Vasario 25d. Antradienis

Kur atostogausite šią vasarą?

Peržiūrų skaičius: 26048

Nors vasara ir mums leidžia pasidžiaugti šiltu oru bei ir gražiausiais Lietuvos kampeliais, lietuviai vis dažniau šiltuoju metų laiku naujų įspūdžių ieško svečiose šalyse. „Panoramoje“ įsikūrusi turizmo agentūra „West Express“ pristato kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ organizuojamas keliones bei dalinasi patirtimi, kur atostogauti vasarą, ir kuriose šalyse patogiausia lankytis su mažamečiais vaikais.

Tubūt didžiausia nusprendusiųjų atostogauti užsienyje dilema – kurią šalį, kurortą ar viešbutį pasirinkti.  O kaip rasti tokią vietą, kurioje visai šeimai, o ypač šeimoms su mažais vaikais, būtų patogu ir jauku? Specialistų nuomone, poilsis su mažamečiais galimas visose šalyse – svarbu tik tinkamai išsirinkti kurortą bei viešbutį. Kuo daugiau pasidomėsite apie šalį, į kurią ruošiatės vykti, tuo mažiau netikėtumų bus nuvykus į vietą. Vykdami su mažu vaiku būsite sėslesni, daugiau laiko praleisite viešbučio teritorijoje, todėl būtent viešbučio kokybė yra pagrindinis kriterijus. Ne mažiau svarbios yra ir pramogos vaikams apie kurias taip pat vertėtų pasidomėti.

Iš visų krypčių, turizmo paslaugas siūlančios agentūros, kelionėms su vaikais, išskiria Turkiją. Pasak jų, tai ideali vieta atostogoms su vaikais – mažieji čia puikiai jaučiasi  dėl gero klimato, viešbučiuose siūlomų paslaugų spektro, maisto, baseinų vaikams. Turkijoje  turizmas orentuotas į patogų šeimų poilsį.

Poilsį su vaikais svečioje šalyje vertėtų rinktis sezono pradžioje ir pabaigoje, nes tuomet nėra labai didelio turistų srauto bei didelių karščių.

Turkija turistus vilioja ne tik kaina, bet ir viešbučių kokybe. Viešbučių teikiamos paslaugos (pramogos, aptarnavimo kokybė, įvairus paslaugų spektras, skanus maitinimas) yra pagrindinis traukos objektas.

Bodrumas. Šis kurortas itin populiarus tarp Vakarų Europos gyventojų, kuriuos čia traukia vaizdinga gamta, minkštas klimatas, puikūs paplūdimiai, aukštos klasės viešbučiai ir restoranai gurmanams, siūlantys puikią nacionalinę virtuvę. Bodrumo miesto senamiestyje gyvenimas pulsuoja 24 valandas per parą: ilgi vakarai uosto krantinėje, aludėse ir restoranuose, siaurų ir vingiuotų gatvelių kavinėse bei baruose, kur skamba džiazas, karštos naktys žinomų diskotekų šviesos muzikos sūkuriuose.

Didimas. Kurortas įsikūręs tarp dviejų Turkijos miestų – Bodrumo bei Kušadasio, puikiausiai tiks tiems, kurie trokšta aktyvių, turiningų atostogų, yra neabejingi istoriniam paveldui, praeities paminklams bei trokšta pasilepinti smėlio paplūdimyje prie šiltos jūros. Įlankoje įsikūręs kurortas yra apsuptas kalnų, turi išskirtinį, beveik 55 km besitęsiantį, švarų, smulkaus ir švelnaus smėlio paplūdimį.  5 km į pietus nuo Paplūdimiai puikuojasi mėlynomis UNESCO vėliavomis ir puikiai tinka poilsiui su vaikais.  Vasarą čia turistų nealina didelės kaitros, nes nuolat jaučiamas gaivus vėjelis.Kušadasis – ne tik žymus ir prestižinis kurortas, į kurį vykstama pasilepinti saulės spinduliais. Svarbiausia čia – keturių tūkstantmečių istorija, šaknimis siekianti gilią senovę. Kokių tik nebuvo tautų senovės Anatolijos žemėje, kokių tik nepaliko jos savo buvimo žymių – getų ir frigų, persų ir graikų, romėnų ir bizantiečių, kryžiuočių ir osmanų. Ir dar dabar galite mėgautis senųjų epochų paveldu, nuostabiais architektūros paminklais – viskas čia alsuoja istorija ir didybe.Per pastaruosius metus nedidelis kurortas Kušadasis spėjo tapti labai populiarus Turkijoje. Kušadasis išvertus iš turkų kalbos reiškia „paukščių sala“. Šis miestas dar vadinamas muziejumi po atviru dangumi, nes čia gausu iki mūsų dienų puikiai išsilaikiusių architektūrinių paminklų. Kušadasio simbolis – pilis-tvirtovė, įsikūrusi „Balandžių saloje“. Į ją atsiveria puikus vaizdas tiek nuo kranto, tiek žiūrint iš jūros pusės. Dėmesį traukia architektūriniai paminklai, išlikę nuo seldžiukų-osmanų laikų tiek pačiame Kušadasio mieste, tiek kaimyniniame Selčiuke. Iš čia siūloma, ko gero, plačiausia ekskursijų programa visoje Turkijoje. Kušadasis apsuptas tokių antikinių miestų kaip Efesas su puikiai išsilaikiusiomis gatvelėmis, pastatų griuvėsiais ir Celsijaus biblioteka; Pirėnė – miestas, kuriame galima pamatyti Atėnės šventyklą; Miletas, kurį per amžius garsino filosofas Falesas; Didimas su puikiąja Apolono šventykla.  Nuo Kušadasio netoli ir iki Pamukalės bei išvytosios iš Jeruzalės Šv. Mergelės Marijos namo, kuriame, pasak padavimo, ji praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus.Bulgarija – tai šių metų naujiena, kuri sudomins itin patraukliomis kainomis ir plačia viešbučių pasiūla. Šiandien Bulgarijos kurortai nebeprimena sovietinio palikimo. Senieji pastatai yra renovuoti, pakrantėse nuolat auga nauji aukščiausios klasės viešbučiai, tęsiasi naujos promenados. Nestinga pasilinksminimo vietų: barų, diskotekų, gerų restoranų. O kainos čia neišgąsdins netgi paties taupiausio keliautojo. Tai, kad Bulgarijoje ilsėtis saugu, pigu ir patogu, rodo vis augantis vokiečių, italų, prancūzų, skandinavų, britų turistų skaičius. Jie jau įvertino Bulgarijos privalumus ir itin pamėgo jaukius kurortinius miestelius.

Kažkada ši rožių ir saulės šalis bei jos platūs auksiniai Juodosios jūros paplūdimiai buvo tikras svajonių atostogų kraštas. Deja, pasiekiamas ne visiems. Dabar, kai tik panorėję kada galime keliauti į svajonių šalis, Bulgariją pamiršome. Ir tikrai nepelnytai. Bulgarai brangina ir myli turistus, pasitinka juos su idealiais saulėtais ir smėlėtais paplūdimiais ir jaukiais viduramžių miestukais.Graikija,  ypač Kretos ir Rodo salos, pagal populiarumą nenusileidžia Turkijai.  Šią vasarą pailsėti Graikijoje galima už itin palankias kainas. Graikijos viešbučiai skelbdami nuolaidas tikisi padidinti turistų srautą, taip sudarydami puikias sąlygas atostogoms.

Graikijos salos turistus vilioja ne tik palankiais pasiūlymais, bet ir šiltais saulės spinduliais, kurie šį kraštą šildo net 300 dienų per  metus, neaplenkia nei vienos iš tūkstančiais skaičiuojamų Graikijos salų.

Aktyvios ir ramios kurortinės zonos įsikūrusios įvairiose salų vietose, o jaukūs dideli ar maži viešbučiai čia žavi svetingumu. Kretos gamta labai graži ir įvairi, o istorinis palikimas ypatingas, tad vienos kelionės gali ir pritrūkti norint apžiūrėti viską, ką siūlo ši sala.

Kretos sala – tai kaip atskira šalis, kurioje viskas šiek tiek kitaip nei likusiose Graikijos salose. Pavyzdžiui, salos gyventojai yra šiek tiek tamsesnio gymio nei įprasta graikams,  o ir čia grojamos muzikos garsai susipynę su rytietiškais motyvais. Kretoje yra keletas tūkstančių nepakartojamo grožio tarpeklių. Ekskursijos po šiuos kampelius yra vienos populiariausių tarp turistų dažniausiai pasirenkamų pažintinių turų.  

Kretoje jūsų laukia kalnuotas gamtovaizdis, pakrantė su daugybe paplūdimių ir uolėtų įlankų, gražūs miestai ir žavingi kaimeliai, uostai, nuostabus maistas. Vienos iškiliausių civilizacijų – Minų civilizacijos – griuvėsių vaizdai ir įdomus naktinis gyvenimas.  Nuostabus klimatas ir alyvmedžių giraitės traukia lankytojus iš kitų Graikijos dalių, iš Šiaurės Europos bei keliautojus iš viso pasaulio. Kreta yra tarsi kitas pasaulis lyginant su likusia Graikijos dalimi.

Rodo sala – tai saulės arba šviesos sala, kurioje 300 dienų per metus šviečia saulė. Legendoje pasakojama, jog Olimpo valdovas Dzeusas dievams dalino pačias gražiausias žemėje vietas. Tačiau saulės dievas Helijas buvo užsiėmęs žemės apšvietimo procesu ir todėl pavėlavo į žemės dalybas bei liko nieko negavęs. Tačiau nusprendęs, kad ir jam reikia turėti žemės, iš jūros gelmių išsikėlė gėlėmis padengtą salą, kurią pavadino savo žmonos Rodės garbei.  

Galima vardinti daug priežasčių, kodėl Rodas yra viena iš populiariausių poilsio vietų Viduržemio jūros regione: natūrali, civilizacijos nepaliesta gamta, krištolo skaidrumo jūra, simpatiški miesteliai, daug parkų, pramogų, naktinis gyvenimas, siūlantis įvairius klubus, kazino ir barus, restoranai, tavernos, viliojančios lankytojus tradiciniais salos patiekalais bei gėrimais ir nuoširdus salos gyventojų svetingumas. Šioje saloje kiekvienas svečias atranda sau tinkamiausią poilsio būdą.Ispanija – vis didėja susidomėjimas ir Ispanijos kurortais (tiek žemynine dalimi, tiek salomis). Kartą čia apsilankę turistai nori sugrįžti vėl ir vėl, nes susižavi ne tik didinga Ispanijos kultūra bei praeitimi, bet ir temperamentingais draugiškais, svetingais šios šalies žmonėmis.  Flamenko šokis, ištisi vyndarystės rajonai, pasakiško skonio patiekalai,  iškilmingos Velykų procesijos – tai tik maža šalies įvairovės dalis.

Taip pat traukos objektas yra svetingoji Maljorka, iš visų Balearų salų seniausiai besiverčianti turizmu. Šiandien kurortinis turizmas – Maljorkos gyvavimo pagrindas. Sala turi didžiulį šiuolaikinių viešbučių tinklą, užtikrinantį svečiams aukščiausios klasės komfortą ir tikrą europietišką aptarnavimą.

Egiptas. Čia poilsis prabangiuose, aukštos klasės viešbučiuose su maitinimo sistema „Viskas įskaičiuota“ vasaros metu kainuoja daug pigiau. Klimatas labai malonus. Klaidinga nuomonė, kad vasarą Egipte neįmanoma būti saulės atokaitoje, tačiau tai ne tiesa – čia  karšta taip pat kaip ir Turkijoje, tik oras daug sausesnis, todėl karštis malonesnis. Raudonoji jūra savo fauna ir flora neprilygsta jokiai kitai pasaulio jūrai – tai vienas iš pagrindinių traukos objektų. Egiptas dar vadinamas nardytojų rojumi.

Kad kelionė būtų tikrai maloni, svarbu ją gerai suplanuoti ir pasiruošti. Pirmiausia susirinkite visą reikiamą informaciją apie šalį, į kurią vyksite bei tinkamai pasiruoškite.

• Pasitikrinkite savo paso galiojimo laiką. Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po grįžimo.  Pasidomėkite, į kurias valstybes pakanka asmens tapatybės kortelės.

•  Pasidomėkite,  į kurias šalis vykstant reikalinga viza.

•  Specialistai prieš išvykstant rekomenduoja apsidrausti savo sveikatą ir gyvybę kelionės metu.

• Pasitikrinkite, ar visus dokumentus turite (bilietai, viešbučio vaučeriai, draudimas, pasas). Visus dokumentus pasiruoškite ir susidėkite į aplanką.

•  Vykdami į oro uostą visuomet numatykite, kad gali susidaryti spūstys, vėluoti transporto priemonės.

• Prieš kiekvieną kelionę būtinai pasitikslinkite skrydžio laikus. Vykdami iš Lietuvos šią informaciją galite gauti jums kelialapį pardavusioje kelioninių agentūroje arba interneto svetainėje adresu http://www.vilnius-airport.lt/lt. Pasitikslinti skrydžio laikus reikia ir grįžtant iš atostogų. Šią informaciją Jums suteiks „Tez Tour“ atstovas, arba ją galite rasti prie viešbučio registratūros esančiame informaciniame stende ar informaciniame segtuve.  

•  Viena efektyviausių profilaktikos priemonių nuo užkrečiamųjų ligų – skiepai. Prieš vykdamas į kelionę kiekvienas žmogus turėtų sužinoti apie užkrečiamųjų ligų riziką ir galimas profilaktikos priemones. Pasiskiepijus tik po tam tikro laiko susidaro pakankamas imunitetas. Šis laikotarpis priklauso, nuo kokios ligos skiepijama, kiek kartų reikia skiepyti, ar žmogus nuo šios ligos buvo skiepytas anksčiau. Todėl dėl skiepų į medikus reikia kreiptis likus 4-6 savaitėms iki kelionės. Skiepytis rekomenduojama atsižvelgiant į šalį, į kurią keliaujama, kelionės trukmę, gyvenimo toje šalyje sąlygas, keliautojo amžių, sveikatos būklę, ankstesnius skiepijimus, skiepų kainą.

•  Kiekvienam keleiviui, vyresniam nei 2 metai, nemokamai leidžiama vežtis ne daugiau kaip 20 kg registruoto bagažo ir 5 kg rankinio bagažo.

•   Rekomenduojama keleiviams vežtis tik būtiniausius kelionėje daiktus. Registruojamame bagaže neturėtų būti dužių daiktų, gendančių produktų, pinigų, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, komercinių ir asmens dokumentų.

Smagios vasaros keliaujantiems!

Mėgstamiausia vieta lėktuve – 6A

Mėgstamiausia vieta lėktuve – 6A

Remiantis interneto svetainės „Skyscanner“ vykdytos lėktuvų keleivių apklausos rezultatais, keleiviams labiausiai patinka sėdėti 6A lėktuvo vietoje. Kaip skelbiama interneto svetainėje, apklausoje dalyvavo daugiau nei tūkstantis oro...


Vakarietišku uostamiesčiu Klaipėda dar netapo

Vakarietišku uostamiesčiu Klaipėda dar netapo

Klaipėda keičiasi, bet iki tikro vakarietiško uostamiesčio jai trūksta dar labai daug. Jei šį savaitgalį vyksite į Jūros šventę Klaipėdoje, pastebėsite, kad vienintelis Lietuvos uostamiestis keičiasi. Ypač tai pastebima, jei nesilankėte Klaipėdoje...


Psichologas: grįžę į darbą, mintyse atostogaukite

Psichologas: grįžę į darbą, mintyse atostogaukite

Mėnesių mėnesius laukiant, kada pagaliau ateis atostogos, į šias dienas sudedamos viltys ir svajonės patirti malonių įspūdžių, nuveikti ką nors neįprasta, ar tiesiog kokybiškai pailsėti. Jei nėra galimybės pamatyti svečias šalis, pasiklausyti...


Kaune pastatytas kruizinis laivas „Perlas“ pradeda keliones Nemunu

Kaune pastatytas kruizinis laivas „Perlas“ pradeda keliones Nemunu

Keliones Nemunu pamėgę kauniečiai nuo šiol turi dar vieną pasirinkimą. Ketvirtadienį visuomenei pristatytu kruiziniu laivu „Perlas" galima nukeliauti net iki pajūrio. „Šis laivas - unikalus. Tokiais laivais galima plaukioti tik...


Šiltuose kraštuose lietuviai dažniausiai peršąla nuo kondicionierių

Šiltuose kraštuose lietuviai dažniausiai peršąla nuo kondicionierių

Draudimo bendrovės "ERGO Lietuva" kelionių draudimo statistika rodo, kad dažniausiai lietuviams gydytojų pagalbos prireikia apsinuodijus, peršalus ar patyrus traumą tokiose šalyse kaip Turkija, Graikija ir Egiptas. Į gydytojus...


Kelionė dviračiu – nesaugių šalių keliais

Kelionė dviračiu – nesaugių šalių keliais

Artimųjų Rytų šalis nusprendusių aplankyti keliautojų vaizduotę pakeri kaip iš “Tūkstančio ir vienos nakties” pasakų perkelti vaizdai – sultono rūmai, grakštūs liauni bokštai, puošnios mečetės, muedzino balsas, kviečiantis...


Svanetija laukia kalnų mylėtojų ir vasarą, ir žiemą

Svanetija laukia kalnų mylėtojų ir vasarą, ir žiemą

Laisvoji Svanetija – taip visada buvo vadinamas šis Gruzijos regionas. Žmonės čia gyveno daugelį amžių, ir niekada niekam nevergavo. Svanetijos žemės netrypė užkariautojai, čia niekada nėra buvę baudžiavos. Nuo XIII amžiaus, kai Gruziją...


Brangiausias miestas pasaulyje. Neatspėsite…

Brangiausias miestas pasaulyje. Neatspėsite…

Ne, tai ne turtuolių pamėgtas Niujorkas, Maskva ar Tokijas. Nors skurdo lygis brangiausiame pasaulio mieste – labai aukštas ir lūšnynai plačiai nusidriekę, šis miestas pribloškia milžiniškomis kainomis. Beje, JAV konsultacijų bendrovės...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!