Vasario 20d. Ketvirtadienis

Mūsų atostogos – vagims ramus laikas veikti

Peržiūrų skaičius: 6780
Mūsų atostogos – vagims ramus laikas veikti

Dažniausiai butai apiplėšiami, kai šeimininkai išvažiuoja atostogų

Kad ir kaip laukiate atostogų, nereikėtų pamesti galvos. Kol išvyksite, būtinai pasirūpinkite būsto saugumu, kad netektų grįžti į apiplėštus namus… Taip pat reikėtų pasirūpinti gėlėmis ir augintiniais.

Namai lieka vieniši

Vagys džiaugiasi, kai jūs atostogaujate… Girdėta frazė. Iš tikrųjų dažniausiai būstai apiplėšiami, kai šeimininkai išvažiuoja atostogų. Todėl pirmiausia reikėtų pasirūpinti tvirtomis durimis ir patikimomis spynomis. Net išvykdami trumpam laikui nepamirškite užrakinti visų užraktų.

■ Išvykstant savaitgaliui. Pasak specialistų, dažniausiai nuo ilgapirščių nukenčia savaitgalius soduose ir sodybuose leidžiančių žmonių būstai. Neretai kaimynai net nenumano, kad jūsų nėra namie, tad praviros durys ar langai, deganti šviesa įtarimų nesukelia. Artėjant savaitgaliui kaimynus įspėkite apie kelionių planus, kad jie užmestų akį, ar jūsų namuose nekaraliauja neprašyti svečiai. Juk kaimynai taip pat gali tikėtis jūsų pagalbos, kai patys norės išvykti.

■ Ir ilgesniam laikui. Kitas labai veiksmingas būdas, kaip užkirsti kelią ilgapirščių ketinimams, – prieš išvykstant atostogų giminaičių ar draugų paprašyti, kad retkarčiais užsuktų į jūsų namus. Dažniausiai vagys pasirinktą būstą stebi ir tik įsitikinę, kad jame laikinai niekas negyvena, drąsiai veikia. Jei kelioms valandoms užsukę artimieji vakarais uždegs šviesą, iš laiškų dėžutės išims paštą, užtrauks užuolaidas – atrodys, kad namuose yra gyventojų. Išvykdami atostogauti, pasisiūliusiems jums pagelbėti draugams ar giminaičiams raktus perduokite iš anksto, jokiu būdu nepalikite jų po kilimėliu, pašto dėžutėje ar kitose slaptose vietose.

Net jei atostogų metu neturite kam patikėti būsto raktų, išvykdami pasistenkite namus palikti taip, lyg juose būtų nuolat gyvenama. Todėl užtraukite naktines užuolaidas, įjunkite šviesą, palikite veikti radijo tašką.

■ Kad iš atostogų netektų grįžti anksčiau. Kad ir kaip norėtųsi kuo greičiau pradėti džiaugtis atostogų malonumais, prieš išvykdami atidžiai apžiūrėkite visus namus: patikrinkite, ar sandariai uždaryti visi langai, balkono durys, išjunkite visus elektros prietaisus iš tinklo, atjunkite vandenį bei užsukite visus čiaupus. Jei išvykstate ilgesniam laikui ir ketinate atjungti elektrą, iš anksto pasirūpinkite atitirpinti ir sutvarkyti šaldytuvą, antraip po atostogų jus pasitiks telkšanti bala ir nemalonus kvapas. Tik viską atidžiai patikrinę galėsite ramiai išvykti nesibaimindami, kad jūsų kelionės planus sugriaus namie įvykusi netikėta avarinė situacija.

Jei gyvūnai negali keliauti kartu…

Tikrai mažiau rūpesčių kyla, jeigu į kelionę galite pasiimti ir augintinį. Tik prieš tai būtinai išsiaiškinkite, ar ten, kur ketinate apsistoti, galima atvykti su gyvūnais. O ką daryti, kai neturite galimybių keliauti kartu su augintiniu? Gerai, jeigu jį galite palikti kaime ar pas giminaičius bei draugus. Užsienyje labai populiarūs gyvūnų nakvynės namai ir viešbučiai Lietuvoje dar tik naujovė. Už tam tikrą mokestį šeimininkas palieka gyvūną patikimose rankose, augintinis gauna šiltą guolį, būna laiku pašertas ir prižiūrėtas. Tačiau Lietuvoje tai nėra pats pigiausias variantas: paros kaina katei kainuoja nuo 15 Lt, o šuniui – apie 25–35 Lt. Papildomai turėsite sumokėti už ėdalą, nes ne visuose gyvūnų viešbučiuose leidžiama palikti savojo. Į gyvūnų nakvynės namus keturkojai priimami tik sveiki, todėl privalėsite pateikti tą įrodantį veterinaro pažymėjimą, taip pat augintinis turi segėti antkaklį nuo blusų.

Ieškantiems pigesnio varianto gera išeitis gali būti augintiniui kuriam laikui surasti naujus namus. Ypač vasarą moksleiviai ir studentai stengiasi papildomai užsidirbti, todėl labai populiaru tampa pasiimti globoti išvykstančiųjų atostogauti keturkojus draugus. Už 5–10 Lt per dieną jūsų augintinis bus pavedžiotas, pašertas ir prižiūrėtas.

Baiminatės, kad jūsų augintinis neprisileis nepažįstamo žmogaus? Tuomet gerai pagalvokite ir pasiteiraukite, galbūt kaimynų ar giminaičių vaikai norėtų šiek tiek papildomai užsidirbti. Jei ne, vienintelė išeitis jums bus šunų viešbutis – jų dabar jau galima rasti beveik kiekviename didesniame Lietuvos mieste.

Žinomiausių slaptaviečių dešimtukas

Tikriausiai neprotinga vertingus daiktus ar šiek tiek didesnę grynųjų pinigų sumą laikyti visiems matomoje ir lengvai prieinamoje vietoje, todėl namuose ieškote slaptų vietelių jiems paslėpti. Pateikiame populiariausių slaptaviečių sąrašą: kai kuriose vietose ilgapirščiai be vargo suras jūsų slepiamą turtą, tačiau gali išeiti ir nieko nepešę.

1. Baldai ir muzikos instrumentai

Beveik trečdalis žmonių vertingus daiktus mėgsta saugoti spintų, komodų ir stalų stalčiuose, manydami, kad ilgapirščiai nesumąstys pinigų ir papuošalų ieškoti muzikos instrumentuose ar jų dėkluose. Bet šios vietos įeina į populiariausių slaptaviečių trejetuką!

2. Garso ir vaizdo technika

Radę daugiau, nei tikėjosi, vagys apsidžiaugs. Pasirodo, buitinė technika neretai tampa šeimos santaupų kaupykla. Jei nenorite prarasti visų užgyventų pinigų, laikykite juos banke.

3. Veidrodžiai, paveikslai, kilimai

Ant sienų kabantys kilimai, paveikslai, veidrodžiai ir rėmeliai – nuo jų vagys pirmiausia pradeda vertingų daiktų ir pinigų paiešką!

4. Drabužiai, apatinis trikotažas

Labai senas ir vis dar plačiai naudojamas būdas – pinigus kišti į kojinę, įsukti į apatinį trikotažą, slėpti patalynėje ar ant pakabos kabančios striukės kišenėje. Sena dar nereiškia genialu…

5. Knygos, kompaktinės plokštelės

Pakaktų pažiūrėti keletą filmų apie gangsterius, kad suprastum, jog vertingų daiktų paieška prasideda nuo knygų lentynos. Tikriausiai apie 20 proc. žmonių tokių filmų nėra matę, nes pinigus mėgsta slėpti tarp knygų puslapių ar kompaktinių plokštelių dėkluose.

6. Tualeto bakelis

Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai labai geras pasirinkimas. Žinoma, ne taip lengva atidaryti bakelio dangtį, tačiau vagys tokiam darbui laiko negaili.

7. Antresolės

10 proc. žmonių mano, kad vagys taip aukštai nepažvelgs. Tačiau be reikalo taip mano…

8. Čiužinys

Miegoti ant pinigųir brangenybių gal ir saldu, bet dieną po čiužiniu palikti šiuos vertingus daiktus – visai nesaugu.

9. Virtuvė

6 proc. žmonių vertingus daiktus suslapsto virtuvėje: kavamalėje, induose su kruopomis, tarp prieskonių ir pan.

10. Sienos ir grindys

Seifai, įmontuoti į grindis ar sieną, – patikimiausios saugyklos. Jas vagims aptikti sunkiausia. Tačiau tik 4 proc. žmonių pamąsto apie tokį įrenginį savo namuose.

Ar girdėjote apie slaptus baldus?

Tai baldai, kurie turi slaptus skyrelius, pavyzdžiui, komoda su dvigubu dugnu, krėslas su niša nugarėlėje ar fotelis su nusukama kojele. Ilgapirštis net neįtars apie tokiuose balduose besislepiančius vertingus daiktus, vadinasi, jų nepavogs.

www.veidas.lt

Kaip pasijausti verslo klasės keleiviu

Kaip pasijausti verslo klasės keleiviu

Jei jums teko skristi ekonomine klase iš vieno kontinento į kitą, galbūt patyrėte tą jausmą, kad po skrydžio buvote lyg sugniuždyti? Siūlome keletą patarimų, kaip ilgus skrydžius pasidaryti nors kiek malonesniais.


Skiepai – būtinas kelionių palydovas

Skiepai – būtinas kelionių palydovas

Praėjusiais metais pasaulyje buvo užregistruotas vienas įvežtinis Lassa karštligės atvejis Jungtinėje Karalystėje, du laukinio poliomielito viruso atvejai Mauritanijoje, Krymo Kongo hemoraginės karštligės atvejis Graikijoje, penki maro atvejai...


Centrinėje Amerikoje užpuolikams geriau nesipriešinti

Centrinėje Amerikoje užpuolikams geriau nesipriešinti

Jei kelionės po Pietų Ameriką metu būsite užpulti, geriau užpuolikams nesipriešinkite, kadangi tikimybė, kad užpuolikai panaudos savo ginklus yra didelė. Kad liktumėte sveiki ir gyvi, verčiau atiduokite užpuolikams visus savo pinigus ir vertingus...


Išvykusios į darbo kelionę moterys jaučiasi kaltos

Išvykusios į darbo kelionę moterys jaučiasi kaltos

Moterys, išvykusios į kelionę darbo reikalais, nerimauja, jog atitrūks nuo namų ir savų pareigų. Kaltės jausmą sukelia vyraujantys lyčių stereotipai, nes moterys mano, kad joms privalu rūpintis šeima ir namais, o ne keliauti svetur darbo...


Turistai, besilankantys Vatikane, privalo galvoti apie savo garderobą

Turistai, besilankantys Vatikane, privalo galvoti apie savo garderobą

Jau nuo seno „per daug paprastai“ apsirengusiems turistams Vatikane dažnai buvo primenama, kad šventajame mieste toks stilius nėra priimtinas. Dabar miesto sargai, tūnodami prie mažosios miesto-valstybės sienos vis dažniau įspėja...


Ką reikia žinoti norint su savimi pasiimti keturkojį draugą

Ką reikia žinoti norint su savimi pasiimti keturkojį draugą

Norint su savimi vežtis keturkoją gyvūnėlį, savininkas turi pasirūpinti kai kuriais reikalavimais. Vykstant atostogauti už ES ribų, būtina pasirūpinti mikroschema, skiepais nuo pasiutligės ir Europos Sąjungos PET licencija. Iki 2011 m. buvo leista...


Keliautojo vaistinėlė

Keliautojo vaistinėlė

Į kelionę vežantis vaistus reikia žinoti: Kartu su vaistais reikia turėti receptą arba jo kopiją. Vaistų negalima vežtis daugiau negu nurodyta recepte (arba jo kopijoje). Galioja tik Jūsų vardu išrašytas receptas. Recepto kopijos niekur...


Kaip išvengti nemalonumų atostogaujant

Kaip išvengti nemalonumų atostogaujant

Išpopuliarėjus pigių skrydžių bendrovėms, į kitą Europos galą galima nuskristi vos už keliasdešimt litų. Jei keliaujate savarankiškai, dažnai tenka nuomotis automobilį. Tačiau džiaugsmą dėl sutaupytų pinigų gali apkartinti netinkamai perskaityta...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!