Balandžio 2d. Ketvirtadienis

Maitinimo tipai viešbučiuose

Peržiūrų skaičius: 20428
Maitinimo tipai viešbučiuose

Renkantis viešbutį, kuriame atostogausite, tenka susidurti su daugybe kodų ir sutrumpinimų. Šiame puslapyje trumpai supažindinsime su įvairiais maitinimo tipais.

RO (Room only) - be maitinimo.

BB (Bed&Breakfast) – pusryčiai (švediškas stalas), arbata, kava, vanduo – nemokamai.

HB (Half Board) – pusryčiai ir vakarienė (švediškas stalas), nemokami gėrimai: arbata ir vanduo pusryčių metu. Vakarienės metu visi gėrimai – už papildomą mokestį.

HB+ (Half Board Plus) – pusryčiai ir vakarienė (švediškas stalas). Vietinės gamybos alkoholiniai ir gaivieji gėrimai pusryčių ir vakarienės metu – nemokamai.

HBS (Half Board Superior) – pusryčiai ir vakarienė, šampanas atvykus; pusryčiai, vėlyvieji pusryčiai (švediškas stalas, šviežiai išspaustos sultys, arbata, kava); priešpiečiai (lengvi užkandžiai,kava, arbata); vakarienė (švediškas stalas pagrindiniame restorane ir restorane a la carte, ribotas alkoholinių ir gaiviųjų vietinės gamybos gėrimų kiekis); vėlyva vakarienė.

FB (Full Board) – pusryčiai, pietūs ir vakarienė (švediškas stalas). Pietų ir vakarienės metu visi gėrimai už papildomą mokestį.

FB+ (Full Board Plus) = EXTFB (Extended Full Board) – pusryčiai, pietūs ir vakarienė (švediškas stalas), valgio metu – nemokami gėrimai, dažniausiai vietinės gamybos alus ir vynas.

AI (ALL INCLUSIVE - viskas įskaičiuota) vertas aprašyti plačiau. AI (All inclusive) – tai paslaugų kompleksas, kurios viešbučio teritorijoje teikiamos nemokamai ir neribotu kiekiu per nustatytą laiko tarpą. Šios paslaugos apmokamos išanksto – perkant poilsio paketą. Išvertus „All inclusive” reiškia “viskas įskaičiuota“.

DĖMESIO! Siūlomų paslaugų kiekis ir įvairovė priklauso nuo viešbučio kategorijos ir šalies. Kuo daugiau žvaigždučių suteikta viešbučiui, tuo daugiau paslaugų ir jos įvairesnės.

Į All inclusive dažniausiai įeina:

  • gėrimai,
  • maitinimas,
  • viešbučio svečių linksminimas – animacija,
  • įvairios paslaugos viešbučio teritorijoje.

Dažniausiai gėrimus ir maistą išsinešti už viešbučio teritorijos, ar į savo kambarį, draudžiama. Beveik visuose All inclusive viešbučiuose griežtai draudžiama į viešbutį atsinešti maistą ir gėrimus. Mini baras kambaryje dažniausiai yra mokamas.

Gėrimai All inclusive sistemoje

Dažniausiai tai reiškia visi vietinės (šalies, kurioje atostogaujate) gamybos gaivieji ir alkoholiniai gėrimai viešbučio teritorijoje nemokami ir neribojant kiekio. Dažnai ribojamas laiko tarpas, kada jums pils nemokamai, pavyzdžiui nuo 9 ryto iki 3 nakties arba nuo 10 ryto iki 10 vakaro, kitu metu arba reikia mokėti, arba barai nedirba. Kai kuriuose 5 žvaigždučių viešbučiuose nemokamai naudotis dalimi All inclusive malonumų galima visą parą.

Maistas All inclusive viešbučiuose

suprantamas kaip mažiausiai FB (Full Board), t.y. pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuota į kainą. Gėrimai, žinoma, nemokami. Dažniausiai tai būna „švediškas stalas“. Kuo aukštesnės kategorijos viešbutis, tuo daugiau įvairių patiekalų, o tarpuose tarp pusryčių, pietų ir vakarienės, patiekiami į vairūs užkandžiai, saldus stalas, o kartais ir „naktipiečiai“.

Kai kuriuose 5 * viešbučiuose jus maitins ir girdys įvairiose viešbučio teritorijos vietose visą para. Plius 10 kilogramų – garantuota!

Kiekvienas viešbutis pats sprendžia dėl į vairių papildomų maitinimo paslaugų. Tai gali būti specializuoti restoranai, į kuriuos vakarienei reikia užsirašyti prieš dieną. Pvz.: žuvies, meksikietiškas, italų, prancūzų ir pan. restoranai, kur padavėjai aptarnaus išskirtinai Jus.

Animacija All inclusive viešbučiuose

labai paplitusi. Tai svečių linksmintojai, kurie visą dieną, o dažnai ir visą para, rengia įvairias linksmybes ir varžymas poilsiautojams. Pavyzdžiui tinklinis pliaže, vandens aerobika damoms baseine, vandens tinklinis kavalieriams, įvairūs grožio ir talentų konkursai, šokių pamokos, ir. t.t. Vakare ta pati animatorių komanda dainuoja, šoka, rengia spektaklius ir koncertus, diskotekas. Animatoriai dažniausiai kalba įvairiomis kalbomis. Kai kuriuose viešbučiuose yra specialūs vaikų animatoriai, kurie linksmindami jūsų atžalas, leidžia pailsėti tėveliams 2-3 valandas atskirai.

Kitos All inclusive viešbučių paslaugos

All inclusive sistema numato nemokamą naudojimąsi viešbučio infrastruktūra. Į tai įeina: sporto ir sveikatingumo paslaugos, įvairios pramogos, sporto inventorius, atviri ir uždari baseinai, įvairios pirtys, gultai, čiužiniai ir skėčiai prie baseinų ir paplūdimyje, treniruoklių salės, ping pongas, skvošas, tenisas, dartas, biliardas, diskotekos, krepšinio ir futbolo aikštelės, tirai, bemotoriai vandens sportai, boulingas, interneto paslaugos, vandens slidės, golfas, dviračiai ir t.t. Kas mokama iš aukščiau išvardintų paslaugų kiekvienas viešbutis numato pats. Kuo didesnis viešbutis, tuo daugiai paslaugų jis siūlo, o kuo aukštesnės kategorijos jis yra, tuo daugiau paslaugų yra nemokamos. Didesnė dalis paslaugų bus mokamos tiems, kurie ilsisi be All inclusive. Labai mažai All inclusive viešbučių siūlo visas nemokamas paslaugas.

Kitos All inclusive rūšys

MI (MAX. INCLUSIVE)

Į MI įeina ne tik nemokami vietinės gamybos, bet ir importiniai gaivieji ir alkoholiniai gėrimai viešbučio teritorijoje 24 val. per parą. Be to, minibaras kambaryje nemokamai papildomas gaiviaisiais gėrimais ir alumi. Didžiulis patiekalų pasirinkimas. Specializuoti restoranai. Daugybė nemokamų paslaugų, įskaitant kai kurias motorines vandens sporto rūšis.

IM (IMPERIAL)

Į IM įeina ne tik nemokami vietinės gamybos, bet ir importiniai gaivieji ir alkoholiniai gėrimai. Didžiulis patiekalų pasirinkimas. Specializuoti restoranai. Daugybė nemokamų paslaugų, įskaitant kai kurias motorines vandens sporto rūšis.

UAI (Ultra All Inclusive) = SAI (Superior All Inclusive) = EXTAI (Extended All Inclusive) = ELGAI (Elegance All Inclusive) = VIPAI (VIP All Inclusive) – viskas įskaičiuota. Taip pat – importiniai alkoholiniai gėrimai ir papildomos paslaugos administracijos nuožiūra.

HCAI (High Class All Inclusive) = DAI (Deluxe All Inclusive) – viskas nemokamai, išskyrus: parduotuves, telefoną, gydytojo ir kirpyklos paslaugas, kai kurias vandens sporto rūšis ir povandeninį nardymą.

Terminų žodynas (ką reikia žinoti apie viešbučius)

Terminų žodynas (ką reikia žinoti apie viešbučius)

B&B (Bed&Breakfast), kartais vadinamas pensionu Šis apgyvendinimo tipas priklauso pačio smulkiausio verslo kategorijai. Tinklinių B&B būna nedaug, nes paprastai šeimininkai priima svečius tame pačiame name, kuriame gyvena. Bendri...


Rezidor - viena etiškiausių įmonių pasaulyje

Rezidor - viena etiškiausių įmonių pasaulyje

Viena iš sparčiausiai augančių viešbučių įmonių pasaulyje Rezidor Hotel Group išlieka Pasaulio etiškiausių kompanijų sąraše. Jungtinių Valstijų ekspertų grupė Ethisphere jau ketvirtus metus apdovanoja Rezidor už tvarią etišką lyderystę.


Restoranas-viešbutis "Tvirtovė prie Didžiulio"

Restoranas-viešbutis "Tvirtovė prie Didžiulio"

Tiems,kurie ieško autentiškos vietos savo šventei arba ramiam poilsiui nenusivils pasirinkę pramogų ir poilsio kompleksą "Tvirtovė prie Didžiulio". Tai moderniai įrengta senovinė pilis menanti Lietuvos istoriją. Ši pilis - restoranas,...


Viešbutis ir konferencijų salė Vilniuje. Karolina Park hotel

Viešbutis ir konferencijų salė Vilniuje. Karolina Park hotel

Planuojate viešnagę Vilniuje? O gal reikia seminarams, konferencijoms komfotiškos, erdvios konferencijų salės? Ar tiesiog norite atšvęsti savo nepamirštamą šventę? Tikriausiai visi žinote, kad viskas būtų, taip kaip Jus suplanavote, labai svarbu...


Pirmasis 5 žvaigždžių „Kempinski“ viešbutis Baltijos šalyse atvėrė duris Vilniuje

Pirmasis 5 žvaigždžių „Kempinski“ viešbutis Baltijos šalyse atvėrė duris Vilniuje

Šiandien, rugsėjo 5 d., pirmasis seniausio Europoje prabangių viešbučių tinklo „Kempinski Hotels“ valdomas penkių žvaigždučių viešbutis Baltijos šalyse atvėrė duris Lietuvos sostinėje. Vilniuje, šalia Katedros aikštės, Universiteto g....


Istorinės prabangos oazė atvira Jums

Istorinės prabangos oazė atvira Jums

Ant Baltijos jūros kranto, Palangos pakraštyje prie Botanikos parko, uždaroje, kruopščiai prižiūrėtoje 22 hektarų teritorijoje, įsikūrusi unikali vila „Auska“. Tai puiki vieta norintiems surengti prabangų priėmimą verslo partneriams,...


Viešbučių rinkoje konkurencija dar padidėjo

Viešbučių rinkoje konkurencija dar padidėjo

Vos per vieną mėnesį Vilniuje duris atvers net du nauji stambūs viešbučiai: ekonominės klasės skandinavų tinklui “Nordic Choice” priklausantis “Comfort Vilnius LT” ir prabangus penkių žvaigždučių “Kempinski Hotel...


Nebrangus viešbutis Vilniaus senamiestyje

Nebrangus viešbutis Vilniaus senamiestyje

Atvykus pasisvečiuoti į Vilnių visada norisi apsistoti pačioje Vilniaus širdyje - senamiestyje. Vilniaus senamiestis išskirtinis savo barokine architektūra, istorija ir gatvelių jaukumu. Todėl ieškant nakvynės sostinėje pirma mintis-senamiestis!...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!