Vasario 20d. Ketvirtadienis

Apie viešbučius ir apgyvendinimo tipus: ką reiškia sutrumpinimai?

2020 Vasario 11d.
Apie viešbučius ir apgyvendinimo tipus: ką reiškia sutrumpinimai?

Dažnai įmantrūs viešbučių kambarių sutrumpinimai apsuka keliautojams galvą. DBL, EXB, SGL, TRPL – rodos, kodai iš kosmoso, todėl šiandien Baltic Tours kelionių ekspertai savo keliautojus nori supažindinti viešbučių apgyvendinimo tipais: kaip atvykus į poilsio vietą nenusivilti vaizdu pro langą ir kaip, renkantis kambarį, neprašauti pro šalį?

Viešbučių kambarių tipai

Tobula terasa su individualiu praėjimu link jūros, erdvūs kambariai ir milžiniškas vonios kambarys. Pasitikrinkite, ar tikrai pasirinkote norimą kambario variantą!

Standard Room – tai standartinis, įprastas viešbučio kambarys. Jame yra individualus vonios kambarys. Interjeras ir techninės charakteristikos priklauso nuo viešbučio.

Family Room – tai šeimyninis kambarys, dažniausiai du gretimi kambariai. Kiekviename iš jų įprastai stovi dvi lovos (vaikų kambaryje lovelė gali būti dviejų aukštų). Prieš rezervuojant vertėtų pasitikslinti kaip kambariai atskirti – durimis ar didele ertme, ar tai yra vientisa erdvė be pertvarų.

Executive Room – tai erdvus kambarys keliaujantiems verslo reikalais, padalintas į dvi zonas – į miegamąją ir darbo.

Junior Suite – tai didesnis kambarys, padalintas į dvi zonas: miegamąjį ir svetainę. Baldai čia įprastai būna geresni nei standartiniuose numeriuose, aptarnavimas – taip pat (kambariuose dažnai galite rasti užkandžių, vaisių ir net šampano).

Suite – tai geresnio kambario tipas. Tai erdvus dviejų kambarių numeris, puikiai įrengtas, jame gausu baldų, dažnai su dviem vonios kambariais. Šiuose numeriuose atvykimo dieną svečius neretai pasitinka su vynu ir vaisiais.

Deluxe Suite, Excellence Suite – tai dar vienas Suite numerių tipas. Čia kambarių – net du arba trys, tačiau jie didesni. Dažnai kambariuose galima rasti sūkurinę vonią, didžiulę terasą arba balkoną.

King Suite, Presidential Suite – Suite numerių klasė. Dažniausiai šie numeriai atrodo kaip puikiai įrengti butai: dažniausiai du miegamieji, svetainė, darbo kabinetas, du vonios kambariai, nemokami gėrimai ir užkandžiai kambaryje. Baldai čia – išskirtiniai. Šalia būna įrengtas numeris net apsaugai.

Villa – tai atskiras 3–6 kambarių namelis, vieno arba dviejų aukštų, su didele svetaine, puikiai įrengtais miegamaisiais ir keliais vonios kambariais. Gali būti individualus baseinas, kartais vienu dalijasi kelios vilos. Geruose 5* viešbučiuose vilų svečiams skiriamas išskirtinis dėmesys.

Apartamentai – tai buto tipo numeris, kuriame yra: 1-3 miegamieji kambariai, atskira svetainė, virtuvėle ir vonios kambarys.

Studio – standartinio tipo numeris, yra miegamasis ir svetainė, sujungta su virtuvėlės kampeliu. Virtuvėlėse gali būti indai ir stalo įrankiai.

R.O.H. (Run Of The House) – įdomus ir retai pasitaikantis apgyvendinimo tipas, kuomet tikslus numerio tipas sužinomas tik atvykus į viešbutį.

Holiday Village – viešbutis, sudarytas iš kotedžų ar vilų, išdėstytų per visą teritoriją.

Kokie viešbučio kambario patogumai jums priklauso?

Įsivaizduokite: atvykstate poilsiui su trijų asmenų šeima, o viešbučio kambaryje randate tik dvi vienvietes lovas. Tą pačią akimirką suvokiate, kad rinkdamiesi kambario tipą padarėte klaidą ir skubate aiškintis į registratūrą. Malonus viešbučio personalas, tikėtina, skubiai išspręs užsakymo klaidą, tačiau kaip išvengti tokių situacijų ateityje? Pateikiame trumpą viešbučio kambarių ir lovos tipų aprašymą specialiais trumpiniais:

DBL /TWIN (Double Room / Twin Room) – tai dvivietis numeris su viena dviviete arba su dviem atskiromis vienvietėmis lovomis.

DBL+EXB (Double Room With Extra Bed) – tai dvivietis numeris su viena dviviete (arba dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova. Viena papildoma vienvietė lova dažniausiai būna mažesnė.

EXB (Extra Bed) – tai trumpinys, reiškiantis papildomą lovą. Svarbu žinoti: standartiniame kambaryje pastatoma tik VIENA papildoma lova.

SGL (Single Room) – tai vienvietis numeris. Dažniausiai šiame kambaryje galima rasti įprastas dvi atskiras lovas arba vieną didelę lovą, tačiau jame apgyvendinamas tik vienas žmogus. Tokie kambariai kainuoja visuomet brangiau nei viena vieta DBL numeryje.

TRPL (Triple Room) – tai numeris trims, įprastai su trimis atskiromis vienvietėmis lovomis. Kambaryje gali būti ir viena dvigulė bei viena viengulė lova.

Kokio vaizdo pro viešbučio kambario langą reikėtų tikėtis?

Oficialiuose viešbučių puslapiuose dažniausiai matome tik gražiausių kambarių nuotraukas. Atostogautojai dažnai tikisi kambario su vaizdu į jūrą, panoramos su Burj Khalif’a arba peizažo su Empire State Building, o gauna tik zujančios gatvės vaizdą. Kodėl? Kaip pasirinkti norimą kambario tipą? Pateikiame galimus viešbučio kambario tipus ir tikslius jų paaiškinimus:

Sea View – tai numeris su vaizdu į jūrą. Dažniausiai už numerį su vaizdu į jūrą tenka sumokėti papildomai.

Sea Side View – tai numeris su vaizdu į jūros pusę. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog dažnai tokiuose numeriuose tiesioginio vaizdo į jūrą nėra – jį įprastai užstoja augmenija, pastatai ir kt.

Garden View – tai kambario numeris su vaizdu į sodą arba vidinę viešbučio teritoriją. Toks kambarys dažnai kainuoja pigiau nei numeris su vaizdu į jūrą.

Mountain View – tai numeris su vaizdu į kalnus. Kartais viešbučio personalas taip įvardina numerius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tik kalnų kontūrai.

Pool View – tai numeris su vaizdu į baseiną. Šis tipas itin retai išskiriamas kaip atskira rūšis, dažniausiai yra net neakcentuojamas.

Back View – tai numeris su vaizdu į gatvę arba kiemą.

Front View – tai kambario numeris pirmoje viešbučio pastatų linijoje, bet nebūtinai su tiesioginiu vaizdu į jūrą.

Kyla neaiškumų? Susisiekite su mūsų kelionių ekspertais el.paštu info@baltictours.lt – esame pasirengę jums padėti!

Mokytis nardymo vaikai gali tik nuo aštuonerių metų

Mokytis nardymo vaikai gali tik nuo aštuonerių metų

Vaikus mokyti nardymo subtilybių ir naudoti tam skirtą įrangą galima pastariesiems sulaukus bent aštuonerių metų amžiaus. Mažamečio vaiko plaučiai nėra pilnai susiformavę, tad bet koks nardymas didesniame gylyje dėl susidarančio didelio slėgio...


Kad kelionė į kalnus paliktų gerus įspūdžius

Kad kelionė į kalnus paliktų gerus įspūdžius

Sėkminga kelionė – tai sveika kelionė, kai iš atostogų sugrįžtama ne tik fiziškai pailsėjus, bet ir išvengus traumų bei ligų. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai teigia, kad šis posakis ypač tinka dabar, kai daugelis krauna...


Kaip išsirinkti tinkamą turistinę aprangą, kuprinę, miegmaišį ir palapinę

Kaip išsirinkti tinkamą turistinę aprangą, kuprinę, miegmaišį ir palapinę

Vasara įsibėgėja – pagaliau sulaukėme šiltų orų, liepos bei rugpjūčio mėnesiais dauguma turės ilgąsias vasaros atostogas. Jų belaukdami galite susiorganizuoti žygį ar savaitgalį palapinėje ant ežero kranto. Poilsio gamtoje kokybę lemia...


Šiandieniam Lietuvos turistui kelionių organizatorių paslaugos nereikalingos

Šiandieniam Lietuvos turistui kelionių organizatorių paslaugos nereikalingos

Per pastaruosius trejus metus smarkiai susitraukusi Lietuvos turizmo rinka, atsigauna. Kelionių organizatoriai prognozuoja, kad šią vasarą lietuvių kelionių į užsienį skaičius pasieks prieškrizinį lygį. Be to, vis daugiau norinčių įdomiau...


Išmanieji telefonai gali išmokyti keliauti tvariai. Sužinokite, kaip?

Išmanieji telefonai gali išmokyti keliauti tvariai. Sužinokite, kaip?

Aplinkosaugos judėjimai pasaulyje jungia naują pavarą ir žmonių dėmesys tvarumui auga visose gyvenimo srityse. Ne išimtis ir turizmas – juk keliauti mėgsta ir nori daugelis. Tačiau ar galime pažinti ir tyrinėti pasaulį, darydami mažiau žalos...


Ką reikia žinoti norint su savimi pasiimti keturkojį draugą

Ką reikia žinoti norint su savimi pasiimti keturkojį draugą

Norint su savimi vežtis keturkoją gyvūnėlį, savininkas turi pasirūpinti kai kuriais reikalavimais. Vykstant atostogauti už ES ribų, būtina pasirūpinti mikroschema, skiepais nuo pasiutligės ir Europos Sąjungos PET licencija. Iki 2011 m. buvo leista...


Apie mažos šalies didelius turtus

Apie mažos šalies didelius turtus

Šioje valstybėje gyvena šiek tiek daugiau nei 400 tūkst. žmonių. Viena jos vizitinių kortelių – žydras langas į jūrą, o nuolatinis palydovas – vėjas. Čia tiek bažnyčių, kad lankant po vieną per dieną prireiktų visų metų. Taip, tai...


Kelionės į Turkiją | Kodėl verta lankyti Turkiją?

Kelionės į Turkiją | Kodėl verta lankyti Turkiją?

Norite nukeliauti į šalį, kurioje visuomet šviečia saulė, o žmonės nuolat Jums šypsosi? Jeigu taip, Turkija gali būti pats geriausias sprendimas. Kelionės į Turkiją pastaruoju metu yra labai populiarios, kadangi čia žmonės labai svetingi, o...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!