Mūsų supermoderniame pasaulyje yra begalė galimybių patirti nuostabių pojūčių ir puikiai praleisti atostogas. Rinka pasiruošusi patenkinti paties išrankiausio kliento poreikius. Bet, kaip žinia, jau kurį laiką išgyvename sunkmetį ir tai apriboja mūsų galimybes. O kaipgi atostogauti, jeigu nėra pinigų?
Povilas Panavas savo internetiniame bloge rašo: „Daugiau pinigų galima turėti trim būdais: daugiau uždirbti, priversti pinigus dirbti arba tiesiog mažiau išleisti.“ Ir jis yra visiškai teisus, nes turiningoms ir smagioms atostogoms visai nebūtinas pinigų kalnas, pakanka tiesiog išleisti mažiau ir išmokti ieškoti.
Visų pirma, nebūtina išvažiuoti už septynių jūrų, kad turiningai praleistumėte laiką ir kartu pailsėtumėte.
Nuvažiuokite į kaimą pas senelius – tai puiki galimybė pasimėgauti grynu oru, sveiku maistu tiesai iš daržo, įdegiu, o jūsų smegenims – visiškai atsipalaiduoti.
Juk ravėdami daržą ar užsiimdami kitu fiziniu darbu ne tik pailsėsite nuo psichologinio krūvio, bet ir būsite naudingas ūkyje. O jeigu kuris nors iš jūsų draugų arba jūsų mylimasis/-oji sutiktų palaikyti jums kompaniją, būtų išvis nuostabu. Jeigu jūs gyvenate kaime ar užmiestyje, galite paviešėti pas draugus ar gimines mieste – puiki proga ištrūkti iš rutinos.
Lietuva yra kur kas įdomesnis kraštas negu gali atrodyti. Tiesiog atverkite lankytinų vietų žemėlapį ir leiskitės ją pažinti. O kad kelionės suteiktų daugiau įspūdžių ir atsieitų pigiau, keliaukite dviračiais, viešuoju transportu arba – jei esate drąsuolis – autostopu.
Jeigu sugebate išgyventi netgi kiek ekstremaliomis sąlygomis, būtinai išbandykite turistinius žygius. Tai visų pirma nėra brangu – užtenka turėti palapinę ir miegmaišį. Kelionės dviračiu – puiki proga pamatyti daug gražių vietų, susirasti naujų pažįstamų – gamta žmones suartina.
Kasmet vis labiau populiarėja muzikiniai festivaliai. Vis dar neteko tokiame apsilankyti? Arba teko, bet šiemet jūsų kišenėje švilpauja vėjai? Kuo skubiau pildykite savanorio anketą! Visų pirma, savanoriavimas yra ne tik smagus ir naudingas užsiėmimas, tokia patirtis dabar yra labai vertinama.
Visų antra, turėsite galimybę ne tik nemokamai pasiklausyti puikios muzikos bei pamatyti savo favoritus gyvai, bet ir prisidėti prie festivalio organizavimo ir pažiūrėti, kaip visa tai veikia. Vis dėlto, jeigu nesate linkęs į tokius išbandymus, bilietus festivaliams geriau įsigykite pačią paskutinę dieną arba festivaliui jau prasidėjus – neretai jų lieka neišparduotų ir kainos krenta perpus.
Jeigu mėgstate aktyvų laisvalaikį, pigesnių pramogų ieškokite internetiniuose aukcionuose ar internetinėse dovanų parduotuvėse, ten neretai pasitaiko visokiausių pasiūlymų, nuolaidų ir akcijų.
Vaikščiokite į nemokamus renginius, parodas, koncertus, vakarėlius – juk viso to yra apstu, tereikia tik pasidomėti ir išsirinkti tinkamiausią variantą. Be to, galite dalyvauti visose įmanomose akcijose ir loterijose, kur galima laimėti bilietą į kiną, kelionę į Turkiją. Išbandykite savo sėkmę, juk tai nieko nekainuoja.
Norite atostogų prie jūros? Susiraskite pajūryje darbą, griebkite su savimi draugą/draugę ir dumkite! Ar įmanomas geresnis poilsis, negu pamerkti kojas vėsiame jūros vandeny ir geresnės atostogos, negu mėnuo prie jūros?
Jeigu atostogų gimtosios šalies ribose vis dėlto neįsivaizduojate, išbandykite štai ką:
Planuokite atostogas, iš anksto rezervuodami kelialapius, lėktuvų, laivų ar kitus bilietus bei kambarius – sezono įkarštyje visa tai kainuoja gerokai brangiau. Apskritai, jeigu nesate pasiryžę už kavos puodelį mokėti 10 eurų, geriau pasirinkite neturistines vietas.
Puikus būdas apsistoti bet kurioje šalyje visiškai nemokamai – „Hospitality Club“ (liet. svetingumo klubas). Ši nakvynių sistema sparčiai populiarėja, kadangi visi norime nakvynei išleisti kuo mažiau pinigų, juo labiau, kad tai puikus būdas susirasti naujų draugų bei sužinoti apie tam tikrą vietovę iš vietinių gyventojų lūpų.
Dar viena galimybė keliauti pigiau – jaunimo mainų projektai. Tereikia prisijungti prie kurios nors Lietuvoje veikiančios jaunimo organizacijos ar kitos tokio pobūdžio asociacijos ir galėsite keliauti perpus pigiau, įgyti jaunimo mainų patirties bei pristatyti savo šalį kitiems mainų dalyviams. Jeigu vis dėlto nenorite priklausyti jokioms organizacijoms, prisijunti prie programos galite per „Youth in Action“ puslapį „Facebooke“.
Ir pagaliau, jeigu kelionėms galite skirti ne daugiau negu kainuoja pietūs arba paprasčiausiai neturite galimybės išvykti, išsiųskite į kelionę savo minkštą žaislą! Kad ir kaip absurdiškai iš pradžių skambėtų ši idėja, pasaulyje tokių keliautojų dabar vis daugėja. Pakanka tik gražiai supakuoti savo žaislą ir išsiųsti jį į platųjį pasaulį, prieš tai užsiregistravus „žaislų turizmo“ svetainėje (viena iš tokių yra www.toyvoyagers.com). Žaislui keliaujant jūs galėsite mėgautis kartu su juo, stebėdami žaislo dienoraštį, pildomą jo globotinių bei nuotraukas.
Taigi, būkite kūrybingi, ieškokite pačių geriausių galimybių bei atostogaukite turiningai.