Balandžio 7d. Antradienis

Būtiniausi dalykai, kuriuos turite pasiimti į kelionę

Būtiniausi dalykai, kuriuos turite pasiimti į kelionę

Turbūt dažnam keliautojui lagamino krovimas yra vienas labiausiai atidėliojamų darbų. Kad tai netaptų nemaloniausia kelionės dalimi ir nesugadintų atostogų nuotaikos, pateiksime keletą patarimų, kurie padės lagamine net sutaupyti vietos.

SVARBU: nepamirškite, jog tapatybės kortelė (ID) pasas bei draudimas – svarbiausi Jūsų kelionės atributai, jais vertėtų pasirūpinti pirmiausia.

Lagamino “būtiniausieji”

 • Drėkinamasis kremas su spf. Odos būklei palaikyti pasiimkite apsauginį kremą nuo saulės. Juk visada norisi, kad kelionės metu oda išliktų švari bei sudrėkinta.
 • Pirmosios pagalbos rinkinys. Kaskart išvykus Jūsų gali laukti netikėčiausi dalykai, todėl kaip įmanoma, iš anksto pasiruoškite visiems gyvenimo atvejams. Įsitikinkite, jog tokios priemonės kaip: peroksidas, pleistrai, vaistai nuo temperatūros, galvos, dantų bei pilvo skausmų, taip pat virškinimą lengvinantys vaistai, būtų šalia Jūsų. Beje, jeigu aktualu – pasirūpinkite ir alerginiais medikamentais.
 • Dezinfekcinis skystis. Jis tiesiog privalo būti kelioniniame krepšyje! Ar nuspręstumėte iškylauti pietaudami parke, ar nuolat keliausite viešuoju transportu – jis padės atsikratyti įvairiausių bakterijų, kad ir kur bebūtumėte.
 • Įkroviklis. Neabejojame, jog keliaudami turėsite bent vieną išmanųjį įrenginį. Ar tai būtų telefonas, planšetė, kompiuteris, fotoaparatas, galbūt elektroninė knygų skaityklė, nepamirškite pasiimti ir įkroviklių jiems pakrauti. Jeigu telefone esančią foto kamerą naudojate dažniau nei skambučius draugams, vertėtų pasiimti ir papildomą bateriją – tikrai pravers!

Ko nepamiršti kraunant lagaminą vaikams?

Galime nuraminti, jog keliauti su vaikais tikrai nebėra taip sudėtinga, svarbiausia – tinkamai pasiruošti. Priemonės nuo saulės, drėgnosios servetėlės, kelioninė vaistinėlė bei specialus maistas vaikams – būtinybė! Kelionė taip pat būtų lengvesnė, jeigu pasirūpintumėte šiais dalykais:

 • Patogi bei judesių nevaržanti vaikų apranga. Ji užtikrins komfortą visos kelionės metu. Kadangi vaikai greitai išsitepa, tokiems atvejams turėkite keletą atsarginių drabužėlių.
 • Užsiėmimai (skrydžio metu, pietaujant ir kt.). Tam, kad vaikų nuobodulys netaptų tikru iššūkiu Jums, iš anksto apgalvokite, kaip patrauksite jų dėmesį – ar tai bus įvairūs žaidimai, pasakų knygutės, animaciniai filmukai. Taip pat, jog Jūsų atžalos nepatirtų didelio streso, patariame su savimi turėti mėgstamiausią jų žaislą, primenantį namus ir taip sužadinantį saugumo jausmą.

Pakeliui į poilsinę kelionę prie jūros!

 • Apsauga nuo saulės. Tikriausiai visi esame nors kartą per ilgai pabuvoję saulėje ir susidūrę su tokiais nemaloniais pojūčiais kaip įraudusi oda, kylanti temperatūra, o kur dar skausmas, neleidžiantis miegoti naktį. Todėl ruošdamiesi į šiltus kraštus jokiu būdu nepamirškite – kremas nuo saulės turi būti numeris 1 Jūsų sąraše!
 • Maudymosi apranga, akiniai nuo saulės, skrybėlė. Net negalvokite be šių dalykų važiuoti prie jūros!
 • Laisvi, plono bei natūralaus audinio drabužiai. Tikrai nepamainomas dalykas karštą vasaros dieną. Jie Jums neleis perkaisti saulėje, o jausitės patogiai ir nevaržomai. Užteks pasiimti keletą kelnių ir kiek daugiau marškinėlių, kuriuos dažniau galėsite keisti. Rinkitės kuo universalesnę aprangą, kurią būtų lengva derinti tarpusavyje. Vėsesniems vakarams turėkite ir šiltesnį megztinį. Drabužiams „o gal prireiks?“ Jūsų lagamine neturėtų būti vietos!
 • Avalynė – kuo lengvesnė ir patogesnė. Svarbiausia taisyklė – nekeliaukite su ką tik įsigytais, naujais bateliais, jie greičiau sukels diskomforto jausmą, nei malonumą, juk nutrinimo žaizdos kelionėje – nereikalingos. Ar jau žinote kaip leisite laisvalaikį – ar kopsite į kalną, leisitės į žygį, ar vaikštinėsite miesto gatvelėmis, o galbūt vyksite į labai lietingą kraštą? Atitinkamai apgalvokite ir avalynės pasirinkimą.

Jeigu išvykstate šaltuoju sezonu

Pritarsite mums – jeigu keliaujate į kiek vėsesnius kraštus, krautis lagaminą prireikia papildomos kantrybės. Šilti megztiniai ir vilnoniai paltai, žieminiai batai, kepurės, šalikai, pirštinės… Kaip visa tai sutalpinti į vieną bagažą?

 • Taupykite vietą. Apsirenkite visus storiausius ir daugiausiai vietos lagamine užimančius drabužius iš karto, jog nereikėtų talpinti krepšyje.
 • Tinkami baziniai drabužiai. Pasirūpinkite ilgomis rankovėmis bei šilumą palaikančiomis plonomis kelnėmis, kurias galėtumėte nešioti po džinsais ar kitomis kelnėmis. Tokiu būdu galite „sluoksniuoti“ drabužius ir efektyviau apsisaugoti nuo šalčio.
 • Lietpaltis. Neperšlampamas drabužių rinkinys tikrai praversiantis dalykas keliaujant, o tuo pačiu ir užtikrinantis patogumą, kad ir kur tuo metu vyktumėte.

O jeigu vis dar trūksta vietos lagamine, nors įsidėjote tik pačius būtiniausius drabužius, išbandykite vakuuminius maišus – jie bus tikras išsigelbėjimas!

Važiuojate automobiliu ar autobusu?

 • Kelioninė pagalvėlė bei apklotas. Sumažins nuovargį kelionės metu ir užtikrins kokybiškesnį poilsį.
 • Kelioniniai žaidimai. Visą laiką juk nežadate miegoti? Tad kodėl nepasiėmus smagių užsiėmimų ar skaitinių.
 • Pirmosios pagalbos rinkinys. Jeigu keliausite automobiliu, būtinai nepamirškite tinkamai suruoštą kelioninę vaistinėlę!
 • Popierinis žemėlapis. Rekomenduojame pasirūpinti ir atspausdintu žemėlapiu, jeigu atsitiktų taip, jog nebegalėtumėte naudotis automobilyje veikiančia navigacijos sistema ar kitais išmaniaisiais įrenginiais.

Nepamirškite užkandžių!

Kad kelyje greitai nepraalktume, patariame iš anksto pasirūpinti maistingais užkandžiais. Jūsų kelionei puikiai tiks:

 • įvairūs vaisiai,
 • riešutai,
 • šviežūs sumuštiniai,
 • geriamieji jogurtai,
 • becukriai javainių batonėliai,
 • sūris,
 • daržovės, kurių nereikia pjaustyti.

SVARBU: nepamirškite daug vandens!

Nuotaika – svarbiausia!

Linkime, jog šį kartą, kraunantis lagaminą, su savimi pasiimtumėte tik būtiniausius daiktus ir netektų taikyti neveiksmingo „jeigu prireiktų“ principo. Visgi, jeigu ką nors pamiršite, pasistenkite atsipalaiduoti ir pasimėgauti smagiomis ar net juokingomis atostogų akimirkomis.

Tiems, kurie vis dar neišsirenka kelionių krypties, Baltic Tours komanda yra pasiruošusi padėti!

Kaip pasirinkti geriausią vietą lėktuve?

Kaip pasirinkti geriausią vietą lėktuve?

Keleivio nuotaika skrydžio metu labai priklauso nuo teisingai pasirinktos sėdėjimo vietos, kadangi net toje pačioje klasėje vietos skiriasi pagal komforto lygį. Kurios sėdėjimo vietos yra pačios blogiausios?


Kokią pagalvę rinktis kelionei?

Kokią pagalvę rinktis kelionei?

Kai keliauji lėktuvu, autobusu ar traukiniu ir kai reikia miegoti, svarbu pasirinkti tinkamą pagalvę. Geriausiai tinka pripučiamos, kaklą apjuosiančios pagalvės. Jos neleidžia, kad prasidėtų sprando skausmai. Pripučiama pagalvė praverčia ir kai...


Kaip elgiasi gyvūnai kelionės metu

Kaip elgiasi gyvūnai kelionės metu

Vykstate į Angliją aplankyti artimųjų ar draugų, o gal išvažiuojate ilgesniam laikui padirbėti ? Dažnam kyla klausimas ką gi daryti su ketrukoju draugu ? Jei savo kelionę patikėsite Broliaiveža.lt vairuotojams šie profesionalūs vairuotojai ir...


Kaip prasmingai keliauti, jeigu biudžetas ribotas

Kaip prasmingai keliauti, jeigu biudžetas ribotas

Mūsų supermoderniame pasaulyje yra begalė galimybių patirti nuostabių pojūčių ir puikiai praleisti atostogas. Rinka pasiruošusi patenkinti paties išrankiausio kliento poreikius. Bet, kaip žinia, jau kurį laiką išgyvename sunkmetį ir tai apriboja...


Apie viešbučius ir apgyvendinimo tipus: ką reiškia sutrumpinimai?

Apie viešbučius ir apgyvendinimo tipus: ką reiškia sutrumpinimai?

Dažnai įmantrūs viešbučių kambarių sutrumpinimai apsuka keliautojams galvą. DBL, EXB, SGL, TRPL – rodos, kodai iš kosmoso, todėl šiandien Baltic Tours kelionių ekspertai savo keliautojus nori supažindinti viešbučių apgyvendinimo tipais: kaip...


Psichologė: skrydžių baimė neracionali

Psichologė: skrydžių baimė neracionali

Lietuvos aviacijos ekspertų teigimu, keleiviai neturėtų baimintis skrydžių, nes lėktuvai išlieka pačia saugiausia susisiekimo priemonė. Pasak jų, aviakatastrofos, tokios, kaip praėjusią savaitę virš Atlanto sudužusio "Air France"...


Savo rankomis sugautų austrių ar moliuskų geriau nevalgyti

Savo rankomis sugautų austrių ar moliuskų geriau nevalgyti

Dėl šiųmetės vasaros neįprastai didelių karščių jūroje smarkiai padaugėjo dumblių, išskiriančių žmonėms pavojingas medžiagas. Poilsiautojai, laiką praleidžiantys prie jūros, turėtų vengti gaudyti ir valgyti austres, moliuskus ir kitas jūros...


Turistams, besilankantiems Kosta Rikoje, patariama pasisaugoti sukčių

Turistams, besilankantiems Kosta Rikoje, patariama pasisaugoti sukčių

Keliautojai, vykstantys poilsiauti į Kostą Riką, jokiu būdu neturėtų pamiršti, kad šioje šalyje dažnai sugalvojami įvairūs būdai apgauti turistus. Vienas iš būdų – kvepalų mėginiai, – negalima uostyti gatvėje siūlomi kvepalų mėginių,...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!