Druskininkai – sveikatos šaltinių kurortas
1794 m. birželio 20 d. didysis Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis savo dekretu paskelbė Druskininkus gydomąja vietove. 1837 m., Vilniaus universiteto profesoriui Ignacijui Fonbergui atlikus ir paskelbus mineralinio vandens cheminės sudėties tyrimus, Rusijos imperatorius Nikolajus I patvirtino Druskininkų kurorto įrengimo projektą.
Šiandieniniai Druskininkai – tarptautinis ištisus metus veikiantis balneologinis, purvo, mineralinio vandens ir klimato terapijos kurortas.
Kurortas turtingas įvairios mineralizacijos vandenimis, savo chemine sudėtimi panašiais į žinomus Europos mineralinius vandenis, bei gydomojo durpinio purvo telkiniais. Dėl Druskininkus supančių pušynų, daugybės vandens telkinių oras čia labai švarus, o jame vyraujantys neigiami (lengvieji) jonai – esminis oro švarumo požymis. Šiuo metu kurorte veikia atnaujinta Druskininkų gydykla ir 7 sanatorijos, 16 viešbučių nuo 2 iki 4 žvaigždučių, 11 svečių namų, 16 kaimo turizmo sodybų ir SPA kompleksai.
2003 m. žurnalo “Newsweek” paskelbtame dešimties geriausių kurortų, į kuriuos verta nuvykti, sąraše Druskininkai paminėti kaip geriausias Europoje balneologijos kurortas. 2008 m. gegužės 30 d. Druskininkams įteikta Europos Tarybos garbės vėliava.
Klimatas: kontinentinis. Vidutinė metinė oro temperatūra +7,5oC
Gyventojai: 24 755 (2006 m. sausio 1 d.) Metinis turistų skaičius: 201 635 (2007); 163 480 (2006); daugiau
Kviečiame susipažinti su Druskininkų istorija, kurortinio gydymo tradicijomis bei ateities planais! Taip pat, šiame puslapyje rasite informacijos apie žymius mokslo, meno, politikos ir kitus veikėjus, susijusius su Druskininkais.