Kovo 23d. Šeštadienis

Kelionmaišių knygos: būti ar nebūti

2013 Gegužės 13d.
Peržiūrų skaičius: 8808
Kelionmaišių knygos: būti ar nebūti

Kaip išlikti su knyga karštą vasarą: protų kovos, Grigorijaus Rasputino paslaptys ir britų karininko išlikimo metodai.

Leidykla “Obuolys” šią vasarą bandys įrodyti, kad lietuviai nėra snobai ir skaitinius renkasi pagal turinį, o ne pagal viršelį. Kelionėse patogių skaityti kišeninio formato knygelių plonais viršeliais ši leidykla skaitytojams siūlo jau trijų dešimčių pavadinimų. Kaip “Veidui” pasakojo “Obuolį” valdančios bendrovės “Media Incognito” direktoriaus pavaduotojas Mantvydas Žalėnas, galvojama netgi apie specialiai joms pritaikytus reklaminius stovus knygynuose, nes pardavėjai iki šiol tokių knygelių nelabai mėgo.

Antipatijos priežastį nesunku nuspėti: kišeninės knygelės, palyginti su kietų viršelių analogais, yra bent dvigubai pigesnės, taigi ir knygynams liekantis prekybinis antkainis tiek pat liesesnis.

“Kišeninių knygelių kaina – maždaug 15 Lt, o tų pačių knygų leidimai kietais viršeliais šiandien kainuotų 30–45 Lt. Bet leidėjui popieriniai viršeliai apsimoka kitu požiūriu: kietai įrištos knygos, šeimininkui jas perskaičius, dar ilgai keliauja iš rankų į rankas, taip sumažindamos pirkimų skaičių. O kišeninių vartojimo ciklas trumpesnis. Visi žinome, kad užsienyje, išlipus iš traukinio, autobuso ar lėktuvo, jos dažnai išmetamos arba tiesiog paliekamos transporte. Lietuvoje tokios tradicijos nėra, tačiau maža tikimybė, kad apirusį suskaitytą leidinį kas nors veržtųsi skolintis”, – tvirtina M.Žalėnas.

Formatas gali atbaidyti

Yra tokių literatūros kūrinių, kurių leidimai “Obuolyje” pasirodė skirtingomis versijomis. Kuri iš jų gali būti sėkmingesnė, pasak pašnekovo, prognozuoti sunku – kartais mieliau perkama pigi, o kartais – dailiau atrodanti knyga.

“Tik vieną nedovanotiną klaidą buvom padarę: paaugliams skirto Michaelo Scotto “Alchemiko” serijoje tris knygas išleidom kietais, o ketvirtą – minkštais viršeliais. Ir greitai pajutom, kad skaitytojas nuo mūsų nusigręžė”, – prisimena leidėjas.

Su pigiais leidinių formatais anksčiau eksperimentavo nemažai Lietuvos leidėjų, bet prekybos rezultatai juos nuvylė. Leidyklos “Tyto alba” vadovės Lolitos Varanavičienės nuomone, kišeniniai leidiniai Lietuvoje nėra tiek pigūs, kad galėtų rimtai konkuruoti su tradiciškai įrištais.

Leidyklos “Alma littera” direktorė Danguolė Viliūnienė patikslina, kad spausdinant užsienyje kainų skirtumas išties susidaro ryškus, tačiau Lietuvos spautuvių siūlomos sąlygos to pasiekti neleidžia. Du skirtingi tos pačios knygos formatai dėl pernelyg mažų tiražų taip pat tebėra retas reiškinys. “Įdomu, kad kietų viršelių pageidauja ne tik bibliotekos, kurias galima būtų suprasti, bet netgi jaunoji skaitytojų karta. Moderniai apipavidalinę paaugliams skirtą knygų seriją “Beveik suaugę”, sulaukėme atsiliepimų, kad verčiau grįžtume prie tradicijos”, – pasakoja D.Viliūnienė.

Vasaros pasiūla

Kokiomis knygomis leidyklos žada nustebinti vasarą? “Obuolys” minėtoje kišeninių knygelių serijoje siūlo karininko Johno Wisemano “Išlikimo vadovą”. Jame aiškinama, kaip išgyventi laukinėje gamtoje, rasti kelią be navigacijų, žemėlapių ir kompasų, išlikti užklupus gaisrui ar potvyniui. Autorius 26 metus tarnavo elitiniame britų dalinyje, vykdančiame slaptas operacijas priešo teritorijoje.

“Tyto alba” rekomenduoja “Protų kovas su Robertu Petrausku” – 480 klausimų ir išsamių atsakymų iš populiaraus protų mūšio žaidimo vedėjo sukaupto archyvo. Archyvas turtingas, tad jei pirmasis leidinys skaitytojus sudomins – panašių bus ir daugiau.

“Alma littera” siūlo Edvardo Radzinskio knygą “Rasputinas: gyvenimas ir mirtis”, kurioje remiantis autentiškais duomenimis aprašoma paskutiniojo caro šeimos favorito Grigorijaus Rasputino gyvenimo istorija. Autorius bando papildyti “didžiojo šventvyrio” portretą naudodamasis niekur anksčiau neskelbtais dokumentais, kuriuos jam dovanojo Mstislavas Rostropovičius, nupirkęs “Sotheby’s” aukcione.

“Versus aureus” siūlo garsiojo Arthuro Schnitzlerio romaną “Laisvės linkui”, nukeliantį šimtmečiu atgal į Vienos elito salonus, kuriuose politikuojama apie sionizmą ir socializmą, vedybinius saitus ir erotiką. Pagal vieną iš A.Schnitzlerio kūrinių Stanley Kubrickas sukūrė filmą “Plačiai atmerktos akys”, o Nacionaliniame dramos teatre teberodomas režisierės Yanos Ross spektaklis “Dešimt dialogų apie meilę”, pastatytas pagal šio psichologo pjesę.

“Baltos lankos” atkreipia dėmesį į naujas literatūros tendencijas atspindinčių kūrinių seriją “Orientyrai”. Joje laukia susitikimas su brito Timo Parkso “Europa”, ironiškai traukiančia per dantį kultūriškai vienodėjančią ES. “Tačiau pirmiausia – tai meilės romanas. Autobuse, kuriuo grupė universiteto dėstytojų iš Venecijos vyksta į Strasbūrą įteikti peticijos Europos teisingumo teismui, vienas jų sutinka savo buvusią merginą”, – pasakoja Saulius Repečka, “Baltų lankų” vyriausiasis redaktorius.

Ko Švedijoje nereikėtų praleisti pro šalį?

Ko Švedijoje nereikėtų praleisti pro šalį?

Švedijoje gausu turizmo objektų, susilaukiančių didelio turistų dėmesio. Vis dėlto nereikėtų pamiršti ir iš pažiūros niekuo neišsiskiriančių ir dėmesio nepritraukiančių objektų, - jie nemažiau įdomūs ir saviti.


Vieniši tėvai, vykstantys į kelionę su vaikais, gauna mažesnes nuolaidas

Vieniši tėvai, vykstantys į kelionę su vaikais, gauna mažesnes nuolaidas

Vykdami į keliones su savo vaikais vieniši tėvai dažnai gauna mažesnes nuolaidas nei šeimos, kuriose yra abu tėvai. Prie tokios išvados priėjo Vokietijos vartotojų teisių apsaugos biuro darbuotojai, grįžę iš tiriamųjų kelionių.


Centrinėje Amerikoje užpuolikams geriau nesipriešinti

Centrinėje Amerikoje užpuolikams geriau nesipriešinti

Jei kelionės po Pietų Ameriką metu būsite užpulti, geriau užpuolikams nesipriešinkite, kadangi tikimybė, kad užpuolikai panaudos savo ginklus yra didelė. Kad liktumėte sveiki ir gyvi, verčiau atiduokite užpuolikams visus savo pinigus ir vertingus...


Populiariausios vietos pasaulyje, kurias verta aplankyti kiekvienam kavos mėgėjui

Populiariausios vietos pasaulyje, kurias verta aplankyti kiekvienam kavos mėgėjui

Ko gero, visi sutiks su tuo, kad kava yra vienas skaniausių, naudingiausių bei populiariausių gėrimų pasaulyje. Iš tiesų, geros kokybės kava turi daug privalumų, pradedant puikiu aromatu ir užbaigiant tuo, jog iš kavos tirščių galima pasigaminti...


Kokią pagalvę rinktis kelionei?

Kokią pagalvę rinktis kelionei?

Kai keliauji lėktuvu, autobusu ar traukiniu ir kai reikia miegoti, svarbu pasirinkti tinkamą pagalvę. Geriausiai tinka pripučiamos, kaklą apjuosiančios pagalvės. Jos neleidžia, kad prasidėtų sprando skausmai. Pripučiama pagalvė praverčia ir kai...


Apie mažos šalies didelius turtus

Apie mažos šalies didelius turtus

Šioje valstybėje gyvena šiek tiek daugiau nei 400 tūkst. žmonių. Viena jos vizitinių kortelių – žydras langas į jūrą, o nuolatinis palydovas – vėjas. Čia tiek bažnyčių, kad lankant po vieną per dieną prireiktų visų metų. Taip, tai...


Į lėktuvą – tik gydytojui leidus

Į lėktuvą – tik gydytojui leidus

Atostogaudama nėščia moteris turi rūpintis ne tik savo, bet ir būsimo kūdikio sveikata. Klaipėdietė Rasa Rutkauskienė vadina save ekstremale. Prieš metus besilaukdama antro vaiko moteris išskrido ilsėtis į Filipinus, ten mėgavosi saulės voniomis...


Skubus fototechnikos taisymas Vilniuje

Skubus fototechnikos taisymas Vilniuje

Retai kuris nusipirkęs fotoaparatą paskaito instrukciją ar pasidomi internete, kaip tinkamai jį prižiūrėti.Profesionalūs fotografai, turintys brangią įrangą tą žino, bet kai perki fotoaparatą tik asmeniniam naudojimui, tikrai nesusimąstai apie...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!