Birželio 25d. Antradienis

Mūsų atostogos – vagims ramus laikas veikti

2012 Lapkričio 19d.
Peržiūrų skaičius: 6640
Mūsų atostogos – vagims ramus laikas veikti

Dažniausiai butai apiplėšiami, kai šeimininkai išvažiuoja atostogų

Kad ir kaip laukiate atostogų, nereikėtų pamesti galvos. Kol išvyksite, būtinai pasirūpinkite būsto saugumu, kad netektų grįžti į apiplėštus namus… Taip pat reikėtų pasirūpinti gėlėmis ir augintiniais.

Namai lieka vieniši

Vagys džiaugiasi, kai jūs atostogaujate… Girdėta frazė. Iš tikrųjų dažniausiai būstai apiplėšiami, kai šeimininkai išvažiuoja atostogų. Todėl pirmiausia reikėtų pasirūpinti tvirtomis durimis ir patikimomis spynomis. Net išvykdami trumpam laikui nepamirškite užrakinti visų užraktų.

■ Išvykstant savaitgaliui. Pasak specialistų, dažniausiai nuo ilgapirščių nukenčia savaitgalius soduose ir sodybuose leidžiančių žmonių būstai. Neretai kaimynai net nenumano, kad jūsų nėra namie, tad praviros durys ar langai, deganti šviesa įtarimų nesukelia. Artėjant savaitgaliui kaimynus įspėkite apie kelionių planus, kad jie užmestų akį, ar jūsų namuose nekaraliauja neprašyti svečiai. Juk kaimynai taip pat gali tikėtis jūsų pagalbos, kai patys norės išvykti.

■ Ir ilgesniam laikui. Kitas labai veiksmingas būdas, kaip užkirsti kelią ilgapirščių ketinimams, – prieš išvykstant atostogų giminaičių ar draugų paprašyti, kad retkarčiais užsuktų į jūsų namus. Dažniausiai vagys pasirinktą būstą stebi ir tik įsitikinę, kad jame laikinai niekas negyvena, drąsiai veikia. Jei kelioms valandoms užsukę artimieji vakarais uždegs šviesą, iš laiškų dėžutės išims paštą, užtrauks užuolaidas – atrodys, kad namuose yra gyventojų. Išvykdami atostogauti, pasisiūliusiems jums pagelbėti draugams ar giminaičiams raktus perduokite iš anksto, jokiu būdu nepalikite jų po kilimėliu, pašto dėžutėje ar kitose slaptose vietose.

Net jei atostogų metu neturite kam patikėti būsto raktų, išvykdami pasistenkite namus palikti taip, lyg juose būtų nuolat gyvenama. Todėl užtraukite naktines užuolaidas, įjunkite šviesą, palikite veikti radijo tašką.

■ Kad iš atostogų netektų grįžti anksčiau. Kad ir kaip norėtųsi kuo greičiau pradėti džiaugtis atostogų malonumais, prieš išvykdami atidžiai apžiūrėkite visus namus: patikrinkite, ar sandariai uždaryti visi langai, balkono durys, išjunkite visus elektros prietaisus iš tinklo, atjunkite vandenį bei užsukite visus čiaupus. Jei išvykstate ilgesniam laikui ir ketinate atjungti elektrą, iš anksto pasirūpinkite atitirpinti ir sutvarkyti šaldytuvą, antraip po atostogų jus pasitiks telkšanti bala ir nemalonus kvapas. Tik viską atidžiai patikrinę galėsite ramiai išvykti nesibaimindami, kad jūsų kelionės planus sugriaus namie įvykusi netikėta avarinė situacija.

Jei gyvūnai negali keliauti kartu…

Tikrai mažiau rūpesčių kyla, jeigu į kelionę galite pasiimti ir augintinį. Tik prieš tai būtinai išsiaiškinkite, ar ten, kur ketinate apsistoti, galima atvykti su gyvūnais. O ką daryti, kai neturite galimybių keliauti kartu su augintiniu? Gerai, jeigu jį galite palikti kaime ar pas giminaičius bei draugus. Užsienyje labai populiarūs gyvūnų nakvynės namai ir viešbučiai Lietuvoje dar tik naujovė. Už tam tikrą mokestį šeimininkas palieka gyvūną patikimose rankose, augintinis gauna šiltą guolį, būna laiku pašertas ir prižiūrėtas. Tačiau Lietuvoje tai nėra pats pigiausias variantas: paros kaina katei kainuoja nuo 15 Lt, o šuniui – apie 25–35 Lt. Papildomai turėsite sumokėti už ėdalą, nes ne visuose gyvūnų viešbučiuose leidžiama palikti savojo. Į gyvūnų nakvynės namus keturkojai priimami tik sveiki, todėl privalėsite pateikti tą įrodantį veterinaro pažymėjimą, taip pat augintinis turi segėti antkaklį nuo blusų.

Ieškantiems pigesnio varianto gera išeitis gali būti augintiniui kuriam laikui surasti naujus namus. Ypač vasarą moksleiviai ir studentai stengiasi papildomai užsidirbti, todėl labai populiaru tampa pasiimti globoti išvykstančiųjų atostogauti keturkojus draugus. Už 5–10 Lt per dieną jūsų augintinis bus pavedžiotas, pašertas ir prižiūrėtas.

Baiminatės, kad jūsų augintinis neprisileis nepažįstamo žmogaus? Tuomet gerai pagalvokite ir pasiteiraukite, galbūt kaimynų ar giminaičių vaikai norėtų šiek tiek papildomai užsidirbti. Jei ne, vienintelė išeitis jums bus šunų viešbutis – jų dabar jau galima rasti beveik kiekviename didesniame Lietuvos mieste.

Žinomiausių slaptaviečių dešimtukas

Tikriausiai neprotinga vertingus daiktus ar šiek tiek didesnę grynųjų pinigų sumą laikyti visiems matomoje ir lengvai prieinamoje vietoje, todėl namuose ieškote slaptų vietelių jiems paslėpti. Pateikiame populiariausių slaptaviečių sąrašą: kai kuriose vietose ilgapirščiai be vargo suras jūsų slepiamą turtą, tačiau gali išeiti ir nieko nepešę.

1. Baldai ir muzikos instrumentai

Beveik trečdalis žmonių vertingus daiktus mėgsta saugoti spintų, komodų ir stalų stalčiuose, manydami, kad ilgapirščiai nesumąstys pinigų ir papuošalų ieškoti muzikos instrumentuose ar jų dėkluose. Bet šios vietos įeina į populiariausių slaptaviečių trejetuką!

2. Garso ir vaizdo technika

Radę daugiau, nei tikėjosi, vagys apsidžiaugs. Pasirodo, buitinė technika neretai tampa šeimos santaupų kaupykla. Jei nenorite prarasti visų užgyventų pinigų, laikykite juos banke.

3. Veidrodžiai, paveikslai, kilimai

Ant sienų kabantys kilimai, paveikslai, veidrodžiai ir rėmeliai – nuo jų vagys pirmiausia pradeda vertingų daiktų ir pinigų paiešką!

4. Drabužiai, apatinis trikotažas

Labai senas ir vis dar plačiai naudojamas būdas – pinigus kišti į kojinę, įsukti į apatinį trikotažą, slėpti patalynėje ar ant pakabos kabančios striukės kišenėje. Sena dar nereiškia genialu…

5. Knygos, kompaktinės plokštelės

Pakaktų pažiūrėti keletą filmų apie gangsterius, kad suprastum, jog vertingų daiktų paieška prasideda nuo knygų lentynos. Tikriausiai apie 20 proc. žmonių tokių filmų nėra matę, nes pinigus mėgsta slėpti tarp knygų puslapių ar kompaktinių plokštelių dėkluose.

6. Tualeto bakelis

Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai labai geras pasirinkimas. Žinoma, ne taip lengva atidaryti bakelio dangtį, tačiau vagys tokiam darbui laiko negaili.

7. Antresolės

10 proc. žmonių mano, kad vagys taip aukštai nepažvelgs. Tačiau be reikalo taip mano…

8. Čiužinys

Miegoti ant pinigųir brangenybių gal ir saldu, bet dieną po čiužiniu palikti šiuos vertingus daiktus – visai nesaugu.

9. Virtuvė

6 proc. žmonių vertingus daiktus suslapsto virtuvėje: kavamalėje, induose su kruopomis, tarp prieskonių ir pan.

10. Sienos ir grindys

Seifai, įmontuoti į grindis ar sieną, – patikimiausios saugyklos. Jas vagims aptikti sunkiausia. Tačiau tik 4 proc. žmonių pamąsto apie tokį įrenginį savo namuose.

Ar girdėjote apie slaptus baldus?

Tai baldai, kurie turi slaptus skyrelius, pavyzdžiui, komoda su dvigubu dugnu, krėslas su niša nugarėlėje ar fotelis su nusukama kojele. Ilgapirštis net neįtars apie tokiuose balduose besislepiančius vertingus daiktus, vadinasi, jų nepavogs.

www.veidas.lt

Lėtieji miestai – užuovėja nuo šiuolaikinio pasaulio greičio kulto

Lėtieji miestai – užuovėja nuo šiuolaikinio pasaulio greičio kulto

Dažnas šiuolaikinis miestietis skundžiasi ne tik dėl nuolatinio skubėjimo, įtampos ir streso kylančiu lėtiniu nuovargiu ar dėl nekokybiško maisto, nejudrumo ir nuolatinio smaksojimo prie kompiuterio susilpnėjusia sveikata, bet ir susvetimėjusiu...


Gruzija: miestai uolose, dvispalvės upės ir karštos širdys

Gruzija: miestai uolose, dvispalvės upės ir karštos širdys

Nemažai lietuvių iš naujo atranda kalnuotąją Gruziją. Šalis keliautojus užburia temperamentingais, šiltai bendraujančiais žmonėmis, istoriniais miestais, vaizdingais kalnais ir puikiu klimatu. „Šios šalies neįmanoma nepamilti. Buvo liūdna ir...


Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Mokslininkai išsiaiškino, kad Kalėdinis periodas ir atostogos gali veikti žmogų panašiai kaip kelionė į kitą laiko zoną. Jų tvirtinimu, labai ilgos išeiginės paveikia mūsų biologinį laikrodį panašiai kaip ir kelionės į svečias šalis. Negana to,...


Kaip elgiasi gyvūnai kelionės metu

Kaip elgiasi gyvūnai kelionės metu

Vykstate į Angliją aplankyti artimųjų ar draugų, o gal išvažiuojate ilgesniam laikui padirbėti ? Dažnam kyla klausimas ką gi daryti su ketrukoju draugu ? Jei savo kelionę patikėsite Broliaiveža.lt vairuotojams šie profesionalūs vairuotojai ir...


Kaip tinkamai pasiruošti kelionei?

Kaip tinkamai pasiruošti kelionei?

Ar planuojate kažkur keliauti? Kelionės yra vienas iš didžiausių gyvenimo džiaugsmų, tačiau joms visada reikia tinkamai pasiruošti – nesvarbu, ar planuojate trumpą žygį palei jūrą, ar važiuojate su automobiliu į kitą Europos kraštą. Jeigu...


Netradiciniai grožio salonai pasaulyje

Netradiciniai grožio salonai pasaulyje

Ko gero, jau ne kartą teko girdėti apie neįprastus viešbučius ar restoranus, kurie įrengti iš ledo, stiklo, smėlio ar netgi mezginių... Ne išimtis yra ir grožio salonai – siūlome susipažinti su 7 keisčiausiais grožio salonais pasaulyje.


„Patiems dera pasirūpinti, kad ligos neapkartintų atostogų“

„Patiems dera pasirūpinti, kad ligos neapkartintų atostogų“

Artėjant vasarai keliautojams pravartu iš anksto pasidomėti, kokie galimi pavojai sveikatai slypi šalyse, kurias žadama aplankyti. Kauno klinikinės ligoninės Konsultacijų ir diagnostikos skyriaus vyriausioji ordinatorė Vilija Petrulienė sako, kad...


Svarbiausios kosmetikos priemonės, kurias būtina pasiimti keliaujant

Svarbiausios kosmetikos priemonės, kurias būtina pasiimti keliaujant

Kelionės – vienas geriausių ir įdomiausių dalykų gyvenime. Pažintinės, poilsinės, egzotinės, planuojamos savarankiškai ar bendradarbiaujant su kelionių agentūra – pasirinkimo laisvė tokia didelė, jog nemaža dalis žmonių per metus...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!