais. Įveiksime 4 viršukalnes. Pažintis su senove ir mistika dvelkiančiais drėgnaisiais subtropiniais lauramedžių miškais,  leidimasis kalnų tarpekliu, žygiai kerinčiomis uolėtomis  pakrantėmis,  o nuovargį nuplaus gaivus Atlanto vanduo juodo smėlio paplūdimiuose. Pusryčius bei maistą žygiams gaminamės patys, vakarais ragausime tradicinių patiekalų.

1 diena. Atvykstame į Tenerifės salą.

Skrydis Vilnius – Europos miestas – Tenerife Sur oro uostas. Atskrendame per pietus ir išvykstame į už 92 km nuo oro uosto įsikūrusį  Puerto de La Kruzo miestą. Apsistojame apartamentuose. Pažintis su miestu. Tai pirmasis Tenerifės saloje įsikūręs kurortas, šiandien pripažintas tarptautiniu turizmo centru. Kurorto senamiesčiui būdinga tikroji Kanarų salų dvasia. Didelė senojo žvejybinio uosto teritorijos dalis išraizgyta siaurų, akmenimis grįstų gatvelių, kuriose daugybė kavinių ir barų. Kurorte gausu nuostabių aikščių ir galybė turistus viliojančių atrakcijų. Poilsis prie Atlanto vandenyno.

Nakvynė apartamentuose  Puerto de La Kruze.

2 diena. Orotavos kalnai. (La Caldera Los Organos de la Orotava – La Orotava)

Pirmąjį žygi skiriame pažinčiai su La Orotavos slėnio apylinkėmis. Maršrutą pradedame miškingame La Calderos ugnikalnio krateryje. Šio miško įvairovę sudaro Kanarinės pušaitės ir  visžaliai subtropiniai lauramedžių miškai.

Pakylame ant Los Organos uolų. Atsiveria nuostabūs vaizdai į Orotavos slėnį ir Teidės ugnikalnį.  Grįžtame kitu maršrutu į La Calderą. Užkandžiai La Calderos restorane.

Maršruto ilgis - 11  km, trukmė  apie 6 h. Aukščių skirtumas:  - 540 metrų.

Po pietų  pažintis su La Orotavos miesteliu. Šis miestelis išsiskiria iš kitų savo didingu senoviniu architektūriniu stiliumi, aikštėmis bei išlikusiais senoviniais namais su vidiniais kiemeliais, bananų plantacijomis. Visas senamiestis yra paskelbtas  nacionaliniu kultūros paveldo paminklu.

Nakvynė apartamentuose  Puerto de La Kruze.

3 diena. Vulkanų kelias. (Arenas negras Ruta del Chinyero Garachico)

Vykstame į rekreacinį Arenas Negras  parką,  esantį prie La Montaneta miestelio.  Žygį pradedame Kanarinių pušaičių miške. Neilgai trukus patenkame  į  lavos lauką, papuoštą tviskiai žaluojančiomis ir vešliomis kanarinėmis pušaitėmis. Šios teritorijos kraštovaizdį suformavo 1909  Lapkričio 19 dieną įvykęs   Chinyerougnikalnio išsiveržimas. Tai paskutinysis  ligi šiol ugnikalnio išsiveržimas saloje. Aplankome ugnikalnio kraterį.

Pakilus į Montana del Estrecho kalną (1521 m) išvysime nuostabų ugnikalnių kraštovaizdį, kitoje pusėje  Santjago slėnis, vaizdas į vandenyną.

Maršruto ilgis 11  km, trukmė  apie 6 h. Aukščių skirtumas:  454 m.

Išvykstame į Garachico miestelį. Iki 1706 m. Šis miestelis buvo didžiausias Tenerifės uostas, bet po stipraus vulkano išsiveržimo, dalį jo ir apylinkių užliejo lava.   Jis žavi kolonijinio stiliaus architektūra ir dailiais mediniais balkonėliais.

Nakvynė apartamentuose  Puerto de La Kruze.

4  diena. Žygis Maskos tarpekliu. (Masca Los Gigantes uolos Lcod de los Vinos)

Maršrutas tęsiasi  vakarinėje  salos dalyje. Vingiuotais keliukais pasiekiame tarp kalnų serpentinų įsispraudusį  Maskos piratų kaimelį, kuris dar visai nesenai dėl savo geografinės padėties buvo izoliuotas nuo išorinio pasaulio. Žygis siaurėjančiu tarpekliu  atsiveria įspūdingi, kvapą gniaužiantys vaizdai. Šiuo tarpekliu per keturias valandas nusileisime nuo 630 m aukščio iki jūros lygio. Pietūs ir maudynės nuostabiame juodojo smėlio paplūdimyje su pritrenkiančiu stačių uolų vaizdu ir Atlanto vandenynu.

Maršruto ilgis 5  km, trukmė  apie 4 h. Aukščių skirtumas:  630 metrų.

Išvyką baigiame plaukdami laiveliu  palei įspūdingomis uolomis išdabintą pakrantę į Los Gigantes gyvenvietę. Esant galimybei pamatysime delfinus.

Išvykstame į Icod de los vinos miestelį garsėjantį seniausiu pasaulyje drakonmedžiu. Jam jau daugiau kaip 800 metų. Drakonmedžio aukštis – 16, o kamieno apimtis – 20 metrų.

Nakvynė apartamentuose  Puerto de La Kruze.

5 diena. Poilsinė – pažintinė diena. (Playa de terasitas - Guimaro piramidės -  Mapalmas de Guimar )

Išvystame į patį garsiausią ir didžiausią saloje Playa de terasitas paplūdimį. Smėlis į jį buvo atgabentas iš Sacharos dykumos.  Poilsis ir maudynės. Po pietų vykstame į rytinėje salos dalyje išsidėsčiusį Guimar piramidžių etnografinį parką. Apžiūrėsime stačiakampio formos iš šešių pakopų sudarytas piramides. Jų kilmė iki šiol nėra aiški. Apsilankysime muziejuje, kuriame pasakojamos įdomios istorijos apie paslaptingus architektūrinius statinius. Trumpas pasivaikščiojimas Mapalmas Guimar gamtos rezervate. Susidarius grupei norinčių,  aplankome  pietinėje salos dalyje esančią Aronos piramidę, kurioje kas vakarą vyksta vyksta flamenko spektakliai, kuriems choreografiją kuria žymiausia Ispanijos choreografė Carmen Mota. Tai iš tiesų kerintis reginys.

Nakvynė apartamentuose  Puerto de La Kruze.

6 diena. Kopimas į Guajaros kalną. (Parador La Guajara)

Šturmuojame ketvirtą pagal aukštį Guajara (2718m) viršukalnę Tenerifės saloje. Nuo viršukalnės atsiveria įstabus gamtovaizdis, kurį puošia čia pat esantis Teidės ugnikalnis, tolumoje La Palmos, La Gomeros, Gran Kanarijos ir El Hierro salos.

Nakvynė apartamentuose Puerto de La Kruze.
Maršruto ilgis – 10  km, trukmė  apie 7 h. Aukščių skirtumas: 777 metrai.

7 diena. Teidės  (3718 m) ir Pico de Viejo (3135 m) ugnikalnių šturmavimas (Teide-Pico de Viejo Parador)

Išvyka į Teidės nacionalinė parką. Važiuosime žemutine gigantiško kraterio dalimi, kur pamatysime nuostabų sustingusios lavos „mėnulio peizažą“, žalius pušynų masyvus, augančius virš debesų. Kilsime į Teidės kalną– patį aukščiausią Ispanijos geografinį tašką! Atvykus į apžvalgos aikštelę, esančią 2 km aukštyje, susiruošiame daiktus ir  keltuvu pakylame iki aukštutinės apžvalgos aikštelės (3555m). Nuo juos likusį atstumą iki viršukalnės pasieksime stačiu vingiuotu keliu. Leisimės  žemyn rausvų, rusvų spalvų apsuptyje. Pakeliui aplankysime  Pico Viejo kraterį (3,135 m ). Jo skersmuo 800 metrų. Tai antra pagal aukštį viršukalnė Kanarų salyne. Grįžtame į Parador automobilių stovėjimo aikštelę.

Nakvynė apartamentuose  Puerto de La Kruze.
Maršruto ilgis – 20,57  km, trukmė  apie 8 h. Aukščių skirtumas: 1203 metrai.

8 diena. Žygis žaliuojančiuose Anagos kalnuose. (La Ensillada Cabezo del Tejo Tafada- Faro Anaga Roque del Las Bodegas)

Pusryčiai, išvyka į žaliuojančius Anagos kalnus. Atvykstame į mistišką Pijaralo gamtos rezervatą. Čia saugoma senojo subtropinio lauramedžių miško bioįvairovė  ir geomorfologinės reljefo formos. Kvapą gniaužiantis žygis Chinobrės kalnagūbriu ūksmingos lauramedžių giraitės apsuptyje.  Išėjus iš miško atsiveria nuostabi  Anagos kalnų panorama.  Leidžiamės kalnagūbriu ikiAnagos švyturio – labiausiai į šiaurės rytus nutolusio salos taško. Nuo šios vietos maršrutą tęsiame uolėtu  pakrantės taku. Nuo čia atsiveria įstabūs laukinės pakrantės ir greta esančių salų vaizdai, aplankome atokų El Draguillo kaimelį, kuriame pamatysime laukinėmis sąlygomis augančius drakonmedžius. Maudynės uolėtoje pakrantėje prie didingos Roqe Benjo uolos.  Benjo kaimelyje paragausime keptos žuvies.

Nakvynė apartamentuose  Puerto de La Kruze.
Maršruto ilgis – 14  km, trukmė  apie 8 h. Aukščių skirtumas: 964 metrai.

9 diena. Grįžimas į Lietuvą. Skrydis Tenerife de sur  Europos miestas  Vilnius.

Į kainą įskaičiuota:
kelionės užsakytu autobusu;
nakvynė apartamentuose
kelionės gido  kalnų vadovo paslaugos;

Į kainą neįskaičiuota:
Skrydis Vilnius – Europos miestas – Tenerife Sur oro uostas.
Skrydis Tenerife Sur oro uostas - Europos miestas - Vilnius

Papildomos išlaidos:
trumpos kelionės viešaisiais tarpmiestiniais autobusais ~15 eurų
vandens taksi Maska  Los Gigantes ~10 eurų ;
Pakilimas keltuvu į viršų  iki aukštutinės aikštelės  12,5 eurų;
maitinimas   iki 15 eurų vakarienė;
įėjimai į mokamus objektus:  Etnografinis Guimar piramidžių parkas ~ 11 eurų;
flamenko  spektaklis  Aronos piramidėje  47 eurai. 

Organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą.

Daugiau informacijos: www.ditma.lt

Vaikų kelionių formalumai

Vaikų kelionių formalumai

Vaikas, vykstantis į užsienio valstybę, privalo turėti galiojantį pasą. Jei vaikas į kelionę vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo tam, kad vaikas išvyktų, nebereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo...


Trečdalio lietuvių mintyse ir per atostogas – darbas

Trečdalio lietuvių mintyse ir per atostogas – darbas

JAV atlikto tyrimo duomenimis, kasmetinių atostogų neišnaudoja du trečdaliai amerikiečių, poilsio atsisako 22 proc. prancūzų, 24 proc. vokiečių ir net 92 proc. japonų. Lietuvoje atostogas į darbą iškeičia maždaug ketvirtadalis žmonių. Ir ne visada...


Šiltuose kraštuose lietuviai dažniausiai peršąla nuo kondicionierių

Šiltuose kraštuose lietuviai dažniausiai peršąla nuo kondicionierių

Draudimo bendrovės "ERGO Lietuva" kelionių draudimo statistika rodo, kad dažniausiai lietuviams gydytojų pagalbos prireikia apsinuodijus, peršalus ar patyrus traumą tokiose šalyse kaip Turkija, Graikija ir Egiptas. Į gydytojus...


Kur nereikia vizų

Kur nereikia vizų

Kur nereikia vizų: Airija; Albanija; Andora; Argentina; Armėnija (tik diplomatinių pasų savininkams); Australija (išlygos); Austrija; Bahamos; Barbadosas; Belgija; Belizas; Bolivija; Bosnija ir Hercegovina; Brazilija; Brunėjus (išlygos)


Ar kelionės per atostogas priverčia žmogų būti laimingam?

Ar kelionės per atostogas priverčia žmogų būti laimingam?

"Pasaulis yra knyga ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik vieną jos puslapį", - teigė Šv.Augustinas. Tokios citatos kaip ši jau ilgus metus vertė žmoniją ieškoti istorijų ten, kur žmonės negyvena ir kur nėra buvę. Tikriausiai daugelis iš...


Kelionė dviračiu – nesaugių šalių keliais

Kelionė dviračiu – nesaugių šalių keliais

Artimųjų Rytų šalis nusprendusių aplankyti keliautojų vaizduotę pakeri kaip iš “Tūkstančio ir vienos nakties” pasakų perkelti vaizdai – sultono rūmai, grakštūs liauni bokštai, puošnios mečetės, muedzino balsas, kviečiantis...


Olandija. Gėlių šalis. Gėlių paradas

Olandija. Gėlių šalis. Gėlių paradas

1 diena. Išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į Licheną. Lankome visoje Lenkijoje žinomą Dievo Motinos šventovę, pastatytą Krikščionybės 2000 metų sukakčiai. Pagal dydį, ši Bazilika – 7 Europoje, 11 – pasaulyje....


Mėgstamiausia vieta lėktuve – 6A

Mėgstamiausia vieta lėktuve – 6A

Remiantis interneto svetainės „Skyscanner“ vykdytos lėktuvų keleivių apklausos rezultatais, keleiviams labiausiai patinka sėdėti 6A lėktuvo vietoje. Kaip skelbiama interneto svetainėje, apklausoje dalyvavo daugiau nei tūkstantis oro...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!