Vasario 20d. Ketvirtadienis

Kaip susipakuoti lagaminą, kad jame dar liktų vietos?

2020 Vasario 11d.
Kaip susipakuoti lagaminą, kad jame dar liktų vietos?

Daugelis iš mūsų keliauja tik su rankiniu bagažu – laikai, kuomet norėdavosi į lagaminą pasiimti kone visus savo namus, baigėsi. Vis dėlto, kraunantis net ir rankinį bagažą, yra reikalų. Kaip sumaniai susikrauti lagaminą, kad jame tilptų ne tik visi reikalingi daiktai, bet dar liktų vietos lauktuvėms?

Puikiai suplanuotas – sumaniai supakuotas

Keliautojas galite būti gudrus, tačiau tiesa viena – jeigu nesuplanuosite savo lagamino turinio iš anksto, jūs greičiausiai ne tik prisidėsite per daug daiktų, bet dar ir to, ko tikrai neprireiks. Iš anksto apgalvokite savo aprangą visos kelionės metu. Dėkitės tik tuos drabužius, kuriuos galėsite lengvai miksuoti ir iš kurių galėtumėte pasidaryti ne vieną puikų derinį.

Galvokite apie universalius drabužius bei avalynę

Mes nesakome, kad visada būtina dėvėti treningus ar džinsus, tik primename, kad prieš kraunantis lagaminą vertą pagalvoti apie savo kelionės tikslą bei planus. Avalynė čia taip pat atlieka svarbų vaidmenį, ji, beje, užima daugiausiai vietos lagamine. Keliaukite su viena patogia batų pora, o į rankinį bagažą įsidėkite kitą, pagal savo poreikius. Niekada negali žinoti, kai kada net ir patys patogiausi batai pradeda trinti, tad dėl viso pikto – būkite pasiruošę!

Naudokite skalbyklos paslaugas

Jeigu keliaujate ilgiau nei kelioms dienoms, verta pagalvoti apie drabužių skalbyklos paslaugas. Bene kiekviename viešbutyje galima išsiskalbti savo drabužius, o tai yra puiki galimybė apsirengti tuos pačius rūbus dar kartą. Keliautojai dažnai prisipažįsta, kad ši paslauga iš tiesų palengvina ne tik lagamino turinį, bet ir atostogas!

Drabužius tiesiog susukite!

Taip, supratote teisingai! Jums tereikia tvarkingai susukti visus savo drabužius į ritinėlius. Taip jūs ne tik sutaupysite vietos lagamine, bet ir išlaikysite rūbus dailius – drabužiai kelionės metu nebus raukšlėti.

Drabužius pakuokite į vakuuminius maišus

Taip, taip, vakuuminiai maišai puikiai tiks ne tik sezoniniams drabužiams po lova slėpti, bet ir puikiai tarnaus kelionėje. Šie maišai nėra vienkartiniai, tad naudoti juos galėsite dar daug kartų.

Pasirūpinkite kosmetika ir skysčiais

Prieš pradedami pakuoti kosmetiką ar skysčius užduokite sau vieną svarbų klausimą: ką galėsiu nusipirkti vietoje? Pavyzdžiui, kremą nuo saulės ar dantų pastą tikrai lengvai atrasite vietinėje parduotuvėje, atvykimo oro uoste arba net pačiame viešbutyje. Kita svarbi taisyklė – nepatingėkite perpilti skysčius į kuo mažesnius buteliukus.

Tiesa, keliaujant su rankiniu bagažu, jūsų daiktai kartu su jumis turės praeiti saugumo patikros punktą. Skysčius iš lagamino reikės ištraukti, todėl iš anksto pasidėkite juos greitai prieinamoje vietoje arba turėkite šalia savęs (pvz.: kuprinėje, rankinuke).

Pasidomėkite viešbučiu, kuriame apsistosite

Itin daug vietos sutaupyti savo lagamine galite nesigabendami su savimi tokių daiktų kaip rankšluostis, plaukų džiovintuvas, chalatas, kambario šlepetės ir kt. Daugelis šių daiktų būna viešbučio kambariuose, tačiau prieš tai visada pasitikslinkite su viešbučio personalu.

Žieminius paltus ir rūbus palikite saugyklose

Daugelyje oro uostų jau galite rasti specialias daiktų saugojimo spinteles. Ši paslauga aktuali tiems, kurie keliauja žiemą, o ypač – į egzotinius kraštus. Kai už oro uosto durų kaitina 30 laipsnių šiluma, žieminio palto temptis paskui save ar bandyti sutalpinti jį į lagaminą tikrai nesinori. Išbandykite!

Įsigykite patogų lagaminą

Geras lagaminas – brangus lagaminas? Tai iš dalies yra tiesa. Tačiau prisiminkite, kad geras lagaminas tarnaus ilgai. Juk kelionės metu tikrai nenorėtumėte tvarkyti lūžusių bagažo ratukų ar suplyšusių krepšio rankenų. Pagalvokite ir apie tai, kad oro uostuose ir įvairiose transporto priemonėse ūžia šimtai žmonių, tad pasirinkite tokį lagaminą ar krepšį, su kuriuo galėtumėte judėti ir jaustis laisvai. Šiuo metu keliautojai labiausiai vertina lagaminus su 4 tvirtais ratukais.

Keliaujate dviese? Gal užtektų 1 lagamino?

Paprasta, bet geniali taisyklė: jeigu keliaujant dviese galite sutilpti į vieną lagaminą, tai taip ir padarykite! Pažadame – jums ne tik bus lengviau, bet dar ir sutaupysite (turint omenyje keliones su pigių skrydžių bendrovėmis, kur kiekvienas rankinis bagažas yra apmokestintas).

Visi šie patarimai – iš mūsų pačių, Baltic Tours komandos, gyvenimo. Keliaukime kuo sumaniau ir patogiau!
Kaip elgiasi gyvūnai kelionės metu

Kaip elgiasi gyvūnai kelionės metu

Vykstate į Angliją aplankyti artimųjų ar draugų, o gal išvažiuojate ilgesniam laikui padirbėti ? Dažnam kyla klausimas ką gi daryti su ketrukoju draugu ? Jei savo kelionę patikėsite Broliaiveža.lt vairuotojams šie profesionalūs vairuotojai ir...


Keliaujame su augintiniu

Keliaujame su augintiniu

Vykstant atostogų ar į ilgesnę kelionę, dažnai keturkojus savo draugus planuojame pasiimti kartu. Ką būtina žinoti keliaujantiems su augintiniu? Žvėryno veterinarijos gydyklos vadovas, veterinarijos gydytojas Dalius Liutkus, pataria pradėti...


Baidarių nuoma: plaukimas Nerimi

Baidarių nuoma: plaukimas Nerimi

Plaukimas baidarėmis– sportas ir tobulas laisvalaikio praleidimo būdas gryname ore. Tai ne tik smagu, bet ir naudinga sveikatai. Atgaiva protui, kūnui, mintims. Ši pramoga yra itin populiari, nes tai smagu, nebrangu ir nereikalauja jokių...


Kaip išsirinkti tinkamą turistinę aprangą, kuprinę, miegmaišį ir palapinę

Kaip išsirinkti tinkamą turistinę aprangą, kuprinę, miegmaišį ir palapinę

Vasara įsibėgėja – pagaliau sulaukėme šiltų orų, liepos bei rugpjūčio mėnesiais dauguma turės ilgąsias vasaros atostogas. Jų belaukdami galite susiorganizuoti žygį ar savaitgalį palapinėje ant ežero kranto. Poilsio gamtoje kokybę lemia...


Kaip nuspėti orus iš gamtos reiškinių?

Kaip nuspėti orus iš gamtos reiškinių?

Yra daug prietarų pastebėjimų ir panašių pranašysčių susijusių su orų spėjimu. Ne viskas teisinga, bet galima padaryti vieną bendrą pastebėjimą: jei spėjimas siejamas su negyvaisiais gamtos reiškiniais ir yra pagrįstas, jis beveik visuomet...


Ką vertėtų žinoti keliaujantiems lėktuvu

Ką vertėtų žinoti keliaujantiems lėktuvu

Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą (ne asmens tapatybės kortelę!). Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius...


Lėtieji miestai – užuovėja nuo šiuolaikinio pasaulio greičio kulto

Lėtieji miestai – užuovėja nuo šiuolaikinio pasaulio greičio kulto

Dažnas šiuolaikinis miestietis skundžiasi ne tik dėl nuolatinio skubėjimo, įtampos ir streso kylančiu lėtiniu nuovargiu ar dėl nekokybiško maisto, nejudrumo ir nuolatinio smaksojimo prie kompiuterio susilpnėjusia sveikata, bet ir susvetimėjusiu...


Išmanieji telefonai gali išmokyti keliauti tvariai. Sužinokite, kaip?

Išmanieji telefonai gali išmokyti keliauti tvariai. Sužinokite, kaip?

Aplinkosaugos judėjimai pasaulyje jungia naują pavarą ir žmonių dėmesys tvarumui auga visose gyvenimo srityse. Ne išimtis ir turizmas – juk keliauti mėgsta ir nori daugelis. Tačiau ar galime pažinti ir tyrinėti pasaulį, darydami mažiau žalos...

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Užsisakykite KELIONIUKLUBAS.LT savaitraštį!