Vasario 20d. Ketvirtadienis

Etiketo pamokėlės viešint Ispanijoje: kaip elgtis ir ko vengti?

2020 Vasario 11d.
Etiketo pamokėlės viešint Ispanijoje: kaip elgtis ir ko vengti?

Jeigu Ispaniją būtų galima apibūdinti vienu žodžiu, pavadintume ją aistra.

Flamenko šokėjos, bulių kautynės, gilios maisto tradicijos bei karštas vietinių temperamentas, tiek ir visko dar daugiau galima patirti ir pamatyti šioje pietinėje Europos dalyje, Ispanijoje. Šalis, kurioje verda emocijos ir didelė meilė: maistui, žmonėms, visam gyvenimui. Ar ir jus aplanko toks pirmasis įspūdis pagalvojus apie Ispaniją?

Kaip ir kiekviena šalis, Ispanija turi savo kultūrą, tradicijas bei kasdienius įpročius. Nieko keisto, kad kai kurie jų gali atrodyti visai neįprasti. Visada svarbu būti savimi, bet prieš vykstant į šią šalį verta žinoti keletą etiketo Ispanijoje taisyklių, kad niekas neliktų įžeistas ar nesuprastas, tad šį kartą Baltic Tours komanda siūlo apžvelgti kai kuriuos elgesio ypatumus, būdingus šiai šaliai.

Tabako kvapas jums priimtinas?

Ispanijos valdžia pasiryžusi sumažinti rūkančiųjų skaičių savo šalyje ir pastaruoju metu griebiasi itin griežtų priemonių. Šalis jau kelis metus taiko draudimus rūkyti viešose vietose, kavinėse, baruose, o už nusižengus taikomos piniginės baudos.

Nepaisant to, kad Ispanijoje draudžiama rūkyti viešose vietose, cigarečių bei marihuanos kvapas čia užuodžiamas daug kur, o ypač Barselonoje, kuri traktuojama kaip viena liberaliausių vietų Ispanijoje, Katalonijos regione. Čia rūkantys jausis pakankamai laisvai, o vengiantiems šio žalingo įpročio, teks laikinai susitaikyti ir toleruoti šį ispanų pomėgį.

Atvykus į Ispaniją gali tekti daug bučiuotis

Ispanijoje žmonės bendrauja pakankamai artimai, nesvarbu ar mato jus pirmą kartą ar esate draugai nuo vaikystės. Būsite puikiai sutikti, jei pašnekovą draugiškai pabučiuosite du kartus į skruostus, nors mums, rytų europiečiams, toks familiarumas dažnai neįprastas. Tiesa, sveikinantis svarbu nesumaišyti pusių: Ispanijoje pasisveikinimas pradedamas nuo kairio skruosto ir užbaigiamas dešiniu. Atvirkščiai sveikinasi tik prancūzai.

Kokie dar yra etiketo Ispanijoje ypatumai? Užėjus į parduotuvę ar turgelį, nesivaržykite ir drąsiai pasisveikinkite žodžiu. Užtenka ištarti „Buenos dias“ ar „Buenos tardes“ ir būsite sutikti šiltai ir draugiškai. Šių nerašytų mandagumo taisyklių yra paprastai tikimasi iš Jūsų, nepaisant to, kad šiuos žmones matote pirmą kartą.

Atostogaujant Ispanijoje – nauji valgymo įpročiai

Pusryčiai, pietūs ir vakarienė Ispanijoje prasideda vėlai. Pietūs yra pagrindinis ispanų valgis, kuris tiekiamas nuo pirmos iki ketvirtos valandos. Šiuo metu valgomi sočiausi patiekalai.

Jokiu būdu neužsisakykite ispaniškos paeljos vakarienės metu, nes liksite nesuprastas. Vakarienės metu ispanai renkasi lengvesnius patiekalus, pavyzdžiui tapas su vynu arba „pinchos“. Taip pat pamirškite įprastą vakarienės laiką, nes ispanai vakarieniauti pradeda apie 9–10 valandą vakaro ir didžiąją dalį laiko skiria tik bendravimui. Ispanijoje vakarienė pradedama tiekti ne anksčiau 8 valandos vakaro!

Viešint Ispanijoje gali tekti išmokti kalbėti ispaniškai

Nors daugelyje šalių galima susikalbėti angliškai, Ispanijoje didžioji dauguma šios kalbos nemoka. Nelaikykite ispanų storžieviais: jie visada bandys jums padėti, kad ir ko paklaustumėte, bet atsakinės jums dažniausiai ispaniškai savo regiono dialektu, tad pravartu prieš vykstant į Ispaniją išmokti bent keletą frazių, o atvykus į Katalonijos regioną ir katalonų kalbos. Beje, ispanai bendraudami kalba garsiai ir išraiškingai, naudoja kūno kalbą. Naudokite ją ir Jūs!

Ispanų ilgaamžiškumo paslaptis: lėtas mėgavimasis gyvenimu

Ispanijoje įprasta viską atlikti lėčiau, neskubant. Jei atvyksite iš nuolat skubančio miesto – gali būti sunku priprasti prie visiškai kitokio ritmo, tad dauguma gali pamanyti, kad ispanai tingūs. Atsipalaiduokite, Jums atostogos! Dažnas ispanas užsisakęs gėrimo neria į pašnekesius ar tiesiog paskęsta mintyse stebėdamas saulėlydį, lėtai besileidžiantį į Viduržemio jūros purslus.

Šurmulys prie stalo

Tyla Ispanijoje vakarienės ar pietų metu yra tikra retenybė. Etiketas Ispanijoje prie stalo itin skiriasi nuo Europos, čia vyrauja minėtas vėlyvas valgymas bei nepertraukiamas šnekėjimas. Ispanai tikri ekstravertai ir turi nuomonę visais klausimais, tad prie diskusijų ir ilgų pašnekesių teks priprasti.

Punktualumas – ne ispanams

Punktualumas nėra Ispanijos piliečių stiprybė, tad dažnas dėl šios ydos juos tiesiog pašiepia. Ispanai tikrai neteikia didelės reikšmės punktualumui, tad nenustebkite, jeigu viešint Ispanijoje vėluos autobusas, susirinkimas ar net geras draugas. Ispanai dėl to nesuka galvos ir savo vėlavimų nesureikšmina. Tiesa, vėlavimas į darbą, kaip ir visoje Europoje, nėra toleruojamas.

Komplimentai liejasi laisvai

Ispanai dievina komplimentus! Dažną turistą komplimentų žarstymas gali kiek sutrikdyti. Ispanai negaili gero žodžio, tiesa, nereikėtų to sumaišyti su flirtavimu. Čia įprasta parduotuvėje pasakyti “Hola, guapa” (Sveika, gražuole) ir taip pamaloninti pirkėjus ar pakelti jiems nuotaiką. Jie stengiasi būti mandagūs ir draugiški, tad toks etiketas Ispanijoje sveikintinas, gal galime ko pasimokyti iš ispanų ir patys?

Mes kviečiame mokytis iš geriausių ir jau šiandien krauti lagaminą į dėmesio vertas Ispanijos vietas!

Kaip apsisaugoti nuo maliarijos išvykstant?

Kaip apsisaugoti nuo maliarijos išvykstant?

Ruošiantis kelionei į sveikatos priežiūros įstaigas reikėtų kreiptis likus 4-6 savaitėms. Vengti uodų įkandimų: Vartoti antimaliarinių vaistų (profilaktiškai arba gydymui), kuriuos parenka ir paskiria kelionių medicinos specialistas, infektologas....


Išvykusios į darbo kelionę moterys jaučiasi kaltos

Išvykusios į darbo kelionę moterys jaučiasi kaltos

Moterys, išvykusios į kelionę darbo reikalais, nerimauja, jog atitrūks nuo namų ir savų pareigų. Kaltės jausmą sukelia vyraujantys lyčių stereotipai, nes moterys mano, kad joms privalu rūpintis šeima ir namais, o ne keliauti svetur darbo...


Atostogos: kaip per jas pailsėti?

Atostogos: kaip per jas pailsėti?

Atostogos – tai smegenų reabilitacija, kai pavyksta atsitraukti nuo kasdieninės rutinos. Ar tikrai? Daugelis lietuvių atostogaudami dar labiau pavargsta. Psichologai pataria, kad jau išeinant atostogauti reikia susitaikyti su mintimi, kad...


Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Mokslininkai išsiaiškino, kad Kalėdinis periodas ir atostogos gali veikti žmogų panašiai kaip kelionė į kitą laiko zoną. Jų tvirtinimu, labai ilgos išeiginės paveikia mūsų biologinį laikrodį panašiai kaip ir kelionės į svečias šalis. Negana to,...


Ką reikia žinoti norint su savimi pasiimti keturkojį draugą

Ką reikia žinoti norint su savimi pasiimti keturkojį draugą

Norint su savimi vežtis keturkoją gyvūnėlį, savininkas turi pasirūpinti kai kuriais reikalavimais. Vykstant atostogauti už ES ribų, būtina pasirūpinti mikroschema, skiepais nuo pasiutligės ir Europos Sąjungos PET licencija. Iki 2011 m. buvo leista...


Kaip Kanarų salose poilsiauti su vaikais?

Kaip Kanarų salose poilsiauti su vaikais?

Kiekvienais metais Kanarų salos itin džiaugsmingai sutinka pavasarį. Salose gausu pramogų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Turbut šis faktorius lemia tai, kad būtent šeimos ir renkasi Kanarų salas.


Su Europos sveikatos draudimo kortele – saugiau

Su Europos sveikatos draudimo kortele – saugiau

Vykstančiam į Europos Sąjungos (ES) šalis, taip pat į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną (Ekonominės erdvės šalys) bei Šveicariją privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam ar apsidraudusiam Lietuvos piliečiui svarbu turėti Europos sveikatos...


Kaip lengvai ir greitai įsigyti lėktuvų bilietus?

Kaip lengvai ir greitai įsigyti lėktuvų bilietus?

Prieš leidžiantis į kelionę ar verslo komandiruotę dažnai iškyla klausimas – kokią skrydžių kompanija pasirinkti bei kur galima būtų nusipirkti pigius lektuvo bilietus? Žinoma viskas paprasta jei keliauti ruošiatės su turizmo paslaugas...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!