Balandžio 5d. Sekmadienis

Lietuvoje pradeda galioti nauji draudimai mėgėjiškai žūklei

Lietuvoje pradeda galioti nauji draudimai mėgėjiškai žūklei

Penktadienį įsigalioja naujos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės – jomis taikomi griežtesni apribojimai gaudyti kai kurias plėšrias žuvis, keičiami maksimalaus laimikio limitai.

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, dauguma pakeitimų taisyklėse skirti gausinti plėšriųjų ir lašišinių žuvų išteklius.

Penkiais centimetrais didinamas leidžiamų paimti lydekų ilgis: nuo šiol draudžiama gaudyti mažesnes kaip 50 centimetrų lydekas. Dalyje taisyklėse išvardintų telkinių, siekiant mažinti karpinių žuvų kiekį, draudžiama gaudyti mažesnes nei 65 ir didesnes nei 90 centimetrų lydekas.

Taip pat taikomi apribojimai žvejojant gyvu masalu: kaip ir iki šiol, žūklė leidžiama keturiais žvejybos įrankiais, tačiau tik du jų (Kuršių mariose – trys) gali būti su gyva žuvele.

Ministerija pabrėžia, kad plėšrios žuvys yra esminė ekosistemos grandis, nes jų trūkstant mažėja ne tik žuvų išteklių, bet prastėja viso vandens telkinio būklė: plėšrūnų neišgaudomos smulkios, menkavertės žuvys išėda zooplanktoną, prasideda intensyvesnis vandens žydėjimas, sumažėja vandens skaidrumas, nyksta povandeninė augmenija.

Tuo metu žvejyboje masalui naudojant gyvą žuvelę paprastai plėšriosios žuvys masalą nuryja giliau, nei žvejojant dirbtiniais masalais, tad sugavus mažesnę žuvį, nei taisyklės leidžia paimti, ją sudėtingiau paleisti gyvybingą ir nesužalotą.

Įsigalioja ir draudimas visoje Lietuvoje gaudyti plačiažnyplius vėžius, taip pat panaikinta išimtis, leidusi invazinius vėžius gaudyti upėtakių neršto metu. Tai reiškia, kad nuo spalio 1-osios iki gruodžio 31 dienos upėse, kur neršia upėtakiai, draudžiamas ir žuvų, ir vėžių gaudymas.

„Išimtis panaikinta todėl, kad nustatyta nemažai atvejų, kai invazinių vėžių gaudymo pretekstu vykdyta neteisėta žvejyba, niokojamos upėtakių nerštavietės“, – teigia ministerija.

Žuvys, kurių sugavimo limitas nustatytas vienetais (lydekos, sterkai, vėgėlės, šamai), nuo šiol bus įskaitomos į bendrą leidžiamą per vieną žvejybą pasiimti žuvų kiekį kilogramais. Vieno žvejo žuvų laimikis negali sverti daugiau nei 5 kilogramus, Kuršių mariose – 7 kilogramus.

Artimiausiu metu žadama nustatyti nemažai apribojimų limituotai lašišų ir šlakių žvejybai.

Jau nuo dabar Vilnios upėje nuo žiočių iki Rokantiškių užtvankos ir Žeimenoje, nuo šios upės žiočių iki Lakajos žiočių visus sugautus upėtakius, kiršlius, lašišas ir šlakius privaloma paleisti atgal į upę. Be to, minėtoje Vilnios atkarpoje draudžiama žvejoti natūralios kilmės masalais ir naudojant daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką.

Tuo metu karšius Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose polderiuose nuo šiol bus galima gaudyti visus metus.

Draudimai šiek tiek švelninami Neries atkarpoje Vilniuje. Nuo rugsėjo 16 dienos iki gruodžio 25 dienos nenaudojant dirbtinių masalų ar žuvelės, bus galima žvejoti didesnėje Neries atkarpoje – ne nuo Šilo gatvės tilto, bet nuo Žirmūnų tilto iki Valakupių tilto.

Žvejyba plūdine meškere

Žvejyba plūdine meškere

Pasistengsiu jums įrodyti, kad toks požiūris į plūdinę meškerę yra labai klaidingas. Kad žūklė būtų sėkminga ir teiktų žvejui malo­numą, būtina laikytis daugybės jai keliamų reikalavimų. Gerais įran­kiais dar reikia tiksliai išmokti...


Meškerė be ritės arba sportinė meškerė

Meškerė be ritės arba sportinė meškerė

Šios meškerės privalumai, palyginti su kitomis, yra negin­čijami: ji nebrangi, patogi vežiotis ir gaudyti, lengvai ir greitai paruošiama, su ja galima greitai gaudyti ir tiksliai pakirsti žuvį.


Kinijoje turistams demonstruojama egzotiška žūklė

Kinijoje turistams demonstruojama egzotiška žūklė

Nors ir neįtikėtina, tačiau po šeimininko komandos taikiai ant lieptelio tupintys sparnuočiai su nuo saito paleistų skalikų įkarščiu neria į gelmę, o turistai gali stebėti, kaip jie lyg juodi žaibai skaidriame vandenyje zuja ieškodami grobio, kol...


Ar žuvys jaučia skausmą?

Ar žuvys jaučia skausmą?

Mokslininkai mano, kad žuvys – nepakankamai ištirtos, todėl mūsų žinių bagažas apie šiuos gyvūnus gana ribotas. Šią spragą, Pensilvanijos universiteto biologijos ir žuvininkystės profesorės Victoria‘os Braitwhite nuomone, būtina kuo...


Kaip pakirsti žuvį ant kabliuko

Kaip pakirsti žuvį ant kabliuko

Meškeriotojams dažnai tenka galvoti, kaip verti ant kabliuko masalą. Tokios mintys nori nenori ateina į galvą, kai po kelių ar net keliolikos kibimų nepavyksta pakirsti kimbančių žuvų. Tradicinė ir visuotinai prigijusi nuomonė teigia, kad kabliuko...


Ką turi žinoti apie karosus?

Ką turi žinoti apie karosus?

Kai vanduo šiltas, karosai aktyviai maitinasi ir gerai kimba. Tačiau pagauti didelį karosą nėra lengva. Ban­dy­mai su­gau­ti ka­ro­są at­si­tik­ti­nėje vie­to­je pa­smerk­ti iš anks­to,...


Sukrė, rėžianti srovę

Sukrė, rėžianti srovę

Visuotinai pripažįstama, kad spiningu įdomiausia žvejoti upėse, tačiau tokiai žūklei reikia specialaus masalo, kurį galima stiprioje srovėje nugramzdinti į reikiamą gelmę. Štai guminukai komponuojami su sunkiais galvakabliais (30–50 g), o...


Į visas keliones – su meškere

Į visas keliones – su meškere

Žvejybos keliones į Skandinavijos šalis pamėgo ne tik užkietėję žvejai, bet ir retai rankose meškerę laikantieji. Lietuviai mėgsta pažvejoti ir ilsėdamiesi Egipte ar Seišelių salose, tačiau tikriems žvejybos entuziastams to neužtenka. Jie ieško...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!