Lapkričio 17d. Sekmadienis

Kaip išsirinkti meškerykoti

2012 Rugpjūčio 28d.
Peržiūrų skaičius: 7176
Kaip išsirinkti meškerykoti

Susiduriame su tuo, kad priėjome prie žvejybos. Meškerykotis yra gana svarbi mūsų arsenalo dalis. Meškerykočių pagalba mes metame blizges, dirbtinius masalus ir svarbiausiai - ištraukiame žuvį. Iš visų rinkoje esančių meškerykočių kažkurį reikia išsirinkti. Kaip žinoti, kuris yra geras jums? Jie visi gali atrodyti palyginti panašūs, bet jų akcijos ir konstrukcijos yra ganėtinai įvairios ir skirtingos.

Meškerykočių medžiagos

Meškerykočiai padarė ilgą kelią nuo ankstyvų lazdyno meškerių iki šioms dienoms įprastų. Meškerykočiai šiandien yra padaryti iš aukštų technologijų medžiagų, siūlančių žvejui padidintą jautrumą, geresnią akciją ir lengvesnius svorius. (Nors daugelis šitų ypatybių gali atsiremti į kainą.)

Dauguma meškerykočių, kurie yra rinkoje, yra padaryti ar iš grafito ar iš stiklo pluošto, ar dviejų medžiagų kombinacijos.

Grafitas: Grafito meškerykočiai yra ant scenos gana ilgą laiką, ir tapo medžiaga, kurią pasirenka visur pramonėje. Grafito meškerykočiai yra nepaprastai lengvi, turi aiškų pranašumą, kai reikia ištisas dienas praleisti žvejyboje. Ne tiktai jie yra lengvi, jie yra taip pat nepaprastai jautrūs, perduodami kiekvieną traukimą, trūktelėjimą tiesiogiai per valą ir meškerykotį į jūsų rankas. Šis jautrumas yra gyvybiškai reikalingas lengvai ar smarkiai žuviai traukti, ar sunkioms ir vėjuotoms sąlygoms, kai jautrumas gali būti prarastas dėl šių dalykų.

Meškerykočiai, padaryti iš grafito, yra taip pat labai lankstūs, stiprūs ir galingi. Būtent šios savybės padės jums pasiekti savo, kai jums prireiks iš tikrųjų kovoti su žuvimi.

Grafitas turi skirtingų "modulio reitingų įvairovę", taip sakant yra matavimas, kuris yra panaudotas, kad apibūdintų pluoštų jėgą, panaudotų meškerykotyje. Kuo aukštesnis modulio reitingas, tuo stipresnis ir tankesnis pluoštai iš kurio pagamintas meškerykotis. Galvokite apie tai. Šis kelias - kai reitingas kyla, medžiagos apimtis mažėja, atsižvelgiant į lengvesnį svorį, greitesnę akciją ir daugiau jautrumo - galima teigti, kad tai yra pagrindinė jėga. Vienas neigiamas aspektas į visa tai yra, kadangi reitingas kyla, meškerykočio trapumas padidėja. Rasti bendrą pasirinkimą tarp ypatybių ir "trapaus" faktoriaus yra pasisekimo raktas.

Pavyzdys. Stiklo pluoštas turi modulio reitingą tarp 6 ir 13 milijonų, tuo metu, kai Grafitas turi reitingą tarp 33 ir 60 milijonų. (IM6 tuščiaviduris turi 33 milijonų reitingą, tuo metu, kai IM7 yra apie 42 milijonai.)

Grafito meškerykočiai yra aukštame kainų sąrašo gale.

Stiklo pluoštas: Stiklo pluošto rmeškerykočiai yra rinkoje ilgą laiką, ir daug pagerinimų buvo padaryta gerinant išvaizdą ir savybes. Vienas dažnas nusiskundimas, kuris lieka su stiklo pluoštu yra jautrumo trūkumas. Grafito meškerykočiai viešpatauja šiose varžybose, nors, jei jūsų žvejybos stilius diktuoja nebūtiną jautrumą, stiklo pluoštas gali būti pasirinkimu jums. Stiklo pluošto meškerykočiai yra taip pat sunkesni palyginti su grafitu, nors jie yra linkę būti labiau ilgaamžiai negu jų dublikatas iš grafito. (Aš patarčiau vaikams pradėti su stiklo pluošto meškerykočiais, kadangi tarnaus daug geriau dėl neatsargaus ar šiurkštaus elgesio.) Stiklo pluošto meškerykočiai užima žemesnį kainų lygio galą, kai kalbama apie vartotojo kainas.

Mišinys (Composite): Sudėtiniai meškerykočiai yra populiariausi pasaulyje - grafitas ir stiklo pluošto, sujungimas į vieną. Sudėtinis meškerykotis turi įrodytas jautrumo ir lengvumo savybes, su pridėta ilgaamžiškumo funkcija. Sudėtiniai meškerykočiai sudaro didžiausią procentinį dydį meškerykočių, kurie yra šiuo metu rinkoje, aprūpindami deramą balansą, kurio dauguma žvejų ieško. Jei jūs neieškote rinkoje nepaprastai jautraus meškerykočio, mano pasirinkimas atitektų kompozitiniam meškerykočiui pagal požymius, kuriuos jie turi.

Sudėtiniai meškerykočiai gali būti vidutiniame - aukštesniame lygyje išreiškiant kaina.

Meškerykočio žiedeliai

Meškerykočio žiedeliai yra apvalios kilpos, pritvirtintos prie meškerykočio, per kuras eina jūsų valas. Žiedeliai yra svarbūs žvejui, kadangi jie garantuoja atstumą jūsų metimui ir pagalbą kovojant su žuvimi.

Pasirinkdamas meškerykotį, įsitikinkite, kad žiedeliai yra padaryti iš kietos keramikos. Kieta keramika sumažins valo trintį, garantuodama lygų kelią valui, taip pat pridėdama ilgaamžiškumą, kuris bus reikalingas traukiant žuvį. Šitie aukštos kokybės žiedeliai taip pat garantuos, kad valai nesitrins ar dėvėsis į metalą. Du populiarūs žiedeliai rinkoje yra Fuji Hardloy ir Silicio Karbidas.

Meškerykočių akcijos

Meškerykočių "akcija" yra trukmė, panaudota, kad apibūdintų lankstumą ar kietumą, kurį tai rodo. Yra trys pagrindiniai skirtingi tipai veiksmų, pasiekiamų žvejui.

Greitas Veiksmas (Fast action): meškerykočio galas palinks labai nedaug, iš tikrųjų tiktai dalis galiuko palinks apskritai. Šio tipo meškerykočiai yra idealūs, skirti dideliam "gamefish", ar kai sąlygos žvejybai nepaprastai sunkios, daug vandens augalijos, kur sėkmės raktas žvejyboje - užmesti greitai ir toli. Greitos akcijos meškerykotis leis jums mesti masalą toli ir galingai. Puikiai tinkamas lydekų, šamų žvejyboje.

Vidutinis Veiksmas (Medium action): Vidutinės akcijos meškerykotis yra geriausias pasirinkimas norint žvejoti įvairias žuvis. Šie meškerykočiai palinks apytiksliai jų ilgio pusei, leisdamos žvejui žvejoti ir dėl mažos, ir didelės rūšies su gera kontrole ir svorio atsarga. Šie meškerykočiai yra labiausiai paplitę, ir leis žvejui žvejoti plačiame sąlygų diapazone ir įvairiam rūšies sąrašui.

Lėtas Veiksmas (Slow action): lėtos akcojos meškerykotis palinks visur beveik visame meškerykočio ilgyje, darydamas lanksčiausią pasiekiamą veiksmą. Šitie meškerykočiai yra panaudojami beveik išimtinai gerinant kovą tarp žvejo ir žuvies, amortizuojant, kad kablys neįplyštu iš žuvies nasrų.

Galingumas

Kitos sąrašo detalės meškerykočių galingumo tipai, ir atitinkamas valo ir masalo svoris, kad būtų geriausiai priderinti.

Power Valo svoris Masalo svoris
Ultra Light 1 iki 4 svarų Testas 1/64 - 1/16oz
Light
4 iki 8 svarų Testas 1/32 - 1/8oz
Medium
4 iki 12 svarų Testas 1/8 - 3/8oz
Medium Heavy 8 iki 14 svarų Testas 3/16 - 1/2 uncija
Heavy 15 - 25 svarų Testas iki 1 1/2 uncijos
Extra Heavy 25 svarų Testas ir Virš

1 1/2 uncija ir Virš

Kuo mažesnė žuvis, į kurią jūs taikotės, tuo lengvesnio meškerykočio jums reikės. (Ešerius reikia žvejoti su UL ar Light meškerykočiu, tuo tarpu dideliam šamui reikalingas Heavy ar Extra Heavy meškerykotis, kad mesti didelius masalus ir kovoti su šita galinga ir sunkia žuvimi.)

Aš tikiuosi, kad suteikiau informacijos meškerykočio pasirinkimui ir pirkimui. Kuo daugiau jūs mokotės, tuo geriau informuotas jūs būsite - ir daugiau jūs gėrėsitės savo žūkle visų sezonų metu.


Vertimas pagal Justin Hoffman straispsnį.

Šaltinis: http://www.salmo.lt

Liemens apimties ir susegimo diržų svarba renkantis turistinę kuprinę

Liemens apimties ir susegimo diržų svarba renkantis turistinę kuprinę

Susegimo diržai turi būti patogūs ir reguliuojami. Pakankamai platus (bent 7 cm.) ir gan minkštas juosmens diržas suteiks daugiau komforto. Tai yra svarbu, nes juosmens diržas didelę kuprinės svorio dalį perkelia ant klubų. O visa kita priklauso...


Didžiausia Kaune palapinių ekspozicija laukia smalsių žygeivių

Didžiausia Kaune palapinių ekspozicija laukia smalsių žygeivių

Lietuvoje gimsta naujos aktyvaus poilsio gamtoje tradicijos. Vis daugiau žmonių išsiruošia į ekstremalius žygius pėščiomis ar dviračiais. Per miškus, pelkes, nesvarbu, kokiu oru.


Svarbiausios palapinės savybės

Svarbiausios palapinės savybės

Tai antras straipsnis apie palapines. Pirmajame straipsnyje aptarėme svarbiausius klausimus, į kuriuos reikia sau atsakyti prieš renkantis palapinę. Šiame rasi 9 savybes, į kurias būtina atkreipti dėmesį, sprendžiant ar išsirinkta palapinė tau tinka.


Dviratininkų pamėgtoje Palangoje – dėmesys mažųjų saugumui

Dviratininkų pamėgtoje Palangoje – dėmesys mažųjų saugumui

Palangoje besiilsinčios sportiškos šeimos raginamos pasirūpinti savo, o ypač – mažųjų dviratininkų saugumu. Vienas iš būdų apsisaugoti nuo galimos nelaimės – prieš sėdant ant dviračio savo atžalai užsegti šalmą. Apie tai primena...


Žvejybai skirti drabužiai: jų privalumai VIDEO

Žvejybai skirti drabužiai: jų privalumai VIDEO

Žvejojant ne tik svarbu turėti tinkamą įranga, masalą, bet ir svarbu pasirūpinti tinkama apranga. Žvejojant jūroje, ant ledo, žiemą ar kitais sezonais reikalingi tinkami ir kokybiški drabužiai, kurie leis žvejui laisvai judėti bei apsaugos nuo...


Kaip nesuklysti renkantis meškerę ir ritę: patarimai pradedančiam ir specialistui VIDEO

Kaip nesuklysti renkantis meškerę ir ritę: patarimai pradedančiam ir specialistui VIDEO

Žvejai neįsivaizduojami be esminio atributo - tinkamos meškerės. Kaip išsirinkti tinkamą meškerę ir taip pat ritę? Patyrę žvejai jau gerai žino, tačiau klausymų gali kilti pradedantiesiems žvejams, kurie dar nėra įvaldę savo žvejybos technikos ir...


Kaip išsirinkti slides

Kaip išsirinkti slides

Kaip išsirinkti kalnų slides kai slidžių technologijos pastoviai keičiasi ir kiekvienais metais lietuviui gerai žinomos slidinėjimo firmos tokios kaip: Atomic, Volkl, Rossignol, Salomon, Nordica, Dynastar, Elan, Išleidžia naujus produktus,...


Kaip išsirinkti palapinę

Kaip išsirinkti palapinę

Renkantis palapinę svarbu įvertinti ne tik konkrečias palapinės savybes, bet ir jos naudojimo sąlygas. Jei nereikės nešioti ant pečių - neverta permokėti už mažą svorį, jei ją naudosite vos porą kartų į metus, gal neverta pirkti profesionalios ir...

www.gradiali.com

www.gradiali.com

Viskas Jūsų sveikatai ir kokybiškam poilsui Palangoje ir Anykščiuose.
NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!