• Kontaktai
  • Reklama
Trečiadienis, 27 sausio, 2021
Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Partnerių turinys
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Kelionės
    • Laisvalaikis
    • Žvejyba
  • Video
  • Tiesiogiai
Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Partnerių turinys
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Kelionės
    • Laisvalaikis
    • Žvejyba
  • Video
  • Tiesiogiai
Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
Kelioniuklubas.lt
Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
marginal-baia-luanda

Brangiausias miestas pasaulyje. Neatspėsite…

Ne, tai ne turtuolių pamėgtas Niujorkas, Maskva ar Tokijas. Nors skurdo lygis brangiausiame pasaulio mieste – labai aukštas ir lūšnynai plačiai nusidriekę, šis miestas pribloškia milžiniškomis kainomis. Beje, JAV konsultacijų bendrovės „Mercer“ sudarytame brangiausių pasaulio miestų trejetuke rasite dvi (!) skurdžiausio žemyno – Afrikos – valstybes.

Tai – Angolos sostinė Luanda. JAV konsultacijų bendrovė „Mercer“ Angolos sostinę Luandą brangiausia sostine pripažįsta jau dvejus metus iš eilės. Visai šalia – trečioje vietoje pagal pragyvenimo kainas yra kitos Afrikos valstybės Čado sostinė Ndžamena.

Pusė Angolos gyventojų turi išgyventi vos už 2 dolerius per dieną, tačiau už namo nuomą Luandoje čia teks pakloti net iki 10 tūkst. dolerių per mėnesį, viešbučio kambarys turistui atsieis bent 400 dolerių už naktį, neįmantrūs pietūs dviem kavinėje kainuos bent 50 dolerių, o padoresniame restorane – ir 200. Ką jau kalbėti apie importuotų pomidorų kilogramą už pribloškiančią 16 dolerių kainą.

BBC žurnalistai lankėsi beveik 5 mln. gyventojų turinčioje Angolos sostinėje ir aiškinosi tokio brangaus pragyvenimo priežastis.

Vis daugiau žmonių nepragyvendami palieka Luandą ir renkasi karjerą užsienyje. Tačiau jų vietą užima augantis imigrantų srautas – daugiausia iš Europos skolų krizės nustekentos… Portugalijos. Atsigaunančią Luandą jie renkasi dėl valstybinės kalbos, išlikusios čia nuo kolonijinių laikų.

Didžiausios išlaidos – maistui

Kai 2008 metais indonezietė Wina Miranda su savo vyru inžinieriumi persikėlė gyventi į Luandą, ji žinojo, kad kainos
čia nemažos, bet tokių nesitikėjo.

„Kai „Google“ ieškojau informacijos apie Angolą, radau tik daugybę istorijų, kaip ten brangu. Bet tikrąsias kainas pamatėme tik čia atvykę“, – BBC pasakojo moteris.

Būsto, transporto ir vaikų mokslo išlaidas apmoka jos vyro kompanija, tačiau W. Miranda teigė maistui išleidžianti milžinišką pinigų sumą.

„Per mėnesį tam išleidžiame apie 2 000 dolerių, o net nevartojame alkoholio“, – tikino ji ir pabrėžė, kad mėsa ir daržovės šioje šalyje yra vieni brangiausių produktų.

„Esame azijiečiai, todėl valgome daug pupelių daigų, bet už skardinę sumoku apie 6 dolerius. O šaldytos jautienos kilogramas gali atsieiti ir 45 dolerius, – pasakojo Luandos gyventoja. – Pigu tik alus, cigaretės, ir degalai.“

Štai telekomunikacijų inžinierius iš Portugalijos Fernando Azvedo su žmona į Angolos sostinę atsikėlė daugiau nei prieš metus. Pasak jo, sostinėje tėra vos keletas pigių produktų: alus – 0,6 dolerio, cigaretės – 1,5 dolerio ir dyzelinas, kurio litras tekainuoja 0,4 dolerio.

Portugalui buto nuoma kas mėnesį kainuoja 5 tūkst. JAV dolerių, laimė, šias išlaidas padengia darbdaviai.

Nėra kokybės

Kitas Luandos gyventojas vokietis Jamesas Wilde jau išmaišė visą pasaulį, bet kol kas nusprendė padirbėti vienoje Angoloje įkurtų Vokietijos telekomunikacijų bendrovių. Jo įsitikinimu, Luanda yra brangiausia vieta žemėje.

„Gyvendamas Maskvoje už butą su dviem miegamaisiais per mėnesį mokėdavau 2 tūkst. eurų, tačiau apartamentai, kuriuos gaudavau už tokią sumą, buvo kur kas prabangesni nei Luandoje, – sako J. Wilde. – Pirmą kartą čia užėjęs į maisto parduotuvę išleidau 800 dolerių, tačiau neprisikroviau pilnos bagažinės maisto.“

Pasak jo, blogiausia, kad produktų kokybė ir aptarnavimo lygis Luandoje neatitinka aukštų kainų, tačiau užsienio darbdaviai moka konkurencingus atlyginimus ir taip išlaiko kvalifikuotus užsieniečius šalyje.

Karas ir korupcija

Rekordines pragyvenimo kainas Angolos sostinėje lėmė bent keletas priežasčių. Kai 1975 metais šalis atsikratė Portugalijos valdžios jungo, prasidėjo pilietinis karas ir truko iki pat 2002-ųjų. Jis nustekeno šalies pramonę ir žemės ūkį, per susirėmimus buvo sunaikinti keliai, geležinkeliai, visa šalies infrastruktūra.

Anksčiau svarbi kavos ir medvilnės eksportuotoja Angola tapo priklausoma nuo importo – maždaug 80 % plataus vartojimo prekių šalis atsiveža iš svetur.

Be brangaus importo, kainoms įtakos turi ir korumpuota šalies muitinės bei jūrų uostų sistema. Neoficialiai kalbama, kad prekių importą šalyje kontroliuoja saujelė verslininkų, suinteresuotų aukštomis kainomis.

Angolos pramonės asociacijos vadovas Jose Severino BBC teigė, kad kol kas šaliai prekes geriau importuoti, nes jų gamyba
šalyje kainuotų dar daugiau. Čia stinga elektros energijos, susisiekimo sistema itin prastos būklės, trūksta ir darbininkų, kurie turėtų reikiamų įgūdžių – sąnaudos pernelyg didelės. J. Severino pripažįsta, kad vietos verslui atsigauti trukdo ir paini biurokratinė sistema bei dideli mokesčiai.
Brangiausi pasaulio miestai
(pagal JAV konsultacijų bendrovę „Mercer“)

Vieta    Miestas    Šalis
1.    Luanda    Angola
2.    Tokijas    Japonija
3.    Ndžamena    Čadas
4.    Maskva    Rusija
5.     Ženeva    Šveicarija
6.     Osaka    Japonija
7.     Ciurichas    Šveicarija
8.     Singapūras    Singapūras
9.     Honkongas    Honkongas
10.     San Paulas    Brazilija

Kiti straipsniai

10-Vilnios-tak-1
Kelionės

Karantino savaitgaliui – maršrutai savarankiškam Vilniaus pažinimui

Gyvenimą vėl pristabdžius karantinui, laisvalaikį tenka leisti individualiai ar tik artimiausių žmonių draugijoje, o kol kultūros erdvės ir muziejai neveikia, kviečiame keliauti po Vilnių – muziejų gryname ore. Platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ siūlo daugiau nei 50 maršrutų tiek sostinės centre,...

Skaityti
kipras-80081013
Kelionės

Kipras – legendų kupina Viduržemio jūros sala

Gimtajame krašte pilna įdomybių ir lankytinų vietų, tačiau daugelis pavargsta nuo kasdieninės aplinkos, rutinos ar stengiasi pabėgti nuo dažnai Lietuvoje vyraujančių ne itin malonių orų. Galiausiai norisi atsikvėpti nuo kasdienių šalies problemų. Tokiais atvejais, tiesiog norisi atrasti rojaus kampelį,...

Skaityti
salciausia-vieta
Kelionės

Kokia yra nuolat gyvenama šalčiausia vieta pasaulyje?

Kas pasaulyje šalčiausias? Dėl tokio titulo varžosi du Rusijos Federacijos miesteliai. Čia gyventojai gyvena įprastą gyvenimą temperatūrai nukritus net žemiau 60 laipsnių. Kelio rodyklė skelbia, jog tai šalčio ašigalis. Tai tikrai šalčiausia žmonių gyvenama vieta: žemiausiai termometro stulpelis yra...

Skaityti
zambija
Kelionės

Turistinė ir tikroji Zambija

Zambijoje pribloškia keisti laiko pojūčio kontrastai – tūkstančius metų gaudžiantis Viktorijos krioklys ir jo pursluose akimirksniui susiformavęs vaivorykštės žiedas, kažkur skubantis, lekiantis miesto gyvenimas ir, rodos, pirmykščiuose amžiuose sustingusi kaimo kasdienybė. Ko gero, dažnam keliautojui išgirdus žodį „Zambija“ vaizduotėje...

Skaityti
London-Taxi_054
Kelionės

Londono taksi – geriausi pasaulyje

Draugiški, saugiai vairuojantys ir daug žinantys apie savo miestą – Londono taksi vairuotojai yra geriausi pasaulyje. Interneto svetainės Hotels.com atlikta apklausa liudija, kad juodieji Londono taksi Black Cabbies geresni už bet kuriuos kitus. Apklausoje dalyvavo 1900 keliautojų, kurie vertino...

Skaityti
8961-600x360
Kelionės

Staigmena aštrių pomėgių ieškotojams: patys baisiausi linksmieji kalneliai

Naujausi linksmieji kalneliai žada išgąsdinti aštrių pojūčių ieškotojus kitaip nei anksčiau, nes šįkart jų projektavimą koordinavo ne tik inžinieriai, bet ir profesionalūs psichologai bei mokslininkai, informuoja dailymail.co.uk. Atrakcionai, pavadinti „Alton Towers‘ Smiler“ bus atidaryti gegužę. Juose bus galima pajusti...

Skaityti
hotel_capri.0
Kelionės

Taupūs keliautojai renkasi motelius

Moteliai laikomi laisvės, naujų nuotykių ir kelių romantikos simboliais. Pirmasis motelis pasaulyje atidarytas 1925 metais pusiaukelėje tarp San Francisko ir Los Andželo. Ši vieta buvo vadinama Milestone Mo-tel (Mo iš motor ir tel iš hotel). Tais laikais kelionė automobiliu...

Skaityti
unnamed
Kelionės

Žemės nuošliaužos: Anglijos Lamanšo pakrantėse tykantys pavojai

Anglijoje mėgstantiesiems jūros teikiamus malonumus, o ir šiaip gamtos mylėtojams, einantiems į pajūrį paganyti akis po vandens platybes ir paklajoti vaizdingomis pakrantėmis dėl čia padažnėjusių žemės nuošliaužų reikia stengtis būti itin atsargiems. Pietvakarių Anglijos Dorseto grafystėje po gausių daugelį...

Skaityti
Five colorful gin tonic cocktails in wine glasses on bar counter in pup or restaurant
Kelionės

10 daugiausiai pasaulyje alkoholio geriančių valstybių

Pasaulyje yra daugybė įvairiausių švenčių, kurios neįsivaizduojamos be tradicinių gėrimų. Ko gero, gali būti įdomu, kuriose valstybėse alkoholio išgeriama daugiausiai ir kokie svaigieji gėrimai tose valstybėse populiariausi. O jų – visokiausių (pradedant alumi, baigiant bananų likeriu ar saldžia sojų...

Skaityti
e52c4a28afc08b2d86b65e49232cb09b
Kelionės

Antarktida: kas slepiasi po žemyną gaubiančia ledo pluta?

Organizacijos „Britų Antarktidos Tarnyba“ (British Antarctic Survey, BAS) mokslininkai kartu su užsienio specialistais kovą pateikė išsamų po ledu plytinčios Antarktidos sausumos žemėlapį „Bedmap2“. Jame aiškiai matomi žemyno kalnai ir lygumos, tarpekliai ir slėniai. Atrasti ir nauji žemyno klodai, tarp...

Skaityti
Naujas straipsnis
keliones-su-vaikais-ka-reikia-zinoti

Ką reikia žinoti keliaujant su mažais vaikais?

Projektai:   verslo.tv   statybajums.lt   manosveikata.lt   automedia.lt   skaitome.lt

Partneriai:   Atostogų partneris     Bikko.lt

© 2008-2020 Kelioniuklubas.lt Visos teisės saugomos.

Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Partnerio turinys
  • Patarimai
  • Laisvalaikis
  • Kelionės
  • Žvejyba
  • Video
  • Tiesiogiai