• Kontaktai
  • Reklama
Trečiadienis, 20 sausio, 2021
Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Partnerių turinys
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Kelionės
    • Laisvalaikis
    • Žvejyba
  • Video
  • Tiesiogiai
Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Partnerių turinys
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Kelionės
    • Laisvalaikis
    • Žvejyba
  • Video
  • Tiesiogiai
Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
Kelioniuklubas.lt
Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
viagem_aviao_crianca_

Ar kelionės per atostogas priverčia žmogų būti laimingam?

„Pasaulis yra knyga ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik vieną jos puslapį“, – teigė Šv.Augustinas. Tokios citatos kaip ši jau ilgus metus vertė žmoniją ieškoti istorijų ten, kur žmonės negyvena ir kur nėra buvę.

Tikriausiai daugelis iš mūsų esame praleidę valandas prie interneto, ieškodami idealaus skrydžio į idealią vietą, kuri mus pralinksmintų ar pakeistų mūsų gyvenimą. Bet ar tikrai kelionės suteikia tokį džiaugsmą, kokio tikimasi? Ar tikrai daug keliaujantys žmonės laimingesni už tuos, kurie pasilieka namuose?

Pagal mokslinį tyrimą, kurį atliko Tarptautinė gyvenimo kokybės studijų draugija, atsakymas į šiuos klausymus būtų tik „Taip“, rašo internetinis portalas howstuffworks.com. Tyrimo rezultatuose skelbiama, kad atpalaiduojančios atostogos ne tik padeda prasiblaškyti, bet ir priverčia keliautojus jaustis laimingesniais dar net kelionei neįvykus.

Išmatuoti, kaip kelionės daro įtaką laimei, mokslininkai palygino dvi grupes žmonių: vienus keliaujančius ir kitus liekančius per atostogas namuose. Tyrimas parodė, kad du mėnesiai prieš atostogas keliautojų laimės lygis augo, o namuose liekančių buvo stabilus. Iš viso keliautojų laimės lygis buvo didesnis nei nekeliaujančių – ir prieš atostogas, ir po jų.

Kaip ir galima tikėtis, atostogautojų laimės aukštumos buvo pasiektos išvykus į kelionę. Tačiau ar po atostogų jie sugebėjo išlaikyti tą patį laimės jausmą? Tai priklausė nuo to, ar atostogos buvo „atpalaiduojančios“ ar „labai atpalaiduojančios“. Tie, kurie turėjo tik „atpalaiduojančias“ atostogas po kelionės iš karto grįžo į ankstesnę emocinę būseną. Labai gerai pailsėję atostogautojai į pradinę būseną grįžo maždaug po dviejų savaičių.

Tačiau šiame tyrime yra ir vienas „kabliukas“. Pasirodo, tyrime dalyvavo tik ekstravertai, o intravertai buvo palikti nuošaly.

Ar charakterio savybės daro įtakos tam, kaip kelionės veikia laimę?

Galima ginčytis, kad kelionių įtaka laimei priklauso ne nuo kelionės, bet nuo paties žmogaus. Apibendrinant, moksliniai tyrimai nustatė sąsają tarp ekstravertiškumo ir laimės. Todėl atrodytų natūralu, kad ekstravertai patirs daugiau laimės iš kelionių nei intravertai.

Tačiau ir kitos charakterio savybės gali nulemti, kiek bus džiaugiamasi kelionėmis. Pavyzdžiui, vienas tyrimas parodė, kad „optimizmas“ ir „viltis“ padidina iš kelionių patiriamą malonumą. Akivaizdu, kad žmogus, kuris laukia kelionės, jaus daugiau laimės nei tas, kuris bijo, kad kelionėje nutiks kas nors blogo.

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Pasirodo, žmonės, kurie moka lengvai atkurti teigiamus jausmus iš savo prisiminimų, yra labiau nepatenkinti ir nusiviliantis savo kelionėmis, kol jose yra. Tikriausiai, galvojimas kelionėje apie senus laikus neleidžia galvoti, kad vykstanti kelionė yra ideali.Ar yra laimingos kelionės formulė?

Žinoma, nors žmogus ir sugeba džiaugtis kelionėmis, tai nereiškia, kad jis bus laimingas, jei kelionėje kažkas nepasiseks. Laiko zonų skirtumai, apsinuodijimas vietos maistu, stovėjimas ilgose eilėse atrakcionų parke – gali sumažinti kelionės džiaugsmą.

Vienas mokslinis tyrimas parodė, kad gyvenimo pasitenkinimo pojūtis iš kelionių priklauso nuo to, ar asmuo patyrė tam tikrus pojūčius – nuovargį, ligą, svorio priaugimą, nerimą dėl ligų. Taip pat šiame sąraše yra pinigų išleidimas ir grįžimas namo su tuščia pinigine.

Galima manyti, kad ilgesnė kelionė suteiks daugiau laimės, tačiau tyrimų duomenimis kelionės trukmė neturi įtakos laimės lygiui. Taip pat spontaniška, paskutinės minutės kelionė nesuteikia tiek daug džiaugsmo, kaip iš anksto planuota išvyka.

O kaip yra su kelionėmis, kuriose neplanuojama atsipalaiduoti? Žmonės keliauja į šalis, kuriose ramiai gulėti paplūdimiuose tikrai netenka. Misija skurdo apimtoje Afrikoje ar laukinis pasaulis su kurpine Sieroje Nevadoje… Ar tokios kelionės gali suteikti laimės?

Tokios kelionės priskiriamos transformacijos kelionių tipui. Tai gyvenimo kelią ir suvokimą galinčios pakeisti išvykos. Tokioje kelionėje žmogus susiduria su nežinoma teritorija ir netikėtais iššūkiais. Tokiose vietose keliautojas neretai suranda atsakymus į tuos klausimus, kurie nebuvo kilę namų aplinkoje. Kai kurie mokslininkai įsitikinę, kad kelionės gali būti išrašytos kaip gydymo priemonės.

Kad ir kokia būtų jūsų kelionės priežastis, dažniausiai laimės lygis po kelionės greitai nukrenta į pradinę būseną. Ką gi daryti? Telieka planuoti kitą kelionę.

Moksliniai tyrimai taip pat patvirtino idėją, kad pinigai, išleisti kelionėms, suteikia daugiau laimės nei pinigai, kurie atiduodami įsigyjant daiktus.

Kiti straipsniai

Cool young woman in an industrial suburb, Verona, Italy
Patarimai

Kaip išsirinkti dviratį?

Ši tema dažnam aktuali ir keliama spaudoje, Internete. Šiame straipsnyje į šį klausimą atsako dviračių sporto veteranas, 1982 – 1990 metais dalyvavęs profesionaliame sporte, 1992 – 1995 metais dirbo Aukštojo sportinio meistriškumo kompleksinėje mokykloje dviračių mechaniku. Nuo 1995 metų,...

Skaityti
young-woman-roller-skates-park_124865-1987
Patarimai

Fitnio riedučių pasirinkimas

Į ką pirmiausiai reiktų atkreipti dėmesį, renkantis fitnio riedučius? Žinoma, į jų patogumą. Jeigu galvojate, kad žinomas riedučių gamintojo vardas bei graži jų išvaizda yra svarbiausia, o į likę dalykai - tik neesminės smulkmenos, klystate. Šiame straipsnelyje pabandykime išsirinkti...

Skaityti
c84454d619c9735148fb2a6aaf3337bc
Patarimai

Kaip pasirinkti sportinę aprangą?

Kai saulė nebelepina kaitriais spinduliais, šaltėjantys orai sužadiną norą... sportuoti! Būtent bėgiodami rytais galite prisijaukinti šiek tiek šaltesnius orus ir, žinoma, pastiprinti imuninę sistemą ruošiantis šalčiausiam metuose periodui – žiemai. Bet kuris treneris ar gydytojas patvirtintų, kad ne tik...

Skaityti
Best-Camping-Tents
Patarimai

Kaip išsirinkti palapinę

Renkantis palapinę svarbu įvertinti ne tik konkrečias palapinės savybes, bet ir jos naudojimo sąlygas. Jei nereikės nešioti ant pečių - neverta permokėti už mažą svorį, jei ją naudosite vos porą kartų į metus, gal neverta pirkti profesionalios ir pan....

Skaityti
Beautiful woman lying in red sleeping bag
Patarimai

Kaip išsirinkti miegmaišį? Viskas apie miegmaišius

Nuo to, kaip gerai išsimiegosite, priklausys darbingumas dieną. Tad visi norime turėti gerą miegmaišį, bet ne visada žinome kaip jį išsirinkti. Deja yra taip, jog niekas kitas tau miegmaišio teisingai neišrinks, tik tu pats, nes tik tu pats pažįsti...

Skaityti
camping-tent-wilderness-camp
Patarimai

Kokią palapinę pirkti ?! Palapinės pasirinkimas

Atėjus vasarai, nemažai lietuvaičių patraukia į gamtą: plaukia baidarėmis, važiuoja prie ežerų ar prie jūros į kempingus. Vienas iš pagrindinių daiktų tokiam poilsiui yra palapinė. Palapinių pasirinkimas parduotuvėse yra be galo didelis ir daugumai prieš perkant iškyla klausimas kokią...

Skaityti
1
Patarimai

Svarbiausios palapinės savybės

Tai antras straipsnis apie palapines. Pirmajame straipsnyje aptarėme svarbiausius klausimus, į kuriuos reikia sau atsakyti prieš renkantis palapinę. Šiame rasi 9 savybes, į kurias būtina atkreipti dėmesį, sprendžiant ar išsirinkta palapinė tau tinka. Palapinės savybės: 1. Forma. Palapinių formos...

Skaityti
vwl73qbkkqgcfus9mepxbt5lhgeorvrejejdepkcxyagb6jlnn2apk3yxx0wwdyx-
Patarimai

Liemens apimties ir susegimo diržų svarba renkantis turistinę kuprinę

Susegimo diržai turi būti patogūs ir reguliuojami. Pakankamai platus (bent 7 cm.) ir gan minkštas juosmens diržas suteiks daugiau komforto. Tai yra svarbu, nes juosmens diržas didelę kuprinės svorio dalį perkelia ant klubų. O visa kita priklauso nuo diržų...

Skaityti
IMGP1978
Patarimai

Apie valtis

Pristatome Jums daugiafunkcianalias pripučiamas valtis iš ypatingai patvaraus bei ilgaamžiško armuoto audinio. Paskirtis Valtys iš PVC audinio puikiai tinka aktyviam poilsiui ant vandens, žvejybai kaip ir vidaus vandenyse, taip ir jūroje, patruliavimo/gelbėjimo darbams, jomis daugelį metų sėkmingai naudojasi aplinkos...

Skaityti
D0Gm-h5X0AAYHRk
Patarimai

Ką reikia žinoti renkantis paspirtuką?

Žaibiškai išpopuliarėjusiais elektriniais paspirtukais miestiečiai vis dažniau keičia keliavimą mašina ar dviračiu, rašoma pranešime. Tačiau norintiems rytines spūstis aplenkti pasispiriant, iš pradžių reikia išsirinkti iš skirtingų modelių, greičių ir funkcijų paspirtukų – į ką atkreipti dėmesį? Pirmiausia – pasimatuokite...

Skaityti
Naujas straipsnis
Beaches-in-India_1

Šiltuose kraštuose lietuviai dažniausiai peršąla nuo kondicionierių

Projektai:   verslo.tv   statybajums.lt   manosveikata.lt   automedia.lt   skaitome.lt

Partneriai:   Atostogų partneris     Bikko.lt

© 2008-2020 Kelioniuklubas.lt Visos teisės saugomos.

Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Partnerio turinys
  • Patarimai
  • Laisvalaikis
  • Kelionės
  • Žvejyba
  • Video
  • Tiesiogiai