Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Partnerio turinys
  • Patarimai
  • Laisvalaikis
    • Žvejyba
    • Video
  • Kelionės
Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Partnerio turinys
  • Patarimai
  • Laisvalaikis
    • Žvejyba
    • Video
  • Kelionės
  • Patarimai

Kaip išsirinkti snieglentę?

Žmonėms, kurie pradėjo čiuožti praeitą žiemą ir nori turėti savo įrangą, ar nori pradėti čiuožti savo snieglente, gali kilti klausimas, “o kokią lentą man įsigyti?”. Čia pateiksiu keletą patarimų. Tai nėra mokslinis straipsnis ( ir dar niekada internete neradau tokio), kiti žmonės gali jums pateikti savo nuomonę, kuri taip pat nebus absoliuti tiesa, tai labiau orientacinio pobūdžio straipsnis, kuris remiasi mano surinkta informacija, kuri buvo bendriausia visiems skaitytiems straipsniams, mano ir keleto mano draugų patirtimi ir tiesiog logika, kuris padės susiorientuoti pradedantiesiems. Jis labiau orientuotas į merginas, tačiau tinka ir vyrukams =).

Renkantis lentą iškyla nemažai klausimų: kokio gamintojo snieglentės geriausios, kokios lentos man reikia, kuo jos skiriasi ir galiausiai, kur man ją įsigyti?

Pabandysiu atsakyti į visus juos.

Tačiau prieš tai pati pirkėja turi atsakyti į keletą klausimų ir susižinoti keletą dalykų:
1. Savo ūgį ir svorį.
2. Kur ketina daugiausia čiuožinėti (Lietuvoje, Latvijoje ar kalnuose)
3. Kokiu sniegu ruošiasi važinėti: giliu ir puriu (off piste); retrakuotom trasom; trasom su ledo ruožais;
4. Kokiu stiliumi ketina daugiausia važinėti: puriu giliu sniegu freeride; retrakuotomis trasomis freeride; freestyle park (pagrinde tramplynai); freestyle (pagrinde triukai ant dėžių, vamzdžių); urban/street (jib mieste) ar all mountain (purus sniegas, retrakuotos trasos, kartais ir ledo lopai bei retkarčiais parkas ar triukai trasoje).
5. Kiek dienų per metus ketina čiuožinėti.

Pirmas klausimas– gamintojas. Ar jis svarbus? Ganėtinai, tačiau net ir geriausi gamintojai gamina vadinamąsias high end ir low end lentas.

Pagal transworld snowboarding žurnalo kasmetinius good wood lentų testus 2009/2010 metų geriausiomis išrinktos šios lentos:

Virš 400 dolerių:

  1. Arbor Cadence
  2. Burton Lipstick (all mountain)
  3. Gnu B-Pro BTX (all mountain)
  4. K2 EcoPOP (all mountain)
  5. Lib Tech Skate Banana (Women’s)
  6. Nitro Women’s T1
  7. Rome Lo-Fi 1985 (all mountain)
  8. Roxy Eminence BTX (all mountain)
  9. Salomon Gypsy
  10. Technine One Love

Mažiau, nei 400 dolerių:

  1. Burton The Social
  2. Capita Space Metal Fantasy FK
  3. DC BFT
  4. Endeavor Boyfriend Series
  5. Gnu B-Nice BTX
  6. K2 VaVaVoom Rocker
  7. Rome Detail
  8. Roxy Ollie Pop BTX
  9. Signal Vita
  10. Technine Women’s Jib

Iš šio sąrašo galite susidaryti nuomonę apie populiariausias ir geriausias lentas ir jas nusipirkę nepadarysite klaidos, tačiau prieš tai turite įsiskaityti į lentos aprašymus, rasti jų review ir sužinoti, ar jos atitinka jūsų lūkeščius.

Tad kokios lentos jums reikia?

Yra keli lentos faktoriai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant lentą.

Pirmas ir dažnai bene vienintelis klausimas, kuris kyla perkant lentą- kokio ilgio lentos man reikia.

Pats populiariausias mitas yra, kad lenta turi būti iki smakro/nosies. Tai labai neteisingas įsitikinimas (nors vienam kitam tai gali suveikti kaip sutapimas). Iš tikro svarbiausias faktorius renkantis lentos ilgį yra svoris. Kuo jis didesnis, tuo ilgesnės lentos reikia. Kai kurie gamintojai prie lentų ilgių nurodo ir svorio intervalus, skirtus tam ilgiui. Jų paieškokite gamintojų puslapiuose. Jei nerandate, visai nesunku jiems parašyti laišką su klausimu, kokiam svoriui skirtos tam tikro ilgio lentos.

Kodėl taip svarbu svoris? Per dideliu svoriu “traumuojant” lentą ji gali lūžti tarkim, kai nusileidi nuo didelio tramplyno ir būna didelė atatranka, taip pat kaip nors ne taip nusileidus ar į ką nors atsitrenkus. Taip pat ji daug labiau vibruos tiesiog leidžiantis trasa, bus visai kitoks valdymas, nei su tinkama lenta (prastesnis). Gamintojai gamina lentas tam tikram svoriui, tada jeigu jūsų svoris neatitinka lentos ilgio, jūs galite negauti tų dalykų, kurie buvo žadėti gamintojo.

Jūsų ūgis nėra toks reikšmingas, tačiau šiek tiek į jį galima atsižvelgti šiais atvejais:

1. Jei svoris netelpa į KMI ribas: t.y. esi per lengva/sunki.
2. Jei kūno sudėjimas nėra proporcingas: trumpos kojos, nors svoris gana didelis (dėl stovėsenos platumo, nes ši gali būti per plati ant labai ilgos lentos)

Dėl pirmo punkto: jei yra per didelis svoris, reikia rinktis ilgesnę lentą, tačiau šiek tiek mažesnę, nei reikalautų jūsų svoris. O jei per mažas, jums vis tiek reiks trumpesnės lentos, bet galima pasiimti šiek tiek ilgesnę.

Dėl antro, galima pasirinkti šiek tiek trumpesnę lentą, kad būtų patogi stovėsena.

Šiek tiek trumpesnę lentą galima rinktis park/jib ir ilgesnę freeride/ off piste. Trumpesnės lentos taip pat rekomenduojamos pradedantiesiams, o ilgesnes renkasi pažengusieji.

Svoriai ir lentos ilgiai orientacijai:
Svoris kg Freeride lenta (CM) Freestyle lenta(CM)
32 134 129
37 137 132
41 140 135
46 143 138
50 146 141
55 149 144
59 152 147
64 155 150
68 158 153
73 161 156
78 162 157
82 162 158
87 163 159
91 163 160
96 164 161
100 165 161

Kitas klausimas lentos plotis. Merginoms tai į tai reikia atsižvelgti perkant vyriškas lentas, jei jūsų pėda mažesnė, nei 40 dydžio kažkur ir kad nenusipirktumėte wide lentos (dažnai pažymėtos W raide). Wide lentos eina vyrukams nuo 45 dydžio maždaug. Plačios lentos šiais laikais tokios pat jautrios kaip ir siauros, o jų reikia, kad freeridinant nebūtų toe drag (jūsų kojų pirštai nesivilktų sniegu per priekinius posūkius), tačiau gerai, jei bato nosis išsikiša apie centimetrą. Perkant moteriškas lentas problemų merginoms neturėtų kilti, nebent jų didelis batų dydis. Tačiau virš 90 kg sveriantys žmonės turėtų svarstyti plačią lentą).

Taip prieiname prie klausimo, kuo skiriasi moteriškos ir vyriškos lentos. Moteriškos lentos šiek tiek lengvesnės, siauresnės ir gaminamos mažesnių dydžių. Jos taip pat prritaikytos žemesniam svorio centrui. Jos gaminamos atsižvelgiant, kad moterys yra mažesnės ir lengvesnės.

Stovėsenos plotis– dar vienas faktorius renkantis lentą. Jis lentose turi tam tikras ribas, jos parašytos lentos aprašymuose. Todėl nesunku atsistoti siauriausioje ir plačiausioje stovėsenoje ir pažiūrėti ar tos ribos jums tinkamos. Atstumas yra matuojamas nuo vieno apkausto centro iki kito apkausto centro. Stovėsena gera yra ta, kurioje jums patogu stovėti.
Lentos lankstumas/minkštumas- renkamasis tiek pagal važinėjimo stilių, tiek pagal pomėgius. Freestyle park ir jib minkštesnės, freeride, gilaus puraus sniego kietesnės kaip ir halfpipe’e skirtos čiuožti lentos. Tačiau pradedantiesiems labiau tinkamos minkštos lentos, nes jos atlaidesnės (ne taip lengva pagauti kantą). Tačiau čiuožiant dideliais greičiais minkšta lenta tampa nestabili. Tačiau vėlgi, daugiau sveriantys žmonės turėtų rinktis kietesnes lentas.
Lentos tipas. Šiame straipsnyje neaprašinėsiu visų lentų tipų, kadangi jis skirtas pradedantiesiams. Mano rekomendacija pradedančiajam būtų all mountain minkštesnė lenta. Geros all mountain lentos tikrai užteks keletui metų (priklauso nuo važinėjimo dienų skaičiaus) iki kol suprasite, kokių savybių lentoje jums reikia.
Kokiam lygiui lentą pirkti?
 
Visada pirkite lentą, kuri yra skirta sudėtingesniam, nei jūsų lygis. Tai jums nereiks pirkti naujos lentos nė nepraėjus sezonui, nes per lengva, kaip ir per sudėtinga lenta stabdo progresą. Tad reikia turėti lentą, su kuria galėsite ilgai tobulėti.
Taigi turite sąrašą lentų, kurios visos atitinka jūsų norus (bent jau pagal aprašymus), o pabandyti neturite galimybės. Ką daryti? Siūlau nesigėdyti, kad lemiamas faktorius galiausiai tapo lentos grafika=).
Kur įsigyti?
 
Visada galima pereiti per sporto prekių parduotuves, tačiau jei iš anksto jau turite išsirinkę lentą (o tą tikrai rekomenduoju, bent jau gaires turėti), tai galite nerasti to, ko norite, o pardavėjams dažniausiai svarbu parduoti, nes Lietuvoje nėra tikrai smarkiai specializuotu snieglenčių parduotuvių. Keletas iš parduodančių daugiau snieglenčių: Xclub shop ir Instinktas (Vilniuje) bei Xpro Kaune. Dar lentų rasite Sportas ir Mada, Winner sport, tačiau pasirinkimas ne High end lentų.
Rekomenduoju internetines parduotuves, tokias kaip www.bluetomato.com ir www.skateshop.pl ir kitas (įdėsiu kada sąrašą Europos internetinių snow parduotuvių, siunčiančių į Lietuvą). Jose didelis pasirinkimas ir pardavėjai, bent jau blue tomato , tikrai išmano savo darbą ir greitai atsako į klausimus.
Šaltinis: http://snowdora.blogspot.com
Kiti įrašai
  • snieglentė
Kiti įrašai
Bagažas skrendant
View Post

Ekspertė pataria: kaip elgtis praradus ar sugadinus bagažą?

kelionės patarimai
View Post

Į pirmąją kelionę išsiruošė su dviejų mėnesių kūdikiu ir nesigaili: pasidalijo svarbiausiais patarimais

Dantų kanalų gydymas
View Post

Profesionalus dantų kanalų gydymas

Vilniaus kredito unija
View Post

Greita ir patogi paskola ūkiui

Žiemos inventorius
View Post

Kaip įsigyti tinkamą slidinėjimo inventorių internetu?

moteriškų žieminių striukių gidas
View Post

Praktiškas moteriškų žieminių striukių gidas

kelionė automobiliu
View Post

Kokie gedimai keliaujant automobiliu pasitaiko dažniausiai?

kelionės išlaidos
View Post

Akcijos gali sumažinti kelionės išlaidas

Aktyvi vasara: 4 naudingi patarimai, padėsiantys pasiruošti žygiui į gamtą
View Post

Aktyvi vasara: 4 naudingi patarimai, padėsiantys pasiruošti žygiui į gamtą

NAUJIENOS

atostogų akimirkos

L. Pobedonoscevas dalinasi prisiminimais iš kelionių – nuo magiškos Balio salos iki Madagaskare valgyto šikšnosparnio

Lietuvos oro uostai

Lietuvos oro uostuose startuos aviacijos vasaros sezonas 2023: keleiviams siūlys skristi daugiau nei 80 krypčių

Bagažo sistema Vilniaus oro uostas

Inovacijos Vilniaus oro uosto naujajame išvykimo terminale: planuojama moderniausia regione registruoto bagažo valdymo ir patikros sistema

Kelionės vaistai

Atmintinė keliautojams: kokiais vaistais pasirūpinti ir kokius darbus atlikti iš anksto?

Tiesioginiai skrydžiai į Turkiją

Po ilgesnės nei 10 metų pertraukos Kauną su Turkija vasaros atostogų metu tiesiogiai sujungs vienintelis kelionių organizatorius

Lietuvos oro uostai srautai

Aviacija atsigauna sparčiau nei tikėtasi: vasarį Lietuvos oro uostuose pavyko atstatyti 90 proc. keleivių srauto

PATARIMAI

Keliaujame drauge su savo augintiniais. Ką verta žinoti?

Bagažas skrendant

Ekspertė pataria: kaip elgtis praradus ar sugadinus bagažą?

6 dažniausiai ruošiantis kelionei daromos klaidos

Kaip pasirinkti sportinę aprangą?

Mūsų atostogos – vagims ramus laikas veikti

Kokią palapinę pirkti ?! Palapinės pasirinkimas

PARTNERIO TURINYS

Planšečių taisymas Vilniuje

Graikija – įvadas į Europos pažinimą

MANFROTTO trikojai puikioms akimirkoms įamžinti.

Studijos užsienyje: išvykite pasitikėdami savo kalbinėmis žiniomis

Skubus fototechnikos taisymas Vilniuje

Kaip pasirinkti tinkamą dviratį?

LAISVALAIKIS

Į Vilniaus knygų mugę – patogiai viešuoju transportu

Ar kavinėje galiu užsikrėsti salmonelioze?

Kai spengia ausy

Geriausi uodų atbaidymo būdai

Kelionės į Lenkiją

Ieškote kelionės tikslo savaitgalio išvykai? Atraskite kaimyninių valstybių sostines

Kalorijų kiekis pagal patiekalo nuotrauką

Karolina
Kelioniuklubas.lt
  • Reklama
  • Kontaktai
Projektai:  statybajums.lt / manosveikata.lt / automedia.lt / skaitome.lt / verslo.tv / seostraipsnis.lt / mokslozinios.lt / zvejosapnas.lt / protobokstai.lt / motinyste.lt
Partneriai:  Automobilių nuoma / Bikko.lt

Input your search keywords and press Enter.