Vasario 25d. Antradienis

Aktuali informacija žmonėms keliaujantiems į užsienį

Peržiūrų skaičius: 107080
Aktuali informacija žmonėms keliaujantiems į užsienį

Automobilio draudimas vykstant į užsienį


1. Privalomasis draudimas
Nuo 2002 m. sausio 1 d. transporto priemonių vairuotojai su Lietuvos Respublikoje registruotomis transporto priemonėmis, išvažiuojantys iš Lietuvos Respublikos, privalo turėti Lietuvos Respublikoje galiojančius transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimus.
Vairuotojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas - tai draudimo rūšis, numatanti eismo įvykio metu sukeltų nuostolių atlyginimą kitam asmeniui ir jo turtui. Tai reiškia, kad jei apsidraudęs šia draudimo rūšimi vairuotojas bus pripažintas eismo įvykio kaltininku, tai jo padarytą žalą kito asmens sveikatai, automobiliui ir kitam materialiniam turtui atlygins draudimo kompanija.

2. “Žaliosios kortelės” draudimas
Lietuva yra tarptautinės transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo (žaliosios kortelės) sistemos narė. Narystė žaliosios kortelės sistemoje užtikrina galimybę lietuvišką tarptautinį transporto priemonės privalomojo draudimo liudijimą (lietuvišką žaliąją kortelę) įsigijusiems Lietuvos vairuotojams keliauti per visas žaliosios kortelės sistemai priklausančias valstybes (45 valstybės), kurios su Lietuva yra pasirašiusios dvišales sutartis, taip pat tų valstybių vairuotojams vykti į Lietuvą turint ne Lietuvoje įsigytą žaliąją kortelę.
Keliaujant po Europos ekonomiės erdvės valstybes ir Šveicarijos Konfederaciją žalioji kortelė nebūtina, tačiau ji gali būti pateikta kaip tarptautiniu mastu pripažįstamas įrodymas, kad vairuotojo civilinė atsakomybė yra apdrausta ir nelaimingo atsitikimo atveju bus galima lengviau išsireikalauti žalos atlyginimą. Jei žaliosios kortos vairuotojas neturi, jis privalo turėti draudimo liudijimą.
Keliaujant po kitas žaliosios kortelės sistemos valstybes - kortelė privaloma.

3. Draudimo galiojimas
ES valstybės piliečio turimas automobilio draudimas galioja išvykus į kitą ES valstybę ir be papildomo mokesčio užtikrina minimalų įstatymo nustatytą civilinės atsakomybės draudimą. Be ES šalių, tai galioja ir Islandijoje, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Dėl papildomo ar visapusiško draudimo galiojimo reikia pasiteirauti draudimo kompanijoje, kurioje apdraustas automobilis.
Dėl draudimo galiojimo ne ES šalyse ir išsamesnės informacijos apie transporto priemonių draudimą išvykstant iš Lietuvos Respublikos patartina kreiptis į draudimo kompanijas.


Valstybinės sienos kirtimas automobiliu


1. Išvykstant iš Lietuvos
Lietuvos Respublikos piliečiai ir kiti asmenys, nuolat gyvenantys Lietuvos Respublikoje ir vykstantys per Lietuvos Respublikos valstybės sieną su Lietuvos Respublikoje registruotomis motorinėmis transporto priemonėmis, privalo su savimi turėti ir pasienio kontrolės metu Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VRM) pareigūnams pateikti:

  • galiojantį asmens kelionės dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę ar kitą kelionės dokumentą);
  • transporto priemonės registravimo dokumentą;
  • transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą.

VSAT pareigūnai turi teisę paprašyti papildomai pateikti šiuos dokumentus:

  • vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti tos kategorijos transporto priemonę;
  • galiojantį techninės apžiūros taloną arba lipduką.

Šie sąraše išvardyti dokumentai, išskyrus techninės apžiūros taloną arba lipduką, turi būti galiojantys išvykai į užsienį.
Motorinė transporto priemonė, vykstanti savo eiga, privalo turėti Vidaus reikalų ministerijos nustatyta tvarka išduotus valstybinius numerius.

2. Atvykstant į Lietuvą
Informaciją apie būtinus dokumentus atvykstant į Lietuvos Respubliką, galite rasti čia.


Vairuotojo pažymėjimas


1. Galiojimas užsienyje

Vairuotojo pažymėjimas, išduotas vienoje iš Europos Sąjungos (ES) šalių, galioja visose ES šalyse. Daugumoje ES šalių automobilį vairuoti galima nuo 18 metų. Jei jaunesnis nei 18 metų vairuotojas turi jam išduotą vairavimo pažymėjimą, vairuoti automobilio jis negali toje ES šalyje, kur vairavimas yra draudžiamas nesulaukus 18 metų amžiaus.

Daugumoje šalių nuomoti automobilį gali vyresni nei 20 metų amžiaus vairuotojai.

Lietuvos Respublikoje išduoti vairuotojo pažymėjimai galioja ir ne ES šalyse, kurios yra prisijungusios prie 1968 m. Vienos kelių eismo konvencijos (prisijungusių šalių sąrašą galima rasti čia: http://www.unece.org/trans/conventn/CP_Vienna_convention.pdf). Dėl galiojimo terminų ir kitų klausimų patartina kreiptis į šalies, į kurią ketinate vykti, diplomatinę atstovybę.

2. Vairuotojo pažymėjimo ir registracijos dokumentų pametimas ar praradimas užsienyje

Apie užsienyje pamestus ar prarastus automobilio vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos dokumentus reikia pranešti tos valstybės policijai ir paprašyti išduoti pažymą apie pamestus ar prarastus dokumentus. Šią pažymą reikia pateikti Lietuvos Respublikos atstovybėje ir užpildyti atitinkamą prašymą, kad jam per Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją būtų išduota pažyma, leidžianti automobiliu grįžti į Lietuvą.

Už pažymos išdavimą imamas 30 eurų konsulinis mokestis.

3. Senojo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas

Senojo pavyzdžio (laminuoti) vairuotojo pažymėjimai, išduoti Lietuvos Respublikoje iki 2002 m. gruodžio 31 d., tiek Lietuvoje, tiek užsienyje galioja iki 2033-01-19 arba iki pažymėjime nurodytos datos.

Vykdant Lietuvos Respublikos vyriausybės 2000 m. balandžio 11 d. nutarimą Nr. 416 „Dėl transporto priemonės registracijos liudijimo, transporto priemonės naudotojo pažymėjimo ir vairuotojo pažymėjimo blankų aprašymų patvirtinimo“ ir vidaus reikalų ministro 2002 m. gruodžio 19 d. įsakymą Nr. 588 „Dėl vairuotojo pažymėjimų išdavimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo“, nuo 2003 m. sausio 1 d. pradėtas išdavinėti naujojo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas.

Šaltinis: http://www.urm.lt

7 priežastys, kodėl verta keliauti nuomotu autobusu

7 priežastys, kodėl verta keliauti nuomotu autobusu

Atostogos – metas, daugeliui besisiejantis su kelionėmis. Tiek užsienio šalių pažinimui, tiek poilsiui Lietuvoje galima rinktis įvairias transporto priemones: nuo automobilių iki keltų. Visgi dalis žmonių, organizuojančių išvykas didesnėms...


Limuzinų nuoma

Limuzinų nuoma

Neretai tenka ruoštis kokiai nors šventei visai netikėtai ir tada kyla problemų dėl svečių transporto. Yra įvairiausių alternatyvų: galite samdyti daugelį taksi mašinų, galite ieškoti žmonių kurie vieną ar kitą vakarą išliktų blaivūs ir galėtų...


Automobilių nuoma ir amžiaus cenzas

Automobilių nuoma ir amžiaus cenzas

Gyvenime galioja įvairūs amžiaus cenzai. Norintiems kandidatuoti į Prezidento postą, gauti vairuotojo pažymėjimą ar pensiją privaloma būti sulaukusiems nustatyto metų skaičiaus. Automobiliu nuoma – ne išimtis. Aišku, kad šiam tikslui...


Pajūris vėl renka mokesčius už automobilių stovėjimą

Pajūris vėl renka mokesčius už automobilių stovėjimą

Nuo gegužės 1-sios vykstantieji į pajūrį Klaipėdoje jau turi susimokėti už automobilio stovėjimą. Kol kas mokėjimo tvarka nesikeičia. Mokestis už automobilio stovėjimą pajūryje – vadinamojoje žaliojoje zonoje – renkamas nuo gegužės iki...


Taksi vairuotojai ir keleiviai neturėtų pamiršti eismo saugos reikalavimų

Taksi vairuotojai ir keleiviai neturėtų pamiršti eismo saugos reikalavimų

Atsižvelgiant į neseniai Vilniuje įvykusį eismo įvykį, kurio metu buvo sužeista taksi automobilio keleivė, Susisiekimo ministerija ragina taksi vairuotojus ir keleivius nepamiršti eismo saugos reikalavimų - būtina vykdyti Kelių eismo taisyklių...


Automobilio nuoma už mažą kainą Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose

Automobilio nuoma už mažą kainą Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose

Šiuolaikinis žmogus neįsivaizduoja gyvenimo be automobilio. Su automobiliu šiandien nuvažiuoti galima beveik bet kur, todėl šios transporto priemonės neturėjimas ženkliai suvaržo keliavimo ypatumus. Deja kartais atsitinka nenumatytų aplinkybių,...


Daugėja norinčių nuomotis brangius automobilius

Daugėja norinčių nuomotis brangius automobilius

Automobilių nuomos atstovai teigia, kad populiarėja brangūs prestižiniai automobiliai. Vis daugiau jų pageidauja atvykstantieji iš NVS šalių. Tačiau vasarą išsinuomoti mažą ekonominės klasės automobilį neretai sunku. Be to, užsienio turistus...


10 mandagaus elgesio kelyje taisyklių

10 mandagaus elgesio kelyje taisyklių

Siekiant dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į tai, kad kelyje turime sugebėti dalytis viešąja erdve, būti ne „konkurentais”, o mandagiais, paslaugiais ir tolerantiškais vienas kitam, kovo 26-ąją Europoje minima Mandagumo...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!