Balandžio 2d. Ketvirtadienis

4 kriterijai, svarbūs renkantis palapinę

4 kriterijai, svarbūs renkantis palapinę

Šiltasis metų sezonas jau įsibėgėjo ir tikriausiai daugelis spėjo pastebėti, jog savaitgalių visų poilsio planų įgyvendinimui gerokai per mažai. Visgi bent vieną jų reikėtų paskirti stovyklavimui su palapine – veiklai, atskleisiančiai tikrąją poilsio ir buvimo gamtoje malonumą. Trūksta pagrindinio „ingrediento“, tai yra palapinės? Tuomet patarimai, kaip išsirinkti palapinę, jums bus kaip tik į temą.

Nereikėtų vaikytis žemiausios kainos pasiūlymo ar aklai pasitikėti konsultanto, kuris, savaime suprantama, nori įsiūlyti savo prekę, rekomendacijomis. Visų pirma derėtų skirti laiko savo poreikių minėtos prekės atžvilgiu analizei bei pažinčiai su svarbiausiomis palapinių charakteristikoms.

Palapinės svoris. Šis parametras, tai yra kuo mažesnis svoris, svarbus tikriems žygeiviams, išvykos metu nešiantiems palapinę ant pečių. Jei esate labiau „civilizuoti“ ir palapinę gabensite automobilio bagažinėje, pastarosios svoris neturėtų būti kriterijus, už kurį reikia papildomai mokėti.

Konstrukcija. Atsiminkite: kuo daugiau konstrukcinių elementų, tuo sudėtingesnis ir daugiau laiko reikalaujantis palapinės sutvėrimo išbandymas jūsų lauks. Nuo medžiagų, iš kurių pagaminta palapinė, priklauso pastarosios kokybė. Karkasas, pagamintas iš aliuminio, yra lengvas, tačiau tvirtas ir ilgaamžis. Stiklo pluošto karkasas – pigesnis, tačiau sunkesnis ir ne toks tvirtas.

Medžiagos. Palapinės, siuvamos iš nailono medžiagos, yra lengvos, patvarios, atsparios įbrėžimams. Poliesteris pasižymi didesniu atsparumu vandeniui ir, kaip teigiama, patikimesne apsauga nuo UV spindulių (tai patvirtinančių mokslinių įrodymų nėra). Geriausia, kai, siekiant didesnės apsaugos nuo drėgmės, viena palapinės dugno ir lietaus atsparaus sluoksnio pusė padengiama poliuretanu, kita – silikonu.

Atsparumas drėgmei. Šis parametras, kitaip dar vadinamas hidrostatiniu slėgiu, apibūdina palapinės atlaikomą kritulių kiekį. Jei hidrostatinis slėgis bus mažesnis nei 1000 mm, palapinė, vos tik pradėjus stipriau krapnoti, kiaurai perlis. Išvykoms mūsų šalyje rekomenduojamos palapinės, kurių hidrostatinis slėgis yra 3000 mm, o ilgesni, profesionalūs žygiai reikalauja palapinių iki 4000 mm. Savaime suprantama, kuo aptariamas rodiklis aukštesnis, tuo kaina didesnė, tačiau, kita vertus, ir palapinė tarnaus ilgiau.

Parduotuvė ARMIJAI IR CIVILIAMS, siūlanti platų turistinių ir kitų prekių asortimentą, laukia jūsų. Suskubkite išsirinkti savo svajonių palapinę, nes geriausi pasiūlymai greitai išgraibstomi.

Kaip pasirinkti sportinę aprangą?

Kaip pasirinkti sportinę aprangą?

Kai saulė nebelepina kaitriais spinduliais, šaltėjantys orai sužadiną norą... sportuoti! Būtent bėgiodami rytais galite prisijaukinti šiek tiek šaltesnius orus ir, žinoma, pastiprinti imuninę sistemą ruošiantis šalčiausiam metuose periodui –...


Apie valtis

Apie valtis

Pristatome Jums daugiafunkcianalias pripučiamas valtis iš ypatingai patvaraus bei ilgaamžiško armuoto audinio.


Svarbiausios palapinės savybės

Svarbiausios palapinės savybės

Tai antras straipsnis apie palapines. Pirmajame straipsnyje aptarėme svarbiausius klausimus, į kuriuos reikia sau atsakyti prieš renkantis palapinę. Šiame rasi 9 savybes, į kurias būtina atkreipti dėmesį, sprendžiant ar išsirinkta palapinė tau tinka.


Didžiausia Kaune palapinių ekspozicija laukia smalsių žygeivių

Didžiausia Kaune palapinių ekspozicija laukia smalsių žygeivių

Lietuvoje gimsta naujos aktyvaus poilsio gamtoje tradicijos. Vis daugiau žmonių išsiruošia į ekstremalius žygius pėščiomis ar dviračiais. Per miškus, pelkes, nesvarbu, kokiu oru.


Lietuvos alpinistai įveikė aukščiausias Amerikos uolas

Lietuvos alpinistai įveikė aukščiausias Amerikos uolas

Lietuviai įveikė aukščiausias ir sudėtingiausias Š. ir P. Amerikos uolas. Tai pirma tokios trukmės ir sudėtingumo ekspedicija Lietuvos alpinizmo istorijoje. Projektą „Vertikalus gyvenimas“ vykdantys „Montis Magia“ alpinistų...


Liemens apimties ir susegimo diržų svarba renkantis turistinę kuprinę

Liemens apimties ir susegimo diržų svarba renkantis turistinę kuprinę

Susegimo diržai turi būti patogūs ir reguliuojami. Pakankamai platus (bent 7 cm.) ir gan minkštas juosmens diržas suteiks daugiau komforto. Tai yra svarbu, nes juosmens diržas didelę kuprinės svorio dalį perkelia ant klubų. O visa kita priklauso...


Dviratininkų pamėgtoje Palangoje – dėmesys mažųjų saugumui

Dviratininkų pamėgtoje Palangoje – dėmesys mažųjų saugumui

Palangoje besiilsinčios sportiškos šeimos raginamos pasirūpinti savo, o ypač – mažųjų dviratininkų saugumu. Vienas iš būdų apsisaugoti nuo galimos nelaimės – prieš sėdant ant dviračio savo atžalai užsegti šalmą. Apie tai primena...


Žvejybai skirti drabužiai: jų privalumai VIDEO

Žvejybai skirti drabužiai: jų privalumai VIDEO

Žvejojant ne tik svarbu turėti tinkamą įranga, masalą, bet ir svarbu pasirūpinti tinkama apranga. Žvejojant jūroje, ant ledo, žiemą ar kitais sezonais reikalingi tinkami ir kokybiški drabužiai, kurie leis žvejui laisvai judėti bei apsaugos nuo...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!