Balandžio 7d. Antradienis

Kaip išsirinkti snieglentę?

Peržiūrų skaičius: 517392
Kaip išsirinkti snieglentę?

Žmonėms, kurie pradėjo čiuožti praeitą žiemą ir nori turėti savo įrangą, ar nori pradėti čiuožti savo snieglente, gali kilti klausimas, "o kokią lentą man įsigyti?". Čia pateiksiu keletą patarimų. Tai nėra mokslinis straipsnis ( ir dar niekada internete neradau tokio), kiti žmonės gali jums pateikti savo nuomonę, kuri taip pat nebus absoliuti tiesa, tai labiau orientacinio pobūdžio straipsnis, kuris remiasi mano surinkta informacija, kuri buvo bendriausia visiems skaitytiems straipsniams, mano ir keleto mano draugų patirtimi ir tiesiog logika, kuris padės susiorientuoti pradedantiesiems. Jis labiau orientuotas į merginas, tačiau tinka ir vyrukams =).

Renkantis lentą iškyla nemažai klausimų: kokio gamintojo snieglentės geriausios, kokios lentos man reikia, kuo jos skiriasi ir galiausiai, kur man ją įsigyti?

Pabandysiu atsakyti į visus juos.

Tačiau prieš tai pati pirkėja turi atsakyti į keletą klausimų ir susižinoti keletą dalykų:
1. Savo ūgį ir svorį.
2. Kur ketina daugiausia čiuožinėti (Lietuvoje, Latvijoje ar kalnuose)
3. Kokiu sniegu ruošiasi važinėti: giliu ir puriu (off piste); retrakuotom trasom; trasom su ledo ruožais;
4. Kokiu stiliumi ketina daugiausia važinėti: puriu giliu sniegu freeride; retrakuotomis trasomis freeride; freestyle park (pagrinde tramplynai); freestyle (pagrinde triukai ant dėžių, vamzdžių); urban/street (jib mieste) ar all mountain (purus sniegas, retrakuotos trasos, kartais ir ledo lopai bei retkarčiais parkas ar triukai trasoje).
5. Kiek dienų per metus ketina čiuožinėti.

Pirmas klausimas- gamintojas. Ar jis svarbus? Ganėtinai, tačiau net ir geriausi gamintojai gamina vadinamąsias high end ir low end lentas.

Pagal transworld snowboarding žurnalo kasmetinius good wood lentų testus 2009/2010 metų geriausiomis išrinktos šios lentos:

Virš 400 dolerių:

 1. Arbor Cadence
 2. Burton Lipstick (all mountain)
 3. Gnu B-Pro BTX (all mountain)
 4. K2 EcoPOP (all mountain)
 5. Lib Tech Skate Banana (Women’s)
 6. Nitro Women’s T1
 7. Rome Lo-Fi 1985 (all mountain)
 8. Roxy Eminence BTX (all mountain)
 9. Salomon Gypsy
 10. Technine One Love


Mažiau, nei 400 dolerių:

 1. Burton The Social
 2. Capita Space Metal Fantasy FK
 3. DC BFT
 4. Endeavor Boyfriend Series
 5. Gnu B-Nice BTX
 6. K2 VaVaVoom Rocker
 7. Rome Detail
 8. Roxy Ollie Pop BTX
 9. Signal Vita
 10. Technine Women’s Jib


Iš šio sąrašo galite susidaryti nuomonę apie populiariausias ir geriausias lentas ir jas nusipirkę nepadarysite klaidos, tačiau prieš tai turite įsiskaityti į lentos aprašymus, rasti jų review ir sužinoti, ar jos atitinka jūsų lūkeščius.

Tad kokios lentos jums reikia?

Yra keli lentos faktoriai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant lentą.

Pirmas ir dažnai bene vienintelis klausimas, kuris kyla perkant lentą- kokio ilgio lentos man reikia.

Pats populiariausias mitas yra, kad lenta turi būti iki smakro/nosies. Tai labai neteisingas įsitikinimas (nors vienam kitam tai gali suveikti kaip sutapimas). Iš tikro svarbiausias faktorius renkantis lentos ilgį yra svoris. Kuo jis didesnis, tuo ilgesnės lentos reikia. Kai kurie gamintojai prie lentų ilgių nurodo ir svorio intervalus, skirtus tam ilgiui. Jų paieškokite gamintojų puslapiuose. Jei nerandate, visai nesunku jiems parašyti laišką su klausimu, kokiam svoriui skirtos tam tikro ilgio lentos.

Kodėl taip svarbu svoris? Per dideliu svoriu "traumuojant" lentą ji gali lūžti tarkim, kai nusileidi nuo didelio tramplyno ir būna didelė atatranka, taip pat kaip nors ne taip nusileidus ar į ką nors atsitrenkus. Taip pat ji daug labiau vibruos tiesiog leidžiantis trasa, bus visai kitoks valdymas, nei su tinkama lenta (prastesnis). Gamintojai gamina lentas tam tikram svoriui, tada jeigu jūsų svoris neatitinka lentos ilgio, jūs galite negauti tų dalykų, kurie buvo žadėti gamintojo.

Jūsų ūgis nėra toks reikšmingas, tačiau šiek tiek į jį galima atsižvelgti šiais atvejais:

1. Jei svoris netelpa į KMI ribas: t.y. esi per lengva/sunki.
2. Jei kūno sudėjimas nėra proporcingas: trumpos kojos, nors svoris gana didelis (dėl stovėsenos platumo, nes ši gali būti per plati ant labai ilgos lentos)

Dėl pirmo punkto: jei yra per didelis svoris, reikia rinktis ilgesnę lentą, tačiau šiek tiek mažesnę, nei reikalautų jūsų svoris. O jei per mažas, jums vis tiek reiks trumpesnės lentos, bet galima pasiimti šiek tiek ilgesnę.

Dėl antro, galima pasirinkti šiek tiek trumpesnę lentą, kad būtų patogi stovėsena.

Šiek tiek trumpesnę lentą galima rinktis park/jib ir ilgesnę freeride/ off piste. Trumpesnės lentos taip pat rekomenduojamos pradedantiesiams, o ilgesnes renkasi pažengusieji.

Svoriai ir lentos ilgiai orientacijai:
Svoris kg

Freeride lenta (CM)

Freestyle lenta(CM)

32

134

129

37

137

132

41

140

135

46

143

138

50

146

141

55

149

144

59

152

147

64

155

150

68

158

153

73

161

156

78

162

157

82

162

158

87

163

159

91

163

160

96

164

161

100

165

161


Kitas klausimas lentos plotis. Merginoms tai į tai reikia atsižvelgti perkant vyriškas lentas, jei jūsų pėda mažesnė, nei 40 dydžio kažkur ir kad nenusipirktumėte wide lentos (dažnai pažymėtos W raide). Wide lentos eina vyrukams nuo 45 dydžio maždaug. Plačios lentos šiais laikais tokios pat jautrios kaip ir siauros, o jų reikia, kad freeridinant nebūtų toe drag (jūsų kojų pirštai nesivilktų sniegu per priekinius posūkius), tačiau gerai, jei bato nosis išsikiša apie centimetrą. Perkant moteriškas lentas problemų merginoms neturėtų kilti, nebent jų didelis batų dydis. Tačiau virš 90 kg sveriantys žmonės turėtų svarstyti plačią lentą).

Taip prieiname prie klausimo, kuo skiriasi moteriškos ir vyriškos lentos. Moteriškos lentos šiek tiek lengvesnės, siauresnės ir gaminamos mažesnių dydžių. Jos taip pat prritaikytos žemesniam svorio centrui. Jos gaminamos atsižvelgiant, kad moterys yra mažesnės ir lengvesnės.

Stovėsenos plotis- dar vienas faktorius renkantis lentą. Jis lentose turi tam tikras ribas, jos parašytos lentos aprašymuose. Todėl nesunku atsistoti siauriausioje ir plačiausioje stovėsenoje ir pažiūrėti ar tos ribos jums tinkamos. Atstumas yra matuojamas nuo vieno apkausto centro iki kito apkausto centro. Stovėsena gera yra ta, kurioje jums patogu stovėti.
Lentos lankstumas/minkštumas- renkamasis tiek pagal važinėjimo stilių, tiek pagal pomėgius. Freestyle park ir jib minkštesnės, freeride, gilaus puraus sniego kietesnės kaip ir halfpipe'e skirtos čiuožti lentos. Tačiau pradedantiesiems labiau tinkamos minkštos lentos, nes jos atlaidesnės (ne taip lengva pagauti kantą). Tačiau čiuožiant dideliais greičiais minkšta lenta tampa nestabili. Tačiau vėlgi, daugiau sveriantys žmonės turėtų rinktis kietesnes lentas.
Lentos tipas. Šiame straipsnyje neaprašinėsiu visų lentų tipų, kadangi jis skirtas pradedantiesiams. Mano rekomendacija pradedančiajam būtų all mountain minkštesnė lenta. Geros all mountain lentos tikrai užteks keletui metų (priklauso nuo važinėjimo dienų skaičiaus) iki kol suprasite, kokių savybių lentoje jums reikia.
Kokiam lygiui lentą pirkti?

Visada pirkite lentą, kuri yra skirta sudėtingesniam, nei jūsų lygis. Tai jums nereiks pirkti naujos lentos nė nepraėjus sezonui, nes per lengva, kaip ir per sudėtinga lenta stabdo progresą. Tad reikia turėti lentą, su kuria galėsite ilgai tobulėti.
Taigi turite sąrašą lentų, kurios visos atitinka jūsų norus (bent jau pagal aprašymus), o pabandyti neturite galimybės. Ką daryti? Siūlau nesigėdyti, kad lemiamas faktorius galiausiai tapo lentos grafika =).
Kur įsigyti?

Visada galima pereiti per sporto prekių parduotuves, tačiau jei iš anksto jau turite išsirinkę lentą (o tą tikrai rekomenduoju, bent jau gaires turėti), tai galite nerasti to, ko norite, o pardavėjams dažniausiai svarbu parduoti, nes Lietuvoje nėra tikrai smarkiai specializuotu snieglenčių parduotuvių. Keletas iš parduodančių daugiau snieglenčių: Xclub shop ir Instinktas (Vilniuje) bei Xpro Kaune. Dar lentų rasite Sportas ir Mada, Winner sport, tačiau pasirinkimas ne High end lentų.
Rekomenduoju internetines parduotuves, tokias kaip www.bluetomato.com ir www.skateshop.pl ir kitas (įdėsiu kada sąrašą Europos internetinių snow parduotuvių, siunčiančių į Lietuvą). Jose didelis pasirinkimas ir pardavėjai, bent jau blue tomato , tikrai išmano savo darbą ir greitai atsako į klausimus.
Šaltinis: http://snowdora.blogspot.com
Krautuvėlių išlikimo receptas – išskirtinė kokybė

Krautuvėlių išlikimo receptas – išskirtinė kokybė

Vilniaus senamiestyje nedrąsiai tęsiasi mažų krautuvėlių plėtra – jau atidaryta šeimos šviežių ir rūkytų žuvų parduotuvė, daržovinė, tačiau vis dar niekas nedrįsta investuoti į mėsines ar sūrines.


Ką reikia žinoti renkantis paspirtuką?

Ką reikia žinoti renkantis paspirtuką?

Žaibiškai išpopuliarėjusiais elektriniais paspirtukais miestiečiai vis dažniau keičia keliavimą mašina ar dviračiu, rašoma pranešime. Tačiau norintiems rytines spūstis aplenkti pasispiriant, iš pradžių reikia išsirinkti iš skirtingų modelių,...


Kaip išsirinkti miegmaišį? Viskas apie miegmaišius

Kaip išsirinkti miegmaišį? Viskas apie miegmaišius

Nuo to, kaip gerai išsimiegosite, priklausys darbingumas dieną. Tad visi norime turėti gerą miegmaišį, bet ne visada žinome kaip jį išsirinkti. Deja yra taip, jog niekas kitas tau miegmaišio teisingai neišrinks, tik tu pats, nes tik tu pats...


Liemens apimties ir susegimo diržų svarba renkantis turistinę kuprinę

Liemens apimties ir susegimo diržų svarba renkantis turistinę kuprinę

Susegimo diržai turi būti patogūs ir reguliuojami. Pakankamai platus (bent 7 cm.) ir gan minkštas juosmens diržas suteiks daugiau komforto. Tai yra svarbu, nes juosmens diržas didelę kuprinės svorio dalį perkelia ant klubų. O visa kita priklauso...


4 kriterijai, svarbūs renkantis palapinę

4 kriterijai, svarbūs renkantis palapinę

Šiltasis metų sezonas jau įsibėgėjo ir tikriausiai daugelis spėjo pastebėti, jog savaitgalių visų poilsio planų įgyvendinimui gerokai per mažai. Visgi bent vieną jų reikėtų paskirti stovyklavimui su palapine – veiklai, atskleisiančiai...


Saulės energija varomas laivas apiplaukė pasaulį

Saulės energija varomas laivas apiplaukė pasaulį

31 metro ilgio katamaranas „MS Turanor PlanetSolar“ penktadienį prisišvartavo Monake po daugiau kaip 19 mėnesių trukusios kelionės. Laivas buvo pastatytas Kylyje. Reisą jis pradėjo 2010 metų rugsėjo 27-ąją. Katamaranas įveikė apie 60...


Svarbiausios palapinės savybės

Svarbiausios palapinės savybės

Tai antras straipsnis apie palapines. Pirmajame straipsnyje aptarėme svarbiausius klausimus, į kuriuos reikia sau atsakyti prieš renkantis palapinę. Šiame rasi 9 savybes, į kurias būtina atkreipti dėmesį, sprendžiant ar išsirinkta palapinė tau tinka.


Kaip išsirinkti palapinę

Kaip išsirinkti palapinę

Renkantis palapinę svarbu įvertinti ne tik konkrečias palapinės savybes, bet ir jos naudojimo sąlygas. Jei nereikės nešioti ant pečių - neverta permokėti už mažą svorį, jei ją naudosite vos porą kartų į metus, gal neverta pirkti profesionalios ir...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!