Birželio 20d. Ketvirtadienis

Kelionmaišių knygos: būti ar nebūti

2013 Gegužės 13d.
Peržiūrų skaičius: 9096
Kelionmaišių knygos: būti ar nebūti

Kaip išlikti su knyga karštą vasarą: protų kovos, Grigorijaus Rasputino paslaptys ir britų karininko išlikimo metodai.

Leidykla “Obuolys” šią vasarą bandys įrodyti, kad lietuviai nėra snobai ir skaitinius renkasi pagal turinį, o ne pagal viršelį. Kelionėse patogių skaityti kišeninio formato knygelių plonais viršeliais ši leidykla skaitytojams siūlo jau trijų dešimčių pavadinimų. Kaip “Veidui” pasakojo “Obuolį” valdančios bendrovės “Media Incognito” direktoriaus pavaduotojas Mantvydas Žalėnas, galvojama netgi apie specialiai joms pritaikytus reklaminius stovus knygynuose, nes pardavėjai iki šiol tokių knygelių nelabai mėgo.

Antipatijos priežastį nesunku nuspėti: kišeninės knygelės, palyginti su kietų viršelių analogais, yra bent dvigubai pigesnės, taigi ir knygynams liekantis prekybinis antkainis tiek pat liesesnis.

“Kišeninių knygelių kaina – maždaug 15 Lt, o tų pačių knygų leidimai kietais viršeliais šiandien kainuotų 30–45 Lt. Bet leidėjui popieriniai viršeliai apsimoka kitu požiūriu: kietai įrištos knygos, šeimininkui jas perskaičius, dar ilgai keliauja iš rankų į rankas, taip sumažindamos pirkimų skaičių. O kišeninių vartojimo ciklas trumpesnis. Visi žinome, kad užsienyje, išlipus iš traukinio, autobuso ar lėktuvo, jos dažnai išmetamos arba tiesiog paliekamos transporte. Lietuvoje tokios tradicijos nėra, tačiau maža tikimybė, kad apirusį suskaitytą leidinį kas nors veržtųsi skolintis”, – tvirtina M.Žalėnas.

Formatas gali atbaidyti

Yra tokių literatūros kūrinių, kurių leidimai “Obuolyje” pasirodė skirtingomis versijomis. Kuri iš jų gali būti sėkmingesnė, pasak pašnekovo, prognozuoti sunku – kartais mieliau perkama pigi, o kartais – dailiau atrodanti knyga.

“Tik vieną nedovanotiną klaidą buvom padarę: paaugliams skirto Michaelo Scotto “Alchemiko” serijoje tris knygas išleidom kietais, o ketvirtą – minkštais viršeliais. Ir greitai pajutom, kad skaitytojas nuo mūsų nusigręžė”, – prisimena leidėjas.

Su pigiais leidinių formatais anksčiau eksperimentavo nemažai Lietuvos leidėjų, bet prekybos rezultatai juos nuvylė. Leidyklos “Tyto alba” vadovės Lolitos Varanavičienės nuomone, kišeniniai leidiniai Lietuvoje nėra tiek pigūs, kad galėtų rimtai konkuruoti su tradiciškai įrištais.

Leidyklos “Alma littera” direktorė Danguolė Viliūnienė patikslina, kad spausdinant užsienyje kainų skirtumas išties susidaro ryškus, tačiau Lietuvos spautuvių siūlomos sąlygos to pasiekti neleidžia. Du skirtingi tos pačios knygos formatai dėl pernelyg mažų tiražų taip pat tebėra retas reiškinys. “Įdomu, kad kietų viršelių pageidauja ne tik bibliotekos, kurias galima būtų suprasti, bet netgi jaunoji skaitytojų karta. Moderniai apipavidalinę paaugliams skirtą knygų seriją “Beveik suaugę”, sulaukėme atsiliepimų, kad verčiau grįžtume prie tradicijos”, – pasakoja D.Viliūnienė.

Vasaros pasiūla

Kokiomis knygomis leidyklos žada nustebinti vasarą? “Obuolys” minėtoje kišeninių knygelių serijoje siūlo karininko Johno Wisemano “Išlikimo vadovą”. Jame aiškinama, kaip išgyventi laukinėje gamtoje, rasti kelią be navigacijų, žemėlapių ir kompasų, išlikti užklupus gaisrui ar potvyniui. Autorius 26 metus tarnavo elitiniame britų dalinyje, vykdančiame slaptas operacijas priešo teritorijoje.

“Tyto alba” rekomenduoja “Protų kovas su Robertu Petrausku” – 480 klausimų ir išsamių atsakymų iš populiaraus protų mūšio žaidimo vedėjo sukaupto archyvo. Archyvas turtingas, tad jei pirmasis leidinys skaitytojus sudomins – panašių bus ir daugiau.

“Alma littera” siūlo Edvardo Radzinskio knygą “Rasputinas: gyvenimas ir mirtis”, kurioje remiantis autentiškais duomenimis aprašoma paskutiniojo caro šeimos favorito Grigorijaus Rasputino gyvenimo istorija. Autorius bando papildyti “didžiojo šventvyrio” portretą naudodamasis niekur anksčiau neskelbtais dokumentais, kuriuos jam dovanojo Mstislavas Rostropovičius, nupirkęs “Sotheby’s” aukcione.

“Versus aureus” siūlo garsiojo Arthuro Schnitzlerio romaną “Laisvės linkui”, nukeliantį šimtmečiu atgal į Vienos elito salonus, kuriuose politikuojama apie sionizmą ir socializmą, vedybinius saitus ir erotiką. Pagal vieną iš A.Schnitzlerio kūrinių Stanley Kubrickas sukūrė filmą “Plačiai atmerktos akys”, o Nacionaliniame dramos teatre teberodomas režisierės Yanos Ross spektaklis “Dešimt dialogų apie meilę”, pastatytas pagal šio psichologo pjesę.

“Baltos lankos” atkreipia dėmesį į naujas literatūros tendencijas atspindinčių kūrinių seriją “Orientyrai”. Joje laukia susitikimas su brito Timo Parkso “Europa”, ironiškai traukiančia per dantį kultūriškai vienodėjančią ES. “Tačiau pirmiausia – tai meilės romanas. Autobuse, kuriuo grupė universiteto dėstytojų iš Venecijos vyksta į Strasbūrą įteikti peticijos Europos teisingumo teismui, vienas jų sutinka savo buvusią merginą”, – pasakoja Saulius Repečka, “Baltų lankų” vyriausiasis redaktorius.

Centrinėje Amerikoje užpuolikams geriau nesipriešinti

Centrinėje Amerikoje užpuolikams geriau nesipriešinti

Jei kelionės po Pietų Ameriką metu būsite užpulti, geriau užpuolikams nesipriešinkite, kadangi tikimybė, kad užpuolikai panaudos savo ginklus yra didelė. Kad liktumėte sveiki ir gyvi, verčiau atiduokite užpuolikams visus savo pinigus ir vertingus...


Kaip Kanarų salose poilsiauti su vaikais?

Kaip Kanarų salose poilsiauti su vaikais?

Kiekvienais metais Kanarų salos itin džiaugsmingai sutinka pavasarį. Salose gausu pramogų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Turbut šis faktorius lemia tai, kad būtent šeimos ir renkasi Kanarų salas.


Ar lėktuvuose cirkuliuojantis oras turi toksinių medžiagų?

Ar lėktuvuose cirkuliuojantis oras turi toksinių medžiagų?

Aukščiausiasis Australijos Teismas įpareigojo oro bendrovę East-West Airlines sumokėti piniginę kompensaciją stiuardesei, kuri pasijuto blogai ir susidūrė su sveikatos problemomis dėl lėktuve cirkuliavusio oro.


Lagaminas atostogoms: ar ne per daug įsidėjai kosmetikos?

Lagaminas atostogoms: ar ne per daug įsidėjai kosmetikos?

Artėja atostogos, krauni daug daiktų, tačiau nežinai, ar tikrai juos naudosi? Jei abejoji – jų neimk, nes statistika rodo, kad mes, moterys, atostogų metu panaudojame tik 40 proc. susidėtų daiktų. Kad ir kur bevažiuotumei, nepamiršk įsigyti...


Taksi Vilniuje: viskas Jūsų patogumui

Taksi Vilniuje: viskas Jūsų patogumui

Nors teigiama, jog šiuolaikiniai žmonės jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio, kartais nutinka kitaip. Jeigu vakarą leidžiate su draugais prie taurės vyno, skubiai prireikus kur nors išvykti, automobilis pradėjo demonstruoti...


Žemėlapis kelionėms žymėti-išskirtinis namų akcentas

Žemėlapis kelionėms žymėti-išskirtinis namų akcentas

Mintis: "Kaip norėčiau turėti didelį Pasaulio žemėlapį ir jame žymėti visas savo keliones!". Ir nuo tos stebūklingos minties, prasideda kelionė iki tokio žemėlapio įgyvendinimo! Ir štai jis kaba ant sienos, matomiausioje vietoje ir tu,...


Viskas apie slidinėjimo aprangą

Viskas apie slidinėjimo aprangą

Kalnų slidinėjimo drabužius sudaro trys sluoksniai. Pirmasis sluoksnis glaudžiasi prie odos. Jo funkcija - prakaitą nuo odos perduoti į išorinį sluoksnį. Antrasis sluoksnis šildo. Trečiasis - apsaugo. Jis neturi praleisti išorės drėgmės, privalo...


Kaip pasirinkti geriausią vietą lėktuve?

Kaip pasirinkti geriausią vietą lėktuve?

Keleivio nuotaika skrydžio metu labai priklauso nuo teisingai pasirinktos sėdėjimo vietos, kadangi net toje pačioje klasėje vietos skiriasi pagal komforto lygį. Kurios sėdėjimo vietos yra pačios blogiausios?

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!