Balandžio 3d. Penktadienis

Apie viešbučius ir apgyvendinimo tipus: ką reiškia sutrumpinimai?

2020 Vasario 11d.
Apie viešbučius ir apgyvendinimo tipus: ką reiškia sutrumpinimai?

Dažnai įmantrūs viešbučių kambarių sutrumpinimai apsuka keliautojams galvą. DBL, EXB, SGL, TRPL – rodos, kodai iš kosmoso, todėl šiandien Baltic Tours kelionių ekspertai savo keliautojus nori supažindinti viešbučių apgyvendinimo tipais: kaip atvykus į poilsio vietą nenusivilti vaizdu pro langą ir kaip, renkantis kambarį, neprašauti pro šalį?

Viešbučių kambarių tipai

Tobula terasa su individualiu praėjimu link jūros, erdvūs kambariai ir milžiniškas vonios kambarys. Pasitikrinkite, ar tikrai pasirinkote norimą kambario variantą!

Standard Room – tai standartinis, įprastas viešbučio kambarys. Jame yra individualus vonios kambarys. Interjeras ir techninės charakteristikos priklauso nuo viešbučio.

Family Room – tai šeimyninis kambarys, dažniausiai du gretimi kambariai. Kiekviename iš jų įprastai stovi dvi lovos (vaikų kambaryje lovelė gali būti dviejų aukštų). Prieš rezervuojant vertėtų pasitikslinti kaip kambariai atskirti – durimis ar didele ertme, ar tai yra vientisa erdvė be pertvarų.

Executive Room – tai erdvus kambarys keliaujantiems verslo reikalais, padalintas į dvi zonas – į miegamąją ir darbo.

Junior Suite – tai didesnis kambarys, padalintas į dvi zonas: miegamąjį ir svetainę. Baldai čia įprastai būna geresni nei standartiniuose numeriuose, aptarnavimas – taip pat (kambariuose dažnai galite rasti užkandžių, vaisių ir net šampano).

Suite – tai geresnio kambario tipas. Tai erdvus dviejų kambarių numeris, puikiai įrengtas, jame gausu baldų, dažnai su dviem vonios kambariais. Šiuose numeriuose atvykimo dieną svečius neretai pasitinka su vynu ir vaisiais.

Deluxe Suite, Excellence Suite – tai dar vienas Suite numerių tipas. Čia kambarių – net du arba trys, tačiau jie didesni. Dažnai kambariuose galima rasti sūkurinę vonią, didžiulę terasą arba balkoną.

King Suite, Presidential Suite – Suite numerių klasė. Dažniausiai šie numeriai atrodo kaip puikiai įrengti butai: dažniausiai du miegamieji, svetainė, darbo kabinetas, du vonios kambariai, nemokami gėrimai ir užkandžiai kambaryje. Baldai čia – išskirtiniai. Šalia būna įrengtas numeris net apsaugai.

Villa – tai atskiras 3–6 kambarių namelis, vieno arba dviejų aukštų, su didele svetaine, puikiai įrengtais miegamaisiais ir keliais vonios kambariais. Gali būti individualus baseinas, kartais vienu dalijasi kelios vilos. Geruose 5* viešbučiuose vilų svečiams skiriamas išskirtinis dėmesys.

Apartamentai – tai buto tipo numeris, kuriame yra: 1-3 miegamieji kambariai, atskira svetainė, virtuvėle ir vonios kambarys.

Studio – standartinio tipo numeris, yra miegamasis ir svetainė, sujungta su virtuvėlės kampeliu. Virtuvėlėse gali būti indai ir stalo įrankiai.

R.O.H. (Run Of The House) – įdomus ir retai pasitaikantis apgyvendinimo tipas, kuomet tikslus numerio tipas sužinomas tik atvykus į viešbutį.

Holiday Village – viešbutis, sudarytas iš kotedžų ar vilų, išdėstytų per visą teritoriją.

Kokie viešbučio kambario patogumai jums priklauso?

Įsivaizduokite: atvykstate poilsiui su trijų asmenų šeima, o viešbučio kambaryje randate tik dvi vienvietes lovas. Tą pačią akimirką suvokiate, kad rinkdamiesi kambario tipą padarėte klaidą ir skubate aiškintis į registratūrą. Malonus viešbučio personalas, tikėtina, skubiai išspręs užsakymo klaidą, tačiau kaip išvengti tokių situacijų ateityje? Pateikiame trumpą viešbučio kambarių ir lovos tipų aprašymą specialiais trumpiniais:

DBL /TWIN (Double Room / Twin Room) – tai dvivietis numeris su viena dviviete arba su dviem atskiromis vienvietėmis lovomis.

DBL+EXB (Double Room With Extra Bed) – tai dvivietis numeris su viena dviviete (arba dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova. Viena papildoma vienvietė lova dažniausiai būna mažesnė.

EXB (Extra Bed) – tai trumpinys, reiškiantis papildomą lovą. Svarbu žinoti: standartiniame kambaryje pastatoma tik VIENA papildoma lova.

SGL (Single Room) – tai vienvietis numeris. Dažniausiai šiame kambaryje galima rasti įprastas dvi atskiras lovas arba vieną didelę lovą, tačiau jame apgyvendinamas tik vienas žmogus. Tokie kambariai kainuoja visuomet brangiau nei viena vieta DBL numeryje.

TRPL (Triple Room) – tai numeris trims, įprastai su trimis atskiromis vienvietėmis lovomis. Kambaryje gali būti ir viena dvigulė bei viena viengulė lova.

Kokio vaizdo pro viešbučio kambario langą reikėtų tikėtis?

Oficialiuose viešbučių puslapiuose dažniausiai matome tik gražiausių kambarių nuotraukas. Atostogautojai dažnai tikisi kambario su vaizdu į jūrą, panoramos su Burj Khalif’a arba peizažo su Empire State Building, o gauna tik zujančios gatvės vaizdą. Kodėl? Kaip pasirinkti norimą kambario tipą? Pateikiame galimus viešbučio kambario tipus ir tikslius jų paaiškinimus:

Sea View – tai numeris su vaizdu į jūrą. Dažniausiai už numerį su vaizdu į jūrą tenka sumokėti papildomai.

Sea Side View – tai numeris su vaizdu į jūros pusę. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog dažnai tokiuose numeriuose tiesioginio vaizdo į jūrą nėra – jį įprastai užstoja augmenija, pastatai ir kt.

Garden View – tai kambario numeris su vaizdu į sodą arba vidinę viešbučio teritoriją. Toks kambarys dažnai kainuoja pigiau nei numeris su vaizdu į jūrą.

Mountain View – tai numeris su vaizdu į kalnus. Kartais viešbučio personalas taip įvardina numerius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tik kalnų kontūrai.

Pool View – tai numeris su vaizdu į baseiną. Šis tipas itin retai išskiriamas kaip atskira rūšis, dažniausiai yra net neakcentuojamas.

Back View – tai numeris su vaizdu į gatvę arba kiemą.

Front View – tai kambario numeris pirmoje viešbučio pastatų linijoje, bet nebūtinai su tiesioginiu vaizdu į jūrą.

Kyla neaiškumų? Susisiekite su mūsų kelionių ekspertais el.paštu info@baltictours.lt – esame pasirengę jums padėti!

Kelionės aktyviam poilsiui

Kelionės aktyviam poilsiui

Tai vis labiau populiarėjantis atostogų praleidimo būdas. Vieni renkasi keliones po savo šalį siekiant geriau susipažinti su savo kultūra ir pamatyti daugiau nežinomų kampelių. Kiti siekia išplėsti savo akiratį ir susipažinti su svetimomis...


Populiariausios vietos pasaulyje, kurias verta aplankyti kiekvienam kavos mėgėjui

Populiariausios vietos pasaulyje, kurias verta aplankyti kiekvienam kavos mėgėjui

Ko gero, visi sutiks su tuo, kad kava yra vienas skaniausių, naudingiausių bei populiariausių gėrimų pasaulyje. Iš tiesų, geros kokybės kava turi daug privalumų, pradedant puikiu aromatu ir užbaigiant tuo, jog iš kavos tirščių galima pasigaminti...


Šiandieniam Lietuvos turistui kelionių organizatorių paslaugos nereikalingos

Šiandieniam Lietuvos turistui kelionių organizatorių paslaugos nereikalingos

Per pastaruosius trejus metus smarkiai susitraukusi Lietuvos turizmo rinka, atsigauna. Kelionių organizatoriai prognozuoja, kad šią vasarą lietuvių kelionių į užsienį skaičius pasieks prieškrizinį lygį. Be to, vis daugiau norinčių įdomiau...


Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Mokslininkai išsiaiškino, kad Kalėdinis periodas ir atostogos gali veikti žmogų panašiai kaip kelionė į kitą laiko zoną. Jų tvirtinimu, labai ilgos išeiginės paveikia mūsų biologinį laikrodį panašiai kaip ir kelionės į svečias šalis. Negana to,...


Turistams, besilankantiems Kosta Rikoje, patariama pasisaugoti sukčių

Turistams, besilankantiems Kosta Rikoje, patariama pasisaugoti sukčių

Keliautojai, vykstantys poilsiauti į Kostą Riką, jokiu būdu neturėtų pamiršti, kad šioje šalyje dažnai sugalvojami įvairūs būdai apgauti turistus. Vienas iš būdų – kvepalų mėginiai, – negalima uostyti gatvėje siūlomi kvepalų mėginių,...


Netradiciniai grožio salonai pasaulyje

Netradiciniai grožio salonai pasaulyje

Ko gero, jau ne kartą teko girdėti apie neįprastus viešbučius ar restoranus, kurie įrengti iš ledo, stiklo, smėlio ar netgi mezginių... Ne išimtis yra ir grožio salonai – siūlome susipažinti su 7 keisčiausiais grožio salonais pasaulyje.


Psichologė: skrydžių baimė neracionali

Psichologė: skrydžių baimė neracionali

Lietuvos aviacijos ekspertų teigimu, keleiviai neturėtų baimintis skrydžių, nes lėktuvai išlieka pačia saugiausia susisiekimo priemonė. Pasak jų, aviakatastrofos, tokios, kaip praėjusią savaitę virš Atlanto sudužusio "Air France"...


Planšetiniai kompiuteriai kelionėms

Planšetiniai kompiuteriai kelionėms

Planšetiniai kompiuteriai – šių laikų kasdienybė bei būtinybė. Jie reikalingi tiek darbui, tiek laisvalaikiui. Planšetiniai kompiuteriai nuolat tobulėja, atsiranda vis naujų modelių. Jų pasirinkimas – labai didelis. Galima rinktis iš...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!