Kovo 30d. Pirmadienis

Etiketo pamokėlės viešint Ispanijoje: kaip elgtis ir ko vengti?

2020 Vasario 11d.
Etiketo pamokėlės viešint Ispanijoje: kaip elgtis ir ko vengti?

Jeigu Ispaniją būtų galima apibūdinti vienu žodžiu, pavadintume ją aistra.

Flamenko šokėjos, bulių kautynės, gilios maisto tradicijos bei karštas vietinių temperamentas, tiek ir visko dar daugiau galima patirti ir pamatyti šioje pietinėje Europos dalyje, Ispanijoje. Šalis, kurioje verda emocijos ir didelė meilė: maistui, žmonėms, visam gyvenimui. Ar ir jus aplanko toks pirmasis įspūdis pagalvojus apie Ispaniją?

Kaip ir kiekviena šalis, Ispanija turi savo kultūrą, tradicijas bei kasdienius įpročius. Nieko keisto, kad kai kurie jų gali atrodyti visai neįprasti. Visada svarbu būti savimi, bet prieš vykstant į šią šalį verta žinoti keletą etiketo Ispanijoje taisyklių, kad niekas neliktų įžeistas ar nesuprastas, tad šį kartą Baltic Tours komanda siūlo apžvelgti kai kuriuos elgesio ypatumus, būdingus šiai šaliai.

Tabako kvapas jums priimtinas?

Ispanijos valdžia pasiryžusi sumažinti rūkančiųjų skaičių savo šalyje ir pastaruoju metu griebiasi itin griežtų priemonių. Šalis jau kelis metus taiko draudimus rūkyti viešose vietose, kavinėse, baruose, o už nusižengus taikomos piniginės baudos.

Nepaisant to, kad Ispanijoje draudžiama rūkyti viešose vietose, cigarečių bei marihuanos kvapas čia užuodžiamas daug kur, o ypač Barselonoje, kuri traktuojama kaip viena liberaliausių vietų Ispanijoje, Katalonijos regione. Čia rūkantys jausis pakankamai laisvai, o vengiantiems šio žalingo įpročio, teks laikinai susitaikyti ir toleruoti šį ispanų pomėgį.

Atvykus į Ispaniją gali tekti daug bučiuotis

Ispanijoje žmonės bendrauja pakankamai artimai, nesvarbu ar mato jus pirmą kartą ar esate draugai nuo vaikystės. Būsite puikiai sutikti, jei pašnekovą draugiškai pabučiuosite du kartus į skruostus, nors mums, rytų europiečiams, toks familiarumas dažnai neįprastas. Tiesa, sveikinantis svarbu nesumaišyti pusių: Ispanijoje pasisveikinimas pradedamas nuo kairio skruosto ir užbaigiamas dešiniu. Atvirkščiai sveikinasi tik prancūzai.

Kokie dar yra etiketo Ispanijoje ypatumai? Užėjus į parduotuvę ar turgelį, nesivaržykite ir drąsiai pasisveikinkite žodžiu. Užtenka ištarti „Buenos dias“ ar „Buenos tardes“ ir būsite sutikti šiltai ir draugiškai. Šių nerašytų mandagumo taisyklių yra paprastai tikimasi iš Jūsų, nepaisant to, kad šiuos žmones matote pirmą kartą.

Atostogaujant Ispanijoje – nauji valgymo įpročiai

Pusryčiai, pietūs ir vakarienė Ispanijoje prasideda vėlai. Pietūs yra pagrindinis ispanų valgis, kuris tiekiamas nuo pirmos iki ketvirtos valandos. Šiuo metu valgomi sočiausi patiekalai.

Jokiu būdu neužsisakykite ispaniškos paeljos vakarienės metu, nes liksite nesuprastas. Vakarienės metu ispanai renkasi lengvesnius patiekalus, pavyzdžiui tapas su vynu arba „pinchos“. Taip pat pamirškite įprastą vakarienės laiką, nes ispanai vakarieniauti pradeda apie 9–10 valandą vakaro ir didžiąją dalį laiko skiria tik bendravimui. Ispanijoje vakarienė pradedama tiekti ne anksčiau 8 valandos vakaro!

Viešint Ispanijoje gali tekti išmokti kalbėti ispaniškai

Nors daugelyje šalių galima susikalbėti angliškai, Ispanijoje didžioji dauguma šios kalbos nemoka. Nelaikykite ispanų storžieviais: jie visada bandys jums padėti, kad ir ko paklaustumėte, bet atsakinės jums dažniausiai ispaniškai savo regiono dialektu, tad pravartu prieš vykstant į Ispaniją išmokti bent keletą frazių, o atvykus į Katalonijos regioną ir katalonų kalbos. Beje, ispanai bendraudami kalba garsiai ir išraiškingai, naudoja kūno kalbą. Naudokite ją ir Jūs!

Ispanų ilgaamžiškumo paslaptis: lėtas mėgavimasis gyvenimu

Ispanijoje įprasta viską atlikti lėčiau, neskubant. Jei atvyksite iš nuolat skubančio miesto – gali būti sunku priprasti prie visiškai kitokio ritmo, tad dauguma gali pamanyti, kad ispanai tingūs. Atsipalaiduokite, Jums atostogos! Dažnas ispanas užsisakęs gėrimo neria į pašnekesius ar tiesiog paskęsta mintyse stebėdamas saulėlydį, lėtai besileidžiantį į Viduržemio jūros purslus.

Šurmulys prie stalo

Tyla Ispanijoje vakarienės ar pietų metu yra tikra retenybė. Etiketas Ispanijoje prie stalo itin skiriasi nuo Europos, čia vyrauja minėtas vėlyvas valgymas bei nepertraukiamas šnekėjimas. Ispanai tikri ekstravertai ir turi nuomonę visais klausimais, tad prie diskusijų ir ilgų pašnekesių teks priprasti.

Punktualumas – ne ispanams

Punktualumas nėra Ispanijos piliečių stiprybė, tad dažnas dėl šios ydos juos tiesiog pašiepia. Ispanai tikrai neteikia didelės reikšmės punktualumui, tad nenustebkite, jeigu viešint Ispanijoje vėluos autobusas, susirinkimas ar net geras draugas. Ispanai dėl to nesuka galvos ir savo vėlavimų nesureikšmina. Tiesa, vėlavimas į darbą, kaip ir visoje Europoje, nėra toleruojamas.

Komplimentai liejasi laisvai

Ispanai dievina komplimentus! Dažną turistą komplimentų žarstymas gali kiek sutrikdyti. Ispanai negaili gero žodžio, tiesa, nereikėtų to sumaišyti su flirtavimu. Čia įprasta parduotuvėje pasakyti “Hola, guapa” (Sveika, gražuole) ir taip pamaloninti pirkėjus ar pakelti jiems nuotaiką. Jie stengiasi būti mandagūs ir draugiški, tad toks etiketas Ispanijoje sveikintinas, gal galime ko pasimokyti iš ispanų ir patys?

Mes kviečiame mokytis iš geriausių ir jau šiandien krauti lagaminą į dėmesio vertas Ispanijos vietas!

Augintinių priežiūros centras „PetCity“ Vilniuje

Augintinių priežiūros centras „PetCity“ Vilniuje

Pakalbėkime apie mūsų mažuosius draugus - naminius augintinius. Jie mums suteikia laimės, meilės ir tampa šeimos nariais. Todėl rūpintis jais turime nuolat ir ne tik jų pagrindiniais poreikiais. Gyvūnai juk daug kuom panašūs į mus. Jie taip pat...


Kaip Kanarų salose poilsiauti su vaikais?

Kaip Kanarų salose poilsiauti su vaikais?

Kiekvienais metais Kanarų salos itin džiaugsmingai sutinka pavasarį. Salose gausu pramogų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Turbut šis faktorius lemia tai, kad būtent šeimos ir renkasi Kanarų salas.


Ar lėktuvuose cirkuliuojantis oras turi toksinių medžiagų?

Ar lėktuvuose cirkuliuojantis oras turi toksinių medžiagų?

Aukščiausiasis Australijos Teismas įpareigojo oro bendrovę East-West Airlines sumokėti piniginę kompensaciją stiuardesei, kuri pasijuto blogai ir susidūrė su sveikatos problemomis dėl lėktuve cirkuliavusio oro.


Keliaujame drauge su savo augintiniais. Ką verta žinoti?

Keliaujame drauge su savo augintiniais. Ką verta žinoti?

Dauguma žmonių, laikančių naminius gyvūnus, į keliones leidžiasi drauge su savo augintiniais. Gyvūnai gali sirgti žmonėms pavojingomis užkrečiamomis ligomis ir, siekiant užtiktinti reikiamą sveikatos saugumą, būtina laikytis nustatytų gyvūnų...


Ar žmogaus riksmas gali sukelti laviną?

Ar žmogaus riksmas gali sukelti laviną?

Daugelį alpinistų ir slidinėjimo mėgėjų domina klausimas, ar žmogaus riksmas kalnuose gali sukelti laviną. Tyrimai parodė, jog laviną kalnuose gali sukelti šie su garsu susiję faktoriai:


Būtiniausi dalykai, kuriuos turite pasiimti į kelionę

Būtiniausi dalykai, kuriuos turite pasiimti į kelionę

Turbūt dažnam keliautojui lagamino krovimas yra vienas labiausiai atidėliojamų darbų. Kad tai netaptų nemaloniausia kelionės dalimi ir nesugadintų atostogų nuotaikos, pateiksime keletą patarimų, kurie padės lagamine net sutaupyti vietos.


Kur apsistoti Palmoje? Geriausių viešbučių topas

Kur apsistoti Palmoje? Geriausių viešbučių topas

Maljorkos ir visų Balearų salų sostinė Palma jums gali pasiūlyti gausybę patogių viešbučių – nesvarbu, ar apsistosite pažintinei kelionei, poilsinei kelionei ar viešnagei verslo reikalais – tikrai rasite jums tinkamą variantą. Mes jums...


Atostogos: kaip per jas pailsėti?

Atostogos: kaip per jas pailsėti?

Atostogos – tai smegenų reabilitacija, kai pavyksta atsitraukti nuo kasdieninės rutinos. Ar tikrai? Daugelis lietuvių atostogaudami dar labiau pavargsta. Psichologai pataria, kad jau išeinant atostogauti reikia susitaikyti su mintimi, kad...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!